VIOL VITTROKA: Popis, odrody a kultivácia

Medzi obrovské množstvo dekoratívnych kultúr využívajúcich dobre zaslúženú popularitu zaberá VIOLA WITTRTOCA špeciálne miesto, ktorého veľkolepé odrody sú zdobené prospektmi a domovými oblasťami, záhradami a parkami. Okrem estetického vzhľadu sa opísal rastlina môže pochváliť ďalšou hmatateľnou výhodou – v kontakte, čo je mimoriadne dôležité pre akúkoľvek kvetinu. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok, stačí sa zoznámiť s popisom tejto fialovej a základných pravidiel, ktoré podporujú jeho úspešnú kultiváciu a reprodukciu.

Zvláštnosť

Citlivá rastlina, ktorá bola posudzovaná, tiež nazývaná záhrada Pansies, je hybridný získaný v dôsledku tricolor fialového prechodu s inými typmi horu – predovšetkým Altai a žlté. Jeho názov je povinný Weite Breechu Vittroku – švédska botanika, ktorá významne prispela k štúdiu špecifikovaných dekoratívnych druhov.

Od obyčajných Pansies je prezentovaná fialka charakterizovaná väčšími a živými kvetmi, ktoré jej poskytujú ďalší účinok. Zoznam ďalších funkcií VittrTok Viola vyzerá takto:

 • polovičný rozptyl alebo kompaktný formulár;
 • Výška sa pohybuje od 15 do 40 cm;
 • Listy s formou oválu alebo vajíčok sú natreté v bohatom zelenej farbe;
 • Systém root moču;
 • Kvety rôznych farieb, ktorých priemer je 5-11 cm (závisí od odrody);
 • Malé ovocie, ktoré sú 3-komorové box;
 • Malé hnedasté semená (2×1 mm), zachovanie klíčenia počas 2-3 rokov.

Vo väčšine prípadov sa posudzované póly pestujú ako jediná alebo dvadsiateho misy, ale pod podmienkou ročného rozdelenia, môže potešiť svojich vlastníkov oveľa dlhšie.

Odrody

Hlavným kritériom, na základe ktorých je klasifikovať odrody a hybridy záhrady záhrady, je priemer kvetov, Určujúci postoj rastlín k jednej z nasledujúcich 5 kategórií:

 • Supergagent (10-11 cm);
 • gigant (9-10 cm);
 • veľké (8-9 cm);
 • médium (6-8 cm);
 • Malé (5-6 cm).

Dôležitý! Zohľadňujú sa zvláštnosti vzhľadu a vytrvalosti fialkov, ako aj trvanie a intenzita ich kvitnutia.

Samostatné protihodnota si zaslúži odrody Vittrotok Viol. Najpozoruhodnejšie sú uvedené nižšie.

 • „Terry Lace“. Výška závodu pre dospelých – 20-25 cm. Hlavný charakteristický znak – Krásne vlnité lístky. Kvety majú rôzne farby a pestujú až 6 cm v priemere.

  • „Alpensee“. Zástupcovia odrôd vychádzajú do výšky 30 cm. Kvety sú charakterizované modro-čiernymi farebnými a strednými veľkosťmi (priemer 6-6,5 cm).

  • „Grilyrazh“. Veľkolepé Ranking plniva s vlnitými lístkami schopnými zdobiť akéhokoľvek kvetinového domu. Relatívne kompaktná rastlina, ktorej výška zriedka presahuje 15-20 cm. Kvety sú charakterizované jasnou farbou a ich veľkosť je 6-8 cm.

   • „Magnum Blue Blootch F1“. Veľmi zaujímavá odroda, ktorá rastie až 25 cm. Hlavná dekorácia – veľké (8 cm) modré kvety s tmavými očami.

   • „ROCOCO“. Ďalšia odroda, ktorá sa dá nazvať priemerom. Kvety dosahujú 6 cm v priemere a môžu sa pochváliť krásnym vlnitým lístkom rôznych farieb.

   • „Afrika“. Veľmi populárna odroda, ktorej zástupcovia rastú až 30 cm na výšku. Kvety sú charakterizované malých veľkostí (asi 6 cm) a veľkolepé žltohnedé lístky.

   • „Colossus“. Hlavnou výhodou tejto viola je veľmi veľké kvety rôznych farieb, ktorých priemer dosiahne 9-10 cm. Ďalšia pozoruhodná vlastnosť je kompaktná (výška dospelej rastliny je 10-15 cm).

   • „Večer Zarya“. Zástupcovia posudzovaného stupňa rastú až 25-30 cm, čo je mierne nadpriemerné. Ich kvety sú charakterizované veľkolepými červenými lístkami a dosahuje 6 cm v priemere.

   • Flamenco F1. Tento typ je charakterizovaný kompaktnosťou a krásnymi kvetmi, ktorých priemer je 5-7 cm. Pokiaľ ide o farbu, sú veľmi rôznorodé (biela ružová, červená, fialová a iní).

   • „Barokový“. Jeden z najobľúbenejších Vkladok fialkov, rastie až 30 cm vo výške a priťahuje pozornosť na svoje pôvodné kvety. Ich okvetné lístky sú natreté v burgundskom hnedom tóne, doplnené hranicou rôznych odtieňov.

   • Slušná zmienka a „Delta F1“ – odroda, ktorá zaberá vedúcu pozíciu medzi veľkým kvetom. Vyznačuje sa kompaktnosťou (15-20 cm na výšku), kvitne na jednu a pol desaťročí pred väčšinou ostatných fialkov Wittrtoku a môže potešiť majiteľ veľkej zmesi očarujúcich farieb.

   Siatie na sadenice

   Keď potrebujete dosiahnuť rýchly kvet záhrady záhrady (už do polovice leta), semená by mali byť naočkované v druhej polovici zimy. Ak prenesiete tento postup na jún alebo júl, vychutnajte si krásu rozšírených budov bude úspešná len v budúcom roku (kultúra sa bude rozvíjať ako typická dvadsiate). Začať s, semená potrebujú DIP v kontajneri s roztokom stimulátorom rastového stimulátora (približne za deň).

   Súbežne môže kvet pripraviť kontajnery (Plastové a drevené boxy, široké hrnce) a naplňte ich vhodnou kompozíciou. Ako ten druhý, môžete použiť hotové zmesi pre fialky, rašelinový substrát pre sadenice alebo univerzálne pôdy.

   Postupnosť ďalších akcií je nasledovná:

   1. vykonávať označenie pod brázdami;
   2. Semená pripravené semená (odporúčaná hĺbka – 5 mm);
   3. Nalejte výsadný materiál s nahromadenou teplotou vody a zaspávajte jej pôdou;
   4. Nádrž pokrývajte plastovou fóliou alebo sklom;
   5. Umiestnenie kontajnerov v interiéri s teplotou + 15- + 20 ° C.

   Počas nasledujúcich 1,5-2 týždňov semená poskytujú denné vetranie (2 krát 10 minút). Po uplynutí určeného času sa objavia prvé výhonky, po ktorom je prístrešok odstránený, a nádoby sa prenášajú do chladného a dobre osvetleného miesta. Starostlivosť o mladé rastliny Počas tohto obdobia zahŕňa ich pravidelnú zalievanie teploty vody a kŕmenie komplexným hnojivám, vykonané 1 krát za 2 týždne (Odporúčaná koncentrácia – 50% uvedenej v iniciatíve).

   Akonáhle sa sadenice získavajú pár reálnych listov, ktoré sa deje po 30-45 dňoch od okamihu klíčenia, sadenice môžu byť datadled do samostatných kompaktných nádob.

   Transplantácia

   Ak sa vo februári uskutočnili sejacie semená, vylodenie v otvorenom pozemku sa vykonáva v máji, keď rastlina už nie je ohrozená mazaným jarným mrazom (konkrétny čas závisí od klimatických charakteristík regiónu). Ak sa Vittrok Viola pestuje ako dvadsiateho misky, prevedená na svoje trvalé miesto v auguste alebo septembri.

   Miesto, optimálne vhodné pre pristátie záhrady, by malo byť dobre osvetlené. Pokiaľ ide o pestovanie fialového posudzovaného v polovici, je celkom prípustné a charakterizované menej intenzívne, ale dlhšie kvitnúce. Osobitná pozornosť by sa mala venovať pôde, ktorá musí dodržiavať tieto tri základné podmienky ako: \ t

   • Fertilita;
   • nepresnosť;
   • Neutrálna reakcia (prípustné hodnoty pH od 6,0 ​​do 8,0).

   Približne týždeň pred plánovaným pristátím sa pôda musí prepínať pridaním zrelého kompostu alebo humusu (z používania čerstvého hnoja je potrebné odmietnuť). Je ľahké zasadiť mladé violy, ktoré vám umožní uistiť sa, že nasledujúci algoritmus:

   1. Nájdite výsadný materiál v jamkách vo vzdialenosti 15-30 cm od seba (určené špecifickosťou odrody);
   2. posypte koreňmi rastlín substrátom;
   3. Starostlivo utesniť pôdu okolo fialkov;
   4. Starostlivo nalejte rastliny.

   Záverečná etapa – pôda mulčovanie humusom alebo rašelinou, Znížená rýchlosť odparovania vlhkosti a podpora úspešného zakorenenia záhrady Panzy.

   Ako sa starať?

   Pestovanie Vitterok Fialovo v otvorenom kraji zabezpečuje registráciu pravidiel, Zoznam, ktorý vyzerá takto:

   1. zalievanie Rastliny by mali byť mierne a pravidelné; Ak pôda trpí deficitom vlhkosti, čaká na veľkolepé kvitnúce došlo nestojí za to;
   2. Oplodniť Je potrebné každý mesiac počas celého obdobia vegetácie, je žiaduce použiť dusičnan amónny alebo superfosfát, konzistentne s použitím substrátu 25-30 g na 1 m²;
   3. uvoľnenie Pôda okolo rastlín by sa mala vykonávať s maximálnou opatrnosťou, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému fialkov, ktorý sa nachádza v blízkosti povrchu;
   4. Od burín sa musí zbaviť včas, Vzhľadom k tomu, že bránia plnému rozvoju opísanej rastliny; Začíname na tento postup, treba mať na pamäti, že sa vykonáva výlučne ručne.

   Dôležitý! Pokiaľ ide o zimné viole, potrebujú ľahký prístrešok z husterie alebo padlých listov.

   Choroby a škodcov

   Jeden z hlavných nepriateľov Vittrotok Viol je nadmerné hydratačné, provokujúce vývoj nebezpečných plesňových chorôb – koreň a kmeňové hniloby, pulznej rosy a hrdze. Efektívna opozícia voči týmto záchrancom znamená odstránenie postihnutých oblastí s následným striekaním rastlín fungicídom (choré aj zdravé, umiestnené vedľa seba).

   Ak je choroba príliš spustená, poškodené fialky sú odstránené, a zem okolo nich odchádza a posypal s jemným kryštálom piesku, puzceným uhlím alebo perlitom. Z parazitov sa najčastejšie zaoberajú húsenicami z fialovej svokry a ďateliny (sú typickými fytofásky, kŕmia na listoch rastliny).

   Aby ste sa ich zbavili, mali by ste použiť insekticídu širokej škály akcie, čo jasne dodržiavajte pokyny pre nadobudnutý liek.

   Reprodukcia

   Existuje niekoľko spôsobov, ako chovať.

   • Prvá metóda Reprodukcia opísanej rastliny zahŕňa použitie semien, ktorých zber sa vykonáva v auguste alebo septembri. Po odstránení boxov sa sušia a podrobia sa stratifikácii (zistenie v podmienkach vysokej vlhkosti pri teplote + 1- + 5 ° C).
   • Druhá možnosť Poskytuje rozdelenie kríka. Optimálny čas pre tento postup je jar (pred začiatkom vegetačného obdobia). Takéto riešenie je vhodnejšie pre staré fialky, ktoré sú kopanie a úhľadne oddelené do niekoľkých častí.
   • Tretia metóda Reprodukcia záhrady Pansies je šilingová, primárne relevantná pre zriedkavé rastliny. Zahŕňa použitie špičkových výhonkov s 2-3 uzlinami oddelenými od konca jari v polovici leta. Môžete si posunúť odrezky viola v špeciálnych nádržiach na sadenice a v otvorenej pôde.

   O tom, ako pestovať kvety zo semien, pozri ďalej.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár