Vlastnosti breza

Bereza sa vyznačuje krásou a elegantnou formou. V jej rodine sú rôzne druhy, z ktorých jeden je brezový papier.

Popis

Papier, alebo Američan, Birch je podobný zvyčajnému, ale rozlišuje sa obrovskou výškou, ktorá môže dosiahnuť 35 m, a priemer hlavne je jeden meter. Rýchlo zdvihne výšku, po dobu 10 rokov môže dosiahnuť 6-8 m. Bar a kôra zvyčajne biela alebo ružová. Vetvy sú umiestnené (na rozdiel od bežnej brezy), sú charakterizované premočením. Cora má krásnu textúru a kresby.

Papier Birchs majú veľké listy, že v páde sa jemne žlté. Kmeň stromu je dobre držaný v pôde v dôsledku širokého systému otvoreného koreňa. Vďaka nej, strom sa nebojí silným bustovým vetrom. Rastlina je nenáročná, preto rastie na akýchkoľvek pôdach, okrem ťažkých a hustých druhov. Ideálna možnosť je odvodená hlinitá.

Je nepriaznivo ovplyvnená podzemnou vodou, takže v takých podmienkach musí byť strom vysadený na kopci.

Kde rastie?

Papier Birches dokonale uviazli v centrálnej časti Ruska. Rastie takmer všade: v parkoch, nádvorí, ako aj v letných chatách. Stále sa stará studená zima a vietor. Birch je tiež aktívne rastú v severnej časti Severnej Ameriky a na východe Aljašky. Miluje rôzne časti v lese, výberom vysokých bodov. Dobré rastie v spoločnosti s ihličnanymi a inými druhmi.

Pristátie a ďalšia starostlivosť

Birch variť hlavne semená. Najprv sa určujú v skleníku a po raste sadenice – v otvorenom pozemku. Najlepšie pre pristátie bude miestom na výstupe s dobrým osvetlením bez podzemnej vody. Typicky, pristátie sa vykonáva na začiatku jari, aby sa semená uskutočnilo zimy. V varenej jamke je potrebné pridať kompost a hnojivo. Až po tomto strome môže byť umiestnený v prehlbovaní a posypeme zem, potom je dobré naliať.

Aby vietor nepokazil formu, môžete ho konsolidovať na hladkú podporu. Prvé mesiace potrebujú vodu rastlinu 2 krát týždenne, potom zníženie zavlažovania. Pravidelne musíte odstrániť buriny a uvoľniť pôdu okolo trupu, odstráňte rozbité a sušené vetvy. Vďaka tomu bude strom slobodne rastie a zaujme krásny formulár.

Ďalší život brezy prakticky nezávisí od osoby, pretože je dokonale odchádzajúca a ktorá sa prispôsobuje prírodným podmienkam.

Choroby a škodcov

Papier Birch je náchylný na choroby, ktoré vznikajú na slabých stromoch. Toto je brutalická huba, ktorej spory sa objavujú v poškodenej kôre a začína sa rozvíjať. Ak je mladá rastlina chorá, jeho rast života sa silne zníži. Po 3-4 rokoch môže zomrieť. Dospelé stromy majú silnú imunitu, ale zastaviť reprodukciu infekcie a infekcie s jej ostatnými plantážmi, je boľavý strom lepší rezanie. Infekcia nie je vždy určená, pretože ochorenie je najprv podrobené listom, pričom si striebornú farbu v dôsledku otravy na toxíny, ktoré zvýrazňujú huby. V priebehu času sa na trupe objavia červené huby klobúky. Na boj proti chorobe je potrebné úplne odstrániť hubu z kôry a spracovať umiestnenie cut-off fungicídov.

Strom môže tiež zasiahnuť plesňové ochorenie, ktorého kauzatívne činidlo je ukážka huby TAPHRINA. Po prvé, objavuje sa na pobočkách a potom vykopala do trupu a tvorí fungovanie. Rozvíja sa rýchlo, obťažuje strom a vytvára výhonky. Rozlišujú sa voskových podlahových listov pozostávajúcich z hubového sporu. Takáto choroba sa nazýva „Witch metla“.

Nie je nebezpečná pre život stromu, ale radikálne mení svoje dekoratívne kvality.

Jednou z chorôb je maliklivá rosa, ktorá je najčastejšia. Jeho spory sú vytvorené na ktoromkoľvek z listových rastlín. Infekcia začína na začiatku leta. To možno nájsť na bielom labke-ako nájazd na listoch, v dôsledku čoho zomierajú, a huba ide do mladých výhonkov. V auguste sú už vytvorené ovocné telá, ktoré sú viditeľné na listoch vo forme tmavých bodiek. Nafúknutý rosa nie je sám o sebe, výhodne zimy a na jar sa opäť začne zasiahnuť rastlinu.

Jar na brezovej kôre môže tvoriť vodu vo forme malých otvoru, vnútri, ktorý obsahuje kvapalinu s kyslým zápachom. Na týchto miestach začína strom zomrieť, trhliny sú tvorené poškodenými hranami. Sušenie vrcholu stromu začína, a po niekoľkých rokoch je úplne umierajúci.

Boj proti tejto chorobe je veľmi ťažký, pretože ochorenie sa prenáša spolu s vetrom.

Pôsobnosť

Použitie papiera brezy je rozmanité a závisí od regiónu jej rastu. Tak, V severných štátoch Ameriky bola brezová kôra široko používaná, vďaka ktorej moose. Tiež kôra pokrývajú vonkajšiu stranu kanoe, takže to nenechá nechať vodu.

V Rusku sa papier Birch používa na ekologické parky a štvorce. Vytvára nádherný zelený pohľad vo veľkých úpravách. Vyzerá to skvele v osamelé pristátie av spoločnosti s inými plantážmi.

Jeho drevo sa používa na vytvorenie suvenírov a iných malých remesiel, je dekoratívnym materiálom v tvorivej činnosti.

Zaujímavé fakty o breze si môžete naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár