Vlastnosti pestovania delfínium zo semien

Dolphinium je rastlina rodiny ULT, ktorá zahŕňa približne 350 druhov žijúcich v zóne miernej klímy na severnej pologuli. Väčšina farieb sa ťaží trvalky, hoci existujú jednoročné a dvojročné druhy. Zvlášť veľké druhy bohatstvo sa nachádza v Kalifornii a západnej Číne.

Zvláštnosť

Tieto majestátne rastliny kvitnú na začiatku leta, a potom opäť na začiatku jesene, ak vymažete mŕtve výhonky v čase. Tieto kultúry priťahujú pozornosť nielen na ich pôvodnú formu, ale aj v nasýtených farbách. Môžete vidieť mnohé odtiene modrej, zriedka sa nachádzajú medzi rastlinami: žiariace modrá, kobalt, zafír, ultramarín a fialová. Biele a pastelové ružové odrody Dolphinium tiež obdivujú svoju veľkoleposť.

Odporúčania pre semená

Doma, semená sú uložené v hermetickej kapacite v chladničke. S týmto uskladnením nestratia schopnosť jemne aj po 10 rokoch skladovania. Nízka kvalita semien vedie k nedostatku chovu. Preto veľmi často, nákup semien z neznámych výrobcov, záhradníci čelia skutočnosti, že, výsadba všetkých pravidiel, nedostanete požadovaný výsledok. Dôvod je jednoduchý – semená boli nesprávne uložené.

Ak sa semená skladujú pri izbovej teplote v papierovej obale, potom za menej ako rok väčšina z nich bude pokazená.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere osiva je definícia rôznych rastlín. Napriek veľkému bohatstvu druhov, hybridy sú najčastejšie kultivované – odrody záhradného delfínium, pretože sú najúčinnejšie.

Ich impozantné formy a nezvyčajné farby nie sú vôbec ako skromne hľadá bežné názory. Odrody vytvorené mnohými chovateľmi po celom svete sú najčastejšie spojené so skupinami, ktoré sa vyznačujú širokou škálou farieb farieb. Tieto druhy sú však tiež zdôraznené silou rastu a foriem farieb. Medzi nimi môžu spĺňať sa medzi nimi ročné a trvalé rastliny.

Niektoré z najobľúbenejších sú tichomorský typ hybridov, ktoré sa objavili v USA. Vyznačujú sa silným rastom (až 1,8 m), slabo rozvetveným kvetenstvom a veľkým kvetom. Nasledujúce odrody majú schopnosť znásobiť semien dobre, hoci rastliny-potomkovia môžu byť trochu odlišné od materských druhov:

 • „ASTOLAT“ – s ružovými kvetmi „;
 • „Čierny rytier“ – má tmavé fialové kvety „;
 • „Kráľ Arthur“ – s fialovými odtieňmi;
 • „Biela Galahad“;
 • „Letná obloha“ – s modrými a bielymi kvetmi;
 • „Light Blue Ariel“;
 • „Nový Zéland Giant“ – Tieto dobre pestovateľské rastliny dávajú silné výhonky (160 cm) a veľké kvety;
 • „Červená čiapočka“ – s červenými svetlými kvetmi;
 • Batterfly Mix – Toto je zmes bielej, modrej, modrej, ružovej kvety;
 • „Belladonna“ – S modrými alebo modrými kvetmi, rastlina je externe bližšie k divokým druhom, výška je nižšia (60-130 cm), kvitne v máji a júni.

Výcvik

Semená

Siatie zvyčajne strávi od konca februára. Čerstvé semená môžu byť okamžite zasadené. Musia sa však predtým dezinfikovať v maltovom roztoku 20 minút alebo použiť špeciálne fungicídy. Semená sa potom udržiavajú v riešení „Epina“ deň. Potom zostáva len na vysušenie sejacieho materiálu.

Pôda

Príprava pôdy v záhrade by sa mala konať na jeseň. Je potrebné prebývať zem až 30 cm. Odstráňte zhnitý hnoj a piesok. Pri kopaní, rôzne korene burín a larvy hmyzu. Na jar sa musí zmeniť a zarovnať miesto pristátia Dolphinium, takže neexistovali žiadne veľké hrudkové pôdy.

Výber substrátu

Substrát pre výsadbu sadeníc si môžete kúpiť alebo urobiť. Špecialisti poraďte len premiešajte všetky komponenty v rovnakých sumách:

 • hmoty rašeliny;
 • záhradná pôda;
 • humus.

Kontajnery

Mali by ste sa tiež starať o zásuvky alebo hrnce, kde siatie. Najdôležitejšie je poskytnúť im otvory na odstránenie prebytočného kvapaliny a vzduchového vetrania.

Pristátie

Dolphinium vyžaduje určité podmienky pre rast. Toto je dosť rozmarná rastlina. Ak chcete začať, poskytneme malé rady o kultivácii Dolphinium v ​​záhradných miestach.

 • Po prvé, musíte sa rozhodnúť o mieste pristátia. Rastlina je Sunlice, ale zle toleruje silný vietor. Je potrebné vziať do úvahy tieto vlastnosti kvetu. Je tiež žiaduce vybrať správnu pôdu. Veľká vlhkosť a stojaca voda poškodzujú rast delfíniu.
 • Upozorňujeme, že semená týchto kultúr sú celkom rozmarné a môžu stratiť schopnosť reprodukovať nesprávnu ochranu. Ak chcete zachrániť vlastnosti kultúry, je vhodné strategické semená, ktoré ich uvedú do balíkov obsahujúcich mokré obrúsky a uložené v mrazenom stave. Ešte lepšie – do závodu na jeseň, keď semená prechádzajú prirodzené stratifikácie.
 • Siatie na sadenice, ktoré sa konali na konci februára. Semená rastlín zasiať na pôdu, posypaním Zeme na hrúbke nie viac ako 30 mm. Po sejacich semenách potrebujete naliať.
 • Ďalšie boxy musia byť pokryté sklom, ktoré obaly thump. Potom preniesť pristátie do chladnej miestnosti, kde je teplota vzduchu pod 15 s °.
 • Semená môžu klíčiť v tme a pri nízkych teplotách. Ak chcete zvýšiť klíčenie po niekoľkých dňoch, je žiaduce ochladzovať miestnosť na -5 s ° C. Rastliny sú uložené v týchto ďalších týždňoch ďalších 2 týždňov. Ďalej sú držané teplé. Kultúry môžu byť umiestnené na parapet, ale nie odstránenie skleneného krytu.
 • Je potrebné neustále sa postarať o semená. Zem musí byť mokrá. Na to je periodicky zavlažované z rozprašovacej pištole. Kondenzát zo skla by sa mal vymazať.
 • Prvé výhonky by sa mali objaviť v nasledujúcich 14 dňoch. Potom sa tmavý kapitán úplne odstráni. Odrezky by sa mali pravidelne striekať, vyhnúť sa sušeniu. Keď sa na závode objavia 2 plné listy, je transplantované do samostatných pohárov.
 • Po zahriatí vzduchu na ulici, na začiatku, je potrebné začať adaptáciu rastliny. Pre tento 2 krát denne, okná sú otvorené, kde stoja rastliny, alebo ich umiestnia na ulicu doslova pol hodiny.
 • Dolphinium môžete dať na otvorený priestor, keď pôda v hrnci zmení korene. Potom sa sadenice voľne vytiahli s kusom pôdy. To uľahčuje pristátie a zabraňuje koreňovému systému.
 • Krmivo, pridanie humusu a hnojiva do rastlín.
 • Dajte pristátie kvetu.

Starostlivosť

Starostlivosť je nasledovné.

 • Po výsadbe delphiniums v záhrade použite mulč, takže pôda zostáva mokrá. Mulčovanie tiež pomôže zabrániť vzhľadu burín a urobiť váš pozemok čistý. Pokúsiť sa vytvoriť svoj vlastný mulč z prírodných materiálov, ako sú listy alebo pobočky stromov.
 • Každých 2 dni skontrolujte vlhkosť pôdy. Ak chcete zvýšiť zdravé delfinium, vyžaduje sa určité množstvo vody. Po vizuálnej prehliadke je potrebné rozhodnúť o zavlačení. Ak prší, a pôda sa zdá byť vlhká, vaša rastlina je pravdepodobne dobre vyblednutá. Ak pôda vyzerá suché, je čas naliať kvety.
 • Pomaly zalievanie rastlín tak, že voda bude musieť namočiť, nie zavlažovať kvety a listy.
 • V prípade potreby pomáhajte rastlinám, aby mohli odolať vlastnej hmotnosti. Pre toto, akonáhle kvet dosiahne 30 cm na výšku, nastavte stávky tak, aby nepadol. Môžete použiť kovové podpery pre rastliny alebo bambusové palice. Nie nevyhnutne tie jednotlivé stonky, nechajte rámec podporovať rastlinu.
 • Niekedy musíte bojovať proti škodcom. Slums a slimáky milujú delphiniums a aktívne ich jesť. Aby ste tomu zabránili, použite špeciálne škodcov.
 • Každé 2-3 týždne používajte kvapalné hnojivo. Urobí vaše Dolphinium rastúce a zdravé. Nástroj musí byť tiež použitý, ak chcete natiahnuť farby doma.
 • Pri príprave Dolphiniums na zime nie je nutné dať rastliny do miestnosti, pretože nízke teploty pomáhajú farbám prežiť chladné obdobie. Najlepší záujem, ktorý si môžete dať dôkladne napojený niekoľko týždňov pred začiatkom zimy a dal mulčovať na ochranu koreňov a pôdy.

Odrežte zariadenie takým spôsobom, že zostáva na úrovni 15-20 cm na výšku.

Prevod

Prakticky akákoľvek dlhodobá rastlina, vrátane Dolphinium, môže byť počas vegetačného obdobia transplantovať. Kľúčom k úspechu je strata najmenšieho počtu koreňov v procese pohybu. A nezničiť kvetinu, Nie je možné vystaviť vzduch. Tenké koreňové chlpy sušené a zomierajú niekoľko minút.

Pôda

Dolphiniums sa zvyčajne tešia nutrične obohatená pôda. Kvalita pôdy na novom mieste by preto mala zopakovať predchádzajúci biotop. Ak si nie ste celkom istí v pôde, ktoré sa chystajú transplantovať, Pridajte kompost alebo hnow. Potom nedávno zasadili delfiniums dostatočné množstvo živín.

Výber miesta

Kvety majú priestor a slnko, takže otvorená oblasť poskytuje množstvo výhod. Silný vietor však môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie, takže môže byť potrebné použiť akýkoľvek vetruvzdorný pásik.

Všetky steny (dočasne skonštruované) alebo plot sú celkom vhodné.

Výmena

Jemne kopať delfiniums zo starých stránok. Opatrne rozdeľte korene s rukami. Vezmite si štepy a umiestnite ich na nové miesto. Dajte 5-8 cm pôdu na korene a jemne zaklopať na zemi, aby ste rozptýlili vzduch. Pridajte trochu viac zem do hornej časti koreňovej základne a má tendenciu mať ešte raz, aby ste zaistili základné tesnenie. Po transplantácii to bude mať nejakú vodu na posilnenie stavu rastlín.

Starostlivosť

Keď príde jar, odstráňte všetky výhonky, okrem 2-3 najsilnejšieho. Pomôže to stimulovať rast v neskoršej starostlivosti rastliny.

Musíte tiež urobiť hnojivo v tomto čase. Tento proces by sa mal opakovať v lete a na jeseň, čo umožní budúci rok stimulovať kvitnúce rastliny.

Podpora kostry

V ranom štádiu, pred príliš veľkým rastom, je potrebné držať kolík na zvýšenie stability stoniek. Môžete použiť bambus, kovové a iné tyče. Silný vietor a dážď môže spôsobiť poškodenie delfiniových, po ktorých sa zriedka prídu. Nezabudnite však odstrániť kolíky, keď príde jeseň. Zlženie listu ukáže, že proces odstránenia stávok sa môže začať.

Orezávanie

Potom, čo rastliny začínajú kvitnúť, potrebujú na obloženie. Strihajte staré stonky na dno, keď sa objavia nové výhonky.

Malé triky

Využite profesionálne záhradkárov.

 • Dolphiniums milujú slobodu. Uistite sa, že ste boli rozpustený aspoň jeden krok vo vzdialenosti, aby ste zabránili rastlinám.
 • Drop malé drenážne kanály pre farby. Tým sa zabráni nadmernému zavlažovaniu a v dôsledku toho vývoj root hniloby.

Naučte sa niektoré tajomstvo o kultivácii Dolphinium môže byť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: