Vlastnosti rastúceho vnútorného pivonia v hrnci

Kvitnúce rastliny sú zdobené nielen domácich pozemkov, ale aj obytných priestorov. Ostatné hostesky sú chované v ich bytoch alebo domoch tradičné vnútorné kvety a záhradné vzorky. Napríklad, po mnoho rokov, jeden z hlavných obyvateľov Klubmu je považovaný za. Ale táto krásna a voňateľská rastlina môže byť vysadená nielen v otvorenej zemi, ale aj v pristávacích kontajneroch.

Pred zakúpením pristávacieho materiálu, aby ste si ozdobili byt, mali by ste venovať pozornosť špeciálnym druhohodným druhom pivonkov, ktoré sú špeciálne odvodené na pestovanie v kvetináčoch.

Odborníci odporúčajú jednoducho dodržiavať všetky pravidlá pestovania a starostlivosti o tieto odrody farieb – v tomto prípade nebudú žiadne problémy s ich rozvojom, kvitnutím a reprodukciou.

Popis

Ponuky – niektoré z najkrajších farieb pestovaných na záhradu, kvetinový komplex a ako črepné kultúry. Na pristátie v otvorenom pozemku si záhradkári vyberajú vysoké a silné rastliny, ktorých výška môže prekročiť 100 centimetrov. Chovatelia neodporúčajú pristátie vysoké odrody v malých pristávacích kontajneroch. Pre domácu kultiváciu by ste si mali vybrať nízke a miniatúrne rastliny, ktorých maximálna výška nepresahuje 45 centimetrov. Nízko-temperifikované odrody pivoniek sa líšia nielen veľkosti krík, ale aj veľkosti farieb.

Farebná škála domácich pionov je v rozsahu od bielej do fialovej.

Kvety zubných odrôd majú bohatú a odolnú vôňu, ktorá sa nelíši od vône záhradných druhov. A ich koreňový systém, samozrejme, má rovnakú malú veľkosť, cíti sa pohodlne aj v malých pristávacích kontajneroch.

Triediť

Pri výbere požadovanej odrody pre domáce kvetinárstva Odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • Doba kvitnutia;
 • Vzhľad kvetenstva;
 • Farba gama;
 • Maximálna výška rastliny;
 • vôňa kvetov.

Vzhľad kvetov a povrch ich okvetných lístkov hrá veľký význam. V závislosti od odrody sú púčiky:

 • obyčajné (jednoduché);
 • polosvetový;
 • anemovoid;
 • froté;
 • Bambus.
Prečítajte si viac  Pri kopaní a ako uchovávať hyacint žiarovky?

Chovatelia odporúčajú urobiť výber z nasledujúcich odrôd.

 1. „Rómovia“ – odroda, ktorá má ružové kvetenstvo, kvitnúce v polovici leta.
 2. „Moskva“ – pivonky, ktorá sa vzťahuje na stredne zrnité odrody a vytvára zamatové červené kvety.
 3. Oslo – skorý stupeň, na ktorom sa objavujú malinové kvety jednoduchého typu.
 4. Londýn – svetlý a skorý stupeň s burgundským zamatovým púčikom.

Pravidlá pristátia

Najpriaznivejší čas na výsadbu rastlín – začiatok jari. Ak chcete zasadiť domáce pivonky, musíte si vybrať kvetináče, ktorých objem je najmenej 5 litrov, a priemer z 25 centimetrov. Optimálna výška výsadby kontajnera by mala byť 45 centimetrov.

Môžete zasadiť pivonky nielen v klasických kvetinových kontajneroch alebo hrnciách. Pre toto a drevené boxy je celkom vhodné, ktorých vnútorný povrch je uzavretý hustým netkaným materiálom.

S nezávislou výrobou pôdnej zmesi je potrebné zmiešať riečny piesok, vlhký, rašelinový a záhradný priestor. K tejto kompozícii musíte pridať malé množstvo kostnej múky, popola a superfosfát.

Povinná podmienka na pristátie – prítomnosť drenážnej vrstvy v spodnej časti hrnca. Hlavnou funkciou odvodnenia je zabrániť stagnáčnej zóne pre vlhkosť a posilniť koreňový systém.

Na pristátie je potrebné zvoliť procesy z koreňového systému týchto rastlín, ktorých vek nepresahuje 3 roky. LAKEGAGE LANDING Materiál len po prvých obličkach. Až do tohto bodu musia byť procesy uložené v chladničke.

Zoznam kľúčových udalostí, ktoré pomôžu správne dať dekoratívne pivonky:

 • výber kontajnera kvetov;
 • tvorba drenážnej vrstvy, ktorá môže pozostávať z malých vety kamienok, rozbité tehly a perlit (vrstvy 3-5 centimetrov);
 • Prístrešie kamienky s veľkou frakciou (ale nie riekou!);
 • vyplnenie kapacity sedenia do stredu živnej pôdy;
 • Ubytovanie na pôde vybraných koreňov, ktorých obličky by mali byť zamerané;
 • vyplnenie všetkých prázdnej nutričnej zmesi;
 • vytvorenie povrchovej rašelinovej vrstvy;
 • Hojné hydratačné pôdy.
Prečítajte si viac  Baktérie pre rybník

Hlavná podmienka na klíčenie nových procesov – výška hornej vrstvy zeme by nemala byť viac ako 3 centimetre.

Tento kvet negatívne označuje časté transfery. Odborníci odporúčajú, aby nepoužívali veľmi malé vstupné kontajnery na pristátie.

Pod všetkými pravidlami pristátia bude závod schopný vytvárať púčiky v priebehu niekoľkých mesiacov.

Starostlivosť

Aby rastlina rásť zdravé a silné, je potrebné pre neho vytvoriť najpohodlnejšie podmienky pre rast a rozvoj.

Svetlo milujúci kvet potrebuje veľa slnečného svetla. Pivoňka musí byť umiestnená na parapet s južnou a východnou stranou, kde je veľmi svetlo 12 hodín. V miestach s nízkymi úrovňami osvetlenia je potrebné nainštalovať ďalšie zdroje umelého svetla. Fluorescenčné žiarovky by mali byť umiestnené nad rastlinou najmenej 20 cm a práca okolo 14 hodín denne. Skúsené kvety odporúčajú pripojenie špeciálnych časovačov na umelé svetelné zdroje pre automatické svetlo v dopoludňajších hodinách a vo večerných priestoroch.

Pivonky negatívne označuje silné prúdy vetra a nachádza sa v blízkosti vykurovacích zariadení. V lete sa odporúčajú skúsení záhradníci, aby vykonávali kvetinové hrnce len na glazovaných miestach a balkónoch.

Rastlina potrebuje pravidelné a mierne zalievanie. Aby sa zabránilo roamingu pôdy, musí sa zavlažovanie vykonané až po sušení hornej pôdnej vrstvy na hĺbku 2 centimetrov.

Na začiatku jesene je potrebné výrazne znížiť množstvo zavlažovania, úroveň osvetlenia a znížiť teplotný režim pre pohodlné prispôsobenie kvetu do odpočinku. Pivonky nepotrebuje striekanie a vysokú úroveň vlhkosti.

Na vytvorenie jasných, veľkých a krásnych farieb je potrebná pivóna vo veľkých množstvách.

 • V jarnom období, domáce obľúbené potreby minerálne hnojivá, ktoré obsahujú veľké množstvo dusíka a draslíka. Tieto minerálne prvky umožnia kvetom tvoriť silné a silné výhonky.
 • Počas záložky púčikov, musíte nakŕmiť rastlinu draslíkom, fosforu a dusíkom a 2 týždne po začiatku kvitnutia je potrebné vstúpiť do fosforu a draslíka do zeme.
Prečítajte si viac  Čo robiť s hyacintom po tom, čo porazili?

Ročne by sa mal konať takýto systém kŕmení domácich zvierat.

Neskoré na jeseň by mali byť úplne orezané všetku nadzemnú časť kvetu a odstráňte hrniec na tmavé a chladné miesto na celú zimu. Iba na začiatku jari môžu byť pristávacie kontajnery dosiahnuté z pivnice, umiestniť v rašidiach a hojne navlhčite pôdu

V prípade nedodržania pravidiel odoslania bude mať rastlina pomalý a nezdravý formulár, v dôsledku toho nebude môcť vytvárať voňavé a krásne kvety.

    Najčastejšie problémy v pestovaní domácich pivoniek:

    • Sluggish listové dosky a nedostatok budov – nízke úrovne osvetlenia;
    • Pomalé tvorby nových výhonkov – nedostatočná aplikácia dusíkatých hnojív;
    • Rýchla tvorba zelenej hmoty a nedostatku púčikov – implementácia hlbokého výsadby koreňa.

    V prípade vody, plesňových ochorení a vzhľadu nebezpečných škodcov sa môžu vyskytnúť.

    Ako dať peónia v hrnci, pozrite sa na video nižšie.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: