Výber MOTOBLOCK „AGAT“

Záhradníci a poľnohospodári na dlhú dobu oceňovali techniku ​​domácej produkcie. Je možné pripísať produktom strojovňam „AGAT“, najmä motor-kultivátor.

Zvláštnosť

Výrobná linka sa nachádza v meste Gavrilov-Yam Yaroslavl región.

V rôznych úpravách sa používajú motory osvedčených zahraničných značiek z USA a Japonska, ako aj čínski výrobcovia.

Kvalitatívne charakteristiky achátových výrobkov sú spôsobené silnou výrobnou základňou.

Hlavné technické vlastnosti MOTOBLOCKS tejto značky sú uvedené nižšie.

 • Malé gabín jednotky sú určené na spracovanie malých lokalít.
 • Univerzálnosť poskytuje široká škála sklopných zariadení. Každá zložka je možné zakúpiť samostatne na základe potreby.
 • Jednoduchá konštrukcia nespôsobuje ťažkosti v prevádzke.
 • Autonómia v dôsledku prítomnosti palivového motora.
 • Služba nevyžaduje špecializované vedomosti – stačí vyrábať štandardné akcie opísané podrobne v priloženom pokynoch.

 • Zariadenie reduktora prevodov s tromi rýchlosťami, z ktorých dve sú navrhnuté tak, aby posunuli zariadenie dopredu a jednu.
 • Prítomnosť štvortaktných karburátorových motorov s jedným valcom umožňujúcim ušetriť palivo. Ich výkon sa líši – sú vyrobené v úpravách od 5 do 7 litrov. s. Aj v predaji existujú modely s medziľahlými hodnotami, napríklad 5.5, 5.7, 6.5 L. s.
 • Dovezené elektrárne nám umožňujú prevádzkovať techniku ​​v podmienkach severných regiónov, ako aj na pobrežných územiach našej krajiny.
 • Nízke umiestnenie ťažiska zjednodušuje prácu so zariadením, takže je ľahšie a manévrovať.
 • Výrobca poskytol schopnosť demontovať riadenie a kolesá, takže MOTOBLOCK je ľahké zapadnúť do trupu osobného auta.
 • Vzhľadom k tomu, náhradné diely pre „AGATE“ MOTOBLOCKUJÚCEJ PRODUKTY, ich náklady, ako aj cena agregátu, je oveľa lacnejšia ako zahraničné analógy.

Názory

Hlavným rozlišujúcim faktorom modelov je návrh motora a jeho výkon. Všetky ostatné podrobnosti sú takmer podobné.

Strojárna budova závod spolupracuje so svetovými lídrami na výrobu elektrických jednotiek, medzi ktorými možno vyznačovať značkami, ako sú Subaru, Honda, Libanlong, Hammerman a Briggs & Stratton. Tieto značky produkujú spoľahlivé produkty pôsobiace na rôznych typoch paliva. V závislosti od toho je parameter motora benzíny alebo nafta.

 • Motory benzínu sú obzvlášť populárne, pretože majú cenovo dostupné náklady.
 • Dieselové zariadenia sú spoľahlivejšie a majú veľký motor.

K dnešnému dňu rastlina vyrába niekoľko modelov „AGAT“.

„Pozdrav 5“. Je založený na japonskom motore značky Honda GX200 OHV s núteným vzduchom chladenia, ktorý ho chráni pred prehriatím, preto zvyšuje životnosť. Beh na benzín, začnite manuálne cez štartér. ŠPECIFIKÁCIE ŠTARME: POWER – AŽ 6,5 LITTERS. s., Hĺbka spracovania Zeme je až 30 cm, objem palivovej nádrže je približne 3,6 litra.

Model má riadenie, ktoré uľahčuje prácu na zemi.

„BS-1“. Štandardná úprava strednej triedy je určená na zvládnutie malých pozemkov. Jednotka je vybavená americkým benzínovým motorom Briggs & Stratton Vanguard 13N3 s elektronickým zapaľovaním. Medzi technické špecifikácie môžu byť zaznamenané napájanie (6,5 litrov. s.), objem nádrže (4 l) a hĺbku zániku Zeme (až 25 cm). Výrazné funkcie – Automatická prevodovka a prítomnosť nastavenia riadenia v dvoch rovinách.

Model „BS-5,5“. Táto modifikácia má tiež motor Briggs & Stratton RS. V porovnaní s predchádzajúcim zariadením je menej výkonné (5,5 litra. s.), inak sú charakteristiky podobné. Zariadenie pracuje na benzínom.

„HDD-6.5“. Motorizovaný stroj je vybavený hammermanovým dieselovým motorom s funkciou vzduchu, ktorá umožňuje efektívne fungovať aj s intenzívnym zaťažením. Jednotka je charakterizovaná spotreba ekonomiky. Hlavnou nevýhodou je jeho neschopnosť podmienok severného regiónov krajiny, pretože pri nízkych teplotách problémy vznikajú s spustením.

ZH-6.5. Toto je jedna z najnovších modifikácií značky „AGAT“. Motorová výroba Zongshen bola vytvorená na obrázku Honda GX200 typu q.

Ns. Kultivátor je vybavený výkonnou jednotkou japonského pôvodu HONDA QHE4, ktorej sila je 5 litrov. s. Je to jednoduchšie a manévrovateľné, čo je spôsobené inštaláciou menej priestrannej palivovej nádrže o 1,8 litra.

„L-6.5“. MOTOBLOCK na základe čínskeho motora Lifan. Môže byť použitý na prácu na námestí do 50 akrov. Benzín sa používa ako palivo. Jednotka začína manuálne, je ochrana proti prehriatiu, hĺbku – až 25 cm. Zariadenie je prispôsobené zimným podmienkam.

„R-6“. Technické zariadenie je vybavené štvortaktným benzínovým zariadením japonskej výroby Subaru. MOTOBLOCK je považovaný za jeden z najsilnejších v pravítke – má hodnotené sily až 7 konských síl. Medzi výhody by mali byť zaznamenané nastaviteľné riadenie.

Motorblocks „AGAT“ V závislosti od sklopných komponentov môže vykonávať rôzne funkcie. Nižšie sú uvedené iba niektoré príklady.

 • Odstránenie snehu.
 • Smetiar.
 • Kosačka. S rotačnou kosačkou „Zarya“ môžete hádzať nielen trávu burinu, ale aj hrubé rastliny, ako sú kolízie alebo slama.
 • Zemiakové oko a zemiaky. Takýto agregát je možné získať pomocou ďalších trysiek, ktoré vám umožňujú zjednodušiť postupy na výsadbu a kopanie zemiakov, ako aj iné koreň.
 • Glober. Zariadenie sa vyžaduje na farmách na mechaniku manuálnej práce na rozpadávanie a obklopenie postele. Je tiež účinný pre „reznú“ časť postele.

Motor-kultivátory „AGAT“ majú širokú škálu akcií, čo zjednodušuje prácu poľnohospodárov a záhradkárov, ktorí majú poľnohospodárske výrobky do 50 akrov.

Stavebné zariadenie a komponenty

Hlavné prvky MOTOBLOCK sú uvedené nižšie.

 • Nosný rám, ktorý je dvojvrstvovým oceľovým štvorcovým. Na ňom, s skrutkami a zátvorkami, všetky pracovné komponenty a riadiaci systém, najmä prevodovka, ochranné konštrukcie, motor, volant alebo ovládacie páky sú namontované.
 • Prenos.
 • Spojka sa uskutočňuje v dôsledku prenosu ClinTerem pomocou úsekového valca. Tiež v systéme spojky zahŕňa prvky, ako sú riadiace páky, pás a vratná pružina. Jednoduchá konštrukcia zabezpečuje spoľahlivosť celého systému.
 • Redukcia prevodov, olejom naplnený, puzdro z hliníka. Connections Connections zvyšujú spoľahlivosť prenosu. Redukcia s trojstupňou prevodovky.

Keďže úloha tohto prvku súvisí s zabezpečením neprerušovaného krútiaceho momentu, je naplnený olejom na zníženie trenia. Pre tesnosť pripojení, žľaza, ktorá niekedy vyžaduje výmenu. Takmer všetky modely majú „reverzný“, čo znamená, že sú vybavené reverzným reduktorom.

 • Motor sa stane s výrobou benzínu alebo motorovej nafty. Ak je to žiaduce, motor môže byť nahradený domácim. Najlacnejšou voľbou medzi zahraničnými je LiFAN čínsky motor.
 • Podvozok Vo forme polosy potrebnej na pohyb pohybu. Niekedy výrobca zavádza pneumocoles, ktoré sú potrebné na zlepšenie pasiteľnosti. Ich široké chrániče zvyšujú priľnavosť s pôdou. Aj na tieto účely Caterpillars. Balenie zvyčajne obsahuje čerpadlo. Stabilita Zariadenie poskytuje bloky kolies vo forme skladacieho zastavenia.
 • Záves – prvok na pripevnenie príloh.

  • Výstrely. Pre motoblock sa vytvárajú ďalšie prídavné zariadenia, zvyšujú funkčnosť techniky a umožňuje produkovať rôzne akcie. Najčastejšie možnosti sú uvedené nižšie.
  • Pluh. Pre primárnu suspenziu Zeme alebo počas jesenného orbu, keď je pôda hustá a uchopila korene rastlín, je lepšie uprednostniť twist pluh, a nie rezanie rezov, pretože je hlbšie v zemi, otočí sa zásobník do hornej vrstvy nadol. Je potrebné, aby sa korene vysušili a vyhynuli v zime.

  Postup uľahčuje spracovanie Zeme na jar.

  • Frézy. Kultivátory sú spravidla zahrnuté v štandardnom balíku značky AGAT. S ich pomocou, zariadenie nielen kultivuje pôdu, ale tiež sa pohybuje. Na rozdiel od pluhu, rezačky nepoškodzujú neplodnú vrstvu, ale len zjemňujú a nasýtijte s jeho kyslíkom. Trysky sú vyrobené z tvrdenej ocele a sú trojnásobné a štyri riadky.

  • „Husacie labky“. Toto je pokročilý adaptér pre sklopné komponenty. Zariadenie je sedadlo na kolieskach, ktoré je pripojené k závesu s závesom. Pri práci sa vyžaduje, aby zabezpečil nejaký operátor pohodlia. Zariadenie sa odporúča používať pri spracovaní veľkých pozemkov.
  • Kosačka. Najobľúbenejšie medzi tryskami je kosačka „Zarya“. Je vybavený rotačným mechanizmom. S pomocou svojej pomoci sa vytvorí trávnik, zozbierané seno, malé kríky sú vyrezávané. K pozitívnym bodom by mali zahŕňať schopnosť zariadenia nielen kosiť trávu, ale aj na položku, ako aj stabilitu jednotky vstúpiť do hornín kameňov počas prevádzky.

  • Groundhachentes. Orná práca, ponorenie a burín GROR – štandardný súbor akcií pre špecifikovaný typ pripojeného zariadenia. Spravidla sa používajú v komplexe s inými dýzami: pluh, zemiaky a bohatstvo. Gruppes nielen voľné zem, ale aj pohybujúce sa drevotrojárku.
  • Výpis. Canopy je široká lopata, s ktorou môžete odstrániť sneh a veľký odpad. Snowprook prispôsobené nízkym teplotám.

  • Rotačná kefa je vhodná na čistenie územia – S pomocou neho môžete zapadnúť zvyšky snehu alebo odstrániť malé odpadky. Je to skôr tvrdý, tak ľahko verí ľad a mrazené špiny.
  • Auke’s Sneh Blower Nevyhnutné pre zber záhradných skladieb alebo miestnej oblasti. Snowpressure sa môže vyrovnať aj s ťahmi, swinging sneh na tri metre.

  • Mechanizované zariadenia na výsadbu a čistenie zemiakov. Zemiaky vám umožňujú kopať koreňové korene a položiť ich s radmi pozdĺž jeho pohybu. Závod má komplexnejšie zariadenie a pomáha zabezpečiť pristátie hľuzy s hladkými riadkami na potrebnú hĺbku. Okrem toho výrobcovia vybavili zariadenie s dodatočnou jednotkou na aplikáciu hnojiva.
  • Príves. Aby bolo možné prepravovať kus alebo hromadný náklad, stačí pripojiť vozík na moto-kultivátor.

  Výrobcovia vyrábajú prívesy rôznych zdvíhacích kapacity, s rôznymi stupňami automatizácie procesu vypúšťania: manuálne alebo mechanizované.

  Na rezačky a pluhy počas balenia sú nainštalované dodatočné zácudivky, ktoré umožňujú husté pôdy prehĺbiť potrebnú hĺbku.

  • Modul traktora. Okrem samostatného pripojeného zariadenia je možné pripojiť modul rozloženia „KV-2“ k MOTOBLOCKU, KTORÝMI ZARIADENÍM VYKONÁVANÍ ZAPOJKA NA MULTIFUKČNÝM MINI TRAKTORU. Výsledné vozidlo nevyžaduje registráciu.

  Hlavné technické charakteristiky modulu traktora „AGAT“:

  1. palivo – benzín alebo nafta;
  2. Manuálny typ spustenia motora (z kľúča);
  3. Prenos – Ručná prevodovka prevodovky;
  4. zadný disk.

  • Pásový modul. Predpona varenia urobí MOTOBLOCK MOTOVANIE Rovnako ako všetky terénne vozidlo.
  • Modul „KV-3“ Pre MOTBLOCK „AGAT“ vybavený húsenicami s trojuholníkovými stopami, čo vám umožní pohybujú sa na snehové oblasti a mimo cesty.
  • Motobunger Chystáte sa celkom jednoduché, Caterpillar stuhy inštalované na kolesách s tlmičmi tlmiča.

  Ako si vybrať?

  Pred výberom mechanizovaného asistenta pre poľnohospodársku prácu je potrebné dôkladne analyzovať všetky dostupné informácie. Je potrebné jasne pochopiť, špecifikovaná motocyklácia je vhodná pre pôdu alebo nie.

  Po prvé, stojí za to zvážiť možnosti v závislosti od výkonu motora. Ak je pôda veľmi hustá alebo panna, je potrebné zvoliť zariadenie s maximálnym výkonom.

  Potom musíte zvážiť typ motora v závislosti od paliva, na ktorom funguje. Všetko závisí od regiónu a dostupnosti jedného alebo iného typu. Motor benzínu je spravidla lacnejší, ale nafta sa vyznačuje spoľahlivosťou, preto by sa mala venovať prospechu v oboch prípadoch.

  Ďalšie kritérium – spotreba paliva. Záleží na silu MOTOBLOCK. Napríklad motorový motor od 3 do 3,5 litrov. s. spotrebuje 0,9 kg benzínu za hodinu, zatiaľ čo silnejší analóg o 6 litrov. s. – 1,1 kg. Treba však pripomenúť, že nízkoenergetické agregáty budú stáť oveľa dlhšie na spracovanie Zeme, preto je sporná spotreba spotreby paliva.

  Pri nákupe, musíte venovať pozornosť dizajnovým funkciám prevodovky. Môže byť skladateľná alebo neúmyselná. Ten je určený na dlhšie prevádzkové obdobie, ale keď zlyhá, nie je opravená, ale nahrádza sa novým. Okrem toho rozlišuje reduktor s reťazovým a prevodovým prevodom.

  Na základe praxe, odborníci radia, aby to urobili, pretože sa rozlišuje spoľahlivosťou.

  Spojenie pre kapusty môže byť jednotlivec pre každé zariadenie alebo univerzálne vhodné pre akúkoľvek trysku.

  Rastlina „AGAT“ má širokú sieť predajcu, takže pred zakúpením motora-bloku samotného alebo komponentov k nemu, je to výhodnejšie konzultovať s predajcom. To možno vykonať v špecializovaných predajniach alebo na internete. Oni budú odpovedať na všetky otázky, o ktoré máte záujem, poskytne poradenstvo alebo vyberte model podľa kritérií.

  Používateľská príručka

  V konfigurácii MOTOBLOCK sa nevyhnutne zapne na návodu na použitie. Pred prácou sa odporúča starostlivo študovať. Tento dokument spravidla obsahuje nasledujúce časti.

  1. Zariadenie zariadenie, jeho montáž.
  2. Spustením (prvý štart). Časť obsahuje odporúčania o tom, ako začať MOTOBLOCK prvýkrát, ako aj položky, ktoré obsahujú informácie o kontrole prevádzky pohyblivých častí pri nízkom zaťažení.
  3. Špecifikácie špecifickej modifikácie.
  4. Tipy a odporúčania pre ďalšiu údržbu a obsah zariadenia. Tu nájdete informácie o výmene oleja, tesnení, maziva a kontroly častí.
  5. Zoznam častých typov porúch, príčiny ich výskytu a spôsobov, ako eliminovať, čiastočnú opravu.
  6. Bezpečnostné požiadavky pri práci s motorovým blokom.
  7. Zvyčajne ukazujú adresy, kde môžete prejsť kultivátorom pre opravy záruky.

  Tipy pre starostlivosť

  Prvých 20-25 hodín práce sa nazýva batéria. V tomto čase nemôžete zariadiť preťaženie. Kontrola funkčnosti všetkých zostáv jednotky sa vykonáva pri nízkom výkone.

  V období práce je potrebné upraviť kurz nečinnosti, ale musíte dodržiavať, aby MOTOBLOCK nefungoval v tomto režime dlhšie ako 10 minút.

  Aj keď motor-kultivujúci nie je celkom nový, ale jednoducho ho dostal pred jarnou vôňou po zime „Hibernácia“, je potrebné ho najprv spustiť, skontrolovať úroveň všetkých tekutín. Často po dlhom období popraskania je potrebné, aby sa olej vymenil.

  Mali by ste tiež preskúmať sviečky a v prípade potreby ich zmeniť. Nastavte systém zapaľovania.

  Po dlhej nečinnosti je potrebné nastavenie karburátora. Nový mechanizmus si to vyžaduje. Kontrola pomôže identifikovať chyby a odstrániť ich pred prácou v teréne.

  Podrobné pokyny na nastavenie a úpravu karburátora je uvedený v dokumentácii produktu.

  Príslušné vzdelávanie kultivujúceho je zárukou účinných opatrení v budúcnosti, preto Je potrebné praktizovať vopred a vyriešiť nasledujúce otázky:

  • Ako dať hranicu alebo pluhu;
  • Čo je potrebné pripútanosti;
  • Čo robiť, ak motor zastavil;
  • Na akú silu, ktorej hĺbku môžete pluh.

  Nízke moto Motobloky s kapacitou 5 litrov. s. Je nemožné fungovať pri dlhodobom horizonte. Okrem toho, ak ich používanie, by sa mali zohľadniť práca a nemôže byť preťažené, inak rýchlo zlyhajú.

  Recenzie vlastníctva

   Recenzie vlastníkov súhlasí s tým, že AGAT MOTOFLOCKUJÚCE PROSTREDNOSTI ZAPOJENÉHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚ. Čo sa týka pestovania, sa vykonáva celkom efektívne. Okrem toho je zariadenie jednoduché a stabilné.

   Medzi nevýhody, problémy sa zaznamenajú s netesným olejom po 1-2 rokoch služby.

   Ako sa pripraviť na prácu nového magicate motoflock, pozrite sa na video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: