WAIGELA „NANA VARIAGRATA“: Popis, Kultivácia a reprodukcia

V modernom svete existuje veľký počet rôznych rastlín, ktoré vyzerajú dokonale na kvetinových lôžok a domových oblastiach, sú centrom celkového zloženia úpravy stránky. Nedávno sa dekoratívne-listnaté ker waigela stáva viac a viac populárne, najmä jeho kvitnúce odrody „Nana variagrat“. Tento článok bude prediskutovaný presne o tejto závode a ako ho rásť správne a množiť sa. Budete tiež oboznámení s históriou pôvodu tohto mimoriadne krásneho a nezvyčajného zástupcu svetovej flóry.

Popis a všeobecné informácie

Wayegela je zástupcom rodiny voštinového. Jeho vlasť je považovaná za Ďaleký východ, Siberia, Sakhalin. V prírode sa táto rastlina môže najčastejšie stretnúť na okraji medzi cédrovými stromami, na skalnatom svahu, ako aj brehu zásobníka. Má 15 druhov a stovky odrôd, medzi ktorými „Nana Variagrat“ používa špeciálny dopyt.

To je nízka (môžete povedať trpaslík), ale hrubý, pekne rozšírený listový ker s veľkými bledými ružovými kvetmi, ktorý bol špecificky odmietnutý na použitie v krajinnom dizajne.

Stojí za zmienku, že chovatelia sa podarilo dosiahnuť veľké výsledky a vyrábať rastliny odolné voči teplotám režimu, odolné voči mrazu, odolné voči suchu, nenáročnej starostlivosti.

Weigela Nana Variegata sa vyznačuje:

 • Pomalý rast – ker pridáva maximálne 20 centimetrov ročne;
 • Okrúhly tvar kríka, ktorého priemer môže dosiahnuť 1,5-1,8 metra;
 • výška od 1 do 1,5 metra;
 • Jasné listy, pre ktoré sú charakteristické, že zúrivé strany a ostrý hrot sú charakteristické;
 • Rôzne farby lístia, zo svetlého zelenej až nasýtenej tmavozelenej, každý list je zdobený neobvyklým okrajom bielej fialovej farby;
 • boossom, ktorý trvá od mája do septembra, to znamená v lete;
 • Veľké kvety vo forme ružového alebo fialového zvončeka, dĺžka každého zvončeka môže byť 2,5-4 centimetre.

  Okrem hlavných charakteristík stojí za zmienku niektoré z čŕt tejto dekoratívnej rastliny:

  • považovaný za kompaktný ker;
  • Lístie Bush, v závislosti na sezóne, mení farbu z hnedého červenej na červeno-zelenú;
  • Maximálna výška a šírka je dosiahnutá BUSO vo veku 5-10 rokov;
  • Rastlina sa dokonale cíti ako v slnečnom pozemku a v tieni;
  • Výhodné pre kvetinu je plodná kyselina pôda.

  Dnes Weigela „Nana Variagrata“ – neoddeliteľnou súčasťou dizajnu krajiny. Veľmi často, kvetina je vysadená v skalnatej záhrade. Aj rastlina môže byť použitý ako živý plot.

  Reprodukcia

  Otázka chovu Weigela Nana Variegata je veľmi relevantná. Mnohí fanúšikovia rabbing, sleduje cieľ, aby sa krík jeden z prvkov jeho zeleného pozemku, premýšľajte o tom, ako to urobiť. Môžete navrhnúť krík dvoma spôsobmi, ktoré, samozrejme, každý vie všetko.

  Prvá možnosť – pestovať zo semien. Táto metóda sa používa vo väčšine prípadov len profesionálov v špeciálnych škôlkach. Je to spôsobené tým, že je to dosť ťažké a vyžaduje určité vedomosti a čas. Všetko, čo musíte urobiť, je kúpiť semená a zasiať ich do kontajnera, predspracovanie. Kapacita sa uistite, že sklo pokrývajú zhora, takže je vytvorená niečo ako skleník a podmienky v ňom sú obsiahnuté.

  V záhradnom boxe je rastlina transplantovaná len vtedy, keď výška stoniek dosiahla 7 centimetrov. Až po 2 rokoch „Nana Variagrata“ transplantáty otvoriť základ pre trvalé biotopy. Výber tejto metódy chovu, musíte byť extrémne pozorný pri nákupe semien. Naučte sa informácie, ktoré výrobca zobrazuje na výrobnom balíku, a uprednostňuje slávne ochranné známky. Ak máte možnosť, je lepšie použiť semená zozbierané z kvetu kosti.

  Druhá voľba – Použite rezne. Spôsob výkresu sa môže používať len s rastlinami, ktorých vek dosiahol 3 roky. Na dospelých kríkoch si musí vybrať zelené výhonky. Znížené odrezky sú umiestnené vo vodnej nádrži počas 3 hodín. Po tom istom banke musíte pridať rastový stimulátor a dať ho do tmavej miestnosti 12 hodín. Po uplynutí tohto obdobia potrebujú vetvičky pristáť v hrnci, naplnené pieskom a rašelinou. Fúkacie odrezky, ktoré potrebujete na hĺbku 1 centimeter. Hrniec je nevyhnutne pokrytý filmom. Klievanie potrebuje 2 krát denne.

  Okrem vyššie uvedených metód, niekedy používané Reprodukcia s reťazami. K tomu, s nástupom jesene, je vybraná najsilnejšia bočná vetva, ktorá musí byť naklonená na zem a opraviť. Na mieste, kde je nádrž prichádza s povrchom Zeme, musíte urobiť malý rez. Spasuje Zem a časom musí mať korene.

  Táto metóda je pomerne trvanlivá – odpojiť a transplantovať kolo môže len po 3 rokoch.

  Pravidlá pristátia

  Ak ste sa rozhodli rásť na vašej stránke Weigela Nana Variegata, potom musíte prečítať pravidlá výsadby rastliny, držanie, ktoré môžete dosiahnuť maximálny výsledok. Takže postupujte podľa pokynov.

  • Vyberte si miesto – závod nie je na to veľmi vyberá, ale stojí za to vyhnúť sa konceptom. Ideálna možnosť bude južná strana stránky.
  • Príprava pôdy – pôda musí byť voľná a bohatá humus. Úroveň kyslosti a alkálie musí byť minimálna.
  • Kopačka. Nemala by byť malá, pretože koreňový systém rýchlo vyrastá a mala by mať dostatok priestoru. Hĺbka by mala byť najmenej 65 centimetrov.
  • Je potrebné pripraviť zmes, ktorej sú piesok, rašeliniská, pôdne a minerálne hnojivá.
  • Spodná časť jamiek zaspáva vrstvou malého štrku alebo sutiny.
  • Ďalej je potrebné položiť vrstvu pripravenej drenážnej zmesi a nainštalovať do stredu semien.
  • Sicelling Falls Sleep Pôda. Mulčovanie a ramovanie.

  Landing pole je veľmi dôležité, aby sa riadne starala na závod tak, aby sa čo najrýchlejšie prispôsobila novému biotopu.

  Starostlivosť

  Neexistuje nič komplikované v starostlivosti Weigel Flowing „Nana variaga“. Hlavná vec na dodržiavanie základných pravidiel.

  1. Zalievanie. Závod patrí do odolného voči suchu, je lepšie ho dať na. Často a hojne voda, krík nie je potrebný. V období, keď sa púčiky začínajú vytvoriť, Bush musí byť zavlažovaný s veľkým množstvom vody. Potom sa objavia prvé farby. Do konca leta by mal zavlažovanie znížiť. Všetky vyššie uvedené sú relevantné len v prípade, keď v lete neexistujú zrážky. Ak letná daždi, rastlina nemusí vôbec voda.
  2. Podkord. So všetkými pravidlami pre výsadbu a používanie špeciálnych minerálnych hnojív, nasledujúcich 3 rokoch, Bush nepotrebuje ďalšie prísady. Ak sa naozaj chcete dostať dole, použite organické. Po dosiahnutí 3 roky veku musí byť ker oplodnený superfosfátmi a organickými prísadami.
  3. Uvoľnenie a mulčovanie. Mladé rastliny musia uvoľniť nevyhnutne a výhodne po zavlažovaní. Trvalé uvoľnenie bude mať možnosť nasýtiť koreňový systém závodu potrebným množstvom kyslíka. Prvé mulčovanie sa vykonáva ihneď po pristátí v otvorenom pozemku. Mulč sa používa drevená kôra.
  4. Orezávanie. Ker je veľmi krásny, jeho koruna je rozšírená, nie je špecificky forma. Všetko, čo je nevyhnutné, je vykonávať sanitárne orezávanie s príchodom pružiny. Plodina potrebuje suché a mŕtve výhonky. Po druhom kvitnúcim Bush môže byť zamietnutý.
  5. Zimný. Zimná ťažnosť – to je funkcia cesty „Nana variagrata“. Ale napriek tomu opustiť rastlinu v zime bez obrany je nemožné.

   Správna príprava kvetu zimu pozostáva z nasledujúcich krokov:

   • Dobré naliať kvetinu;
   • ponorte;
   • Zhromažďovať všetky pobočky spolu a prehľadávať ich na zem;
   • Potom tento „dizajn“ potrebujete na pokrytie špeciálnym materiálom, napríklad Burlap a povodne so snehom.

   Ak sú všetky pravidlá starostlivosti odohrajú, potom Weigela Nana Variegata po dlhšiu dobu poteší oči s krásnym kvetom.

   Zobrazenie bližšie k Wegelu tejto odrody môžete ďalej.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: