Elektrické 4-Korfové varenie panely

  Teraz je ťažké si predstaviť, že naši predkovia na varenie horúce potraviny boli použité a pece. Našťastie, v modernom svete, nemusíme premýšľať o tom, ak je v dome sprcha, s ktorým môžete vytvoriť skutočné kulinárske majstrovské diela. Avšak, vďaka moderným technológiám a neobmedzeným výrobcom fantázie čelíme iným problémom – so širokým výberom týchto najviac „pomocníkov“.

  Domáce spotrebiče trhu predstavuje skvelý súbor všetkých druhov dosiek, vetrov a varných dosiek. Posledné niekoľko rokov je veľmi populárne u kupujúcich. Ako si vybrať elektrický 4-Korforný varný panel, poďme hovoriť v článku.

  Zvláštnosť

  Viditeľným rysom elektrických varných panelov je skutočnosť, že sú vložené v kuchyni. Vopred v nábytku je vytvorený otvorením, ktorý sa zhoduje s medzermi varnej dosky. Pri inštalácii vykurovacieho zariadenia pre domácnosť je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

  Ďalšou rovnako podstatnou nuanlivosťou je, že varenie panely predstavujú výlučne hornú časť dosky, to znamená, že máte k dispozícii iba horáky. V dôsledku toho je rúra, ktorú potrebujete kúpiť samostatne.

  V modernom svete to nie je problém. Mnohé hostesky nájdu úspešnú príležitosť umiestniť rúru a panely v rôznych častiach kuchynského priestoru.

  Najobľúbenejšou možnosťou je štvorcový panel varenia. Výrobcovia ponúkajú dvoj- a tri-kontextové modely. Niekedy existujú aj možnosti so 6 vykurovacími prvkami. Experti však zabezpečujú, že sú to tie povrchy, na ktorých sú 4 horáky funkčnejšie a pohodlnejšie.

  Klady a zápory

  Ak chcete začať, zvážte zrejmé výhody vstavaných elektrických panelov.

  • Široká ponuka rôznych modelov, ktoré profesionálni dizajnéri neustále dopĺňajú, vám umožní vstupovať do techniky v interiéri akejkoľvek kuchyne.
  • Proces vykurovania ide rýchlo. Zároveň nie je ostrý a hladký.
  • Zvyšný termálny účinok po varení sa môže použiť na udržanie teploty, aby sa miska vložila na stôl s horúcim.
  • Vzhľadom k tomu, že neexistuje žiadna mriežka, proces čistenia elektrickej dosky neberie veľa času a je to pohodlie.

   Poďme sa obrátiť na zváženie nedostatkov elektrických varných panelov, ktoré zvýrazňujú oba špecialistov aj užívateľov.

   • Na jednej strane je dokonale hladký povrch varenia veľkým dizajnovým riešením a na druhej strane – skôr časovo náročný proces čistenia. Okrem toho, pretože neexistujú žiadne vklady, náhodne rozliata tekutina šíri na celom území, ktorá nie je vôbec na mieste počas varenia.
   • Látky, v ktorých je cukor obsiahnutý, s dlhodobým zistením na horúcom povrchu dosiahnu stav karamelizácie. Potom sú ťažké ich umyť od elektrického varného panelu.
   • Pre varenie panelov tohto typu je potrebné vybrať špeciálne kuchynské potreby s plochým dnom. Čo sa týka indukčných horákov, potrebujú špeciálne jedlá, náchylné na magnetické impulzy.
   • Okrem toho je dôležité zvážiť hmotnosť vybraných riadov, pretože panel skla keramiky nie je schopný odolať ťažkým predmetom (môže dať crack a dokonca zlyhanie).

   Názory

   Vstavané elektrické varné panely sú rozdelené do niekoľkých kategórií pre hlavné parametre. Zvážte každý z nich pre lepšie pochopenie vlastností domácich spotrebičov tohto segmentu.

   Výstavbou

   V závislosti od metódy inštalácie sa rozlišujú dva možnosti panelu.

   • Nad hlavou. Ich princíp spočíva v tom, že kryt povrchu varenia spadá priamo na stôl alebo akýkoľvek iný horizontálny povrch.
   • Vložený. Najčastejšie je tento typ panelov na rovnakej úrovni s kuchynským stolom alebo o niečo vyšší. Zároveň sa bývanie nachádza priamo vo vnútri náhlavnej súpravy, kde nevidí ľudské oko. Preto takéto povrchy varenia vždy vyzerajú štýlovo a vhodné pre každý interiér.

    Môžete tiež vybrať rôzne typy modelov ich spojenie s rúrou.

    • Závislý. Zvláštnosť tohto typu panelov je, že by mali byť inštalované nad rúrou, pretože majú spoločný manažment s ním.
    • Nezávislý. Pracujú nezávisle, bez akejkoľvek inej techniky.

    Odrodami vykurovacích prvkov

    • Liatina. Vzhľad sa podobajú palacinkám, takže môžete často počuť presne meno týchto horákov. Sú dostatočne ohrievané a po odpojení majú dlhé zotrvačnosti, ktoré nie sú vždy vhodné.
    • Halogén. Okrem špirály sú vybavené halogénovou žiarovkou. Ohrievanie sa vyskytuje celkom rýchlo a inertnosť nie je taká významná.
    • Hĺbka. Sú to tans, ktoré sa často nazývajú páska.
    • Indukcia. Takýto typ lopúcha je známy pre okamžité zahrievanie. Vzhľadom k tomu, že sa používajú len žery, ktoré sú magnetizované, zahreje priamo do spodnej časti kuchynského riadu. Preto sa výrazne zníži riziko popálenín.

    Podľa materiálu

    • Smaltovaný. Tento typ materiálu použitého na výrobu puzdra podlieha všetkým druhom mechanického poškodenia, na ňom zostávajú škrabance. Tiež smalt je dosť náročný v starostlivosti, je ťažké ju vyčistiť.
    • Nehrdzavejúca oceľ. Je to praktickejšia možnosť, pretože je ťažké ponechať škrabance. Avšak, starať sa o výrobok, ktorý je potrebné získať špeciálne prostriedky pre domácnosť chemikálií.
    • Sklo. Má vysokú pevnosť, ale silné údery to určite poškodia. Zjavná dôstojnosť – široká škála výberu modelov. Napríklad, beige varenie povrchu úspešne zmestia do interiéru v štýle Provence a biela bude vyzerať efektívnejšie v minimalistickej kuchyni.

    Podľa typu riadenia

    • Mechanické modely riadenia. Essencia spočíva v tom, že existujú variabilné odpory na zmenu režimu teploty, ktorý sa má posúvať na označenie požadovaného indikátora.
    • Touchpads. Takéto výrobky sú najobľúbenejšie vo veku moderných technológií, ale ich oprava je časovo náročným procesom, takže v prípade zlyhania budete potrebovať špecialistickú pomoc.

    Hodnotenie najlepšie modely

    Model z nemeckého výrobcu Bosch PIC645F17E – neuveriteľne štýlová verzia domácich spotrebičov. Nezávislý povrch varenia je vyrobený z čierneho skla a okolo obvodu je zvýraznený kovovým rámom. Ovládací panel – Dotknite sa. Tento model je vybavený dvoma indukčnými a dvoma keramickými horákmi. Výhodou takéhoto panela možno považovať za svoju schopnosť rýchleho vykurovania, ako aj prítomnosť časovača a mnohých ďalších potrebných funkcií.

    Nevýhody zahŕňajú skutočnosť, že neexistuje podsvietenie ovládacích tlačidiel. Okrem toho je cena výrobku pomerne vysoká (v porovnaní s inými podobnými možnosťami). Náklady na model – od 22 tisíc rubľov.

    Elektrický povrch varenia ELECTROLUX EHF 96547 XK je známy svojou praktickosťou a multifunkčnosťou. Pomocou ovládacieho panela je výrazne zjednodušená vďaka moderným technológiám a funkcia „varu“ znižuje čas varenia kulinárskych majstrovských diel. Spoľahlivý bezpečnostný systém vám umožní byť pokojný na používanie technológie. Nevýhodou môže byť nazývaná nedostatočná ochrana proti deťom, ako aj významnú inertnosť vykurovacích prvkov, ktorá označuje dlh chladiča horákov po nepretržitom prevádzke techniky. Cena – asi 22 tisíc rubľov.

    HANSA BHCI66306 – Možnosť, ktorá dokonale zapadá do malej miestnosti. Výrobcovia premýšľali nad umiestnením každého horáka, takže v procese varenia sú predmety riadu. Model je charakterizovaný ochranou proti žetónom, ktorý je nevyhnutný pre sklenený keramický prípad, a je vybavený jednoduchým displejom, s ktorým bude každý nováčik analyzovaný. Bohužiaľ, zástrčka nie je zahrnutá, ale to sa často deje s inými modelmi. Tiež varný panel môže reagovať na napätie skoky, v dôsledku čoho sa prestávky vyskytujú. Cena dosiahne 13 tisíc rubľov.

    HANSA BHCI65123030. Čierna keramika, kovový rám, brúsenie textúry – toto všetko robí tento model skutočne štýlový a umožňuje, aby bol na mieste v každej kuchyni. Rotačné spínače sú umiestnené vpravo, s ktorým je úroveň ohrevu nastavená. K dispozícii sú špeciálne zvyšné indikátory tepla, ktoré sú rozšírené, keď sa teplota stáva nižšou ako 50 stupňov. Cena – približne 12 tisíc rubľov.

    ZANUSSI ZEV 56646 FB je trochu drahšie ako predchádzajúca verzia. Zariadenie má pevný sklenený keramický puzdro, ktoré je schopné odolať mechanickým nárazom. Touch Control Panel je veľmi pohodlný. Podľa používateľských recenzií, to nepodarí s využitím technológie. Zároveň to môže nakonfigurovať len jeden alebo iný režim, ale tiež ovládať prácu povrchu varenia. Tento model poskytuje ochranu proti deťom a náhodnému začleňovaniu, čo zvyšuje jeho bezpečnosť. Náklady – približne 15 000 rubľov.

    Model ZANUSSI ZEV56240FA sa vyznačuje nízkou cenou a jednoduchosťou dizajnu. Môže byť dobrá pomocník v kuchyni. Pochopiteľné každému riadiacemu systému bude pracovať s technológiou jednoduchým a príjemným. Zhromaždenie rozpočtu však môže byť nízka kvalita. Mnohí používatelia si všimnú, že teplotné snímače nefungujú v plnej sile. Okrem toho skoky v elektrickej sieti môžu viesť k rozbitiu, pretože neexistuje úplná ochrana proti prepätiu. Cena tohto modelu – približne 13 tisíc rubľov.

    Model Siemens ET645HN17E je jedným z najlepších varných povrchov vyrobených dnes. Existujú štyri vykurovacie zóny. Jeden z nich je vyrobený vo forme oválu. To umožňuje použitie riadu rôznych tvarov. Ovládací panel – Dotyk, tiež je tlačidlo ovládacieho zámku. Ako ďalšie funkcie v tomto modeli sú časovače, reziduálne tepelné snímače, rozpoznávanie umývačky riadu alebo varenie. Náklady na model dosahujú 24 tisíc rubľov.

    Ako si vybrať?

    Samozrejme, že je nemožné vyhodnotiť povrch varenia len vo vzhľade. Je tiež potrebné zohľadniť špecifikácie a mnoho ďalších kritérií.

    • Elektrické napájacie indikátory závisia od počtu horákov. Určujú, či je možné použiť jeden alebo iný povrchu varenia na odhadovanom priestore.
    • Veľkosť zariadenia je tiež priamo závislá od počtu horákov a ich umiestnenia v pracovnej oblasti.
    • Výber kontrolného typu zvyčajne závisí od preferencií kupujúceho.
    • Prípadový materiál je vybraný s prihliadnutím na farby kuchynského nábytku.
    • Ďalšie funkcie nebudú zbytočné (napríklad rýchle ohrev, nastavenie pod priemerom spodnej časti riadu, vypnutie, keď sa voda dostane do vykurovacích prvkov, ako aj časovač a ochrana pred deťmi).
    • Pre mnohých sa náklady na elektrický varný panel stávajú rozhodujúcim faktorom. Podľa väčšiny kupujúcich, vysoko kvalitný a štýlový elektrootrovaskulárny model môže stáť od 12 do 30 tisíc rubľov.

    Prevádzkové pravidlá

    V prvom rade pre účinné a bezpečné používanie elektrického povrchu varenia je potrebné dodržiavať pravidlá prevádzky vykurovacích zariadení pre domácnosť tohto typu. Takže si môžete vyhnúť nehodám. Ak nie ste špecialistom v otázke pripojenia elektrických povrchu varenia do siete, potom toto najlepšie riešenie zverí špecialista.

    Na základe nutne fungovania konkrétneho modelu určitej značky je potrebné čítať v pokynoch pripojených k technike. Potom stojí za to starostlivo kontrolovať prijaté informácie v praxi. V správe zariadenia by nemalo byť nič komplikované: je to buď rukoväte, alebo dotykový panel.

     Zhrnutie, môžeme povedať, že v modernom svete by nemali ignorovať nové techniky. Elektrický varenie je vynikajúcou akvizíciou, ktorá kombinuje jednoduchosť prevádzky a štýlu. Hlavnou vecou je vziať do úvahy všetky nuansy a vybrať si medzi rôznorodosťou možností, ktoré je pre vás vhodné.

     O tom, ako si vybrať správny kotol, pozrite sa na nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: