Interiérový dizajn kuchynská obývacia izba v klasickom štýle

Kombinovaný klasický štýl Kuchynský riad je zliatina dvoch módnych trendov: European-štýl dizajn a útulné miesto pre priateľské pamiatky s najťažším ľuďom.

Zvláštnosť

Kombinovaná kuchyňa živá izba jasne odráža reprezentáciu vlastníka bytu o pohodlí a funkčnosti. To sa odráža v každom detaile: výber tapety textúry, nábytku, strop a podlahového dizajnu. Návrh klasických priestorov zahŕňa použitie drahých povrchových materiálov a príslušenstva. V prípade finančných ťažkostí si môžete vybrať imitáciu, ale musia byť vysoká kvalita.

K dnešnému dňu je dizajn kuchynskej obývacej izby v klasicizme alebo neoklasickom štýle veľa nielen aristokratických rodín a smotany spoločnosti, ale aj tých, ktorí nemajú radi experimenty s farbou alebo modernými povrchovými materiálmi v dizajne miestnosti, je konzervatívny. Klasický štýl je vždy relevantný a túžba vydávať obydlie na svojich kanonoch je neodmysliteľná v mnohých ľuďoch.

Existuje špecifická séria pravidiel, ktoré musia byť dodržané pri umiestnení klasického štýlu:

 • Veľa voľného miesta a denného svetla;
 • Jednoduché geometrické tvary;
 • Prírodné materiály (buk, orech, ružový strom, dub) a odtiene;
 • Symetria v riešení všeobecného dizajnu;
 • Harmonická kombinácia všetkých prvkov.

Nedodržanie uvedených kritérií môže viesť k absencii požadovaného výsledku. Rôzne dekoratívne vzory sú tiež charakteristické pre klasiku. Môžete zostávať kombinovanú kuchyňu-obývaciu izbu pomocou farebných akcií, kvôli osvetleniu alebo funkčnému a dekoratívnemu príslušenstvu. Aby sa spojili obe miestnosti, stačí pridať priečny vzor v dizajne steny v kuchyni a obývacej izbe. Napríklad stena kryt textúry v hale môže prekročiť drevené vzory na headsete kuchyne.

Skončiť

Do kuchynskej obývačkyV klasickom dizajne sa presne ukázalo, čo bolo pre vás určené, je potrebné:

 • Majte projekt dizajnéra myslieť na najmenší detail;
 • používať drahé a vysoko kvalitné materiály v cieli;
 • Správne vyzdvihnúť príslušenstvo.

Pre klasicky zdobené priestory, ľahkosť a plnosť svetla. Na dosiahnutie tohto cieľa odborníci odporúčajú výberu svetelných tónov. Nie je však potrebné uprednostniť sneh-biely odtieň, pretože táto farba je schopná urobiť miestnosť ako nemocničný oddelenie. Biela môže byť zriedená béžovým tónom, olivovým, koňakom alebo odtieňom „pod šampanskom“.

Ak naozaj chcete kúpiť bielu headset v kuchyni a sneh-biely jedálenský stôl v obývacej izbe, potom pre pozadie stojí za to zvoliť jemnú zelenú farbu, ktorá dá hĺbku izby. Vhodnejšie sfarbenie pozadia pre klasický štýl: krém, nebeská modrá, jemná ružová, perla (ale nie sivá).

Ak chcete dokončiť steny, je lepšie si vybrať omietku, tapety, štylizované pod omietkou, alebo s ušľachtilým vzorom: môže to byť pás, zelenina alebo openwork ornament. Vzor a v kuchyni a v obývacej izbe môžu byť rovnaké a farebné riešenie sa môže líšiť v závislosti od niekoľkých tónov. V pracovisku, tapety môžu byť tiež monofónne a v obývacej izbe – so vzorom. Hlavná vec je, že stenové povlaky vyzerajú elegantne a nepreťažovali celkovú atmosféru miestnosti.

Zástera v kuchyni musí byť vykonaná v celkovom farebnom roztoku. Pokiaľ ide o podlahy, namiesto tradičného parkiet pre klasiku, špecialisti ponúkajú na používanie prírodného kameňa alebo imitácie. Mramorová podlaha v kombinácii s omietanými stenami a jasným farebným riešením bude vyzerať veľmi pôsobivé. Strop je lepšie spustiť. V neuveriteľnom dopyte budú striekajúce stropy v klasickom štýle nevhodné. Ak chcete dať stropné pokrytie luxusných sakra, môžu byť použité vo svojom dizajne štukovanom alebo frieze.

Priestranná izba si bude vyžadovať opatrnejší dizajn. V konštrukcii takýchto priestorov môžete nainštalovať starožitné stĺpce, krby, oblúky a podlahu, aby sa pod ním umiestnili parketová doska alebo laminát-štylizovaný. Nábytok môže byť vyrobený z pevného poľa, alebo z tohto materiálu si môžete vybrať iba fasády skrine a vnútorné plnenie (police, oddiely) – z viacerých rozpočtových materiálov.

V umiestnení nábytkových predmetov je hlavnou vecou zachovať štrukturálnu symetriu a celkovú harmóniu v interiéri. Uistite sa, že budete potrebovať centrálny prvok v kompozícii, z ktorého sa určí ďalšie zarovnanie všetkých položiek. V kombinovanej kuchyni-obývacej izbe – to je sporák.

Ak chcete poskytnúť kuchynskú obývaciu izbu dobré osvetlenie, je potrebné, aby svetlo pochádza z niekoľkých zdrojov. Prvým je veľké okná, druhý – osvetlenie pracovného priestoru, zabudovanú do kuchyne sklopnej skrine alebo v kabinete Hood. Takéto zonálne podsvietenie sú dobré v tom, že vykonávajú svoju funkciu, nepritiahli veľkú pozornosť. Osvetľovacie stredisko by malo byť lusterom umiestneným striktne uprostred miestnosti, alebo dva lustre inštalované v tej istej odľahlosti z centra z rôznych strán. Horné lustre budú dobrou voľbou, pretože v nich je inštalovaných niekoľko žiaroviek.

Ako ďalší zdroj svetla pre kuchynskú obývaciu izbu, prístrešku, stolné lampy alebo podlahové osvetlenie. Lepšie, ak budú všetky tieto zariadenia v jednom dizajne štýlu. Svietidlá by mali byť dobré osvetliť miestnosť, ale nezameriavajú sa na.

Ďalšie architektonické prvky

Stĺpce sa často používajú v kombinovanej kuchynskej obývacej izbe na oddelenie pracovného priestoru z miesta odpočinku.

Stĺpce sa používajú v rôznych typoch:

 • Doric stĺpec nie je vybavený nezávislou základňou a jeho vrch má minimum dekor;
 • Iónsky stĺpec je nezávislý architektonický prvok a dve špirálové prvky búchajú do hlavných miest;
 • Korint stĺpec je podobný predchádzajúcej možnosti, ale je bohato zdobený rastlinnými motívmi vo forme papierov a hrozna.

Skutočné stĺpce v interiéri kuchynskej obývacej izby – rarita. Takéto architektonické komponenty napodobňujú, odstránené pomocou nástenného panelu. Podobne sú vybudované oblúky, ktoré sú potrebné pre zónový priestor. Stĺpce môžu ozdobiť povrchu varenia alebo oblasti okolo krbu.

Ďalšou architektonickou zložkou klasického štýlu je portál. Bude vhodné, keď je ohnisko usporiadané, miesto je pod TV, pracovná plocha v kuchyni, hranice medzi kuchyňou a obývacou izbou. Ale musíte mať na pamäti, že taká dekoratívna položka bude vyžadovať veľa voľného miesta, takže je potrebné vybaviť ho v priestranných izbách. Ak pridáte portál podľa stĺpcov, miestnosť bude vyzerať slávnejšie.

Príslušenstvo

Závesy v kombinovanej kuchynskej obývacej izbe musia byť vyrobené z tesnej tkaniny v kombinácii tónom s izbovým nábytkom. Záclony môžu byť zdobené luky alebo kefy. Môžete si vybrať záclony ľahšej tkaniny. Ale musia byť svetlé odtiene (biela, krém) a dlhá (v podlahe). Korešpondencia si môžete vybrať kov s efektom efektom a originálnymi tipmi alebo vyrezávanými drevenými.

Ozdobte kuchynskú obývaciu izbu môže byť vázy s kvetmi alebo svetlým ovocím. V tajomstve musíte umiestniť krásnu porcelánovú službu, najlepšie starovekú, aby bol na všeobecnej ferris. Dobre bude harmonizovaná s okolitým interiérom porcelánových figúrkov alebo keramiky, ako aj bronzových svietnikov. Steny kuchynskej obývacej izby môžu byť zdobené klasickými portrétmi, scenériami alebo stále životmi.

Odporúčania

Klasický štýl je možné kombinovať s inými smermi štýlu. Môže sa prejaviť vo farebnom mixe, v splasu jednotlivých častí cudzieho štýlu. Klasicky zdobená miestnosť môže byť luxusná, ale nemalo by sa to urobiť na dne. Elegancia a rafinovanosť – to sú priority v dizajne klasickej kombinovanej kuchynskej obývacej izby. Atribút integrálu sú vyrezávané časti. Môže to byť bronzové, pozlátené, štuky alebo v blízkosti prirodzených materiálov.

Nie je možné použiť v dekorácii svetlé farby, príliš ostré geometrické riešenia a extravagantné maľby. Čierna farba môže byť prítomná v miestnosti, ale veľmi obmedzená: vo dokončení kuchynskej zástery, podlahy alebo vzhľadu kuchynských spotrebičov. Ale v snahe o krásny interiér je dôležité nepreháňať to s podrobnosťami. Ak to chcete urobiť, konzultujte so špecialistami.

Tabuľka pre kuchynskú obývaciu izbu je lepšie vybrať si okrúhly alebo oválny tvar. Nie je zakázané používať štvorcový alebo obdĺžnikový nábytok, ale bude vyzerať veľmi hrubý v elegantnom a šľachtickom interiéri. Ak sú hrany tabuľky ostré, ale zaokrúhlené, s úspešným riešením dizajnéra, takýto nábytok môže byť inštalovaný v klasicky zdobenej kuchynskej obývacej izbe. Mäkké linky by mali byť z iných položiek jedálenského kúta: stoličky sú zaoblené späť a zakrivené nohy, na fasádach skrine – zaoblené výlisky.

Krásne na stoličkách sa pozrie na dekoratívne kryty, odrážanie vo vzore a odtieň s inými textilnými prvkami miestnosti. Kryty môžu byť šité zamatový materiál, prírodnú bavlnu alebo hodvábu.

Jedálenský kút je lepší vyzdvihnúť s pódiou alebo komplexnou stropovou konštrukciou. Tieto dekoratívne nadstavby môžu echo echo s tabuľkou. Bufetové a namontované skrinky musia mať sklenené vložky. Originálny pohľad na monofónne (perla, transparentné, bronzové, pozlátené) alebo farebné svetlé okná.

Interiérový dizajn Kuchyňa Obývacia izba v klasickom štýle v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: