Moderný dizajn kuchyne: Výrazné funkcie a tipy na výber

Kuchyňa je srdcom akéhokoľvek bývania. Toto je miesto, kde sa rodinní príslušníci chytíte a diskutujú o bežných veciach. Aby bola každá domácnosť pohodlná v kuchyni, výber vnútornej štylistiky musí byť oslovený s extrémnou starostlivosťou. V tejto miestnosti sa musí cítiť atmosféra domáceho srdca viac. Je možné ho vytvoriť v modernom dizajne, a preto odporúčame zoznámiť sa s rozlišujúcimi vlastnosťami a metódami organizovania priestoru na vytvorenie maximálnej coziness.

Zvláštnosť

Moderný dizajn kuchyne je schopný prispôsobiť domácnosti na správnom spôsobe, dajte v dopoludňajších hodinách a ponorte sa do relaxačnej atmosféry po ťažkom pracovnom dni. Charakteristickým znakom moderného štýlu tejto sezóny je rozmanitou a kombináciou niekoľkých smerov, ich úmysel medzi sebou. Dnes sa zameriava na eklekticíctvo: základ je vybraný jedným špecifickým štýlom a dopĺňa ho s prvkami z iných pobočiek moderného dizajnu.

Po módnych trendoch môžete vytvoriť skutočne jedinečný interiér v modernom štýle.

Zároveň je možné umiestniť kuchyňu na vlastné požiadavky a želania. Dôležitou podmienkou pre modernú stylistiku je túžba po maximálnej funkčnosti a ergonómii. Technická náplň je dôležitá: V interiéri modernej kuchyne musia byť prítomné rôzne zariadenia a zariadenia, Výška času a nákladov práce na varenie potravín. Rozdiel moderného dizajnu je demonštrácia technologických. To sa môže prejaviť v kuchynskom usporiadaní s rôznymi zariadeniami, vrátane kávovaru, umývačky riadu alebo práčok.

Môžete tiež nainštalovať mrazničku v kuchyni, integrovať plazmu, umiestnite minibar. Technologické schopnosti sa môžu prejaviť v samotnom nábytku.

Ponuka je možné vykonať na moderných typoch svietidiel. Povedzte, zástera môže byť osvetlená zvnútra, zvýraznená flexibilnou LED stuhou. Bar Rack môže byť označený so stúpajúcim stropným dizajnom s funkciou otáčania. Jedálenský priestor môže vyniknúť množstvom identických miest. Strop sa nemusí skrývať, ale zdôrazniť komunikačné systémy. Umiestnenie výrobných prvkov by sa malo zapadnúť do pravidla „Pracovný trojuholník“ V súlade so správnymi vzdialenosťami medzi jeho vrcholmi (chladnička, sporák a umývadlo). Hosteska by sa nemala stráviť veľa času na zbytočnej márnosti, organizácia práce by sa mala myslieť na najmenší detail. Zjednodušte prácu v kuchyni a vyloží ženu po ťažkom pracovnom dni.

Všetky malé veci by mali byť odstránené z mysle: To vytvára účinok nárastu priestoru a dosahuje sa jednoduchosť nábytku. Okrem toho, vzhľadom k zníženiu počtu malých plôch, kuchyňa sa zdajú byť vyčistené a dobre upravené. Je dôležité vybaviť miestnosť takým spôsobom, že je ľahké nájsť potrebné položky na varenie, skladovanie produktov a chémiu pracieho prostriedku. Všetko by malo byť na ruke a prísne organizované. Masky Zoning. Dnes je venovaná osobitná pozornosť. Je potrebné rozdeliť miestnosť do samostatných funkčných zón, čím sa zachovávajú poradie a určovanie hraníc každého funkčného pozemku. Moderná stylistika netoleruje sledovanie: musíte odstrániť všetko príliš veľa a pompézne, takže nie je preťaženie interiéru.

Prečítajte si viac  Projekty dizajnu kuchynskej obývacej izby: Možnosti plánovania a metódy zoning

Materiál

Pri navrhovaní modernej interiérovej kompozície môžete použiť rôzne materiály: prírodné a umelé suroviny sú povolené. Môže to byť drevené, jeho deriváty, kovové, sklenené a rovnomerné plastové. V závislosti od typu materiálu sa môže líšiť odlišné druhy textúry. Povrch materiálu môže byť matný, lesklý, semmat, satén, hrubý, plochý alebo reliéfny.

Voľba požadovaného typu bude závisieť od toho, aký model modernej štylistiky sa považuje za základ interiérového zloženia.

Napríklad, jedno konštrukčné pokyny je mimoriadne dôležité na preukázanie syntetickej zložky materiálu s charakteristikou lesku, zatiaľ čo iné sú viac zadržané a použité materiály s matkou textúrou. Módne kombinovať rôzne textúry medzi sebou, čím sa vytvára akcenty jednotlivých funkčných zón. Pokiaľ ide o materiál na strop prekrytie, používa sa na modernú štýlu napnutého plátna, sadrokartónu, stropné panely a koľajnice. Canvas je PVC a textilný film. Gypsum Carton nie je nič iné ako sadrový list, ktorý je umiestnený na oboch stranách stavebnou lepeňou. Panely tvoria plastové, koľajnice – z plastu a dreva. Okrem toho môžu byť kovové dosky použité na stropy.

Pre povrchovú úpravu modernej kuchyne, dlaždice a keramické dlaždice, nástenné panely, koľajnice, kameň, betón, sklo a tapety.

V rovnakej dobe, výber požadovaného materiálu bude závisieť od špecifickej štylistiky, pretože každý smer má svoje obľúbené. Napríklad, rovnaký štvorcový dlaždice môže byť použitý pre kuchynskú zásteru, ale musí byť čo najjednoduchšie a bez výkresu. Tapety modernej štylistiky často textúrované a bez tlače: rýchlosť je na farbe a úľavu materiálu.

Pre podlahu, linoleum, laminátové a porcelánové mazivá. Okrem toho použitie typu kvapaliny. Zároveň sú komplikačné výkresy nežiaduce: prvky interiéru by nemali navzájom konkurovať. Textúra môže byť kameň, mramor, drevo a dokonca betón. Voľba požadovanej možnosti zostáva pre špecifický stylist: napríklad pre podkrovný štýl, môžete vytvoriť povlak pod betónom, pre etnický dizajn je to výhodnejšie odkazovať na používanie linolea.

Farby

Jedným z rozlišovacích znakov moderného dizajnu je dávkovanie farieb. Nemôžem byť nehybne, hojnosť jasu a súperenia kontrastných farieb. Účinok harmónie sa dosiahne použitím v interiéri nie viac ako štyri odtiene palety farieb. Zároveň bude dominantná, druhá bude jeho kontrast, tretí – balík (preto bude súvisieť s jedným z dvoch) a štvrtý bude použitý ako prijímanie výberu požadovaných prvkov.

Podmienečne farebné riešenia moderného dizajnu možno rozdeliť do niekoľkých skupín (neutrálne, pastelové, svetlé, tmavé). V tomto prípade preferencie dnes dizajnéri dávajú interiér v jasných farbách. Má viac predstavuje a vytvára efekt priestoru. Obľúbené sezóny sú biele a béžové farby.

Vizuálne ťahajú nedostatok modlitby a pridajte moderný dizajn.

Okrem nich, odtiene zelenej, svetlo šedej (vrátane striebra), limet-žlté, svetlo wenge. Používanie svetelných tónov je jednoduchá interiér kuchyne, čo vám umožňuje ozdobiť jednoduchými svetlými ťahmi vo forme príslušenstva alebo iných malých prvkov usporiadania. Aj v módnej svetlej modrej farbe, jeho kombinácia s bielym, svetlosivým a hnedým.

Prečítajte si viac  Všetko o Vacuum Cleaners Kambrook

Pokiaľ ide o svetlé farby, je potrebné ich pridať do interiéru modernej kuchyne, zmierniť s ľahkým kontrastom. Napríklad, môže to byť kombinácia sivého odtieňa s vínom, žltá s fialovým a strieborným kovovým kovom. Šedý lesk prenáša textúru kovu dnes je na vrchole popularity v dizajne modernej kuchyne. Je dokonale spojené s bielym, čiernym, tmavohnedým, pistášovom, kávou.

Štýly

Skutočné oblasti moderného štýlu sú dnes minimalizmus, brutalizmus, bionika, hai-tech, ar deco a bauhasy. Každý smer má vlastné vlastnosti, ktoré by sa mali vidieť v kuchynskom usporiadaní.

Art deco

Tento štýl je nový pokrok, viacúrovňový strop, geometrický tému nástenného dekorácie alebo fasády montovaných skriniek. V tomto prípade by mal byť headset definovaný lesklými a samotná kuchyňa by mala byť osvetlená maximálne opatrenie. Je potrebné, aby v miestnosti boli prvky usporiadania chrómu, skla a nehrdzavejúcej ocele. Všeobecne platí, že miestnosť potrebuje vytvoriť ilúziu prítomnosti v klube.

Bauhausy

Tento štýl je impregnovaný praktickosťou a všestrannosťou. Dekoratívne pozlátky je nahradené modernými materiálmi a technológiami motorov. Povinné pravidlo je zónovanie kuchyne, zdroje stylistiky sú kovové, plastové, sklo. Prvky nábytku musia byť rovnako ergonomické, náhlavná súprava môže byť zabudovaná do steny. Stôl musí byť transformovaný.

Bionika

Hlavnou myšlienkou tohto štýlu je jednota prírody s technologickými úspechmi. To je jeden z najprogresívnych smerov v dizajne interiéru, ktorý miluje používať vo vnútrozemských farbách farebnej palety. Nábytok môže byť modulárny, zatiaľ čo je dôležité vytvoriť pocit jednotu s prírodou. Rozdiel štýlov je absencia ostrých rohov a prísnych čiar. Oddiely, nábytok, ako aj dekor by mal mať výraznú štrukturálnu štruktúru. Môže to byť voštinové, póry.

Brutalizmus

Brutalizmus je jedným z kontroverzných smerov moderného dizajnu. Môže sa harmonicky dostať pozdĺž materiálov, ako je napnutá tkanina a tehla, kameňa a rúry, koberce a nepotiahnuté steny. Stylistika sa považuje za burgeoázový svet. V takejto kuchyni musí každá položka niesť funkčné zaťaženie, je vyrobené z vysoko kvalitného a trvanlivého materiálu. Štýlové zdroje – betón, drevo, kovové, sklo.

Minimalizmus

Stylistiku môžete charakterizovať dve slová: maximálne miesto. To sa dosahuje dávkou domácich predmetov, jasné oddelenie miestnosti do samostatných funkčných zón, absencia akéhokoľvek dekor. Prioritná farebná skupina je neutrálna gama. Okrem toho, v nastavení je potrebné použiť sklenené a kovové prvky usporiadania.

High Tech

Tento štýl neakceptuje nič náhodné: bez ohľadu na to, čo je vec, ktorá je pridať do interiérového zloženia, malo by byť užitočné, pohodlné a technologické. V prioritnom skla, plastovom nábytku, kovové povrchy. Samotný štýl je veľmi krásny, rozlišuje maximálne svetlo, nezvyčajné príslušenstvo, použitie pokročilých technológií. Komunikácia sa zobrazujú na dne, sú transformované na dekoratívne prvky.

Prečítajte si viac  Umývačky riadu Siemens šírka 60 cm

Odporúčania na výber

Uprednostnenie jedného alebo iného smeru moderného dizajnu v interiéri, musíte vziať do úvahy dosť nuansy. Jedným z nich je napríklad kuchyňa metra. Ak pre štýl minimalizmu to môže byť stále malé, potom tento smer, ako ten istý podkrovie, brutalizmus alebo moderný, potrebujete miesto. Je ťažké vybaviť kuchyňu, ak je jeho usporiadanie ďaleko od dokonalého. Čím menšia je miestnosť, tým viac kompaktnejší musí byť získaný nábytok, lampy, tapety potlačiť, príslušenstvo.

Je dôležité, aby po usporiadaní všetkých prvkov usporiadania pre prechod je dostatok priestoru.

To isté možno povedať o type headsetu: čím menšia je oblasť kuchyne, tým menší počet modulov by mal byť. Zároveň bude potrebné venovať pozornosť farbe zakúpeného množstva: v malej miestnosti, ktorú potrebujete na nákup jasných kuchýň.Keď je miestnosť úzka, musíte si vybrať nábytok lineárneho typu, prípadne s polostrovou. Ak je miestnosť široká, náhlavná súprava modelu môže byť tvaru m.

Uloží užitočnú oblasť kuchyne a ubytujete všetko, čo potrebujete na varenie, umývanie a skladovanie. Vo veľkej miestnosti si môžete kúpiť nábytok v tvare P s hmotnosťou zásuviek a políc. Pre kuchyňu moderného štýlu, prítomnosť pultu tyčí. KÚPIŤ S VOZIDLOM STRÁNKU, stojí za to platiť pozornosť typu nábytku, pohodlnú výšku a šírku stola. Byť pre túto tabuľku by mala byť vhodná pre všetky domácnosti. Ak je dostatok miesta, môžete vybaviť miesto v miestnosti, kúpiť kompaktnú pohovku.

Pre zónovanie kuchyne môžete využiť jedálenský stôl a lampy.

Najlepší projekt je zostavený vo fáze výberu štýlu, umožní vám racionálnejšie šíriť nábytok, relevantnosť každého prvku sa zobrazí. Zároveň sú jasné a tmavé farby nábytku a príslušenstva zvolené pre veľké izby zaplavené slnečným svetlom.

Zaujímavé príklady

Nakoniec, prinášame vašu pozornosť Situal Príklady krásnej kuchynského interiéru s moderným dizajnom.

  • Dizajn vo svetelných farbách s pultom.
  • Pôvodná voľba Headset s rebríkovým stolom.
  • Moderný kuchynský dizajn pomocou Spider lampa a sklenenej showcase.

  • Prijatie zónovej kuchyne obývacia izba pomocou pohovky.
  • Zaujímavé riešenie pre kuchynské usporiadanie v malom byte.
  • Interiér ľahkej kuchyne s podvozkovým barom stojí v štúdiu Apartmán.

  • Oddelenie funkčných oblastí kuchynskej obývacej izby pomocou samostatného osvetlenia každej zóny.
  • Kuchyňa v tvare P, ako prvok oddelenia miestnosti do kuchynského kúta a hosťová zóna.
  • Príkladom kombinácie sivých a červených tónov na zabezpečenie kuchynského priestoru v otvorenom interiéri.

Aký štýl si vybrať na dekoráciu kuchyne, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: