Všetko o fasáde pre umývačky riadu

S akvizíciou umývačky riadu sa počet obchodných záležitostí v dome výrazne znižuje. Vždy chcete urobiť tak, že taká pohodlná vec ako umývačka riadu zapadajú do interiéru kuchyne a nevynikol. Riešením tejto úlohy je fasáda. Tento dekoratívny panel môže tiež vykonávať iné funkcie. Aké fasády sú, ako ich vybrať a nainštalovať, ako aj ako demontovať, budú diskutované v článku.

Preskúmanie druhov

Ako už bolo zrejmé, fasáda na umývačke riadu je dekoratívny panel, ktorý je inštalovaný na prednej strane zariadenia, zvyčajne na dverách. Podmienené fasády môžu byť rozdelené do niekoľkých kritérií.

 1. Rozmery. Fasády je potrebné zvoliť podľa rozmerov samotného zariadenia. Štandardné veľkosti strojov na šírku môžu byť 450-600 mm, dĺžka 800-850 mm. A existujú aj jedinečné modely s vynikajúcimi rozmermi. V ideálnom prípade by mala byť fasáda trochu viac exteriéru vozidla, ale nie je vždy možné. Spodný okraj fasády musí byť na rovnakej úrovni ako zvyšok kuchyne a horný okraj by mal skončiť vo vzdialenosti 2-3 cm od tableta.

 2. Materiál výroby. Často sú panely vyrobené z MDF a laminovanej drevotrieskovej dosky. Modely z DSP žuť, ale nie úplne bezpečné – počas vykurovania, môžu prideliť škodlivé odparovanie. A suroviny môžu slúžiť ako plastové a drevené pole. Zriedkavé puzdro – Použitie kombinovaných materiálov. Napríklad zo skla a dreva alebo dreva a kovu. Modely vyrobené len z dreva sú najdrahšie a vzácne. Dôvod je pomerne banálny – Aby drevená fasáda nie je deformovaná v pôsobení teploty, vyžaduje sa vysoko kvalitná povrchová úprava. Dokončenie nielen drevené, ale aj iné panely môžu zahŕňať smaltový povlak, rôzne kovové, sklo, plast, drevo.

 3. Metóda inštalácie. V súčasnosti sú známe tri hlavné metódy inštalácie panelov – normálne, posuvné a posuvné. Pri použití prvej metódy je panel inštalovaný klasickým spôsobom – fasáda je pripojená priamo k dverí umývačky riadu. S druhým spôsobom sa fasáda počas otvoru dverí posunie smerom nahor rovnobežne s dverami. V tomto prípade je fasáda pripojená aj k dverám. Posuvná fasáda je nainštalovaná len na dverách zariadenia len čiastočne. Ochranný panel pri otváraní umývačky riadu sa tiež pohybuje hore a rovnobežne s povrchom dverí. Posledné dve možnosti sa používajú, ak nechcete silne deformovať povrch zariadenia.

Ako vyzdvihnúť?

Profesionáli dávajú nejaké tipy, ako správne vybrať dekoratívny panel do umývačky riadu.

 1. Ako už bolo uvedené, najdôležitejšie pri výbere – Demontáž umývačky riadu. Vyberte fasádu nebude potrebná v prípade, že ho dostanete alebo si ho dopĺňate s umývačkou riadu. Predávajúci už pozná rozmery budúceho panelu.

 2. Ako fasáda Môžete použiť dvere starej skrinky. V tomto prípade bude dôležité porovnať staré otvory s tými, ktoré sa budú musieť vykonať na inštaláciu panelu. Ak sa budú zhodovať, je lepšie opustiť takúto fasádu, pretože to povedie k tomu, že bude zle pripojená. Ak je všetko v poriadku, môžete začať inštalovať.

 3. Ak urobíte panel objednávky, môžete použiť schému poskytovanú výrobcom zariadenia. Všetky rozmery. Štandardná šírka – 45-60 cm, výška môže dosiahnuť až 82 cm. Rozmery však nemôžu byť vždy správne označené (často ich výrobca zaokrúhľuje). Je potrebné merať rozmery dverí zariadenia nezávisle. Hrúbka fasády by nemala byť viac ako 2 cm. Táto hodnota je považovaná za najvhodnejšiu a dostatočnú pre panel vykonávať svoje funkcie.

Pre tých, ktorí si myslia, že v kuchynskom interiéri od nuly, profesionáli radia najprv vybrať si vybavenie a po premýšľaní o interiéri. Veľkosť všetkých domácich spotrebičov je spravidla stanovená, zatiaľ čo kuchyňa môže byť z hľadiska dizajnu a veľkostí. Je potrebné to urobiť, aby ste mohli urobiť potom, čo nie je prerušiť pracovnú dosku alebo skrinky na zmenu, aby sa umývačka riadu stala súčasťou interiéru.

Spôsoby upevnenia

Nie je tajomstvom, že fixácia panelu je veľmi dôležitá, potrebuje venovať osobitnú pozornosť.

Existujú dva spôsoby, ako upevniť fasádu.

 1. Čiastočné zapínanie. V tomto prípade panel zatvorí hlavnú časť dverí, zatiaľ čo ovládací panel zostáva v pohľade.

 2. Úplné nastavenie. Dvere umývačky riadu sú úplne zatvorené panelom.

Najbežnejšia montáž – s pomocou skrutiek. Sú priskrutkované zvnútra. Je potrebné správne vybrať dĺžku samolepky. Týmto spôsobom to bude možné vyhnúť saostroji hlavy skrutiek na vonkajšej strane panelu. Ďalšia rozšírená montáž je slučka. Môžu byť zakúpené kompletné s fasádou. Sú pripevnené v blízkosti spodného okraja umývačky riadu.

Je kategoricky nemožné namontovať fasádu pre niektoré žiadne lepidlo. Počas práce sa môžu dvere umývačky riadu chladené, takže v závislosti od režimu umývačky riadu. Kvôli takýmto kvapkám môže lepidlo strácať svoje vlastnosti a v dôsledku toho zmizne panel. A táto možnosť je tiež možné – lepidlo pevne lepáky na dvere dverí, čo je tiež nepríjemné. Ak potrebujete rozobrať, nebude možné otvoriť panel. Ďalšia chyba – lepidlo na pásku. Takéto pripojenie nestačí na udržanie panelu. Počas prevádzky stroja môže fasáda jednoducho vypadnúť.

Ako nainštalovať s vlastnými rukami?

Najprv musíte pripraviť nástroje. Možno budete potrebovať výbuchy, ruleta, skrutkovač (zariadenie pripomínajúce vŕtanie, ale určené na skrutkovanie a odskrutkovanie samoobslužných skrutiek), ceruzkou na použitie značiek a SELO, aby sa otvorili otvory. A budete tiež potrebovať niekoľko ďalších nástrojov, ktoré budú povedané v priebehu konštrukcie inštalačného procesu. Pred dokončením fasády sa neodporúča zapnúť auto. Panel je tepelná izolačná a zvuková vrstva. Avšak tu považujeme za džem viac ako dekoratívny prvok, preto podrobne analyzujeme proces toho, ako ho nainštalovať na vstavanú umývačku riadu, a nie na obvykle.

Inštalácia v požadovanej výške

 • Najprv musíte nainštalovať samotnú umývačku. Je nainštalovaný na 3-4 nosných nohách, dve hadice sú namontované na nej (odtok a vložka). Horná časť stroja by mala byť nainštalovaná pult. Je potrebné skontrolovať, či je umývačka riadu presne relatívne k bočným skrinkám alebo stolom. Na umývačke riadu stojaci krivé, nemôžete nainštalovať ochranný panel. Fasáda v tomto prípade bude tiež krivky. V poslednej fáze sa neodporúča okamžite otočiť skrutky. Najprv musíte ich voľne upevniť, a ak je fasáda nainštalovaná správne, potom potom, čo budete musieť dotiahnuť skrutky.

 • Druhou etapou je definícia veľkostí panelov. Zdá sa, že šírka panelu sa musí zhodovať so šírkou zariadenia. Toto nie je celkom tak – panel musí byť 2 cm kratšie dvere umývačky riadu. Dĺžka môže byť iná, základná požiadavka je len jedna – panel by nemal zasahovať do blízkosti a otvoriť dvere zariadenia.

 • Vyberte spôsob fixácie. Typicky výrobca okamžite označuje vhodný spôsob upevnenia. Najjednoduchšia a najspoľahlivejšia metóda – použitie skrutiek. Nežiaduce používať nechty – deformujú dvere vozidla a odstránia ich v prípade potreby, že bude ťažké. Samočinné skrutky sú relatívne ľahko upevniť a odskrutkovať. Často na fasáde sú už predbežné otvory pre samoobslužné skrutky. Ale ak nie sú, potom ich môžete vŕtať sami. Na tento účel sa vopred pripravená papierová šablóna vezme a aplikuje sa na vnútornú stranu fasády. Už sú uvedené diery.

 • Všetky skrutky, ktoré sú priskrutkované do dvierok umývačky riadu, musia byť odstránené. To používa skrutkovač. Je to potrebné, pretože takýto zips nie je vhodný na inštaláciu fasády.

Pred zavesením na fasáde na samosprávnej skrutke musíte najprv skontrolovať veľkosť a umiestnenie budúceho panelu. Podobné nastavenie dverí sa vykonáva ľahko a jednoducho – s pomocou obojsmernej pásky. V tejto polohe musíte zatvoriť a otvoriť dvere. Je tiež dôležité kontrolovať a urobiť medzeru medzi susednými skrinkami dokonalé (2 mm). Ďalej sa vykonáva upevnenie sebestačnosti, ktorá sa hovorí nižšie.

Inštalácia spojovacích materiálov a príslušenstva

Panel je umiestnený na rovný povrch (zvyčajne na podlahe) a otvory pre seba-vzorky sú v ňom vyvŕtané. Najlepšia schéma je pripojená k dvojstrannej Scotch. Ak je ťažké vyvŕtať otvory naraz, potom môžete najprv prepláchnuť umiestnenie otvorov s výberom cez papier, a potom odstrániť šablónu, vyvŕtajte ich vŕtanie.

Ďalej je potrebné inštalovať montážne konzoly. Aby to urobili, rezané gumové tesnenia a upevnite ich spolu s konzolami do spodnej časti obloženia. Záverečná fáza – skrútenie dlhých skrutiek cez otvory v dverí umývačky riadu. Otvory musia zodpovedať otvorom na paneli. Spravidla sú štyri skrutky dosť na upevnenie.

Rukoväť musí byť inštalovaná v rovnakej výške ako iné rukoväte na susedných skrinkách. Pri inštalácii otváracej rukoväte sa suší z prednej strany panelu, ale skrutky sú priskrutkované zo zadnej strany. Urobí sa tak, že na prednom povrchu nie sú vytvorené trhliny. Po dokončení všetkej práce musíte otvoriť a zatvoriť dvere. Je dôležité venovať pozornosť vzdialenosti od okrajov panelu. Ak s tým interferuje panel, je potrebné úhľadne rezať hrany fasády. Fasády sa často predávajú spolu s montážnou súpravou, ktorá obsahuje všetky upevňovacie prvky a príslušenstvo, ktoré je veľmi pohodlné.

Ako odstrániť?

Samozrejme, demontáž fasády je jednoduchšie ako jeho inštalácia. Hlavný nástroj, ktorý bude potrebovať – ​​dumping a niekoľko trysiek. Samotný proces sa skladá z niekoľkých jednoduchých krokov.

 1. Je potrebné otvoriť dvere. Aby sa nebola uzavretá, sušená (zvyčajne je železo alebo veľké knihy).

 2. Ďalej potrebujete striedavo Odskrutkujte všetky skrutky, Nachádza sa na vnútornej strane dverí.

 3. Vezmite panel okrajami a opatrne ho odstráňte, Po naložení na podlahu.

Fasáda môže byť odstránená v horizontálnej a vertikálnej polohe. Nepodarilo sa odstrániť fasádu, nasmerovať ju na podlahu. Počas odstránenia je potrebné poslať na seba.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár