Vlastnosti výberu a používania lisu pre Citrus

Džúsy, ktoré stlačili z citrusových plodov doma, sú nielen veľmi chutné, ale aj užitočné nápoje. Sú nasýtené živinami a vitamínmi, ktoré dávajú náboj z veľkosti a síl, čo na celý deň.

Ak si myslíte, že je oveľa jednoduchšie nakupovať hotové šťavy v obchode, potom to nie je. Často je takýto nápoj vyrobený z koncentrátu a nemá užitočné vlastnosti, ako jeho čerstvo vylisované analógy.

Tak, že proces varenia šťavy doma prešiel rýchlo a ľahko, musíte si kúpiť kvalitnú citrusovú tlač. V tomto článku budeme rozumieť viac o vlastnostiach modelov, ktoré sú k dispozícii v predaji, zistite, ako si ich vybrať a používať.

Názory

Medzi rôznymi modelmi odšťavovačov prideľujú takéto typy tohto produktu.

 • Príručka Pre citrusové plody sa ľahko používa. Aby ste získali čerstvú šťavu, musíte znížiť citrus do dvoch polovice. Rezaná časť je pripojená k dýze. V procese rolovania rukoväte je šťava stláčanie.

 • Mechanický lis Citrus je veľmi populárny model, pretože tento druh kuchynského spotrebiča vám umožňuje získať veľké množstvo šťavy v krátkom časovom intervale. Okrem toho môžete stlačiť takmer všetky kvapalné z citrusov.

 • Skrutka Odšťavovače patria do elektrických domácich spotrebičov. V procese jeho fungovania vykonávajú ovocie alebo zeleninu. Zároveň sú šťava a buničina umiestnená v rôznych priestoroch.

 • Citrusový sprej – Podobný produkt môže byť pripevnený priamo na ovocie, vytesniť šťavu z nej analógiou s práškovým materiálom.

 • Skvizer – Manuálny odšťavovač na výrobu šťavy z citrusových plodov v malom množstve. Často sa používa na profesionálne použitie v baroch, aby ste dostali časť čerstvej šťavy na varenie jedného kokteilu.

Existuje niekoľko možností pre drepy pre lisovaciu šťavu z citrusových plodov.

 • Skvizer, v tvare pripomínajúce zvyčajnú trysku pre kuchyňu. Štruktúrne, takéto zariadenie vyzerá ako obrátený rebrovaný kužeľ, ktorý bol nainštalovaný na sito s paletou. Podobný produkt s ľahkosťou je umiestnený v ruke, má dve malé rukoväte umiestnené na oboch stranách takéhoto kuchynského spotrebiča. Môže to byť vyrobená plastová aj nerezová oceľ.

 • Skvizer funguje analogicky s garberom. Často vyrobené z plastu. Vo svojom vzhľade sa 2 líši v priemere lyžičky, ktoré sú upevnené opačnou stranou boku skrine. V procese lisovania hornej časti skoky prechádza do spodného prvku. Výrobky sú prezentované na trhu, sa líšia v priemere pracovných prvkov.

 • Skvizer, vo vzhľade pripomínajúce lopatku s vertikálnou časťou, Kovová špirála. Takéto prevádzkované kuchynské zariadenie je podobné citrónu, ktoré sa natiahli na výšku. Jeho s ľahkosťou môže byť priskrutkovaný do buničiny plodu. Tlačenie na citrón zhora, dostanete čerstvú šťavu. Mínus Tento produkt – musíte urobiť značnú silu na získanie šťavy, ako aj v tlačovom procese, kvapalina je striekaná a môže sa dostať do zbraní a oblečenia.

 • Plastový produkt, Dokončené vo forme plochej lobby, ktorá bola inštalovaná vo vertikálnej rovine. Stlačenie na vrchole. Vyzerá ako podobný transparentný model skoky veľmi efektívne.

 • Z nerezovej ocele. Predstavuje 2 kučeravé dosky s perforáciou. Sú upevnené na jednej strane a voľne nesúhlasím s opakom. Stlačte takéto zariadenie je potrebné pre rukoväť. Na fungovanie a vzhľad je takáto Smase podobná. Podobné kuchynské výrobky sú najčastejšie používané Barmen, pretože sa rozlišujú spoľahlivosťou a ľahko sa používajú. Tento produkt sa nazýva aj Citrusové kliešte.

Ako si vybrať?

Zastavenie vášho výberu na špecifický tlačový model pre Citrus, Mali by ste venovať pozornosť viacerým parametrom.

 • Materiál, z ktorého je prípad tohto spotrebiča. Môže to byť aj plastové aj kovové. Tlač, charakterizovaná kovovým puzdrom, bude vám bude slúžiť oveľa dlhšie, ale je to zložitejšie v starostlivosti, pretože nie je tak ľahké na umytie z rezíduí ovocia. Nerezová oceľ alebo hliník sa najčastejšie používa ako kov. Plastové výrobky sa vyznačujú vyššou krehkosťou, ale sú oveľa jednoduchšie umyť od znečistenia. Buďte pripravení na skutočnosť, že kovový produkt váži oveľa viac ako plastový analóg.
 • Kompletná sada – Optimálna možnosť je prítomnosť niekoľkých trysiek, čo umožňuje stlačiť šťavu z oboch ovociach a zeleniny.

 • Rotujúci prvok. Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobený. Je lepšie uprednostniť nerezovú oceľ, pretože takéto zariadenie bude menej pravdepodobné, že sa bude zlomiť a vyznačuje sa dlhšou životnosťou.
 • Gabarits. Ak je vaša kuchyňa pomerne skromná, potom je lepšie vybrať si kompaktnejší model, pretože v tomto prípade ho ľahko uverejníte. Všimnite si, že masívne výrobky nie sú len ťažšie skryté pred zvedavými očami, stále majú slušnú hmotnosť, takže budú ťažšie preniesť z miesta na miesto.
 • Ochranná známka. Buďte pripravení na skutočnosť, že výrobky zo slávnej značky budú stáť oveľa drahšie, ale aj vysokú kvalitu ich domácich spotrebičov, ktorí títo výrobcovia tiež zaručujú.

Ako použiť?

V závislosti od zvoleného typu citrusového lisu bude proces použitia iný. Ak používate manuálne odšťavovače na výrobu šťavy, potom musíte znížiť citrus pre 2 polovice. Jeden z nich musí byť pripojený ku kužeľovej časti manuálneho odšťavovača. Ďalej musíte na ňu stlačiť silu, súčasne rolovať. Množstvo čerstvého prijatého bude závisieť od aplikovaného úsilia.

Pomocou tlačového lisu by sa mal citrusový drez umiestnený na trysku v tvare kužeľa. Stlačením páky, máte vplyv na purifikované ovocie, ktoré bolo upevnené na spodnej strane dýzy. V tomto prípade môžete pozorovať, ako je šťava stláčaná. Pre filter je inštalovaný mriežkový doska, jeho hlavným účelom je oddeliť mäso. Pripravené čerstvé toky do špeciálnej nádrže, ktorá sa nachádza na dne. Ak chcete získať 1 šálku čerstvej šťavy, stačí urobiť 1-2 pohyby.

Pri vzhľade skrutkových odšťavov sú veľmi podobné manuálnemu brúsku mäsa. Hlavným prvkom je špirálna skrutka pozostávajúca z ostrých čepelí. Otáčanie bočnej rukoväte, budete riadiť skrutkovú časť mechanizmu, ktorý bude tlačiť mäso na dieru na koláč. Čerstvé výnosy cez mriežkovú základňu a vstupuje do špeciálnej kontajnera. Podobná technológia vám umožňuje rozdrviť aj kosti z granát. Preto môžete získať nezvyčajnú šťavu z granátového jabĺk s pôvodnou dochuťou.

Najlepšie modely

Poďme sa podrobnejšie zvážiť najobľúbenejšie tlačové modely pre citrusové plody z rôznych značiek.

Masko

Vyrába sa takou kuchynskou nehrdzavejúcou oceľou a váži 8 kilogramov. Sa líši vo výbornej stabilite na povrchu tabuľky. Vzhľadom k tomu, dizajn hornej tlače má množstvo funkcií, squeeze citrus šťava je celkom jednoduché. V koži zostávajúcich citrónov, pomarančov alebo mandarínky po použití takého odšťavovača nie je žiadna vlhkosť. Vďaka zmenenému rohu sklonu horného lisu môžete získať 30% viac dokončených Freasha. Toto je turecký výrobok, maľba puzdra je vyrobená pod starou striebornou, takže takýto domáci spotrebič nemôže byť skrýva od zvedavých očí, ale šikovne vstúpiť do kuchynského dizajnu.

Rachandj 500

Táto kuchyňa sa vyrába v Mexiku. Je vyrobený z potravinového hliníka. Môžete stlačiť šťavu z citrusov, ktorého priemer je asi 8,5 centimetrov. Proces získania čerstvého sa deje ako v konvenčných pákových lisoch.

Olimpus (Sana)

Takýto model je vyrobený v Spojených štátoch a vyznačuje sa slušnou hmotnosťou 7,8 kilogramov, pretože sa vykonáva podobný výrobok z nehrdzavejúcej ocele a liatiny. Výrazný znak takejto tlače – dlhší základ a prítomnosť SITA. Vďaka pákovým zariadením je oveľa jednoduchšie stlačiť šťavu z citrusových plodov a granátov.

Orangex jupiter

Taký odšťavovač je vyrobený slávnou americkou firmou Fokus. Podľa princípu prevádzky je takýto model podobný vyššie uvedenému produktu. Sa líši menej vážením 7 kilogramov. Výrobca poskytuje záruku 6 mesiacov na mechanickej časti tohto produktu.

Beckerspr-m

Takáto tlač je v Taliansku. Toto zariadenie pre domácnosť je charakterizované materiálom liatiny a kužeľ je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu sa taký odšťavovač vyznačuje dlhou životnosťou a menej často prestávok. Často sa taký manuálny lis používa na získanie oranžovej, citróna alebo grapefruitskej čerstvej.

Bartscher 150146

Šperky na profesionálne použitie v baroch, kaviarňach a reštauráciách. Používa sa na čerstvé z pomarančov, mandarínky, grapefruitov a granátových jablín. Telesom tohto produktu je vyrobený z liateho hliníka. V obale do takéhoto zariadenia zahŕňalo nádobu na čerstvý, kužeľový lis a tryska z nehrdzavejúcej ocele. Komponenty, ktoré sú odstránené, môžu byť premyté pomocou umývačky riadu. Medzi hlavné výhody takéhoto produktu patrí automatická funkcia obsahujúcej upínací páčku.

GASTRORAG HA-720

Toto profesionálne zariadenie sa používa na stlačenie čerstvého z citrusových plodov v rôznych kaviarňach, baroch a reštauráciách. Takáto tlač je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, preto sa rozlišuje silou a dlhou životnosťou a je tiež odolná voči korózii. Je veľmi jednoduché a ľahko sa používa. Vďaka malým dimenziám neberie veľa miesta.

Squisers

Pre výrobcov drevín, ktoré preukázali kvalitu svojich výrobkov, zahŕňajú nasledujúce spoločnosti.

 • Mg oceľ sa vyrába v Indii. Tento výrobca uvoľňuje šipenia a zariadenie s kontajnerom zberu šťavy.

 • FACKELMANNN – Skvizizers tejto značky sú vyrábané v Nemecku. Modely takýchto profesionálnych zariadení si môžete zakúpiť z plastovej alebo nehrdzavejúcej ocele.

 • Vin Bouquet – Výrobca zo Španielska. Vyrába plastové a kovové hry. Môžete tiež nájsť podobné kuchynské zariadenie, vyrobené v mimoriadnom formulári, napríklad vo forme paličky s tryskou z nehrdzavejúcej ocele. Tento model je vybavený ďalšou pohodlnou plastovou rukoväťou, pomocou ktorej je ľahšie stlačiť šťavu z citrusových plodov, pričom sa vzťahuje na minimum úsilia.

Teraz viete, ako si vybrať tlač pre citrusové plody a môžete ľahko vybrať model vhodný pre vás, poteší sami a tvojich blízkych s čerstvou šťavou.

Ako si vybrať citrusový stlačte, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár