Vyberte cyklón pre konštrukčný vysávač

Vysávače – Nevyhnutné zariadenia na čistenie izieb v bytoch a v kanceláriách a výrobných dielňach. V závislosti od účelu rozlišujú priemyselné a domáce elektrické spotrebiče. Tento článok bude hovoriť o budovaní vysávačov a filtrov pre nich.

Účel a druhy

V moderných modeloch vysávačov sú nainštalované filtre. Hlavné odrody:

  • cyklón;
  • Aqua Filtre.

Princíp prevádzky cyklónu je známy všetkým – pohyb absorbovaného znečisteného vzduchu sa vyskytuje na špirále, zatiaľ čo zármutok a nečistoty pod vplyvom odstredivých síl zostávajú na stenách banky.

Aqua Filter Action tiež nevyžaduje vysvetlenie – prašný vzduch a odpadky spadajú do vodného média a zmáčanie, zostávajú v spodnej časti filtračného zariadenia. Výhody tohto typu zahŕňajú vysoko účinné čistenie atmosféry – čistota a zvlhčovač vzduchu na výstupe je oveľa vyššia ako nastavenie vysávačov s inými filtrami.

Vzhľadom k tomu, vysávanie zariadenia s takýmto typom filtrovania sú dopytom v rodinách, kde sú malé deti alebo osoby náchylné na alergické reakcie. Medzi mínusmi takýchto zariadení by mali byť zaznamenané vysoké ceny a zvýšené rozmery a hmotnosť. V priemyselných prachových zariadeniach sa najčastejšie implementuje systém filtrovania cyklónu. Treba tiež poznamenať, že Tieto zariadenia môžu byť pripojené priamo k týmto strojom, ktoré sú vytvorené s množstvom séra a prachu.

Ako si vybrať?

Pri výbere vysávača typu cyklónu musíte venovať pozornosť nasledujúcim ukazovateľom.

  • Sila prístroja. Čo je viac, tým lepšie sa nasávacie ukazovatele prachu.
  • Objem prachu a nádrže na odpadky. Vyberte si najlepšiu možnosť pre seba, pretože s veľkým množstvom zberača prachu, hmotnosť vysávača sa tiež výrazne zvyšuje, ako aj jeho rozmery a malá nádrž môže pretekať na najviac inopportune moment.
  • Nasávanie výkonu. Tieto údaje nie sú vždy uvedené v technických vlastnostiach tovaru, takže sa môžete zamerať na celkový výkon elektrického spotrebiča alebo objasniť predávajúceho.
  • Ďalšie filtre. Zvyšujú kvalitnú úroveň čistenia miestnosti. Najlepšia možnosť – ak je balík zariadenia obsahuje uhlie HEPA filtračné vrstvy.
  • Trysky a ďalšie prvky Nákup. Zlepšujú použiteľnosť a kvalitu čistenia rôznych povrchov.
  • Hmotnosť a spôsob pohybu zariadenia. Samozrejme, tým vyššia je hmotnosť zariadenia, tým ťažšie je presunúť. Poznámka aj na materiáli kolies – najlepšie, ak sú gumené. Plast nesmú odolať zaťaženiam a zlomeniu alebo poškodeniu drahého povlaku.
Prečítajte si viac  Kuchyňa bez Windows: funkcie plánovanie, dizajn a usporiadanie

Vlastnosti cyklónových filtrov

Medzi výhody používania vysávacích zariadení s cyklónovými filtrami, treba poznamenať univerzálnosť aplikácie, trvanie životnosti, efektívnosti a spoľahlivosti. V priemyselných vysávače implementovali princíp dvojrozmerného filtrovania. Pri nasávaní upchatého prietoku vzduchu dochádza k jeho oddeleniu pod pôsobením odstredivých síl. V externej banke, väčšina séra zostáva, vnútorný cyklón sa zaoberá filtrovaním najmenšieho prachu a vykonáva funkciu prašnosti.

Cyklónový filter nevyžaduje výmenu a nie je upchatý prachom, ktorý je ďalším plusom tohto dizajnu. Relevantné pre čistenie veľkých oblastí. V priemyselných vysávačoch sú cisterny na zber ostáčov a nečistôt.

A ešte dôležitejšie objasnenie: Soro častíc, ktorého priemer je menší ako 5 mikrónov (peľ rastlín, baktérií, prachových klieští atď.), Neodkladte zberateľom prachu tohto typu. Na filtrovanie odpadu, ako sú ďalšie filtre (špongie).

Ako to urobiť sami?

Priemyselné cyklónové filtračné vysávače nie sú k dispozícii pre každého – sú ziskové len pre priestory veľkej plochy s neustále akumulovaným objemom odpadu. Ak máte vlastnú workshop malých veľkosti, a keď pracujete, je neustále tvarovaný drevený alebo kovový soring, ktorý ste už boli unavení z odstránenia manuálne, zbierať domáce cyklón prachtadra, a vy to urobíte oveľa jednoduchšie pre seba.

Najprv definovať, vaše cyklónové zariadenie je určené na suché alebo mokré čistenie. Všeobecne platí, že montážna technológia je jedna, len na čistenie zvlhčeného séra je jeho malé nuansy. Ako cyklónová banka, môžete si vziať obyčajný vedierku z olejovej farby alebo alabaster.

Pri výbere objemovej kapacity sa zaostrením na výkon vysávača: 80-100 W by mal mať 1 l objem, to znamená, že ak máte zariadenie s výkonom 1000 W, budete potrebovať 10-12 litrov.

Na kryte kapacity by nemali byť žiadne čipy ani praskliny, malo by to zabezpečiť tesnosť uzavretého vedro. Samozrejme, že pre cyklón v nej bude potrebné vyvŕtať diery, diametrálne proti umiestneniu. Priemer budúcich kanálov je 54 mm, musia ich oddeliť od okraja veka. Ďalej budete potrebovať niekoľko kanalizačných častí do 45 a 90 stupňov. Poloha kolien by mala opakovať vektor prúdenia vzduchu.

Prečítajte si viac  Závislé a nezávislé varenie panelov: Čo to znamená a čo je lepšie?

Vložte roh do paliva do konca. Predtým nezabudnite namazať vlákna s hermetickým silikónovým kompozíciou. Na druhej strane vytiahnite tesniaci krúžok z gumy na slze. Vstupný kanál musí byť umiestnený úzkou skosenou časťou kapacity, otvor (padlý) z vonkajšej strany by nemal takmer nevyniknúť na úrovni krytia. Výfukový kanál pozíciu naopak: jeho diera by sa mala pozrieť do vedra.

Vložte jednu alebo dve kanalizačné kolená v tomto bláznovi – na výstup vzduchu zo steny alebo zo stredu nádrže. Zabezpečte umiestnenie spojenia s krúžkami z gumy alebo opravte so škótou (inštalatérske práce). Hmotnosť plus použitie odpadových potrubí pri konštrukcii cyklónu je, že ich rozmery sú kombinované s priemerom väčšiny vysávačov.

Ak plánujete používať paralelný čistič – a na zber obytných priestorov, a pre dielňu, kúpte si ďalšiu hadicu. Táto vlnitá rúra je rozdelená do segmentov približne 1/3 a 2/3 z celkovej dĺžky. Krátka kúsok hadice zanechajú vysávač. Druhý segment vyplňte otvorenie vstupného kanála cyklónového zariadenia.

Ak je to žiaduce, môžete posilniť fixáciu zlúčeniny s hermetickým zložením alebo škótkom.

Ako vytvoriť cyklónový filter pre budovu vysávač s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: