Vyberte si malú rúru

S kuchynským usporiadaním sa väčšina majiteľov snaží udržať čo najviac voľných priestorov. To môže pomôcť tejto kompaktnej technike, ako je malá rúra. Toto zariadenie má nielen malé rozmery a nízku hmotnosť, ale dokonca ľahko inštalovaný v apartmánoch a v Dachase.

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Zvláštnosť

Malý odvážny skrinka sa líši od zvyčajného veľkého analógu len rozmermi. Ak je to možné, nie je horšia ako štandardná rúra. V konfigurácii nevyhnutne predstavuje plech s mrežou.

Umiestnite toto elektrické zariadenie na kuchynskom priestore je oveľa jednoduchšie. To je vysvetlené jeho kompaktnosťou. Bude skvelé pozrieť sa na stôl av každej nite kuchynskej headsetu. Pri inštalácii je však potrebné zvážiť potrebu voľného obehu vzduchu. Pre toto, medzery zo všetkých strán rúry.

Výrobcovia ponúkajú veľký výber mini-pece v rôznych farebných riešeniach. Takáto odroda uľahčuje proces výberu tejto techniky pod určitým štýlom interiéru. Spoločná metalická farba bude teda dokonale kombinovaná so štýlom techna a high-tech. A biele zariadenia sú vhodné pre klasický dizajn miestnosti.

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Stojí za zmienku pomerne vysokú úroveň bezpečnosti mini-pece, ktorá je zabezpečená dobrým vetraním a premyslený chladiaci systém.

V moderných malých modeloch sú všetky potrebné ďalšie funkcie. Takže, s pomocou malého rúry, môžete rozmraziť produkty a zahriať ma. A na použitie v krajine, existujú modely, ktoré sú dodatočne vybavené dvoma alebo viacerými vyhovujúcimi, čo sú vynikajúcou alternatívou k bežnému veľkému plynu alebo elektrickému sporáku.

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou malej mosadznej skrine je, že je plytký. Dokonca aj hosteska, ktorá vďaka malej oblasti kuchynskej miestnosti nemôže dať štandardné sporák s rúrou, môže s ním vytvoriť kulinárske majstrovské diela. Okrem toho, toto zariadenie funguje z konvenčnej elektrickej zásuvky, takže ho ľahko inštaluje v každej kuchyni.

Ale táto technika má iné výhody:

 • nízke náklady;
 • Rýchlosť varenia dokonca zložených riadu;
 • Jednoduché pohybu;
 • Ukladanie elektriny.

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Pre malú rodinu Mini-pece je dosť dosť, pretože nie sú potrebné veľké veľkosti. Jeho kapacita zodpovedá 2-3 porcii jednej misky. Okrem toho, malý vnútorný objem umožňuje jedlá pripraviť rýchlejšie, tráviť menej elektriny na prípravu. Faktom je, že malý priestor sa zahrieva oveľa rýchlejšie a čas na varenie sa vyžaduje menej.

Ale existujú nevýhody takéhoto vybavenia. Hlavný je prehriatím zariadenia s dlhodobou nepretržitou prevádzkou. Platí to najmä pre nízkonákladové modely. Preto pri varení môžete spáliť ruky o vonkajšej časti rúry.

A jedna významnejšia nevýhoda je skrytá pri nízkej kapacite. Aby ste pripravili slávnostnú večeru nielen pre rodinu, ale aj pre hostí, budete musieť stráviť veľa času. Okrem toho, varenie niekoľkých rôznych jedál v tom istom čase, vo všeobecnosti, nebude uspieť.

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

Ako si vybrať?

Aby ste si vybrali malú rúru, je potrebné určiť nielen s externým dizajnom, ale aj s funkčnosťou zariadenia. Študovanie svojich technických vlastností stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim vlastnostiam kabinetu:

 • Trieda spotreby energie;
 • Nezávislosť modifikácie;
 • vnútorný rozsah zariadenia;
 • prítomnosť rukovätí na prepravu;
 • prítomnosť pyrolýzy funkcie;
 • CEZPEČNOSŤ A SADA UŽÍVATEĽOV.

Vyberte si malú rúru

Vyberte si malú rúru

  Hospodárstvo mini-pece je rozdelené do niekoľkých tried, ktoré majú abecedné označenie. Zariadenia triedy A a „B“ konzumujú najmenej elektrickú energiu.

  Na organizovanie najčastejšieho usporiadania kuchynského priestoru je lepšie vybrať si nezávislú škálu nástrojov. V tomto prípade môže byť inštalovaný kdekoľvek, pretože nemá povrchu varenia. Ak je to žiaduce, môžu byť kombinované, ale je možná samostatná inštalácia.

  Pokiaľ ide o kapacitu vnútornej komory, môže byť vypočítaná nezávisle. Podľa štatistík, na prípravu porcie na osobu, je potrebný priestor 8 litrov. NUPNUTIE Tento obrázok na počet domácností, môžete získať optimálnu veľkosť vnútra skrinky.

  Vyberte si malú rúru

  Vyberte si malú rúru

  Aby bolo možné prepravovať (napríklad v krajine), zariadenie je ľahšie pohybovať, perá na bokoch sú jednoducho nepostrádateľné. Okrem toho pomôžu robiť manipulácie s rúrou pri minimálnom riziku jeho pádu a rozbitiu.

  Ak hovoríme o nákladoch, potom priamo závisí od počtu možností zariadenia. Keď je mini pec vybavená mikrovlnnou funkciou, rovnako ako pľuvanie a gril, jeho náklady môžu byť pomerne vysoké. Takáto drahá funkčnosť však vyplatí veľké množstvo chutných jedál.

  Existujú lacnejšie možnosti, ktoré naznačujú iba základné funkcie zariadenia. Niekedy je jednoduchý model stačí, ak v rodine nie sú žiadne vášnivé kulinárske.

  Vyberte si malú rúru

  Vyberte si malú rúru

  V niektorých prípadoch nemusí byť ľahko vyčistená malá rúra po varení. V prítomnosti funkcie pyrolytickej čistenia táto úloha bude oveľa zjednodušená. Podstatou procesu je zohriať vnútornú časť rúry na teplotu, ktorá spáli všetky znečistenie. Po odpojení a ochladení zariadenia stačí ho utrieť zvnútra vlhkou špongiou alebo mikrovláknami.

  Pokiaľ ide o veľkosť zabudovaných veterných skriniek, ich šírka sa môže líšiť v závislosti od modelu a výrobcu, ale výška je zvyčajne štandardná – 45 cm. Preto, ak je kuchynský náhlavná súprava na objednávke, miesto na ubytovanie mini-rúry je možné umiestniť vopred.

  Vyberte si malú rúru

  Vyberte si malú rúru

  Okrem toho, keď si vyberiete, stojí za to platiť pozornosť počtu okuliarov vo dverách. Existujú modely s jedným alebo dvoma okuliarmi. V prvom prípade sa dvere ohrievajú príliš veľa, čo hrozí popáleniny, v druhej – teplota je prípustná.

  Je tiež dôležité mať konvekciu a časovač, aj keď ide o rozpočtový model. Vzhľadom na úroveň rozvoja moderných technológií by ste sa nemali vrátiť do minulosti. Najmä preto, že to môže ohroziť riad alebo nedostatočnú pripravenosť svojho vnútra.

  Vyberte si malú rúru

  Vyberte si malú rúru

  Prevádzkové pravidlá

  Tak, že životnosť Mini-rúry už dlho prekročila záruku, je potrebné dodržiavať pravidlá pre použitie a starostlivosť. Ak to chcete urobiť, po prvé, musíte vyrábať vysoko kvalitné a spoľahlivé sieťové pripojenie. Je žiaduce, aby iné domáce spotrebiče nie sú zahrnuté v použitom ružiciach. Umiestnenie pripojenia musí byť dobré, kontakty by sa nemali hovorené. A tiež nenainštalujte mini rúru vedľa vody. Vlhkosť môže spôsobiť uzavretie.

  Pokiaľ ide o právo a trvalú starostlivosť, môže sa vykonať niekoľkými spôsobmi. Ak chcete vyčistiť vnútorné povrchy, môžete použiť jednu zo špeciálnych čistiacich prostriedkov, ktoré sú na predaj veľkú set. Existuje však ďalšia možnosť, ktorá navrhuje dostupnosť funkcie čistenia v samotnom zariadení.

  Vyberte si malú rúru

  Vyberte si malú rúru

  Najlepšie modely

  Niektoré moderné mini pece sa už podarilo získať uznanie medzi majiteľmi.

  Napríklad najlepšia kombinácia funkčnosti a cena je technika nemeckej spoločnosti neff, presnejšie, model b15m42s3eu.

  Táto technika luxusnej triedy má skvelú funkciu:

  • predbežné rozmrazovanie;
  • Ohrev potravín;
  • Dvojstranný gril.

   Dvere sú vybavené tromi pohármi, ktoré spoľahlivo držia v teple, bez prehriatia vonku. S dlhodobou prevádzkou pri plnom výkone sa teplota dverí nevyskytuje nad 40 stupňov. Vďaka dvom vykurovacích kontúrach sa v ňom môžu pripraviť dve jedlá. Zároveň je teplota pre každé jedlo odlišné.

   Okrem toho Mini pece výrazne šetrí elektrinu (trieda „A“). Vzhľadom na to, že niekedy spadá niekoľko hodín do práce, táto charakteristika je veľmi v dopyte.

   Vyberte si malú rúru

   Vyberte si malú rúru

   Medzi drahé zariadenia, môžete prideliť taliansky model SMEG SC45MC2. Kombinuje vlastnosti mosadznej skrinky a mikrovlnnej rúry. S malými rozmermi je jeho kapacita 34 litrov. Môže sa nazývať „Cadillacom“ medzi mini-pece, pretože má takmer všetky známe funkcie:

   • Informačný panel (10 režimov);
   • grilovanie s konvekciou;
   • rýchle chladenie;
   • Oznámenie zvuku;
   • Automatické ovládanie pri otváraní;
   • Blokovanie kontroly na ochranu pred deťmi.

   Táto multifunkčná mini-pece môže pripraviť takmer všetko a stane sa nepostrádateľným asistentom v kuchyni.

   Vyberte si malú rúru

   Vyberte si malú rúru

   Ktorý model by bol vybraný, malý odvážny skrinka sa stane nepostrádateľnou asistentovou hosteskou v priestore malého veľkosti kuchyne. Koniec koncov, kombinuje malé veľkosti s multifunkčnosťou.

   Prieskum kompaktnej rúry Pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár