Aké sú regály a ako si vybrať?

Regálové systémy sú vynájdené na organizovanie skladovania položiek rôznych účelov. Článok bude hovoriť o tom, čo sú regály a ako si ich vybrať.

Čo to je?

Regály nie sú ničím iným ako viacvrstvové štruktúry so spoločným rámom. Existuje mnoho regálov a úrovní rôznych veľkostí a tvarov. Toto sú špeciálne systémy s možnosťou implementácie interiérov.

Dizajn vyzerá jednoducho: regál má rám regálov a priečok. Používa sa na skladovanie kusov a vecí. NsOh Essence, toto je skriňa s otvoreným úložným systémom. Je to premenná, môžete si vyzdvihnúť každú chuť a farbu, a tiež – praktické, trvanlivé, spoľahlivé v prevádzke.

Takéto výrobky vážia malé, ľahko sa inštalujú a prevádzkujú. Nepoužívajte veľa miesta, zjednodušte vyhľadávanie vecí na otvorených policiach. Sa líšia v pôvodnom rozlíšení zón. Ekonomické, prispievajú k individualitu vesmíru.

Názory

Klasifikovať regálové systémy môžu byť klasifikované rôznymi znakmi.

Napríklad, Modifikácie sú šikmé a steny. Prvá skupina produktov sú upevnené regálmi. Analógy druhého typu majú tiež viacstupňové police rozdelené do sekcií. Môžu mať zadnú stenu a dvere.

Výrobky sú založené na type inštalácie. Sú univerzálne a špeciálne. Napríklad, odrody sú vonkajšie a pozastavené. Rozsah systémov s inštaláciou na podlahe sa používa v každodennom živote, vo výrobe, priemysle a iných oblastiach.

Takéto návrhy sú inštalované namiesto nábytku v rôznych cieľových izbách.

Môžu ozdobiť skrine, spálne, obývacie izby, detské izby, ako aj priestranné loggie a podkrovie.

Samostatná produktová rada zahŕňa zapustenie. Nahrádza klasický nábytok, vhodný na usporiadanie malých miestností. Vynikajúce šetrí užitočnú oblasť, relevantné pre štandardné a neštandardné rozloženie.

Takéto výrobky sú inštalované pozdĺž stien, pod schodmi, na podkroví. Môžu byť symetrické a asymetrické. Sa líšia v rôznych dĺžkach, hĺbka, výška políc.

Rozhodnutie farieb môže byť monochromatické a kontrast.

Súčasne je možné kontrast dosiahnuť ako s použitím identického materiálu rôznych farieb a rôznych materiálov.

Zariadenie môže byť menovité, mechanické, teleskopické. Možnosti teleskopického dizajnu nastaviteľné. Okrem toho produkuje regály-cvoky, skladacie odrody, možnosti vertikálne skladovanie položiek.

Dnes produkujú Zvieratá antistatického typu. Rozdiel týchto produktov je maľba kovových políc a regálov špeciálneho vodivého farby. Kúpili sa na ukladanie základne elektronickej zložky.

Samostatná skupina zahŕňa produkty Pre rolky a cievky na hákoch. Sú vybavené špeciálnymi prvkami, ktoré držia cievky s drôtmi.

Podľa zberu a skladateľných značiek môžu byť Skladateľná a neoddeliteľná. Prefabrikované štruktúry sú rozdelené do niekoľkých poddruhov.

Vyrobené produkty tohto typu Z jednotných častí a uzlov. Poskytuje najrozmanitejšie usporiadanie regálu. Kontrolné modely sa nazývajú stacionárne. Majú často lacný skladovací systém.

Univerzálny Úpravy sú vhodné na ukladanie položiek v tari alebo na paletách.

Môžu byť napäté, bunkové, box, gravitačný. Každý druh má vlastné charakteristiky.

Polica

Tieto odrody sa nazývajú univerzálne. Vychutnávajú si špeciálny dopyt nákupu, sú zakúpené na skladovanie vecí rôznych účelov na existujúcich policiach.

Oni sa líšia jednoduchosťou dizajnu: pozostávajú z rámu, vertikálnych regálov, traverz, prepojky, políc. Poskytnite manuálnu službu, máte prístup k akejkoľvek police. Celkom svetlo, praktické, pohodlné pri montáži a demontáži.

V závislosti od odrody môžu byť doplnené plastovými skrinami pre maličkosti. Používa sa na skladovanie malých kusov v krabiciach, balíkoch, odrody.

Gravitačný

Regálové konštrukcie gravitačného typu sa líšia od univerzálneho usporiadania pod uhlom 5 stupňov do horizontu s valčekovým mechanizmom namiesto políc. Rôzny účinnosť V porovnaní s frontálnymi náprotivkami.

Používajú sa predovšetkým v skladoch (výroba, akumulatívna distribúcia). Dopĺňa pohybu nákladu na nezaťažené miesto v dôsledku ich vlastnej hmotnosti.

Majte distribúciu nakladania a vykladacích zón. Princíp FIFO je uložený. Neprechádzajú medzi regálmi, obsluhované nakladačemi alebo stohovačmi.

Paleta

Typ paleta Typ sú skladovacie systémy s paletami. Sú prispôsobené uskladneniu rôznych predmetov a vecí (napríklad boxy, boxy, rolky, sudy, saje).

Takéto systémy sú účinné podľa typu použitého priestoru, sú tu čelné, hlboké. Možnosti pre prvú skupinu sú konštruktívne jednoduché. Každý taký stojan sa skladá z rámu, horizontálnych lúčov, inter-rámových pripojení.

Paletné konštrukcie majú rôzne dĺžky, umiestnené v 1, 2 riadkoch, majú iný počet úrovní. Poskytujú voľný prístup k uloženým objektom. Používa na uloženie zásielky rovnakého typu a kombinovaných druhov.

Hĺbky (potlačené, tunel) sa líšia dizajnu. Navrhuje neuvedený pohyb stohovača. Takéto systémy sú namontované blokmi, neopúšťajú priesečnícky priestor.

Modely ulíc optimalizuje skladovú oblasť, sú účinné pri riešení problému uskladnenia krehkých položiek.

Pozostáva z vertikálnych rámcov a horizontálnych nákladných lúčov s vzdialenosťou potrebnou pre spoľahlivé ubytovanie konkrétnej veľkosti a hmotnosti nákladu.

Konzola

Regálové systémy typu konzoly nemajú obvyklé police. Ich stretnutie – skladovanie rôznych predmetov veľkej dĺžky (rúry, profily, rohy, drevo). Externe sú to štruktúry s vertikálnymi regálmi a kovovými priečkami nachádzajúcimi sa v niekoľkých radoch.

Podľa typu výkonu sú jednostranné a bilaterálne. Možnosti druhého typu sú špecifickejšie. Samotná konzola je kolmá alebo naklonená vzhľadom na podlahu.

Často majú nastavenie výšky, majú mimoriadne prípustnú hmotnosť zaťaženie až 1400 kg. Majú vysoké pevnosti, vhodné na vybavenie skladovacích zariadení a stavebných obchodov.

Mesonines

Produkty typu Mead nie sú ničím iným ako viacúrovňové regálové systémy s nadstavbami, ktoré sa skladajú z rôznych úrovní. Externe sú to možnosti vo forme obrovských návrhov v niekoľkých poschodiach. Majú podlahové panely, vykonávajú sa z podlahovej mriežky, preglejky.

Na zvýšenie efektívnosti skladu. Zapojte všetku jeho výšku. Zároveň sa v nich často kombinujú rôzne typy skladovacích systémov (konzola, paleta, polica).

Takéto modifikácie sú integrované s inými regálovými štruktúrami, vytváranie skladových systémov so schodmi, radami regálov, blokov s kontajnermi, boxmi a ďalšími prvkami pre ukladanie položiek rôznych veľkostí a váh. Vytvárajú komerčné priestory.

Mobilné

Mobilné možnosti – samostatný riadok, ktorými sa vykonávajú rôzne úlohy organizácie priestoru. Majú maximálnu kapacitu, zvýšenie skladovacej kapacity v dvojitom objeme. V závislosti od druhov vhodných pre všetky priestory.

Majte hnuteľný základ, iný druh políc alebo profilov, existuje jeden a obojstranný. Vďaka tomu môžu byť inštalované pomocou stien a v centre skladu a obchodných hál.

Ich pohyb sa vykonáva ručne kvôli jednotke. Malé odrody pohybujú na kolesách. Tieto modely sú určené na usporiadanie domovských knižníc, skriniek, ERKERS.

Materiál

Spočiatku boli regály vyrobené z rôznych druhov dreva. Avšak, v podmienkach vlhkosti a studenej, obsiahnuté v skladovacích zariadeniach, takéto zariadenia nepôsobili dlho. Vzhľadom na to sa výroba začala používať kov.

Drevené regály produkujú pre nábytok úradu, obytné priestory. Z dreva robia domáce štruktúry pre usporiadanie chaty, skladovacie priestory, garáže.

Domáce predvalky, jedlá, záhradné vybavenie sú dobre uložené na takom nábytku.

Často pri výrobe moderných regálov aplikujú kovový profil s polymérnym povlakom. Metal robí návrhy spoľahlivého, silnejšie, je to regály pre negatívne vonkajšie faktory. Kovové výrobky majú zvýšenú schopnosť zdvihu.

Existujú však možnosti a kombinovaný typ.

Napríklad multifunkčný žolíkový systém má siluminačné hrady, oceľové konzoly, chróm dekoratívne koncovky. Jej police sú vyrobené z plastu.

Pri výrobe modelov domácností sa používajú deriváty. Výrobky z MDF a DSP sa nerozlišujú vysokou spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Sú nestabilné na vlhkosť a vodu, veľké mechanické zaťaženie.

Možnosti z panelov MDF sú obyčajné a modulárne. Tento typ zhromaždenia vám umožňuje zmeniť interiér priestorov, berúc do úvahy ľudskú chuť, potreby a plánovanie miestnosti. Môžu byť zdobia spálňu a dokonca aj chodbu.

Pre malé apartmány a malé skladovacie priestory, výrobky vyrobené z trvanlivého plastu. Používa sa menej často vo výrobnom skle. Takéto modely majú minimálne veľkosti, nie sú toľko funkčné ako dekoratívna funkcia.

Účel

Na základe vymenovania sú regálové systémy niekoľko druhov. To určuje typ dizajnu, jeho dizajnu, výrobných materiálov, veľkostí, praktickosti.

Napríklad, Úpravy sú určené na inštaláciu v interiéri a uliciach.

Ulica Typ výrobkov môže mať domácnosť alebo technický účel.

Tieto typy, ktoré získavajú na poskytovanie alebo dielňu, sa vyznačujú menšou dekoratívnosťou. Toto sú spoľahlivé výrobky s dôrazom na praktickosť a funkčnosť.

Záhradný stojan je navrhnutý tak, aby ubytovať sadenice v skleníku v krajine. Môže ukladať ekonomický inventár. Okrem toho je vhodný na skladovanie rôznych drobov, nástrojov, častí potrebných v každodennom živote. Technické štruktúry sú namontované v stodole, skladovacej miestnosti, pod schodmi.

Kancelária

Regálové systémy tohto typu majú stredné a kompaktné veľkosti. Navrhnuté na systematizáciu, skladovanie obchodného papiera (vrátane vo formáte A4).

Používané v usporiadaní inštitúcií stravovania, lekárskych, školských inštitúcií.

Archív

Tento pravítko obsahuje zariadenia z úzkeho profilu. Sú to prvky vybavenia archívnych miestností, kde sa uložia zriedkavo požadovaná dokumentácia (karty, dokumenty, priečinky, osobné skutky). Zakúpené pre knižnice, archívne priestory inštitúcií v rôznych oblastiach. Majú špeciálne spracovanie okraja, odstránenie náhodného poranenia.

Domácnosť

Samostatná kategória štruktúr, ktorá je súčasťou vybavenia v súkromných domoch, mestských apartmánoch, niekedy kanceláriách, pracovných priestoroch. Používa sa na uloženie rôznych vecí, interiérových doplnkov. Majú väčšiu dekoratívnosť, sú čiastočne uzavreté, vykonávané z kombinovaných materiálov.

Výstava

Modifikácie demo linky sú navrhnuté tak, aby demonštrovali tovar vytvorený expozíciami. Používajú sa na výstavu výrobkov vyrobených špecifickou značkou.

Sú showcase pre vystavené výrobky (vzorky tovaru), vrátane tých, ktoré zakúpili pre múzeá.

Uskladnenie

Táto skupina zahŕňa odrody regálov s minimálnou dekoratívnosťou a vysokou spoľahlivosťou. To sú stacionárne a mobilné typové systémy s inou štruktúrou a často veľké rozmery. Vyrobené z kovu, vybavené robustnými spojovacími prvkami.

Obchod

Produkty obchodného typu sú k dispozícii pre vybavenie nástrojov a skladovacích zariadení. Môže byť inštalovaný na predajných miestach produktov, napríklad v hale na usporiadanie tovaru, lekární, kníhkupectva.

Kombinovať takéto vlastnosti ako kvalitu, spoľahlivosť a estetiku. Často zabezpečuje zmenu konfigurácie.

Rozmery

Parametre úprav závisia od ich vymenovania a druhov. Na základe tejto hmotnosti, dĺžky, šírky, výšky, hĺbka vzorov je iná. Napríklad výrobné systémy pre obrovské sklady môžu mať veľké rozmery.

Ich výška môže presiahnuť 3-4 m, dĺžka – viac ako 10 m. Optimálna hĺbka zodpovedá objektom na ukladanie, ktoré sú navrhnuté. Tieto hodnoty môžu byť 60 cm a viac.

Štandardné nastavenia pre vybavenie interiéru alebo kancelárie sú výrazne menej. Výška takýchto regálov je 180-200 cm, šírka – od 90 cm do 2 a 3 m. Hĺbka môže byť malá (30, 40-45 cm) a médium (50-60 cm). Priemerná vzdialenosť medzi policami nepresahuje 40 cm.

Výrobcovia

Mnohí poprední výrobcovia sú zapojení do výroby regálových systémov pre rôzne potreby. Zároveň sa každý z týchto dodávateľov špecializuje na špecifickú formu zariadenia.

Napríklad, Kancelárske odrody produkujú takéto spoločnosti ako „Verstakoff“. Modely obchodovania je možné zobraziť na značke Tula „Stupeň“. Je to dodávateľ nákupných a skladovacích regálov.

Kovový závod, Slávny na domácom trhu produkuje regálové štruktúry akejkoľvek úrovne zložitosti. A tiež dizajn a výroba kovových výrobkov sa zaoberá značkou „Sklad“.

Spoločnosť „Potravinové technológie“ Dodávky na naše trhové vysoko špecializované regály pre okuliare a dosky.

Produkty sú ľahko ovládateľné, majú potrebnú hranicu sily.

Jeden z popredných značiek je tiež „Nordica“, Vyrábacie regálové zariadenia rôznych typov. Značka produktov si vyžadujú veľký dopyt.

Tipy na výber

Zakúpením konkrétneho typu regálu, musíte zvážiť množstvo nuansy. Vyberte si napríklad prioritný typ štruktúry skladového systému. Ak potrebujete možnosť skladovania atromančných materiálov, môžete zostať na pohodlnej svetlej konštrukcii.

Je dôležité venovať pozornosť počtu úrovní, regálov, rozmerov, nosnosti. Nemenej významný, takýto faktor ako odolnosť regálov na agresívne chemické prostredie.

V tomto prípade môže byť náklad naskladaný v pôvodnom obale. A tiež to môže byť umiestnené na policiach, paletách. Lúče musia byť čo najdôležitejšie. Možnosti z ocele.

Definovaný typom stojana. Pre niektoré priority, samonosný alebo autonómny pohľad. Niekto viac ako iné možnosti typu (napríklad s podporou na regáloch). Je dôležité, aby dizajn odolal záťaži hmotnosti zodpovedá potrebným normám a súčasným normám.

Systém musí mať riadny účel. Úpravy skladovania, pohybu objednávok, ich výroba a montáž. Ak je ťažké rozhodnúť o voľbe, stojí za to hľadať radu špecialistov.

Produkty nie sú univerzálne. Dnes, okrem hlavnej produktovej rady, produkovať modifikácie špecializovaného typu. Zahŕňajú napríklad celkové systémy pre skladovanie automatických ťahov. Sú určené na splnenie spoľahlivej fixácie uložených objektov.

To isté možno povedať o modeloch skladovania alkoholu. Tieto výrobky majú špeciálne obmedzovače, ktoré bránia valcovacej sklenenej fľaše a pádu.

Pohodlná a bunková štruktúra produktu. Tieto možnosti sú zakúpené na skladovanie objektov v rovnakom type kontajnera. Pre takéto objekty, ako je linoleum, vyberte si špecializované modifikácie.

Voľba optimálneho riešenia medzi zjednotenými a modulárnymi štruktúrami závisí od veľkosti miestnosti a úloh. Nie všetky systémy sú vybavené automatizáciou procesu nákladu.

Určenie typu výstavby stojí za to venovať pozornosť jeho realizácii. Môže to byť nielen lineárny, ale aj uhlový, koniec, ostrov. Každý typ výrobkov má svoje vlastné náklady na zariadenie a inštaláciu. Okrem toho majú prevádzkové náklady a funkčnosť.

Starostlivosť o sklad skladu stojí za to zaplatiť pozornosť typu farbiva. Polymérový kovový povlak inertný k kolísaniu teploty. Vďaka tomu môže byť dizajn umiestnený v kancelárii, skladovanie, garáž, dielňa, inžinierska miestnosť.

Výber tohto alebo tento výrobok ovplyvňuje materiál výroby. Pre sklad, garáž, workshop potrebuje možnosť z kovu. Pre skladovaciu miestnosť, v ktorej sa plánuje skladovať domáce polotovary, uhorky, džemy, dostatok dreveného dizajnu. Model dreva je vhodný na usporiadanie obývacej izby, MDF alebo drevotrieskovej dosky.

Pri nákupe rôznych zásuviek, musíte venovať pozornosť typu steny paliet. Niekto je dôležitý, aby bol odnímateľný, pre ostatných a neodnímateľných typov výrobkov.

Nemenej významné kritérium pri nákupe stohovacieho stojana je Typ skladovania, ktorý je priamy, kríž, reverzný. Je dôležité venovať pozornosť stabilite dizajnu pri vysokom zaťažení.

Pre iné stohovanie sa zdá byť neprijateľné, pretože mnohé objekty vyžadujú pravidelné vetranie. Vzhľadom na to nebudú schopní ukladať veľké objemy na jednom mieste.

Pomoc. Pre maximálnu efektívnosť skladu je lepšie venovať pozornosť úzkym modelom. Šetrú oblasť a zvýšia obrat nákladnej dopravy. Keď sú nainštalované, je priechod 1,5-1,9 m.

Ak potrebujete lacný systém, stojí za to zvoliť formát širokého príjmu. Takéto výrobky majú priechod 2,5-3,5 m. Takéto odrody nie sú tak účinné, ale sú vhodné na ubytovanie vo veľkých skladoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár