Ako si vybrať barovú stoličku s nastaviteľnou výškou?

Barové regály získavajú rastúcu popularitu. Sú štýlový interiérový prvok a najvhodnejšia možnosť zónového priestoru v miestnosti av niektorých prípadoch a výmenu jedálenského stola. Komfort pri pobyte v tyčovom nosiči priamo závisí od povinného atribútu – the bar stolice. A schopnosť regulovať ho na výšku je nepochybnou výhodou tohto nábytku.

Zvláštnosť

Po uprednostňovaní barovej stoličky s výškovou úpravou, bezpochyby, prosím, prosím, všetci členovia vašej rodiny. Najmä ak majú významný rozdiel v raste. Ale aj keď to nie je všetko v rodine o jednej výške, vždy existuje rozdiel v preferenciách. Niekto miluje sedieť – priamo nad stôl, niekto, naopak. Takýto nábytok vám poskytne túto príležitosť.

Tieto objekty môžu byť tiež nahradené a bežné štandardné stoličky. To platí najmä pre malé apartmány. Takže ušetríte miesto a financie.

Regulácia výšky nábytku dochádza cez špeciálny mechanizmus, ktorý poskytuje zdvíhanie alebo zostup sedadla pre požadovanú výšku. V špecifikách každého mechanizmu existujú obrovské rozdiely. Je potrebné ich spoznať, aby ste správne zvolili požadovanú možnosť, ktorá najviac spĺňa vaše požiadavky.

Dizajn

Mechanizmy nastavenia výšky sú rozdelené do niekoľkých typov:

 • Najobľúbenejší zdvíhací mechanizmus, ktorý je vybavený barovými stoličkami s chrbtom alebo bez neho – pneumatický Alebo je tiež nazývaný Gazlift. Ak chcete zdvihnúť alebo znížiť sedadlo, musíte kliknúť na tlačidlo alebo vytiahnuť páku. V vstavanom valci, plyn pod pôsobením piestu stláča pružinu a poháňa sedadlo. Tento dizajn môže byť veľmi silný a slúžiť vám už mnoho rokov. Záleží na dobrej viere výrobcu a použitých materiálov.

Maximálne zaťaženie schopné odolať mechanizmu je vo väčšine prípadov 100 kg. A jeho prevádzka pri teplote je nižšia ako -6 stupňov môže viesť k rozbitiu.

 • Mechanizmus skrutiek Sa líši jednoduchosť dizajnu a je úplne mechanický. Takéto faktory je spoľahlivé v prevádzke, aj keď nie tak pohodlné ako prvá možnosť. Aby bolo možné zdvihnúť alebo znížiť sedadlo, je potrebné ho otáčať, kým sa nedosiahne výška. V závislosti od modelu môže byť skrutka viditeľná alebo skrytá.
 • Zriedka spĺňame možnosti, keď môžete opraviť potrebnú výšku, Vloženie špeciálneho korku v otvoroch vonkajších a vnútorných nôh.
Prečítajte si viac  Všetko o mezanínových regáloch

Vzdialenosť medzi sedadlom a tyčovým stolom musí byť 30 cm. Toto bude optimálna výška barovej stoličky. Barová stolička je teda vhodná pre výšku 90 cm na stôl s výškou 120 cm. Stojí za zmienku, že tieto hodnoty sú približné, pretože každá osoba je individuálna. A veľmi rastúca osoba nemusí byť veľmi pohodlná.

Ako si vybrať?

Samozrejme, zdvíhací mechanizmus je dôležitým kritériom pre výber barovej stoličky, ale nie jediného. Pri výbere nábytku by mal venovať pozornosť aj dizajnovým funkciám nábytku:

 • Stoličky-stoličky dokonale vhodný pre malé izby, ako vyzerajú kompaktné a nezaberajú veľa miesta. Avšak, sedieť na nich na dlhú dobu.
 • Nízke sedadlá sedadiel Nie je odlišný od stolice, pretože sa nemôžu v každom prípade opierať.

 • Vysoký zadný nábytok – kompletne odlišný. Bude dissesparovať chrbát a poskytne vám odpočinok počas jedla. Zvlášť táto možnosť je dobrá, keď použijete panelový stojan namiesto jedálenského stola. Stojí za zmienku, že táto možnosť vyzerá ťažšie ako prvé. Ale v záujme pohodlnej zábavy pri stole, snáď má zmysel byť podpísaný.

 • Nasledujúci model je druh Stolička, Veľmi pohodlná možnosť. Spravidla sa vykonáva s mäkkým čalúnením, väčšinou kožou alebo koženkou. Takýto model nevyhnutne znamená prítomnosť pohodlných operadiel a lakťových opierok. Vhodné pre priestranné priestory a kuchyne. V opačnom prípade zaberá stoličku veľa priestoru.

Vzhľadom k tomu, barové stoličky sú pomerne vysoký nábytok, takže vaše nohy nie sú na váhe, vyberte si nábytok s truhlom. V niektorých modeloch môže byť výška plochy nastavená aj ako výška sedadla. Táto možnosť vám umožní udržiavať správny roh nôh, ktoré by mali byť v ideálnom prípade, medzi vajcami a boky by mali byť 90 stupňov.

Pri výbere tohto nábytku nezabudnite venovať pozornosť svojej bezpečnosti. Ak sú v dome malé deti, toto kritérium je najdôležitejšie.

Stolička by mala byť stabilná, pretože kvôli jeho pomerne veľkej hmotnosti, s náhodným pádom, môže spôsobiť zranenia, poškodenie v blízkosti stojaceho nábytku alebo podlahovej krytiny.

Pri výbere nábytku určeného na verejné inštitúcie musia byť stoličky a zdvíhací mechanizmus vysoká kvalita a odolať mnohých ťažkých zaťažení ako domáce možnosti. Modely na kolesách uložia vaše podlahy od škrabancov a škrabancov, ako sú stoličky dostatočne spotené a zdvihnite ich tvrdo. Táto možnosť bude oveľa jednoduchšie presunúť z miesta na miesto.

Prečítajte si viac  Chrome Kuchynské stoličky

Výber materiálu závisí od prevádzkových podmienok:

 • Plastový Podľa jeho vlastností je materiál veľmi ľahký, tak menej stabilný ako zvyšok. Je však odolný voči kolísaniu vlhkosti a teploty.

 • Drevený Stoličky sú príjemné na dotyk, pridajte priestor pohodlia. Okrem toho je tento materiál šetrný k životnému prostrediu. Teplota dreveného sedadla sa prakticky nezmení, keď sa zmení okolitá teplota. Preto, sedieť na ňom celkom pohodlné. Drevené sedadlá však stále náklady na nastavenie mäkkých vankúšov.

 • Kovový – najobľúbenejší materiál, z ktorého sú takéto stoličky vyrobené. S najväčšou pravdepodobnosťou, pretože je to najspoľahlivejšie a odolné voči opotrebeniu. Ale sedadlo vyrobené z kovu, keď sa teplota kvapká v miestnosti stáva studeným a nepríjemným. Preto je lepšie použiť kombináciu materiálov. Kov je často kombinovaný s ekokeutom alebo sklom. Sklenené sedadlá vyzerajú veľmi nezvyčajné, takáto stolička je krehká. Na mäkkom sedadle sedieť oveľa príjemnejšie. Ale ak použijete stoličku na rýchle občerstvenie, táto možnosť je možná.

Nábytok je tiež potrebné zvážiť štýlový smer miestnosti a farby:

 • Pre štýl High Tech Charakterizované kovové trblietky, chrómové detaily. Kreslená z kovu a skla dokonale zapadá do podobného interiéru.
 • Pre štýl minimalizmus Charakteristická absencia zbytočných častí a nezložných farieb. Interiér, vyrobený v podobnom štýle, uvítací nábytok z kombinácie kovu a plastov alebo kovu a kože.
 • Štýl Moderný – Toto sú hladké čiary. Okná a otvory v tomto štýle sú často vypracované vo forme oblúkov. Ťažké drevené vyrezané stoličky alebo kované kovové perfektne vhodné pre podobný interiér.

Príklady v interiéri

Model, dokonale vhodný pre high-tech interiér. Stoličky, ako je tento druh vyzerajú kompaktne, súčasti, len, ale napriek tomu, veľmi originálne. Sedadlo v takýchto možnostiach sa vykonáva spravidla z kalenikového skla. Tento model je vybavený zdvíhacím mechanizmom Gazvift. Táto možnosť je ideálna pre malé apartmány.

Stoličky vyrobené v štýle minimalizmu sa vyznačujú prísnosťou a jednoduchosťou dizajnu.

Tiež, ako v prvej verzii, zdvíhanie a zostup sedadla poskytuje pneumatický mechanizmus. Táto možnosť je dokonale vhodná, ak sa chystáte používať stoličky pre rýchle občerstvenie.

Prečítajte si viac  Čo by malo byť stoličky pre obývaciu izbu?

Príklad stĺpcovej stoličky s pneumatickým zdvíhacím mechanizmom. Takýto model umožní relaxovať a relaxovať pri jedle. Základňa vyrobená z kovu zaisťuje pevnosť nábytku a mäkké sedadlo – pohodlie. Dokonale vhodné pre priestranné kuchyne a izby.

Samzačná stolička so skrutkovým mechanizmom. Základom kresla je vyrobená úplne z kovu, vrátane zdvíhacieho mechanizmu, vďaka ktorým je produkt pevná a spoľahlivá konštrukcia. Vysoká chrbta poskytuje spätné odpočinok a mäkké sedadlo – pohodlné sedenie.

Príkladom pôvodnej barovej stoličky. Dokonale zapadá do interiéru vykonávaného v štýle moderného.

Ako si vybrať barovú stoličku, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: