Leisure stoličky s vysokým chrbtom a podrúčkami

Útulné a mäkké kreslo s vysokým chrbtom a podrúčkami vám umožní relaxovať po pracovnom dni, zostať s maximálnym pohodliam časopisu alebo šálky čaju. Takéto nábytkové predmety vytvárajú atmosféru tepla a pohodlia. Výrobky môžu byť umiestnené takmer všade – v obývacej izbe, v kuchyni, v spálni alebo detskej izbe. S tou správnou voľbou sú schopní zapadnúť do akéhokoľvek interiéru a zdôrazniť dobrú chuť vlastníka.

Výhody a nevýhody

Na „High“ stoličky zahŕňajú nábytok s výškou operadla viac ako 42 cm (hodnota niektorých modelov môže dosiahnuť 1 meter). Zvážte všetky výhody takýchto položiek.

 1. Poskytovanie pohodlia pri sedení. Vysoké späť produkty najčastejšie celkovo – majú maximálne ukazovatele hĺbky a šírky. Budú pohodlí pre ľudí s akýmkoľvek rastom a úplným množstvom. V hlbokých modeloch sú často poskytnuté dekoratívne vankúše, ktoré môžu byť lemované pod chrbtom.
 2. vynikajúca kvalita. Takéto výrobky majú priemerný a vysoký cenový segment, vďaka použitiu kvalitných materiálov. Výrobky sa vyznačujú trvanlivosťou, spoľahlivosťou a trvanlivosťou – nebudú ohromení a nebudú odlievať na intenzívnu operáciu.
 3. Veľký sortiment. Ľudia, ktorí sa rozhodli kúpiť stoličku s vysokým chrbtom, majú niečo si vybrať. Existujú modely rôznych tvarov a konštruktívnych verzií. Majú inú farebnú schému, vďaka ktorej si môžete vybrať riešenie vášho vkusu a interiéru. Produkty sa vykonávajú v rôznych štyristoch – Provence, Classic, minimalizmus, high-tech, loft a mnoho ďalších.

Nevýhody takýchto modelov sú minimálne. Patrí medzi ne vysoké náklady, jeho charakteristiku a značnú hmotnosť. Na úkor veľkých veľkostí sa takéto výrobky ťažko umiestnia v kompaktnej miestnosti, najmä ak je túžba kúpiť 1 stoličku a súpravu.

Odrody

Výrobcovia ponúkajú mnoho modelov stoličiek s vysokým chrbtom a podrúčkami. Líšia sa:

 • Veľkosti (úzke a široké rozdiely);
 • Formuláre (Existujú riešenia s hladkými a zjednodušenými líniami a viac „prísnymi“ modelmi);
 • Typy podrúdrostí (vo forme sú oválne, štvorcové alebo okrúhle, podľa variácie tvarovania – do zadného a sedadla alebo spodnej základne a lakťové opierky sú nastaviteľné a neregulované).
Prečítajte si viac  Sluha: Čo je to a ako si vybrať?

Existujú masívne a originálne voľné stoličky v polohe polovice štiepenia, výrobky vybavené nožičkami aspiracles, s kapucňou alebo opierkami hlavy. Niektoré z najvhodnejších stoličiek sú klasifikuje. Sú vybavené nosičom nôh a mechanizmom, ktorý umožňuje spočívajúce nastavenie zadnej časti zadnej strany podľa vlastného uváženia. Sa môže tiež líšiť.

 • Možnosti na kríži. Takéto výrobky môžu byť vybavené kolieskami, ktoré poskytujú schopnosť navigovať cez miestnosť a nevstúpia. Tam sú stoličky na prekrížené nohy – v tomto prípade je ich mobilita obmedzená.

 • Nábytok na podporu. Je vybavený malými nohami, ktoré nie sú viditeľné za celkovým dizajnom. Vizuálne sa zdá, že takéto položky sú na podlahe. Majú však malé podpery, vďaka ktorému je výrobok spoľahlivo chránený pred náhodnými vozidlami.

 • Modely na poloz. Toto je špeciálny dizajn stoličiek. Ich podporná časť nemá nohy – nábytok v tomto prípade „udržiava“ na ráme s charakteristickou formou.

 • Riešenia na vysokých nohách. Takéto modely sa považujú za tradičné. Podpery sa môžu líšiť na výšku (15-40 cm) a konfiguráciu.

 • Kreslá na podpery a plošiny kruhové, oválne alebo štvorcové. Takéto výrobky sú vybavené jednou nohou, ktorá je upevnená na nosiči.

V závislosti od modelu, stoličky s vysokým chrbtom a podrúčkami môžu byť nastavené na výšku.

Aké materiály sú?

Na výrobu rámcov sa používajú rôzne suroviny. Väčšina modelov ponúkaných na trhu je vyrobená z prírodného dreva, kovu, MDF alebo drevotrieskovej dosky. Drevené bázy sú trvanlivé, spoľahlivé a jednoduché. Pre výrobu nábytkových báz, buk, dub, matica. Tam sú lacnejšie výrobky z ihličnatých stromov.

Odporúčajú sa však, aby ich odmietli pred ich nadobudnutím – považujú sa „slabé“, pretože sa nemusia vyrovnať s vážnym váhovým zaťažením.

Kovové voľné stoličky Najviac trvanlivé a trvanlivé. Najčastejšie sú vyrobené z ocele alebo rôznych zliatin (typické pre návrhové riešenia). Nedostatok kovového nábytku je jeho hmotnosť, preto sa pri preprave takýchto objektov môžu objaviť ťažkosti a ich pohyb. Leisure stoličky EcoClassa sú vyrobené z MDF alebo drevotrieskovej dosky. Toto sú najzraniteľnejšie a nespoľahlivé variácie. A tiež sú kombinované štruktúry, v ktorých sa kombinujú kov a drevo, drevené alebo drevené dosky a iné kombinácie.

Prečítajte si viac  Sklopné skrine pre obývaciu izbu

Pre poskytovanie stoličiek sa používa mäkkosť. Ako plnivo môže vykonávať Holofiber, polyuretánová pena alebo pružinové bloky. Pri výrobe drahých modelov sa používa prirodzený latex alebo nábrežie vlasy. Čalúrne materiály môžu byť tiež iné. Často výrobcovia používajú nábytkové tkaniny (Jacquard, Scotchgard, Tapiséria, Cargo, Vemor, Flock, Shenill, Semiš), prírodná alebo umelá koža.

Ako si vybrať?

Chystáte sa do obchodu pre mäkkú stoličku s vysokým chrbtom a podrúčkami, je dôležité, aby sa „správny“ nákup. Spoľahlivá stolička sa nerozbije a bude ušetriť externé bezchybné na dlhú dobu. Existuje niekoľko parametrov na venovanie pozornosti.

 1. Pohodlie. Pred nákupom na stoličke musíte si sadnúť – len preto, že môžete odhadnúť jeho pohodlie.
 2. Spoľahlivosť a kvalita vykonávania. Ak sú regulačné mechanizmy poskytnuté v dizajne, nemali by mať hluk alebo „jedenie“ pri práci. POTREBUJE POTREBNÝ. Chýbajúca vlákna, krivky švov, stopy lepidla a rôzne externé chyby rozprávajú o vysokej kvalite výroby.
 3. Materiál výroby. Od nákupu výrobkov z DVP alebo MDF je lepšie odmietnuť. Najspoľahlivejšie – kovové výrobky a prírodné drevo. Čalúnenie by malo byť praktické, najmä ak sú v dome deti alebo domáce zvieratá. Spoľahlivé materiály na čalúnenie sú považované za žakár, tapisérie, chaty, scotchgard, mikrovlákna, prírodná koža.
 4. cena. Nestojí za kúpu príliš lacné modely – aby sa znížili náklady na náklady, výrobcovia často používajú materiály s nízkou kvalitou v ich výrobe.

Pred nákupom sa odporúča rozhodnúť o štýle a dizajne kresla s vysokým chrbtom. Malo by sa zmestiť do „všeobecnej“ štýlovej koncepcie miestnosti, aby sa harmonizovala vzhľad a farebná paleta s iným nábytkom a interiérovými položkami.

Prehľad kresla na rekreáciu Pozri viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: