Okrúhly stôl – vynikajúce riešenie pre akúkoľvek izbu

Dôležitým prvkom každej miestnosti je stôl. Tento prvok interiéru sa vyznačuje funkčnosťou a praktickosťou. Je to nepostrádateľný detail obývacej izby, spálne, kuchynskej a detskej izby. Rozmanitosť foriem a modelov len fascinuje, ale mnohí sú preferované okrúhle stoly, ktoré vyzerajú elegantné a štýlové.

Názory

Moderný nábytok výrobcovia ponúkajú širokú škálu štýlových a atraktívnych okrúhlych stolov. Každý si môže vybrať najlepšiu možnosť, v závislosti od osobných preferencií a finančnej situácie. Multifunkčné modely vybavené rôznymi mechanizmami sú vo veľkom dopyte.

Hlavné typy:

 • Pre malé izby je vynikajúca voľba Skladací modely, pretože nezaberajú veľa miesta a vyzerajú úhľadne zložené. Pri poklade o okrúhly stôl sa zmení na priestrannú možnosť, po ktorej nasleduje päť ľudí súčasne.
 • Ďalšou možnosťou pre malé spálne polkruhový stôl. Musí byť umiestnený len v blízkosti steny, ktorý zabezpečuje kompaktnosť modelu. Takýto model môže byť použitý ako tabuľka pre umiestnenie dámskeho príslušenstva. Krásne vyzerá ako možnosti doplnené veľkým zrkadlom.
 • Posuvné možnosti reprezentovaný širokým rozsahom, rôzne návrhy. Mnohí priťahuje možnosť, v ktorej sa jedna z tabletopov skladajú.

 • Tabuľky na kolesách charakterizované mobilitou a pohodlím počas používania. Sú ideálne v obývacej izbe. Táto možnosť sa dá ľahko presunúť do pravej miestnosti, zatiaľ čo podlahová krytina zostane nedotknutá.
 • Slávny Tabuľka odkazuje na skladacie možnosti. Takýto model môže byť použitý na usporiadanie detskej izby alebo spálne. Malé veľkosti a kompaktné vzhľad patria k výhodám tohto modelu. Moderní výrobcovia ponúkajú štýlové mini-tabuľky vo forme knihy, doplnené kolesá.

 • Prísada Okrúhle modely sa za posledných niekoľko rokov stali veľmi slávnymi. Funkcia dizajnu je, že pultová doska je schopná otáčať sa na priamy uhol, zatiaľ čo horná časť je zvýšená.
 • Vytvorené možnosti Pomocou mechanizmu „motýľ“, Môže byť aplikovaný na zdobenie malých izieb. Na zvýšenie povrchu stolového vrchu je dosť natiahnuť na jeden okraj, čo má za následok dve samostatné časti. Medzi nimi je potrebné dať ďalší prvok.

 • Neexistujú menej populárne modely s nastaviteľnou výškou. Tieto tabuľky sa objavujú nielen ako stolovanie, ale dokonca môže byť počítač. Poskytujú pohodlie pri práci, pretože môžete ľahko nastaviť potrebnú výšku pod určitou osobou.

Moderné modely sú prezentované na rôznych podpore. Tabuľky na štyroch nohách sú oboznámené. Okrúhly stôl na troch podpore vyzerá originál, a tiež nie je horší v stabilite podľa štyroch nôh.

Ornate a elegantne sledovať možnosti na kovových nohách. Vyznačujú sa spoľahlivosťou a trvanlivosťou.

Materiál

Každý kupujúci si môže vybrať optimálnu možnosť, v závislosti od osobných preferencií, pretože výrobcovia nábytku používajú materiály pre každú chuť:

 • Modely používajú veľký dopyt Z prírodného dreva. Sú charakterizované trvanlivosťou a krásnou textúrou. Strom sa vzťahuje na ekologické materiály. Drevený stôl umožní vstúpiť do vnútorného teplého a pohodlia. Moderné výrobcovia ponúkajú model z dubu, borovice, orech, breza, Gevent, ratan.
 • Pletené stoly vyzerajú originálne a nezvyčajné z prírodného ratanu. Dokonale dopĺňajú interiéry vidieckeho domu alebo chaty. Táto možnosť môže byť použitá nielen pri zdobenie miestností, ale aj na verande alebo v blízkosti bazéna.

Jedinou nevýhodou dreveného stola je starostlivosť. Strom vyžaduje pravidelnú starostlivosť, ako aj špeciálne spracovanie impregnácie, ktoré chráni strom pred praskaním alebo sušením.

 • Prístupnejšie možnosti prichádzajú okrúhle tabuľky Z preglejky, MDF alebo LDSP. Tieto materiály sú lacnejšie ako prírodné drevo, ale sú charakterizované vynikajúcim odporom opotrebenia. Perfektne presahujú prírodnú textúru dreva, takže priťahujú pozornosť na nádherný vzhľad. Možnosti od preglejky sa môžu dokonca vykonať samostatne.
 • Plastový Produkty sú rôzne hodnoty. Tento materiál priťahuje pozornosť nielen prijateľnú cenu, ale aj praktickosť v prevádzke. Plasty nestratí svoj počiatočný vzhľad počas dlhodobého hľadiska. Ak chcete zachovať saturáciu farieb, plastové tabuľky sa neodporúčajú umiestniť na priame slnečné svetlo.

Gabarits

Moderné modely sú reprezentované rôznymi veľkosťami, takže je možné zvoliť vhodnú možnosť, nebude veľa problémov. Malý stôl okrúhleho tvaru je zvyčajne navrhnutý pre dvoch ľudí, takže šírka tabliet by mala byť od 60 do 80 cm.

Pre vhodnú polohu pri stole troch alebo štyroch ľudí musí byť priemer modelu najmenej 90 cm. Maximálny priemer je 120 cm. Veľký stôl je určený pre spoločnosť 5 alebo viac ľudí. Veľkosti dosky môžu byť od 120 do 180 cm.

Výška výrobku nemá vplyv na jeho rozmery, takže aj malá možnosť môže byť pomerne vysoká.

Farba

Okrúhle tabuľky sú prezentované v širokej škále farieb, aby uspokojili želania všetkých kupujúcich.

Výrobcovia ponúkajú svetlé aj tmavé farebné riešenia:

 • Pre miestnosť so svetelnými stenami je stôl Wende dokonalá, ktorá sa stane svetlým prízvukom. Vynikajúci interiérový doplnok bude podlahová krytina tmavej čokolády, tmavo sivý alebo ľahký odtieň bude vonkajšie.

 • Červený stôl vyzerá luxusný a štýlový na pozadí kontrastov. Je krásne v kombinácii so stenami béžovej alebo bielej. Do červeného stola sa dokonale zapadá do interiéru miestnosti, stojí za to používať dodatočne prvky dekor v tóne nábytku. Môže byť napríklad vázy z plastu alebo skla. V ideálnom prípade zdôrazňujú krásu červenej tabuľky vázy s Almy Live Flowers.
 • Farba béžovej farby je charakterizovaná univerzálnosťou, pretože môže byť použitý v rôznych interiéroch. Môže sa kombinovať s rôznymi svetlými alebo tmavými odtieňmi. Zavedie nehu a pohodlie do interiéru.

Formulár

Tabuľka môže byť nielen vo forme kruhu, ale aj oválu. Každá možnosť je vhodná a praktická. Veľké modely sú vhodné pre priestranné izby.

Pre malé obývacie izby alebo spálne môžete nájsť aj slušnú možnosť. Malé tabuľky, ktoré sa vyznačujú prítomnosťou špeciálnych transformačných mechanizmov, môžu mať formu polkruhu. Ale aj takéto modely sú viac ako okrúhle modely ako pravouhlé. Majú zaoblené strany na prednej strane, okraj s ostrými uhlami je zvyčajne tesne vedľa steny.

Príslušenstvo

Vzhľad tabuľky závisí od dvoch hlavných častí: dosky a nohy.

Moderná ponuka výrobcov Široký výber komponentov pre kolo dosky, Ktoré sú schopné zdôrazniť ich sofistikovanosť a mäkkosť:

 • Nohy môžu mať rôzne formy a vyrobené z rôznych materiálov. Oceľové podpery sú charakterizované jednoduchosťou a atraktívnym dizajnom. Kovové komponenty sú často pokryté nikel alebo chrómom.

 • Podstoli Vykonajte podporu, pre ktorú je Tabletop pripojený. Zaručujú si silu, spoľahlivosť a stabilitu výrobku. Podstrá sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, liatiny, chrómu, maľovaného kovu alebo prírodného dreva. Keď je zvolený, stojí za to venovať pozornosť stabilite výrobku, kombináciu podporných a dosiek, dizajnu a hmotnosti.

Štýl

Okrúhly stôl harmonicky zapadá do mnohých štylistických oblastí interiéru.

Moderní dizajnéri často používajú tento prvok na vytvorenie jasného a štýlového prízvuk:

 • Pre uskutočnenie Štýl loftu Ideálnym riešením je presné a leštené tabuľky. Nemenej atraktívny vzhľad hrubých možností, pretože tento štýl víta kombinácie rôznych prvkov.
 • Klasický Interiér sa vyznačuje prítomnosťou vysoko kvalitného nábytku z prírodných materiálov. Nádherná voľba je okrúhly stôl z dreva doplnený zakrivenými nohami. Vyrezávané diely dávajú slávnosť. Luxusná textúra prírodného dreva prinesie pohodlie do interiéru a tepla.
 • Okrúhly stôl z prírodného dreva vyzdobí interiér V štýle Provence. Je potrebné uprednostniť svetlo, pastelové farby. Nádherne a módne modely, zdobené kvetinovým decoupage.
 • Pre uskutočnenie Moderný Ideálne okrúhle tabuľky s podporou reprezentované správnymi riadkami a formulárami. Pôvodné geometrické kompozície sa dokonale pozerajú na tento štýl.

Dekor

Vynikajúca výzdoba akéhokoľvek interiéru môže byť rafinovaný okrúhly stôl s fotografiou.

Perstický nábytok vyzerá krásne v súbore s jemnými a pokojnými tónmi, takže táto tabuľka je lepšie vybrať v interiéroch, vyrobených v jasných odtieňoch.

Krásne, originálne a efektívne sa pozrieť na model, ktorej tabier je zdobený decoupage technikom. To vám umožní zdobiť produkty pridaním nových farieb, nezvyčajných výkresov a vzorov. Takáto tabuľka sa určite stane hlavnou dekoráciou luxusného interiéru.

Dizajn

Dnes nájdete originálne a nezvyčajné zaoblené tabuľky pre každú chuť. Mnohí kupujúci priťahujú starožitné modely. Vynikajúca alternatíva vyčnievajú umelo starnúce tabuľky. Často takéto výrobky sú doplnené kovadlom

Na stelesnenie interiéru do jemných a teplých farieb, ideálnou voľbou bude ľahký hnedý stôl a stoličky, doplnené mäkkým čalúneným stolom. Takýto súbor vyzerá krásne, útulné a nezabudnuteľné.

Stôl s rotujúcim stredom už niekoľko ročných období v rade v trende. Umožní vám ozdobiť interiér a stať sa jeho svetlým prízvukom.

Takýto pohodlný dizajn umožní každému hosťovi ľahko dostať nejaké jedlo na stole. Originál a nezvyčajný dizajn neopustí nikoho ľahostajný.

Ako si vybrať krásny stôl?

Ak chcete vybrať vysoko kvalitný, spoľahlivý a štýlový kruhový stôl, mali by ste dodržiavať odporúčania špecialistov:

 • Voľba veľkosti závisí od rozmerov miestnosti, kde sa nachádza tabuľka. Napríklad pre chodbu stojí za to vybrať kompaktné modely stredných veľkostí. Stojí za to platiť pozornosť transformátorom. Pre malú spálňu bude ideálnym riešením uhlovým stolom. Elegantne a módne v obývacej izbe bude vyzerať ako dve okrúhle stoly na každej strane pohovky.
 • Stojí za to kúpiť produkty z známych výrobcov, ktorí sa ukázali ako vysoko kvalitné výrobcovia nábytku kabinetu.
 • Náklady na výrobok zohrávajú veľkú úlohu. Kvalitný produkt nie je vidieť, ale vyznačuje sa dlhou životnosťou. Vysoko kvalitné stoly z prírodného dreva budú slúžiť mnoho rokov.

Výhody a nevýhody

Kolo-tvarované stoly priťahujú pozornosť na eleganciu a luxus. Dávajú sofistikovanosť akémukoľvek interiéru, pretože sa líšia kompaktnosťou. Model so skladacím mechanizmom vyzerá harmonické aj v malých miestnostiach. Možnosť skladateľného modelu umožňuje v prípade potreby zbierať veľkú a priestrannú tabuľku

Priestranná obývacia izba alebo jedáleň bude vyhovovať veľkému stolu, ktorý bude krásny interiérový dizajn dekorácie. V štúdiách je kuchyňa zvyčajne kombinovaná s miestnosťou, takže okrúhly stôl pomôže vyhladiť prechod. Okruhový stôl vyzerá skvele v rôznych interiéroch. Model z prírodného stromu sa harmonicky zmestí do barokovej, klasickej, provence a dokonca aj Hai-tech.

Jediný mínus kruhovej tabuľky je, že pre malú miestnosť nie je vždy vhodná na získanie priestrannej možnosti. Lepšie uprednostniť kompaktný rohový stôl.

Slávne výrobcovia a recenzie

Rozmanitosť modelov okrúhlych tabuľky umožňuje každému kupujúcemu nájsť najlepšiu možnosť, pričom zvažuje nielen osobné preferencie, ale aj interiér, rozmery miestnosti a účel výrobku.

Modely od talianskych výrobcov majú veľký dopyt. Taliansko sa stalo personifikáciou vynikajúcej kvality a luxusného dizajnu. Mnohí výrobcovia okrúhleho stola sú známe v mnohých krajinách po celom svete. Sú vo vlastníctve Longhi, Matteograsi, Grilli, Naos, Calligaris a ďalšie.

Okrúhle tabuľky z Malajzie sú vo veľkom dopyte z dôvodu vynikajúcej kvality, štýlového dizajnu a používania prírodných materiálov. Takáto tabuľka bude vždy zameraná. Mnohí kupujúci boli spokojní s nákupom, pretože produkty sa vyznačujú dlhou životnosťou.

Moderné príklady a možnosti nábytku

Štýlové okrúhle stoly sú ideálne pre spálňu. Exquisite Model z prírodného dreva s rezbármi a sklenenou vložkou v strede pultovej dosky dokonale zapadá do interiéru spálne. Môže byť umiestnený v blízkosti postele.

Pre stravovanie, ľahké a mobilné okrúhle stoly sú perfektné. Štýlové modely majú často kovové nohy, pretože musia byť odolné.

Moderné dizajnové modely sú vhodné na zdobenie obývacích izieb, jedálenskými priestormi a dokonca aj chodby. Každý si môže vyzdvihnúť najpohodlnejšiu a vynikajúcu možnosť.

Krásne okrúhle tabuľky – vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár