Vlastnosti Skladacie drevené stoličky

Väčšina moderných bytov sa nerozlišuje veľkým skrytím a nábytok pre nich musia byť vybrané podľa potreby. Ušetrite voľné miesto, bez pokazením interiéru, môžete použiť moderné skladacie stoličky zo stromu.

Takýto dobre premyslený a praktický nábytok má množstvo funkcií a pozitívnych vlastností, ktoré by mal každý spotrebiteľ vedieť, usilovať o najpohodlnejšie a ekologické usporiadanie jej obydlia.

Vlastnosti a výhody

Hlavnou výhodou skladacích drevených stoličiek je ich mobilita. Tento nábytok môže byť ľahko preskupený na nové miesto, nerobiť ďalšie úsilie a bez toho, aby ste strávili veľa času. Dokonca aj dieťa sa môže ľahko vyrovnať s takou jednoduchou prácou. Treba tiež zaznamenať malé rozmery takýchto interiérových položiek.

Spravidla majú skladacie stoličky v dôsledku ich kompaktnosti malú hmotnosť. Jednoduchosť a mobilitu skladacích stoličiek hovorí o svojej všestrannosti a pohodlii v prevádzke.

Takéto stoličky sa používajú nielen v domácich interiéroch, ale aj v usporiadaní domácich pozemkov alebo si s nimi vziať na odpočinok. Našťastie moderní výrobcovia produkujú veľa takýchto modelov vybavených rôznymi užitočnými prvkami. Napríklad, nie tak dávno, na trhu sa objavili funkčné skladacie štruktúry s vešiakom.

Stojí za zmienku o trvanlivosť a spoľahlivosť takýchto stoličiek. Nemajú žiadne zložité a zložité mechanizmy s mnohými pohyblivými časťami, rýchlo a často zlyhajú.

Vďaka jednoduchému dizajnu môže takýto nábytok slúžiť po veľmi dlhú dobu a počas prevádzky nespôsobí žiadne problémy.

Moderné skladacie modely sú vyrobené z rôznych druhov dreva. To naznačuje, že je možné zvoliť vhodnú možnosť nielen pre každú chuť a farbu, ale aj peňaženku.

Modely

Na modernom trhu nábytku je veľa rôznych stoličiek skladacieho dizajnu. Stojí za to bližšie k konštrukciám z prírodného dreva a s inými populárnymi modelmi, ktoré využívajú dopyt po moderných spotrebiteľoch.

Drevený

Najvyššia kvalita, krásne a šetrné k životnému prostrediu skladacie výrobky z dreveného poľa. Takéto štruktúry sú oveľa drahšie ako plastové alebo kovové, ale v mnohých vlastnostiach sú nadradené. V modernom výrobe nábytku sa takéto skaly používajú: dub, Alder, borovica, breza, Gevent, buk, smrekový, javor, popol, matice, ratan, wenge.

Prečítajte si viac  Rohové pohovky s barom

Najčastejšie je produkty z radu borovice alebo breza. Avšak, nízka cena nehovorí vôbec o nízkej kapacite takýchto výrobkov.

Birch a borovicové modely sú lacnejšie, pretože nie z hodnotných drevných plemien, ale z rozšírených v našej krajine. Bezpečnosť a ekológia dreveného nábytku nemožno pochybovať, pretože je vyrobený z prírodných materiálov, ktorý obsahuje nebezpečné a škodlivé látky.

Tiež výhody drevených modelov zahŕňajú ich trvanlivosť a silu. Poškodenie takéhoto nábytku nie je tak jednoduché a môže slúžiť ani jeden desať rokov.

Okrem vysokých cien sa mnohí spotrebitelia odkazujú na negatívne strany takéhoto zložitosti nábytku.

Prírodné drevo musí byť pravidelne spracované špeciálnymi ochrannými zmesami, bez ktorého môže výstrel, trhlina alebo odmietnuť. Okrem toho sú rôzne parazity často v neošetrenom dreve, z toho, čo je veľmi ťažké.

Z MDF, LDSP

Lacnejší kupujúci bude stáť stoličky z materiálov, ako je MDF alebo LDSP. Táto surovina sa skladá z plytvania výroby dreva a rôznych nečistôt, ktoré ho významne znižujú. Sortiment takéhoto nábytku je dnes skvelý. Trvá veľmi populárne kvôli demokratickej cene, trvanlivosti a odolnosti proti opotrebeniu.

Avšak, tieto dostupné interiérové ​​položky majú niekoľko nedostatkov.

 • V prvom rade by sa mal zvýrazniť rustikálny a monotónny dizajn takýchto interiérových predmetov. Všetci sú všetci. Nájdite skutočne unikátny dizajnér vec z LDSP alebo MDF je dosť ťažká.
 • V zložení LDSP sú formaldehydové živice nebezpečné pre ľudské zdravie, ktoré sú pridelené pri vysokých teplotách. V horúcom počasí vedľa takého nábytku je lepšie nie je. Môžete sa ušetriť od takéhoto nebezpečného vplyvu kontaktovaním produktov z triedy LDSP „E-1“ alebo modelov, orezaných dýhou.

Skladacie stoličky z týchto materiálov sú častejšie, ak ich porovnáte s modelmi z radu dreva. To je vysvetlené ich nízkou cenou a veľkým rozsahom. Takýto nábytok sa okrem toho nemusí zaobchádzať so špeciálnymi chemikáliami na zachovanie jeho atraktívnych druhov.

Kovový

Kovové vzory sú najviac trvanlivé a trvanlivé. Leví podiel kovových stoličiek má malú hmotnosť, takže sa nemôžete starať o poškodenie podlahovej krytiny v miestnosti. Pri výrobe takýchto konštrukcií môže použiť maľované alebo chrómové materiály. Ten vyzerá obzvlášť atraktívne a štýlové.

Stojí však za to, že takýto nábytok vyzerá najlepšie v moderných štylistických smeroch, a to nestojí za to používať v klasike.

Skladacie stoličky na kovových rámoch majú často nízke späť a štandardné stoličky sú vybavené pohodlnými lakťovými opierkami. Stojí za zmienku, že takýto nábytok nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Prach a nečistoty z jeho povrchu možno odstrániť pomocou bežnej mokrej handrovej.

Prečítajte si viac  Šatník s mesolom

Kovové stoličky, spravidla vo výrobnom procese spracované antikoróznymi povlakmi, čo robí ešte odolnejšie a odolné voči noseniu. Väčšina kovových stoličiek je určená pre ťažké zaťaženia (viac ako 100 kg).

Okrem toho je poškodenie takéhoto nábytku oveľa zložitejšie ako napríklad plastové. Nepodlieha deformáciám a nebojí sa mechanických vplyvov.

Plastový

Plastové dnes je jedným z najobľúbenejších, lacných a spoločných materiálov, ktoré sú široko používané v rôznych priemyselných odvetviach. Skladacie stoličky z takýchto surovín sa rozlišujú nízkou hmotnosťou, estetickým vzhľadom a jednoduchou starostlivosťou.

Mnohí spotrebitelia zastavia výber na takom nábytku vďaka svojmu obrovskému spektru. Faktom je, že plast je ľahko farbenie, takže na modernom trhu nábytku môžete stretnúť s stoličkami absolútne akékoľvek farby.

Avšak, tam je taký nábytok a jeho nevýhody. Patria sem nasledovné:

 • Neistota materiálu. Povrch plastového nábytku podlieha mechanickému poškodeniu a malým defektom (praskliny a škrabance). S príliš silným nárazom môže byť skladacia plastová stolica rozbitá vôbec.
 • Toxicita. Pri nákupe takéhoto nábytku sa musíte oboznámiť s certifikátom kvality. V takýchto dokumentoch existujú informácie, že materiál je bezpečný a neobsahuje toxické látky. Odborníci neodporúčajú uložiť, pretože príliš lacné kópie môžu byť nebezpečné pre zdravie.
 • Intolerancia na teplo. Skladacie stoličky z plastov v žiadnom prípade by nemali byť umiestnené vedľa batérií alebo ohrievačov. To môže viesť k deformácii nábytku a straty jeho atraktívnosti. Pokiaľ ide o záhradné plastové stoličky, mali by byť umiestnené v tieni, pretože priame slnečné svetlo bude tiež nepriaznivo ovplyvniť stav materiálu.

Rozmery

Dnes je možné zvolené drevené skladacie stoličky s akoukoľvek výškou, hĺbkou a šírkou, avšak nasledujúce parametre sú štandardné.

 • 27-40 cm (šírka);
 • 30-40 cm (hĺbka);
 • 30 cm (priemer okrúhlych modelov);
 • 40-50 cm (výška).

Pred nákupom kresla sa odporúča sedieť na ňom, či je vhodný pre vás v jeho rozmeroch. Ak sa zdá, že nábytok je príliš blízko a úzky pre vás, potom je lepšie sa starať o to širšiu a pohodlnú možnosť.

Ako si vybrať?

Vyberte si skladaciu stoličku z oblasti dreva by sa malo dodržiavať nasledujúce jednoduché odporúčania:

 • Ak si chcete kúpiť vysoko kvalitný produkt z prírodného dreva, potom by ste mali kontaktovať dobre známe a populárne značky, čo mnohé firmy dnes vydáva lacné falzifikáty pre výrobky z prírodného materiálu. Často navonok, nelíšia sa od masívu stromu, ale sú vyrobené z lacnejších a krátkodobých surovín.
Prečítajte si viac  Okrúhly stôl - vynikajúce riešenie pre akúkoľvek izbu

 • Vyzdvihnúť veľkosť skladacích stoličiek. Pre malé miestnosti sa neodporúča získať príliš masívne a veľké štruktúry, inak obmedzujú priestor ešte viac. Pre priestranné izby si môžete vyzdvihnúť niečo väčšie a druhy.
 • Uistite sa, že kontrolujte skladací mechanizmus a uistite sa, že jeho práca je správna pred zakúpením. Počas skladania / skladania by nábytok nemal vrhnúť, držať alebo cruncovať.
 • Nezabudnite na štýlový dizajn skladacej stoličky zo stromu. Takýto nábytok musí byť dokonale zapadnutý do interiéru, pre ktorý si ho kúpite. V opačnom prípade budú stoličky vyradení zo všeobecného súboru a porušujú harmóniu situácie vo všeobecnosti.

Prečítajte si viac o tom v nasledujúcom videu.

Krásne interiéry

Pre snehobielu letnú kuchyňu bude ideálnym riešením skladacích stoličiek vyrobených z mahagónu na kovové rámy. Môžu byť doplnené konzolovým doskou z podobného materiálu a dopĺňajú čiernobiele koberec na podlahe.

V modernej kuchyni s bielym podlahou a béžovými stenami budú veľkolepé, aby vyzerali sklenený čierny stôl s okrúhlym stolom a skladacích stoličiek z čokoládového tónového stromu, doplnené mäkkými sedadlami čiernej.

Skladacie stoličky s vysokými nohami a širokými chrbtami môžu byť pridané „ostrov“ alebo pult baru v kuchyni. Napríklad takýto transformovaný nábytok hustého hnedého tieňa bude harmonizovaný s ľahkým hnedým stolom. Tieto objekty môžu byť umiestnené v priestrannej snehovej bielej kuchyni s kovovými závesnými lampami a jedálenským stolom s drevenými nohami.

V podmienkach veľmi malej kuchyne môžu takéto stoličky pridať konzolovú dosku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: