Vlastnosti tabuliek z paliet

Stavebné palety, alebo takzvané palety, sa používajú ako kontajner na prepravu a skladovanie ťažkých tovarov. Ale dizajnéri a domáci majstri boli prijaté na výrobu nábytku z paliet. Obrnené drevené obaly v zručných rukách sa zmení na tabuľky alebo pracovné dosky jedinečnej konfigurácie. Pri pohľade na hotové vzorky človeka-vyrobené nábytku, mnohí sa chcú pokúsiť vytvoriť niečo ako vlastné ruky.

Výhody a nevýhody

Pred pokračovaním s uskutočnením počatého, je potrebné zistiť, aké vlastnosti palety ako nábytkársky materiál. V zozname pozitívnych vlastností sú prítomné nasledujúce položky.

 • Prírodný pôvod materiálu. Strom je šetrný k životnému prostrediu a najvhodnejší na výrobu nábytku pre obytné priestory. V procese výroby a ďalšej prevádzky nie je kontajner spracovaný toxickými kompozíciami.
 • Palety majú byť použité nielen v skladoch, ale na pouličných podmienkach. Preto môžete bezpečne navrhnúť nábytok na ubytovanie na ulici.
 • Materiál z dreva praktický a trvanlivý. Palety sú určené na prácu s hmotnosťou nákladu presahujúcou 150 kg. Nábytokové konštrukcie sú trvanlivé a slúžia po celé desaťročia.
 • Schopnosť vytvoriť štýlové riešenia pre rôzne interiéry. Z palety môžete vytvoriť akýkoľvek predmet nábytku. Najjednoduchšou možnosťou je tabuľka paliet. Internet predstavuje veľa magisterských tried na výrobu originálnych vecí.
 • Dostupnosť. Náklady na nábytok z drevených paliet je v porovnaní s drevnou radou veľmi ziskové.
 • Rozmery štandardu palety, takže prvky nemusia byť navzájom prispôsobené, všetko je tak ideálne zhodné.

Medzi nevýhodami je potrebné poznamenať kvalitu palety. Výrobky, ktoré sa dlhodobo používali na priemyselné účely, niekedy sa ukázali, že sa poškodia, s opuchom tvarovania na povrchu. Pred pokračovaním s výrobou nábytku z takéhoto materiálu budete musieť vyrábať brúsenie, manipuláciu s ochrannými kompozíciami, maľovanie.

Preskúmanie druhov

Domáca tabuľka z stavebných paliet podľa pohodlia nie je horšia ako továreň. Konfigurácia a veľkosť sú vybrané nezávisle, vďaka ktorej vyrobený výrobok vždy spĺňa všetky požiadavky a dokonale zapadá do každého špecifického interiéru.

Ready dizajn môže byť lak, maľovaný, zdobia rôznymi spôsobmi. Preto sú úspešné a ziskové tabuľky rôznych typov sú vždy získané z Palt.

Časopis

Nízky predmet nábytku je vždy prítomný v obývacích izbách, je vynikajúcim doplnkom k mäkkým pohovkam a útulným stoličkám. Konferenčný stôl môže byť vyrobený z rôznych modelov, z najjednoduchších dvoch paliet do komplexného dizajnu so zásuvkami a oddielmi. Takéto tabuľky sú často zbavené nôh, pretože palety sú jednoducho inštalované na povrchu podlahy. Ale mnohí radšej dopĺňajú nábytok valcami pre pohodlný pohyb z miesta na miesto.

Malý stôl poskytne balkón pohodlie a zachová si veľa užitočnej plochy. S pomocou inštalatérskych nástrojov môžete urobiť okolo. A pult je krásne nechala nielen drevené, ale tiež pridávajú sklo zhora.

Počítač

Charakteristickým znakom tabuľky tohto druhu je, že model je vybavený mnohými policami, stojany, zásuvkami, v ktorých je vhodné uložiť rôzne zariadenia a príslušenstvo. Populárne ako lineárne a uhlové štruktúry. Tabuľky pod kancelárskymi zariadeniami sú inštalované na nohách z kovového rámu alebo paliet alebo upevnite stolovú dosku priamo na stenu.

Kuchyňa

Paletové stoly Používajú obidva jedlá a na varenie. Stavby sú charakteristické pre jednoduchosť a pohodlie. Tabletop sa zvyčajne skladá z dvojice odolných paliet. Drevený povrch je vopred potiahnutý špeciálnym impregnáciou odpudzujúcim vlhkosť. Pracovný povrch tabuľky je starostlivo chránený pred poškodením a účinkami rôznych druhov. Je mimoriadne dôležité, aby to bolo pre nábytok určený na ubytovanie na ulici.

Veľký domáci drevený stôl v altánku alebo na terase vyzerá veľmi prirodzené a harmonické. Môže byť inštalovaný v záhrade alebo urobiť palác High Bar Rack pre dvor. Dokonca aj v jednoduchej verzii realizácie bude takýto kus nábytku najvhodnejšou dekoráciou záhradného pozemku.

Iný

Ulica Nábytok z Palet sa stretáva v súkromných nádvorí, a to možno nájsť na otvorených terasách kaviarní. DAVERING Majitelia nie je len ušetriť na nákup dobrého nábytku pre kaviareň, objednávacie tabuľky z použitého obalu, – Táto jednoduchá možnosť dizajnu vám umožňuje vytvoriť jedinečný štýl v inštitúcii. Vyzerá to atraktívne a útulné. Nábytok z palety zdobený v štýle Provence.

Palety vyrobené z prírodného dreva budú veľmi užitočné ako materiál na výrobu nábytku v škôlke. Samozrejme, v tomto prípade, majstri vyžadujú obzvlášť starostlivé spracovanie všetkých častí budúcej tabuľky.

Tabletop z pracovného balíka vyzerá skvele a v Theenagerovej izbe namiesto tradičnej a nudnej písomnej tabuľky. A rodičia nemusia robiť robustné pódium z paliet v spálni, ale tiež pridať nezvyčajný obliek. Prítomnosť osvetlenia a farbenia interiérových položiek v pokojných pastelových farbách je vítaná.

Možnosti dizajnu

Tvorba nábytku z drevených paliet je módny trend, každý rok získava rastúcu popularitu. Niet divu, že tieto položky sa aktívne zavádzajú do dizajnérskych interiérov, pretože toto je veľmi neobvyklé riešenie atraktívne v akomkoľvek prostredí.

Domáce tabuľky z palety sú rovnako dobré av krajine a v mestských interiéri. Sú organické v podkrovnom štýle, provence a mnoho ďalších možností pre dizajn bytových a obchodných priestorov.

Ak chcete dať nábytok viac originálny a estetický vzhľad, používajú sa rôzne typy povrchových úprav:

 • Viacfarebné pruhy – Maľovaný povrch je pre-zabalený s maľovaným škótom, aby sa uchovávali čisté čiary a elegantný vzhľad;

 • samolepiaci film rôznych textúr a farieb;

 • zafarbenie v jednom tóne;

 • Decoupage – táto technika je relevantná pre tabuľku v štýle provence;

 • maľovanie na šablóne;

 • Umelecké maľovanie;

 • Umiestnenie pod pohárom dekoratívnych prvkov (škrupiny, umelá tráva, kamienky);

 • Elegantné prvky vo forme nôh, príslušenstva;

 • Dekor pre starožitnosti – spracovanie so špeciálnymi kompozíciami je relevantné pre interiérov smerovania krajiny a provence.

Na ozdobenie drevených stolov z paliet sú vhodné pre ruku. Bude to trvať len fantasy a túžbu stelesniť myšlienku v skutočnosti. Vytvorte si stôl snov, ak viete, ako by to malo byť.

Je dôležité, aby sa nový predmet interiéru harmonicky v každom určitom nastavení. Tabuľka s dizajnom v technike decoupage nie je veľmi fit do stručného štýlu high-tech. A jasné farby budú určite vyradené zo všeobecného obrazu v štýle krajiny.

Aplikácia rôznych možností dekorov, z najviac nexidovej tabuľky, môžete vytvoriť štýlovú dekoráciu interiéru. Hlavné pravidlo – Man-vyrobený nábytok by mal zapadnúť do spoločnej zastávky a zodpovedať zvyšku interiérových položiek.

Aké paláce sa používajú?

Domáce tabuľky sú vyrobené z drevených europaliet rôznych druhov. Sú rozdelené podľa typu podľa modernej klasifikácie.

 • Európska norma alebo ľahká. Veľkosť povrchu – 120×80 cm a Výška palety – 14,5 cm. Bočné časti a centrálne časti – široká 14,4 cm, všetky ostatné – 10 cm.

 • Fínsky. Sú považované za spoľahlivejšie ako európske typy návrhov. Povrchové parametre produktu – 120×100 cm, so štandardnou výškou 14,5 cm. Palety sa skladajú zo 7 paletných dosiek spojených tromi križovatkami 2,2 cm hrubé.

 • Zásobníky na chlieb. Východne horšie ako euro palety a fínske kontajnery. Môžete použiť ako tabuľku, zber z niekoľkých prvkov alebo kombináciou so sklom.

Paltpamps domácej výroby sa vyznačujú rovnakými dimenziami ako Europa. Je výhodné, aby výrobky z Európy, pretože zahraniční výrobcovia sú nevyhnutne vystavené komornému sušeniu a chemickému spracovaniu.

Dopravný kontajner zoradený podľa typu podľa stupňa opornosti. Najvyššia kategória zahŕňa nové palety alebo neporušené, používané na používanie 1-3 krát a nič viac. Palety prvej triedy – použité, ale čisté a nemajú chyby. Druhý stupeň výrobkov môže mať malé praskliny, škvrny, stopy opravy.

Skôr ako si uvedomíte úlohu a vytvoríte tabuľku z Palt, bude musieť vyriešiť množstvo prípravných problémov, vrátane referenčného bodu pre vyhľadávanie zdrojového materiálu. V záujme krásneho stola bude musieť ísť na nákupný sklad alebo vo veľkom obchode s nábytkom. Často na dvore takýchto zariadení nájdete vhodné prázdne miesta pre budúcu tabuľku. O otázke ich nadobudnutia by sa mala obrátiť na správu.

Ďalšou možnosťou riešiť materiál – nájsť reklamu na predaj drevených obalov. V priemere náklady na palety kolíše v rozsahu 50-200 rubľov na jednotku. Cena závisí od novosti a života paliet.

Ak chcete urobiť úspešný nákup, v prvom rade stojí za to naučiť značku produktu. Prítomnosť NT symbolov označuje, že nádoba prešla liečbu vysokými teplotami, bez použitia chemických prostriedkov dezinfekcie. Hovorí o bezpečnosti drevených výrobkov pre ľudské zdravie.

Povinná potreba objasniť otázku, ktorá bola predtým uložená v podlajoch záujmu. Možno mali silné chemikálie alebo niektoré toxické látky. Pekné požiadať predajcu palety, aby sa pozrel na sanitárne certifikáty pre produkty. Rozhodujú sa odroda a kvalita tovaru.

Je lepšie vybrať palety bez trhlín alebo s malými množstvami, skontrolujte položky na prítomnosť iných defektov, ktoré majú plesne alebo ostré pachy. Stojí za to venovať pozornosť príloh. Ak musia byť výrobky rozobraté, je žiaduce vybrať si, na ktorých nechty nie sú príliš hlboké a hladké.

Dĺžka všetkých palety je vlastne rovnaká – 120 cm. A veľkosť na šírku sa líši od 80 do 120 cm. Vyberte si vhodné palety, ktoré stojí za to zvážiť pohľad na budúcu tabuľku a jeho účel. Úžna kontajner je vhodný pre konferenčný stôl. Z produktov s rozmermi Až 1 m sú počítačové modely vynikajúce, a najširší ideál pre jedálenské stoly.

Montážne tipy

Tí, ktorí sa rozhodli realizovať myšlienku vytvorenia tabuľky s vlastnými rukami, je lepšie začať s obyčajným konferenčným stolom. Na príklad takéhoto základného objektu skupiny nábytku, potom bude ľahšie urobiť zložitejší návrh palety.

Bude to prvoradí na výkresu budúceho návrhu tabuľky alebo podrobnej schémy. Veľmi pohodlné, ak existuje vizuálna inštrukcia vo forme videu hlavnej triedy. Konajúc krok za krokom, urobte stôl bude mať aj nováčik v práci.

Výcvik

Bezprostredne pred spustením nezávislej výroby tabuľky od palety je potrebné dôkladne pripraviť na nadchádzajúce montáž. Pôvodne získané získané palety. Podrobnosti sú vyčistené kovovou kefou z prachu a nafúknutých nečistôt. Potom je potrebné utrieť povrch dreva vlhkou hmotou a nechať spať.

Pripravené suché polotovary sú leštené a tie časti, ktoré sa vypnú, sa podávajú ochranné spracovanie so špeciálnou starostlivosťou. V procese demontáže a vytiahnutia nechtov paletových nechtov, by sa malo uplatniť tak, aby nedošlo k poškodeniu pracovných rovín palety. Operácie na brúsenie a ochranu povrchov palety sú podobné postupom vykonávaným pre iné výrobky z dreva. Pre brúsenie môžete použiť obvyklú sučku a antiseptiká sa používajú na ochranný povlak, ktorý sa používa niekoľkokrát, vrstvy.

Nástroje

Pre výrobu kuchynského stola alebo malého stola na balkóne z pripravených paliet je potrebné zvoliť nasledujúce nástroje a pomocné materiály:

 • Elektrické vŕtanie, vŕtačky rôzneho priemeru, tryska – brúsna kefka na leštenie dreveného povrchu všetkých prvkov;
 • Držiak na nechty, kladivo vhodnej veľkosti, skrutkovač;
 • Manuálny hacksaw alebo kruhový, aby sa zmestili oddelené drevené prvky v požadovanej veľkosti;
 • Niekoľko kefiek a valcov na farbenie povrchov, primer a ochranný lak na drevo;
 • Akrylové farbivo alebo jeho polyuretánový analóg.

Okrem toho, na výrobu tabuľky palety budete potrebovať špeciálne príslušenstvo vo forme perá, kolies, rohov a podobne. Pre stupeň upevňovača stojí aj pre prípravu malých svoriek.

Všeobecné odporúčania

Ak potrebujete spojiť niekoľko kociek, nechty nepotrebujú upchať maliar alebo niektoré iné „topor“. V ideálnom prípade používajte v práci, je to lepšie nie nechty, ale rovnaké samolepiace skrutky. Nielen pracovať s nimi, ale sú oveľa spoľahlivejšie ako nechty. Okrem toho, ak sa rozhodnete demontovať tabuľku v budúcnosti, bude to oveľa jednoduchšie.

Krása vyžaduje presnosť, a tak, že je tiež bezpečne splnená, kľúče a vysoko kvalitné tesárstvo. Ak sú kocky naplánované na vloženie vertikálne, tento typ pripojenia je plne odôvodnený. Bez ohľadu na to, ako návšteva tabuľky a kde sa plánuje byť umiestnené, je dôležité, aby ste výrobok priniesol do dokonalého vzhľadu.

  Fasciarovanie výroby tabuliek a iných paliet z palety, je žiaduce, aby sa jasne držali pravidlá, dodržiavanie krok za krokom pokyny. Vďaka schémam a detailom v popise práce bude možné vybudovať kvalitný produkt. Zároveň sa pravdepodobne zabráni mnohým chybám. V zručných rukách, dokonca aj dopravné obaly sa mení na módny praktický nábytok a tisíce kubických metrov dreva namiesto skládok zaberajú čestné miesta v obytných priestoroch.

  Ako vytvoriť tabuľku z palety s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár