Vyberte si skriňu

Prípad pre oblečenie – nepostrádateľný nábytok v každom dome alebo apartmáne. K výberu tejto interiérovej položky je prísť s veľkou zodpovednosťou. Pohodlie jeho prevádzky a starostlivosti bude závisieť od spoľahlivosti a kvality kabinetu. Po správnej voľbe, vlastník nemusí premýšľať o opravách nedávno nakúpeného nábytku alebo nadchádzajúcich nákladov na iný model na skladovanie šatníka.

Zvláštnosť

Výrobcovia produkujú mnoho modelov skladovacích skríň odevov. Majú rôzne dizajnové funkcie.

Skriňa môže byť:

 • Priamy. Toto je autonómny produkt, ktorý je možné inštalovať pozdĺž steny v každej miestnosti. Zvyčajne má tento nábytok veľké rozmery. Toto je jeden z prvých modelov, ktoré sa objavili na trhu.

 • Lineárny. Takýto kus nábytku je zakotvený v špeciálnom výklenku. Aj s ním často produkujú zónový priestor. Model je vhodný pre systém ukladania zariadení v malých miestnostiach alebo neštandardným rozložením.

 • Vstavaný. Ak chcete nainštalovať taký model, bude požadovaná základňa (časť steny, podlahy a stropného povrchu). V ohrozovacej väčšine sa takéto výrobky vyrábajú na objednávku. V závislosti od konfigurácie nadácie sa vykonáva iba predná časť (v niektorých situáciách sú navyše vyrobené koncové steny).

 • Uhol. Model, ktorý získal popularitu medzi majiteľmi malých miestností. Kvôli uhlovej konštruktívnej funkcii, taký šatník šetrí priestor. Najčastejšie sú uhlové skrine vybavené otočnými dverami.

Všetci výrobcovia ponúkajú kupujúci veľký výber skladovacieho nábytku odevov. Vďaka tomu si každý môže vybrať optimálny produkt pre seba nielen konštruktívnymi funkciami, ale aj na dizajn, veľkosť, farbu, výrobu materiálu a inými indikátormi.

Názory

Skrine pre oblečenie sú trojuholníkové, lichobežníkové, pentagonálne, polomer, obdĺžnikové. Výrobcovia vyrábajú nábytok Tiffany (modulárne systémy). Skrine, v závislosti od modelu, môžu byť vybavené rôznymi typmi dverí: hojdačka, harmonika alebo kupé.

Posledné dve možnosti sú najlepším riešením pre inštaláciu v malých izbách.

Hojdacie dvere sú známe pre trvanlivosť, ktorá sa dosiahne z dôvodu jednoduchosti mechanizmu.

Skrine pre chodbu sú často vybavené nohami alebo kolesami. Existujú aj produkty na predaj bez nich.

Nábytok na kolesách alebo nohách sa považujú za pohodlné. V prípade potreby sa ľahko pohybuje z jedného miesta na druhé, čo uľahčuje nielen prevádzku, ale aj čistenie miestnosti.

Mnohé modely pre chodbu sú doplnené veľkým počtom zásuviek. Je vhodné uložiť malé predajne šatníka (šatky, čiapky, rukavice, palčiaky), slnečníky a zariadenia na obuv a veci (kefy, lepkavé valce, smotany a spreje na topánky).

Často výrobcovia produkujú multifunkčné skrine pre oblečenie v miestnosti. Vyrábajú výrobky s ďalšími policami určenými pre tašky alebo kozmetiku.

Okrem toho sú produkty prezentované na trhu:

 • s roličkami;
 • zatiahnuteľný;
 • prísada.

V závislosti od osobných preferencií si môžete vybrať klasické a moderné skrine, ako aj verzie pre staré.

Rozsah väčšiny nábytkových tovární zahŕňa skrinky pre deti. Môžu byť vyrobené vo forme domu, matryoshki. Jedná sa o výrobky svetlých odtieňov s jasnými vložkami alebo fotografiou s karikatúrami alebo zvieratami.

Charakteristickým znakom detských skriniek je ich malá veľkosť, čo robí nábytok pohodlný na použitie dieťaťom.

Modely

Skrinky na odevy sú prezentované nasledujúcimi modulmi:

 • so zásuvkami;
 • s hrudníkom;
 • S tumbay.
 • S otvorenými výklenkami.

Takéto dodatočné prvky robia nábytok funkčný. Box, Dresser, štandardné alebo otvorené police – ďalšie skladovacie miesta rôznych malých vecí. Vďaka takýmto modelom v miestnosti jednoduchšie udržiavať objednávku.

Mimochodom, väčšina moderných výrobcov sa zameriava na multifunkčnosť a pohodlie používania skriniek, takže zostáva len vybrať si model, ktorý sa vám páči.

Výrobcovia produkujú skrine. Môže to byť jedno-, dvoj-, troj- alebo štvordverové produkty s mezanínom alebo bez neho. Niektoré modely sú k dispozícii len s barom, ktorý preberá vertikálne skladovanie oblečenia (na závesoch), iné sú doplnené horizontálnymi systémami (regály, zásuvky).

V závislosti od veľkosti miestnosti si môžete vyzdvihnúť nábytok s optimálnou výškou, šírkou a hĺbkou.

Nízka skrinka je vhodná pre miestnosti s nízkymi stropmi alebo deťmi. Takéto modely nebudú vážiace miesto a vizuálne spojiť. Plus malých skriniek vo výške je pohodlie používania pre ľudí malých a stredných výšky, aby sa dostali do horných políc, nie je potrebné dostať sa do STEPLADDER alebo CHAIR.

Materiál

Skrine pre oblečenie sú vyrobené z rôznych materiálov. Môže byť:

 • Drevené pole;
 • Mdf;
 • Drevotriesková doska z preglejky;
 • ratan;
 • Oceľ alebo hliník.

Najdrahšie skrine sú vyrobené z drahých Drevené plemená. Nábytok z prírodného dreva vyzerá drahé a nádherné. Okrem vysokých estetických vlastností je ešte jedna výhoda takéhoto predmetu nábytku trvanlivosť.

Drevené skrinky sú schopné desiatky rokov na udržanie externého odvolania. Okrem toho sú absolútne bezpečné pre ľudí a zvieratá, pretože nevydávajú toxické látky.

Nábytok z drevotrieskových dosiek a mdf Oveľa lacnejšie prírodné drevené výrobky. Tieto materiály sa vyrábajú sušením a následnými hotspotmi drevných štiepkovačov a vlákien. Skrine z drevotrieskovej dosky a MDF sa vyznačujú priaznivou cenou, bezpečnosťou životného prostredia, jednoduchosť starostlivosti.

V prípade poškodenia vonkajšieho povlaku však takýto nábytok môže vyzdvihnúť nebezpečné prchavé látky, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudské zdravie.

Nábytok Nábytok zahŕňa produkty z ratanu (sušené tropické palmy). Takéto skrine, spolu s dreveným, patria do prémiových výrobkov. Tí, ktorí chcú zachrániť, môžete sa pozrieť na nábytok z umelého ratanu. Externe sa nelíši od „prirodzeného“ náprotivky, ale je to lacnejšie. Nábytok z umelého ratanu v dôsledku moderných technológií má vysokú pevnosť a trvanlivosť.

Skrinka z ocele a hliníka – Najdražnejšie výrobky. Takéto možnosti sú však zriedka získané pre obytné priestory, pretože vyzerajú príliš asketické, čo nepridáva komfort na domáce zariadenie. V podstate sú inštalované v kanceláriách. Takýto nábytok je schopný odolať veľkým mechanickým zaťaženiam, fúziám, pádom. Diferizuje dlhú životnosť.

Farby

Pokiaľ ide o farbenie, tu je neamanské dieťa. Výrobcovia vyrábajú skrinky v rôznych farebných variáciách: od svetla do tmavých tónov. Nábytok skrinky je čierna, modrá, zelená, žltá, červená, béžová, biela.

Avšak najobľúbenejšie farby – prírodné. Výber farieb budúceho nábytku, stojí za to spomenúť, že tmavé odtiene majú schopnosť absorbovať prirodzené slnečné svetlo a biele, naopak, na posilnenie.

Na základe tejto funkcie pre zlepšenie tmavých miestností je najlepšie pozrieť sa na skrinky s bielym, mliekom alebo béžovým odtieňom. Pre miestnosť sa nachádza na slnečnej strane, môžete vyzdvihnúť tmavé modely (Wenge, Cedar, Zebrano, Taliansky orech).

Nevyhnutne zohľadňuje celkový interiér miestnosti a štýl jeho dizajnu. Pre moderné svetlé štýly (fúzia, pop art) sú vhodné originálne skrine netrivových farieb (fialová, žltá, šalát, modrá a t. D. ). Pre interiér vykonaný v štýle podkrovia alebo minimalizmu, monochrómové odtiene alebo ich kombinácia sú perfektné.

Rozmery

Skrine v spacích priestoroch pre skladovanie odevov, spravidla majú štandardné rozmery. Šírka skrinky závisí od počtu dverí. Pre výrobky s 2 dverami, rozmery sa zvyčajne pohybujú od 100 do 150 cm, s tromi – od 150 do 130. Hĺbka štandardných políc – 60 cm.

Toto sú optimálne rozmery vhodné na ubytovanie ľahkých a hromadných zimných odevov.

Tiež nájdený nábytok s hĺbkou 45 cm. V „redukovaných“ tyčových výrobkoch pre závesy je kolmá (t. E. Veci budú zavesiť „tvár“ na dvere, a nie bokom). Nie je to vždy pohodlné. Zvyčajne sa takéto modely zakúpia inštaláciu v úzkych chodbách alebo chodbách. Štandardná výška sériových skriniek pre oblečenie je do 220-240 cm (pod stropom).

Niektoré firmy robia skrine na objednávku. V tomto prípade sa výrobky vytvárajú na základe presných meraní klientskej miestnosti. V takejto situácii sa veľkosť skrinky bude líšiť od štandardu, ale rozdiel nebude oveľa významný.

Interiérové ​​plnenie

Naplnenie skrinky v závislosti od modelu zahŕňa:

 • Jeden alebo viac tyčí. Produkty s tyčkami sú vhodné na použitie. S ich pomocou môžete zvýšiť šaty a horné oblečenie na závesoch. Niektoré modely poskytujú tyč pre sukne, blúzky alebo bundy. Niektoré skrine (zvyčajne vysoké) sú vyrobené z pantografu. Toto je špeciálny mechanizmus, ktorý vám umožní znížiť panel pre optimálnu úroveň.

 • Stacionárne alebo zatiahnuteľné police. Ich hĺbka priamo závisí od hĺbky nábytku (rozsah rozsah od 45 do 90 cm). Produkty so stacionárnymi policami sa vyznačujú pohodlnou a prijateľnou cenou. Stiahnuteľné prvky sú najčastejšie vybavené hlbokými skrinkami. Police tohto typu uľahčia vyhľadávanie požadovaných odevov a čistenia v šatnej miestnosti.
 • Zasažiteľné zásuvky. Sú nevyhnutné na skladovanie spodného prádla, ponožiek, rôznych doplnkov na oblečenie alebo na dekorácie.

 • Koše. Skrinky so zatiahnuteľnými košmi sú vybavené valcovým mechanizmom. Sú určené na skladovanie vlnených vecí a produktov, pre ktoré sa nevyžaduje žehlenie. Typicky majú takéto koše, majú sieťovú základňu z plastu alebo kovu. V nich ľahko miešaná vôňa pre bielizeň.

 • Závesy. Skrine s vešiakom umožňujú kompetentne umiestniť nohavice a džínsy.
 • Skladové police. Najčastejšie sa nachádzajú v spodnej časti skrinky. Existujú naklonený alebo zatiahnuteľný typ.

Vnútorná dekorácia kabinetu je vybraná individuálne, vzhľadom na vymenovanie kabinetu (vstupná hala, spálňa, detská, obývacia izba), požadovaný objem (koľko vecí má byť uložená), ako aj preferencie kupujúceho pohodlie používania nábytku. Niektoré sú nepohodlné, aby sa oblečili do komody, iné naopak, visieť na jej ramená a uchovávať v krytoch, takže vnútorné plnenie skrine je veľmi dôležité v dôležitom ukazovatele po vzniku a materiálovej výroby.

Ako si vybrať?

Pred nákupom kabinetu, aby ste sa rozhodli uhádnuť s výberom, musíte dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Rozhodnite sa vopred s vymenovaním a veľkosťou kabinetu. Ak to chcete urobiť, zmerajte miesto, ktoré bude zdôraznené za zakúpený nábytok. Uistite sa, že ste s vami podnikli schému. Je tiež lepšie rozhodnúť o farebnom garáži a štýle budúceho kabinetu.
 2. Interiérové ​​plnenie. Premýšľajte o tom, ako sa veci nachádzajú v skrini, je nejaká potreba veľkého počtu regálov alebo lepší pohľad na slovnú zásobu a zásuvky. Ak je voľba zložitá, uprednostňovaním je lepšie poskytnúť multifunkčné modely, ktoré kombinujú niekoľko populárnych skladovacích systémov.
 3. Materiál výroby. Voľba verzie kabinetu závisí predovšetkým na rozpočet kupujúceho, ako aj z želaní. Ak je dôležitý pre životné prostredie a klasický vzhľad, je lepšie uprednostniť drevený nábytok. Avšak, to stojí drahé, a preto skrinky vyrobené z viacerých rozpočtových materiálov (LDSP, MDF) s ním úspešne konkurujú.

Venujte pozornosť výrobcovi. Ak nábytok na uskladnenie vecí nie je zakúpený rok alebo dva, potom má zmysel pozrieť sa na faktory, ktoré už urobili meno. Zvyčajne si cení s ich povesťou a kupujúcimi, preto ponúkajú povinnú záruku, certifikáty a nábytok je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov a spoľahlivých komponentov. Zásoby a zľavy, ktoré prechádzajú v obchodoch s nábytkom, výrazne ušetria peniaze, zatiaľ čo nezavádzajú ako nadobudnutý kabinet.

Nádoba

Vysoko kvalitné komponenty sú schopné transformovať nábytok nielen externe, ale aj na zjednodušenie jeho prevádzky.

Moderné modely kabinetu môžu byť vybavené:

 • bližšie;
 • Hrady nábytok;
 • Rolls;
 • rukoväte;
 • Držiaky.

Nábytkové dvere s blibánmi vám umožňujú otvoriť dvere bez úsilia a ľahko ho zatvoriť. Je obzvlášť cenné, že dizajn v otvorenom stave nevyžaduje držanie ruky, to znamená, že môže byť použitý bez prílišného úsilia. Zvyčajne bližšie vybavené nábytkom stredného a prémiového segmentu.

Dvere so zámkami sú obzvlášť dôležité v kancelárskych priestoroch av apartmánoch s malými deťmi. Vďaka kľúču je skriňa spoľahlivo uzamknutá a jeho obsah zostáva nedostupný. Kompletné na skriňu so zámkami, niekoľko uzamykacích prvkov zvyčajne ide.

Nábytok vybavený valivými uzávermi sa vyznačuje kompaktnými rozmermi a šetrí priestor v interiéri kvôli neprítomnosti štandardných dverí. Návody môžu byť v závislosti od modelu inštalovať vonku aj vo vnútri nábytku. Plnenie skrinky môže byť.

Nábytkové rukoväte sú vyrobené z rôznych materiálov: oceľ, bronz, meď, chróm, hliník, plast s postrekom a bez, drevo. Rôzne farby, tvary a typy tohto prístupu uľahčuje výber vhodného modelu. Niektoré skrine sú presne rukoväte sú najdôležitejším detailom dizajnu.

Nábytok s držiakmi sú široko reprezentované v obchodoch nábytku av dielňa individuálnej výroby. Zvyčajne toto príslušenstvo dopĺňa vnútorné vyplnenie skrine.

Venujte pozornosť kvalite ďalších komponentov. Pre trvanlivosť dizajnu by ste si mali vybrať v prospech kovu, odmietajúce plast.

Dizajn

Neobvyklé skrinky môžu priniesť jedinečný a jedinečný štýl do interiéru miestnosti. Takéto modely možno nájsť v obchodoch s nábytkom, ako aj v dizajnérskych štúdiách a showroomoch. Nábytok na uskladnenie vecí môže byť podsvietený, maľba, zrkadlá a iné jasné prvky. Dizajnérske riešenia v modernom interiéri naznačujú odvážne riešenia a kombináciu zdanlivo nezrozumiteľných štýlov a materiálov.

Špeciálne miesto obsadené skrine, doplnené vaňovými dverami s fotografiou. Vďaka moderným technológiám môže byť na povrch aplikovaný akýkoľvek výkres alebo fotografiu. Kvalita obrazu je veľmi vysoká.

Kombinácia svetlých farieb a monochrám vyzerá originál. Farebné prvky sú schopné zdôrazniť nezvyčajnú formu nábytku, ako aj usporiadať svetelné akcenty v interiéri.

Dizajn nábytku musí byť harmonizovaný s interiérom spoločenstva. Je žiaduce, aby sa v jednej miestnosti nestretli viac ako 4 farby a ich odtiene. V opačnom prípade bude miestnosť preťažená a v ňom bude ťažké byť dlhá.

Kde dať: možnosti v interiéri

Inštalácia skladovacej skrinky – zodpovednej fázy. Je potrebné zvážiť usporiadanie vopred a miesto, pre ktoré je nábytok zakúpený. Rôzne modely vám umožní vybrať si zaujímavé miesto pre nich, napríklad pod schodmi.

Týmto spôsobom vám nainštalovaný skrinka umožňuje používať miesto pod schodmi s maximálnym prínosom.

V súkromnom dome môžete nainštalovať nasledujúce modely, ktoré budú vyzerať čerstvé a originálne.

Je zaujímavé vyzerať šatníková skriňa nainštalovaná v výklenku.

Monofonické modely s nálepkami vám umožňujú zmeniť vzhľad skrine, ako sa vám páči často.

Šatník pre veci je nevyhnutným predmetom interiéru schopného uľahčiť a zjednodušiť úlohu ukladania oblečenia a iných predmetov. Moderné modely sú menené vo farbe, materiál, multifunkčnom, čo uľahčuje voľbu pohodlného šatníka v každej miestnosti a na akýkoľvek účel.

Tipy na výber šatníka hodinky v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: