Vyberte si namontované police v obývacej izbe v modernom štýle

Polica pre obývaciu izbu je pomerne jednoduchý produkt. Vďaka jej, všetky veci budú kompaktne vysunuté a vaša izba nebude svietiť. Moderné sklopné police sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a môžu byť použité v mnohých izbách, ale dnes budeme hovoriť o ich používaní v obývacej izbe.

Zvláštnosť

Sklopné police nielenže vykonávajú svoje funkcie, ale tiež slúžia ako ďalší výzdobový prvok. Pre modernú obývaciu izbu ponúkajú dizajnéri mnoho možností údajov o produktoch. Budú môcť dopĺňať akéhokoľvek interiéru a zdobia miestnosť. Vrcholom veľkej obývacej izby bude malé police, ktoré môžu kombinovať zvyšok interiérových položiek. Dizajnéri často používajú taký príjem, aby sa dosiahol obzvlášť svetlý a nezvyčajný účinok.

Sklopné police najlepšie visia v štvorcových alebo obdĺžnikových zariadeniach. Môžu slúžiť aj ako subjekt, ktorý pomôže správne zónovať miestnosť. Vďaka nim bude tento proces vyzerať jednoduché a nenápadné.

Funkčný účel

Pre knihy

V modernej obývacej izbe sa často používa klasická verzia políc. Ak sa pozriete na interiér sovietskeho bytu, môžete vidieť, že knihy sú uložené na škále alebo v špeciálnych knižniciach. Takéto výrobky zaberajú veľa miesta a môžu spojiť miestnosť. Moderný človek potrebuje naplniť miestnosť do miestnosti čo najviac, a preto táto voľba kategoricky nezodpovedá.

Moderná obývacia izba používa nástenné police z kovu alebo dreva. Toto sú najčastejšie používané materiály. Niekedy je možné v rovnakom čase použiť police z oboch materiálov.

Absolútne odvážne si môžete vybrať produkty neobvyklých foriem. To vám poskytne špeciálny význam pre váš interiér a dopĺňa ho. Populárny model – niekoľko priečok, ktoré sa nachádzajú v pravom uhle.

Najčastejšie tvary stenových políc:

 • Modely, ktoré majú bočné a zadné steny;
 • Viacúčelové výrobky;
 • jednodielne modely;
 • so zaoblenými rohmi;
 • umiestnený vertikálne alebo horizontálne;
 • s rohmi v 90 stupňoch;
 • Masívne modely a iné možnosti.
Prečítajte si viac  Rohový nábytok pre obývaciu izbu: Vlastnosti výberu

Vypracovanie miestnosti, je potrebné si vybrať regály, ktoré spĺňajú jeho štylistické smer.

Pre rastliny

Rôzne sklopné police boli vždy a bude zaujímavým a praktickým nábytkom. Zvyčajne sú zverejnené knihy, suveníry, fotografie a dekoratívne doplnky. Môžu byť umiestnené jednoducho na stenách alebo v rôznych dizajnoch.

Umiestnenie regálov medzi zjazdmi okna bude nezvyčajné riešenie v interiéri a vyhovuje ľuďom, ktorí milujú domáce rastliny. Nepoužívajte celú šírku otvoru, aby neopustili miestnosť bez prirodzeného denného svetla. Dostatočne malá polica, ktorá bude kompaktná, ale zároveň bude priestranná pre malé vnútorné kvitnúce rastliny, ako sú fialky a cyklámen.

Pre milovníkov na plemeno vnútorných rastlín na okno môže často chýbať. Nie je potrebné umiestniť regály na kvety v otváraní okna, môžete ich umiestniť aj na steny, utrite všetky nevýhody, napríklad nezrovnalosti steny. Tiež umiestnenie kvetov na stenách nebráni preniknutiu slnečného svetla.

Police môžu byť odlišné, ale pre veľké odrody rastlín sa odporúča použiť kovovú základňu, ktorá vydrží vysokú hmotnosť. Dokonca aj taký hrubý materiál môže byť zdobený pre akýkoľvek interiér, ktorý ho používa v kombinácii s drevenými prvkami alebo klinikovou čipkou.

Dekoratívne modely v Niche

V mnohých izbách sa v procese vytvárania interiéru môžu objaviť plánované výklenky v stenách. Môže to byť aj konštruktívna vlastnosť miestnosti, ktorá bola pôvodne nemožná skryť. V takýchto prípadoch sa výklenky môžu používať s prínosom, umiestnením políc v nich a otáčajú nedostatok výhody.

Rozmery políc sú vybraté v súlade s veľkosťou výklenku, A materiál by mal byť blízko stylistike celého interiéru. Okrem umiestnenia regálov môžete pridať textúru v inom farebnom roztoku alebo podsvietení LED, ktoré prideľuje tesniacu zónu.

Neobvyklé možnosti

V mnohých obchodoch nájdete štandardné typy regálov, ale v súčasnosti dizajnéri odchádzajú z stereotypov a vo väčšine prípadov vytvorte jednotlivé nábytkové kompozície pre interiéry, a to aj s použitím bežných políc. Vyjadávajú sa napríklad nové extravagantné formy, napríklad police umiestnené v uhle 45 stupňov, držaných prídavnými regálmi alebo kompozíciami, vytočenými z políc rôznych farieb a znázorňujúcich určité obrázky. Takéto rozhodnutie nie je vždy praktické, ale veľmi pôsobivé a štýlové.

Mnohí dizajnéri používajú police ako objekty, ktoré zdieľajú priestor pre funkčné oblasti. V každom štýle existuje určitý systém umiestnenia police.

Kde post?

Moderní majitelia preferujú najvyšší možný priestor a chcú, aby sa obývacia izba naplnila vzduchom, a nie zbytočné objekty vybavenia. Avšak, ak je veľa voľného miesta, potom to vyzerá nie veľmi krásne. Nahé steny Niekedy sa chytia na nudu.

Prečítajte si viac  Wall Clears Brick V interiéri obývacej izby

Stena nad pohovkou je často zbavená akéhokoľvek nábytku. V sovietskych časoch nad pohovkou visel pohovku alebo maľby. Teraz toto rozhodnutie nie je populárne. Moderní dizajnéri odporúčajú visieť cez pohovky nástenné police. Je to pre nich, že môžete dať svoje rodinné fotografie alebo nejaké malé veci z dekor. Dajte izbu extra pohodlie.

Police vyzerajú atraktívnejšie, ak ich neumiestňujete jeden z druhého, ale v poradí šachovnice. Niekedy takéto kompozície vyzerajú dosť masívne. Ak chcete opraviť situáciu, musíte si vybrať bližšie nástenné police. Maximálna dĺžka – 1 meter. Priemerná šírka – nie viac ako 15 cm.

Ak je vaša izba zdobená v štýle Art Deco, potom musíte použiť pozastavené prvky. Nástenné police sa môžu stať vynikajúcim prízvukom tohto štýlu. Môžu byť zavesené cez pohovku a vyplniť prázdnu stenu. Aby interiér zostal ľahký a nebol preťažený zbytočnými prvkami, vyberte produkty, ktoré sú vyrobené v jasných farbách.

Štýly

Sklopné police vyzerajú skvele v interiéroch zdobených rôznymi smermi:

 • High Tech. V tomto, prakticky čistý z dekoratívnych prvkov štýlu použil police z cikzag formy z dreva alebo kovu, nie preťažené zložitosťou. Tiež by ste nemali posielať na nich veľký počet dekoratívnych prvkov, spravodlivý rám s fotografiou alebo hodinami, pretože sú často nezávislým objektom umenia.
 • Moderný. Pre tento štýl bude stačiť samostatne visí rovnú poličku bez hojnosti príslušenstva: Páry kníh a vázy budú stačiť.
 • Provence. Open Provence Style regály sú mimoriadne zriedkavé a používanie ich na skladovanie vecí nie je vôbec povolené. Prijímať použitie v interiéri temperovaných sklenených políc v kombinácii so svetlými Vouces alebo Stutette.

 • Krajina. Štýl, v ktorom majú pluky špeciálne miesto. Je v tomto smere, že môžu byť vyrobené z rôznych materiálov pomocou rustikálnych motívov. V podstate by mali police vyzerať jednoducho, hoci sú povolené kované a otvorené prvky. Príslušenstvo umiestnené na policiach môže byť prítomné v dostatočnom množstve vyplnením všetkého priestoru.
 • Barokový. Interiéry v tomto štýle naznačujú veľký počet dekoratívnych prvkov a v súvislosti s ktorými sa regály stanú skutočnou dekoráciou. Môžu byť vykonávané s rôznymi vyrezávanými vzormi a detailmi zo štukutu s luxusnou šancou, ktoré sú v tomto štýle.
Prečítajte si viac  Kuchyňa-obývacia izba v štýle Provence: Comfort a praktickosť v interiéri

Niekedy sa uzavreté regály môžu stať jednou z najjasnejších položiek v interiéri. Hlavná vec, kompetencia ich vyzdvihnúť. Pomôžu nielen pohodlnejšie vyhovieť mnohým veciam, ale tiež zabezpečia uvoľnené územné zón miestnosti. Nastavenie miestnosti sa bude dramaticky meniť bez prílišného úsilia na vašu časť. Z nich môžete vytvoriť samostatnú zloženie alebo urobiť časť nejakého nábytku.

Spoľahnite sa na svoju chuť, naše rady a vytvoriť jedinečný štýlový interiér vo vašej obývačke.

O tom, ako urobiť roztomilý namontovaný poličku s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: