10 najlepších samonivelačných nivelačných prístrojov

Na rozdiel od bublinkových vodováh, ktoré vyžadujú vyrovnanie telesa zdvihnutím jednej strany, samonivelačná vodováha to robí automaticky. Je vybavený systémom zavesenia na ložiskách, ktorý pôsobením gravitácie samočinne zaujme vodorovnú polohu bez ohľadu na zakrivenie podkladu pod ním. To uľahčuje prácu a zvyšuje produktivitu. Nástroj je ideálny na inštaláciu okien a dverí, zavesenie skríň, políc a obrazov, inštaláciu podhľadov, stenových priečok a iných povrchových úprav. Ak chcete vedieť, ako si vybrať správnu laserovú vodováhu a ktoré modely sú najlepšie, prečítajte si našu používateľskú príručku.

Ako si vybrať samonivelačnú laserovú vodováhu

Samonivelačná laserová vodováha môže stáť 3000 Euro alebo 30000 Euro. Ak chcete pochopiť, za čo platíte a či sa vám to oplatí, nezabudnite na kľúčové funkcie a ich variácie.

Presnosť

Môže byť 0.1-1.5 mm/m. Napríklad hodnota 0.3 znamená, že hrúbka čiary sa vo vzdialenosti 1 m od laserovej roviny zväčší o 0.3 mm. Keď teda lúč prejde 10 m, jeho prierez bude 3 mm, takže bude ťažšie vytvoriť presnú čiaru. Pri objektoch, kde je potrebná vysoká presnosť (montáž nosných deliacich stien, montáž zložitých dopravníkových zariadení), použite úrovne do 0.2 mm. Na zavesenie nábytku sú vhodné aj menej presné varianty.

Rozsah svetla

Jedným z dôležitých parametrov je dosah svetelného lúča. Úrovne do 10 m sú vhodné len na použitie v kompaktnej miestnosti (byt, dom). Modely s dosahom 20 m sú praktické pre veľké haly. Vodováhy s výkonom 30 m alebo viac sú univerzálne a užitočné na inštaláciu objektov v interiéri aj exteriéri.

Použitím prijímača na zvýšenie presnosti línie na diaľku sa dosah lúča zvyšuje na 40-200 m. Ak plánujete stavať veľké stavby, venujte tomu pozornosť.

Samonivelačný uhol

Sklon povrchu, ktorý v prípade ohybu znamená, že kyvadlový nivelačný systém môže stále vyrovnávať šošovky pre správnu prevádzku. Hodnota sa pohybuje od 2.5 až 5º. Čím väčší uhol, tým lepšie a drahšie zariadenie.

Počet riadkov

Jedna úroveň môže mať 1, 2, 3 alebo 4 šošovky v závislosti od toho, čo je možné vyžarovať vo viacerých rovinách naraz. Modely sú schopné odraziť sa od horizontu len. Ostatní dokážu kresliť jednotlivé zvislé a vodorovné čiary laserom, ako aj ich vzájomné kríženie. Iné premietajú celú rovinu na 4 steny naraz, v troch rozmeroch (spolu 12 riadkov) – praktické pre viacerých remeselníkov, ktorí ich môžu používať súčasne na stropoch, podlahách a stenách. Existujú aj spôsoby, ako laser zrovnať – ideálne pre rohy murovaných stien.

Možnosť uzamknutia linky

Niektoré vodováhy majú na puzdre posuvný alebo otočný prepínač, ktorý uzamkne samonivelizáciu. Vo vnútri jednotky je záves upevnený na mieste, čo umožňuje vytvoriť šikmú projekciu, napríklad na diagonálne umiestnenie predmetov na stene.

Vlákno prílohy

K dispozícii je 1/4 alebo ⅝ palca. V závislosti od toho potrebujete vhodnú podperu, aby ste na ňu mohli upevniť vodováhu. Výrobca môže dodať v kompletnej súprave už pripravený podstavec s prvkami na upevnenie na stenu alebo kovové stĺpiky (s magnetom). Niektoré modely majú teleskopický statív – pre ešte väčšiu flexibilitu.

Laserová farba

Hoci farba laserovej čiary (zelená alebo červená) je pre väčšinu zákazníkov nepodstatná, odborníci upozorňujú, že červená vlnová dĺžka je dlhšia (635 nm) ako optimálna vlnová dĺžka, ktorú vníma ľudské oko (555 nm), takže je v interiéri lepšie viditeľná. Zelená má vlnovú dĺžku 532 nm a je vhodnejšia na vonkajšie použitie. Pri výbere však berte do úvahy aj farbu podkladu povrchu, aby sa nespájal s laserom.

Typ napájania

Vodováhu možno napájať batériami AA s napätím 1.5 V v počte 3 alebo 4 kusov. Musia sa pravidelne vymieňať a udržiavať na sklade, inak sa môže práca neočakávane zastaviť. Niektoré samonivelačné modely sú vhodné na inštaláciu batérií, čo vám umožní vystačiť si s jedným zdrojom energie a pravidelne ho dobíjať. Treťou možnosťou je možnosť napájania z elektrickej siete pomocou adaptéra, takže sa vám nestane, že by ste boli zaskočení a pokazili si pracovné plány.

S typom napájania súvisí aj životnosť batérie vodováhy. Pohybuje sa od 3 do 20 hodín (pri nepretržitom používaní so zapnutými fotodiódami). Čím vyššia hodnota, tým lepšie.

Rozmery a hmotnosti

Samonivelačná vodováha váži od 190 g do 5 kg. Rozmery od 65x65x45 mm do 200x200x300 mm. To všetko ovplyvňuje jednoduchosť prepravy a úložný priestor.

Hodnotenie najlepších samonivelačných vyrovnávačov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie laserové vodováhy s automatickou niveláciou1Prístroje ADA 6D SERVO
 • NER (A00139)
 • 29 990€
  2BOSCH GLL 3-80 Professional (0601063S00)23 100€
  3Kraftool LL3D (34640)13 500€
  4DEKO LL12-HVR7 600€
  5Tesla L-360×19 500€
  6Súprava BOSCH UniversalLevel 2 (0603663801)4 770€
  7E
 • TECH LH 5 so statívom
 • 4 230€
  8Condtrol Neo X1-360 (1-2-127)6 990€
  9ADA instruments CUBE MINI Basic Edition (A00461)2 990€
  10Bort BLN-15-K (98296808)3 690€

  Najlepšie laserové vodováhy s automatickým vyrovnávaním

  Tu je 10 najlepších vodováh so samonivelačnou funkciou, ktoré majú dobré vlastnosti a našli pozitívny ohlas v recenziách používateľov.

  Prístroje ADA 6D SERVO
 • NER (A00139)
 • Hodnotenie: 4.9

  ADA instruments 6D SERVO<li></div><p>NER (A00139)“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/4281666193371-9210.jpg“ height=“400″ title=“ADA instruments 6D SERVO</p><li>NER (A00139)“><p>Profesionálna úroveň vo valcovom tele so 6 objektívmi. Samonivelačné šošovky umožňujú vytvoriť 360° rovinu, štyri zvislé čiary, ktoré sa premietajú na každú stenu, a tiež zvislé línie smerom nahor. Hladina svieti červeným laserom a dokáže „poraziť“ až 10 m bez prijímača. S prídavnou prírubovou jednotkou dosahuje pracovný dosah nosníka až 50 m. Samonivelačná jednotka vyrovnáva nerovnomerné nastavenie na úrovni 3.5º. Puzdro je vybavené pogumovanými tlačidlami so svetelnými indikátormi pre jednoduché používanie. Dodáva sa na železnom statíve s horizontálnym ramenom na jednoduché otáčanie a zameriavanie.</p><p>V recenziách odborníci chvália nivelačný prístroj pre jeho vysokú presnosť projekcie. Hladina sa vyznačuje schopnosťou zachovať pôvodnú jemnú líniu na vzdialenosť 10 m. lúč konkurentov sa so vzdialenosťou rozširuje, čo ovplyvňuje správne umiestnenie objektov. Hrúbka referenčnej značky tu zostáva 1 mm.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>robustné kovové puzdro;</li><li>Rukoväť na rýchle premiestnenie v teréne;</li><li>projekty 9 lúčov;</li><li>Nepretržitá prevádzka na jedno nabitie až 10 hodín;</li><li>minimálna chyba 0.1 mm.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadna kalibrácia pri predaji;</li><li>nie je možné vypnúť funkciu samonivelizácie;</li><li>realizované bez statívu;</li><li>hmotnosť 3.4 kg;</li><li>Cena je jednou z najvyšších.</li></ul><h3>BOSCH GLL 3-80 Professional (0601063S00)</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=BOSCH GLL 3-80 PROFESSIONAL (0601063S00)

  Druhý profesionálny model so samonivelačnou funkciou má obdĺžnikový kryt s gumovým krytom na ochranu pred poškodením. Váži len 800 g, čo je oveľa menej ako vyššie uvedená úroveň. Na tele sú 3 objektívy. Prevádzka je povolená do -10 °C a trieda krytia IP54 zaručuje, že výrobok možno používať aj v daždi. Napájanie batériami AA alebo dobíjacími batériami. Samonivelačná platnosť do 4º odchýlky roviny.

  Krása tohto samonivelačného výrobku spočíva v jeho pracovnom rozsahu a funkčnosti. Premieta 12 lúčov naraz a vytvára 3 roviny. To umožňuje viacerým remeselníkom používať jednu jednotku na prácu s podlahou, stropom a stenou. Reamer má dosah až 30 m, čo ho robí ideálnym pre veľké haly, recepcie a iné veľké priestory. Má tiež funkciu uzamknutia kyvadla, takže môžete vypnúť funkciu samonivelizácie a vytvoriť 45° alebo iný šikmý výstupok, napríklad na postavenie rebríka.

  Výhody

  • samonivelačné do 4º;
  • 12 laserových lúčov;
  • Schopnosť pracovať v daždi;
  • samonivelačný zámok.

  Nevýhody

  • Prehráva s vedúcim hodnotenia na presnosť – 0.2 vs. 0.1 mm;
  • Náklady zostávajú vysoké.

  Kraftool LL3D (34640)

  Hodnotenie: 4.7

  Kraftool LL3D (34640)

  A tu je ďalší konštruktér lietadiel pre 12 liniek, ktorý stojí dvakrát lacnejšie ako vyššie uvedené, ale stále patrí do kategórie profesionálnych. Sám vysiela červený lúč s dosahom 20 m a s prijímačom 70 m. Ovládanie pomocou troch pogumovaných tlačidiel s diódovým osvetlením, prepínača a otočného kyvadlového zámku. Laserové samovyrovnanie spustené pred odchýlkou roviny 2.5º, po ktorom linka bliká, aby signalizovala poruchu. Remeselníkom v recenziách sa páči skutočnosť, že na tele je 90º zárez, ktorý je určený na držanie zariadenia proti vyčnievajúcemu rohu a rýchle odrazenie presnej uhlopriečky od neho.

  Zvláštnosťou je plne pogumovaný plášť, ktorý zvyšuje šancu na prežitie po páde. Vďaka tomu je tiež ťažké ho z ruky vypustiť. Jednotka je univerzálna aj z hľadiska napájania. Hladina môže byť napájaná batériou alebo akumulátorom. Ak sa všetky zdroje napájania vypnú, hladinu je možné pripojiť k elektrickej sieti prostredníctvom dodaného napájacieho adaptéra.

  Výhody

  • projekty 12 lúčov;
  • Nízka hmotnosť 750 g;
  • úroveň presnosti 0.2 mm na meter;
  • možnosť zablokovania samonivelizácie;
  • Kryt je chránený v prípade pádu;
  • Univerzálne z hľadiska napájania.

  Nevýhody

  • Vynikajúce samonivelačné vlastnosti v porovnaní s vyššie uvedenými konkurentmi, fungujú len do 2º.5º;
  • Musíte počkať približne 5 sekúnd, kým samonivelačná jednotka vykoná svoju prácu.

  DEKO LL12-HVR

  Hodnotenie: 4.6

  DEKO LL12-HVR

  Vodováha sa dodáva s otočnou základňou (krátky statív), ktorá uľahčuje používanie na mieste, takže nemusíte prístroj opakovane nastavovať. Model vytĺka 12 línií, ktoré tvoria 3 roviny o 360°. Zariadenie pracuje s červeným laserom s dosahom 30 metrov. Otočný prepínač na boku umožňuje nastaviť samonivelačnú funkciu na vytvorenie skosenej línie. V recenziách sú zákazníci spokojní s dostupnosťou látkového puzdra, ktoré uľahčuje skladovanie úrovne. Automatické vyrovnávanie sa spustí až pri 3º nesúososti, po ktorej výstružník bliká. Presnosť je tu však o niečo nižšia ako u vyššie opísaných konkurentov, a to 0.3 mm na meter.

  Príjemným bonusom tejto úrovne je prídavná batéria, ktorá zdvojnásobuje životnosť batérie. Tento stroj používajte, ak musíte často pracovať na stavbe niekoľko dní bez možnosti dobíjania.

  Výhody

  • Súčasťou balenia sú okuliare na lepšie sledovanie čiary;
  • 360° záber v troch rovinách
  • Samonivelačné spúšťanie až do 3º
  • intuitívne ovládanie.

  Nevýhody

  • nie najvyššia presnosť – 0.3 mm;
  • olovnica sa nedá premietnuť;
  • čím viac sa vzďaľujete, tým sú čiary hrubšie;
  • realizované bez prijímača.

  Tesla L-360×1

  Hodnotenie: 4.5

  Tesla L-360x1

  Laserový nivelačný prístroj má dve šošovky a dokáže vytvoriť jednu rovinu s uhlom 360º a vertikálnu čiaru s priamkou s rozpätím 150º. Dosah lúča bez príslušenstva je 20 m. Funkciu samonivelizácie deaktivujte pomocou posuvníka na boku. Podľa recenzií má jedno z najjednoduchších ovládacích prvkov, realizované ako jediné tlačidlo, ktoré prepína lúče. Napájanie pomocou 4 batérií AA, ktoré sa však samé zrušia, aby sa šetrila životnosť batérií. ⅝ závit na pripevnenie plošiny, ale statív je potrebné zakúpiť samostatne. Presnosť je tu úctyhodná 0.Hladina je 4 mm (10 m čiary má hrúbku 4 mm), takže nie je vhodná na veľmi náročné práce.

  Vodováha sa vyznačuje možnosťou samonivelizácie pri základnej odchýlke až do 4º. To urýchľuje čas nasadenia, čo je dôležité pri častých zmenách pozícií. Budete mať menej starostí s rovnomernosťou pracovnej plochy, na ktorú ste vodováhu nastavili.

  Výhody

  • mäkké látkové vrecko na prepravu
  • pogumované vložky tlmia náraz v prípade pádu;
  • Intuitívne ovládanie jedným tlačidlom;
  • samonivelizácia do 4º nerovností terénu.

  Nevýhody

  • vyzerá ako hračka;
  • 0 presnosť.4 mm;
  • napájanie iba z batérie.

  Súprava BOSCH UniversalLevel 2 (0603663801)

  Hodnotenie: 4.4

  SADA BOSCH UNIVERSALLEVEL 2 (0603663801)

  Hladina má jednu šošovku a vytvára dva skrížené červené lúče. Vyrovnanie trvá 4 sekundy, potom môžete začať pracovať na dláždenej línii. Dosah výstružníka je 10 m, takže je najvhodnejší pre štandardné domácnosti. Model je napájaný 3 batériami AA. Výrobca poskytol možnosť vypnúť automatické vyrovnávanie pre odlamovanie šikmých línií. Prevádzkujte hladinu pri teplotách okolia do -5 stupňov Celzia. Ale presnosť čítania je tu silne nižšia ako u vedúcich predstaviteľov revízie a je 0.5 mm, takže remeselníci v recenziách odporúčajú jeho použitie len v malých miestnostiach, kde 4-5 m od úrovne k rovine.

  Zjavnou výhodou je však hliníkový statív, ktorý je súčasťou balenia a má dĺžku 1 m. Teleskopické nohy umožňujú zloženie statívu do kompaktnej veľkosti na jednoduchú prepravu. Presné vyrovnanie je možné na miestach, ktoré nemajú stôl alebo iný vhodný povrch.

  Výhody

  • Predáva sa za atraktívnu cenu;
  • Váha 460 g
  • funguje 5 hodín na jedno nabitie;
  • samonivelačná funkcia sa dá vypnúť.

  Nevýhody

  • 0 presnosť.5 mm výrazne prehráva s konkurenciou;
  • neprevráti rovinu na 360º.

  E
 • TECH LH 5 so statívom
 • Hodnotenie: 4.3

  E<li></div><p>TECH LH 5 so statívom“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/9241666193371-6010.jpg“ height=“400″ title=“E</p><li>TECH LH 5 so statívom“><p>Toto je ďalšia úroveň s dodávaným statívom. Hliníkový statív je k vodováhe pripevnený pomocou 1/4 palcového závitu a umožňuje nastaviť výšku zariadenia od 35 do 105 cm. V balení dostanete aj puzdro na prenášanie a tri batérie, čo je za necelých 4 000 Euro naozaj výhodná ponuka. Samonivelačná funkcia sa spustí pri odchýlke do 3º, po ktorej sa spustí alarm. Čas vyrovnania kyvadla 5 sekúnd. Laser môže sledovať vodorovnú čiaru, kríž na vyrovnanie rohov a diagonálny kríž. Každý režim má vyhradené tlačidlo, takže používateľ sa môže ľahko pohybovať v rozhraní.</p><p>Vodováha je zaradená do zoznamu najlepších modelov vďaka svojmu pracovnému dosahu bez prijímača až 40 m. To je skvelá vlastnosť, ktorá vám umožní používať ho nielen vo veľkých miestnostiach, ale aj vonku. Ale vzhľadom na vysokú presnosť 1.S rastúcou vzdialenosťou od steny je laserová čiara hrubšia len o 5 mm, preto tento výrobok odporúčame na nezodpovedajúce stavby (inštalácia technických konštrukcií, vykurovacích potrubí, plotov).</p><h4>Výhody</h4><ul><li>jednoduchá obsluha;</li><li>váži 500 g;</li><li>funkciu samonivelizácie možno deaktivovať;</li><li>gumové telo.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Samonivelizácia trvá 5 sekúnd;</li><li>vysoká chybovosť 1.5 mm na meter.</li></ul><h3>Condtrol Neo X1-360 (1-2-127)</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=CONDTROL NEO X1-360 (1-2-127)

  Vodováha pokračuje 360° červeným laserovým lúčom horizontálne. Okrem toho je vodováha schopná jednoduchého vertikálneho a horizontálneho zrovnania, ako aj krížového zrovnania. Bez prijímača je svetlo viditeľné do vzdialenosti 20 m. Podľa recenzií sa úroveň vyznačuje dobre premyslenou ergonómiou tela. Po stranách sú dve priehlbiny na palec a ukazovák. Vďaka tejto konštrukcii je menej pravdepodobné, že používateľom vypadne vodováha z rúk, čím sa predlžuje životnosť stroja. Remeselníci sú spokojní aj s drážkou v zadnej časti vodováhy, ktorá je určená na montáž samoreznej hlavy skrutky. Toto dômyselné riešenie umožňuje pripevniť zariadenie na stenu bez akýchkoľvek proprietárnych držiakov.

  Vodováha označená odborníkmi za najlepšiu vďaka samonivelačnému uhlu až 4.5º. Takýmto pomerom sa môže pochváliť len niekoľko konkurentov. Ideálne na časté premiestňovanie na nerovnom povrchu.

  Výhody

  • Ergonomické puzdro;
  • existuje režim pre naklonené roviny;
  • ⅝ palcový adaptér, ktorý je súčasťou súpravy, na 1/4;
  • Dá sa rýchlo zavesiť na stenu.

  Nevýhody

  • presnosť „limp“ – 0.3 mm;
  • Nemožno vytvárať vertikálne roviny.

  ADA instruments CUBE MINI Basic Edition (A00461)

  Hodnotenie: 4.1

  ADA instruments CUBE MINI Basic Edition (A00461)

  Model so samonivelačnou funkciou má jednu šošovku, ktorá konštruuje vertikálne, horizontálne alebo priesečník týchto čiar. Farba lasera je tu červená a dosahuje až 10 m bez akýchkoľvek dodatočných prídavných zariadení. Majstri si pochvaľujú jeho používateľsky prívetivé ovládanie, kde odomykanie a zapínanie výkyvnej vidlice je možné jedným dotykom. 3 stupne uhla samonivelizácie a 0 stupňov presnosti premietania.2 mm/m. V spodnej časti tela je 1/4 palcový otvor na statív. Zariadenie možno používať pri teplotách do -10º C.

  Vodováha zodpovedá svojmu názvu „Mini Cube“, pretože má rozmery 65x65x45 mm a váži len 190 g. Vďaka týmto vlastnostiam je úroveň ľahko prenosná aj vo vrecku košele a nezaťažuje používateľa. Ďalším rozdielom je výdrž batérie 20 hodín, ktorá prevyšuje výkon ostatných modelov so samonivelačným odpružením.

  Výhody

  • dlhá životnosť;
  • jednoduché ovládanie jedným tlačidlom;
  • úsporná spotreba energie;
  • kompaktné rozmery.

  Nevýhody

  • dosah 10 m;
  • Lietadlo nemôžete otočiť o 360°.

  Bort BLN-15-K (98296808)

  Hodnotenie: 4.0

  BORT BLN-15-K (98296808)

  Na konci prehľadu venujte pozornosť vyrovnávaču od značky Bort, ktorý rozkladá lúč až do 15 metrov. Zariadenie je napájané batériami, ktoré sú súčasťou súpravy. Dodáva sa aj s puzdrom na prenášanie a adaptérom na dobíjanie, ktorý možno zapnúť počas používania. Horizontálne nastavenie vodováhy otáčaním statívu. Je samonivelizačný s odchýlkou do 3º. Presnosť čiary je 0.2 mm. Podľa recenzií môžete nastaviť jas fotodiód, čo pomáha šetriť životnosť batérie.

  Pozorný čitateľ si všimne, že táto úroveň je veľmi podobná vzhľadu vedúceho prehľadu od značky ADA. Má rovnaké valcové telo s končatinou na plynulé otáčanie, polkruhovú rukoväť na prenášanie a 4 šošovky na súčasné premietanie zvislých čiar na každú stenu. Jediným rozdielom oproti konkurencii je možnosť vytvoriť jednu vodorovnú čiaru, nie štyri. Ale váži 1.7 kg oproti 3 kg.4 kg a cena vyrovnávania Bort BLN-15-K (98296808) je 10-krát nižšia, čo poteší zákazníkov v recenziách.

  Výhody

  • Pevný plastový úložný kufrík;
  • červené okuliare sú súčasťou balenia;
  • Samonivelačný kyvadlový nivelačný prístroj je namontovaný na statíve s horizontálnou nivelačkou;
  • Na prvotné vyrovnanie zariadenia je k dispozícii bublinková vodováha.

  Nevýhody

  • Nie je možné vytvárať 360º úrovne.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: