10 najlepších vodomerov

V súčasnosti sa v Rusku zohľadňujú všetky energetické zdroje, ktoré využívajú občania a návštevníci. Voda nie je výnimkou. A tarify podporujú vlastníkov bytov a domov, aby si sami nainštalovali meracie zariadenia. Zatiaľ čo v súkromných domoch sa zvyčajne vyžadujú len merače studenej vody, v bytoch sa inštalujú merače studenej aj teplej vody. Niektoré projekty si vyžadujú štyri pulty, takže aj malý cenový rozdiel sa môže pri nákupe premeniť na slušnú úsporu. Čo by mali spotrebitelia vedieť pri výbere vodomeru?

Ako si vybrať vodomer

 1. Z hľadiska štruktúry možno všetky merače rozdeliť namechanické a elektronické. Najbežnejšie sú jednoduché modely s obežným kolesom a počítadlom kolies. Nevyžadujú veľkú údržbu a servis a sú tiež cenovo najvýhodnejšie.
 2. Kvalitu výroby je ťažké určiť podľa vzhľadu. Nepriamym znakom dobrej kvality sa stávaZáručná doba (6-10 rokov). Ďalšie cenné informácie o spoľahlivosti a životnosti možno nájsť na tematických fórach, kde sa používatelia delia o svoje skúsenosti s meračmi, ktoré majú.
 3. Na inštaláciu každého zariadenia je potrebný špeciálny spojovací materiál. najlepšie je, keď ich výrobca zahrnie do svojho produktu. V opačnom prípade by ste museli vynaložiť ďalšie peniaze a poradiť sa s inštalatérom o potrebnom príslušenstve.
 4. Opraviteľnosťje závažným faktorom pri používaní. Bola by škoda nahradiť drahý dovezený merač pre nedostatok centov.
 5. Ruskí občania si každoročne zvykajú na progresívne systémy vzdialeného prístupu k meračom. Na prenos informácií online musí byť zariadenie vybavené impulzným výstupom.

V našom prehľade zasiahli najlepšie vodomery. Pri výbere uchádzačov sa zohľadnili tieto faktory:

 1. univerzálnosť použitia;
 2. jednoduchosť a spoľahlivosť;
 3. cena;
 4. odborný posudok;
 5. pripomienky zákazníkov.

Hodnotenie najlepších vodomerov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie mechanické vodomery1ITELMA WFW20.D110779€
2Decast MetronicWSCM 90-15 DG905€
3Betar SVKM-15585€
4Norma SVKM-15G400€
Najlepšie mechanické vodomery s impulzným výstupom1Zenner ETWI-N DN 153 220€
2Itelma WFW24 D0801 025€
Najlepšie prémiové vodomery1NORMA SVKM-25X3 980€
2Gardena Water Smart1 899€
3Decast Metronic VSKM 9011 967€
4ECOMERA ECO-80F10 215€

Najlepšie mechanické vodomery

Najjednoduchšie vodomery sú mechanické vodomery. Obsahujú minimum dielov, čo má pozitívny vplyv na životnosť. Najbežnejšia konštrukcia je založená na obežnom kolese a počítacom kolese. Odborníci vybrali niekoľko úspešných modelov.

ITELMA WFW20.D110

Hodnotenie: 4.9

ITELMA WFW20.D110

Jedným z najpopulárnejších mechanických meračov na Slovenskom trhu je nemecko-Slovenská model ITELMA WFW20.D110. Výrobcovi sa podarilo nájsť optimálnu rovnováhu medzi vysokou kvalitou a rozumnou cenou. Medzi kupujúcich patria nielen súkromní spotrebitelia, ale aj verejnoprospešné služby a stavebné spoločnosti. Je vhodný pre domy a byty, ale aj pre administratívne budovy a kancelárie. Odborníci dali tomuto mechanickému meraču prvé miesto za spoľahlivosť, dlhú záručnú dobu (6 rokov), vysokú odolnosť voči tlaku.

Používatelia si všímajú citlivosť zariadenia, príjemný vzhľad, pohodlnú stupnicu. Nie je možné ovplyvniť činnosť merača; výrobca nainštaloval ochranu proti magnetickým poliam.

Výhody

 • dobrá kvalita;
 • ochrana proti magnetickému poľu;
 • primeraná cena;
 • dlhá záručná doba.

Nevýhody

 • nezistené.

Decast Metronic VSKM 90-15 DG

Hodnotenie: 4.8

Decast Metronic VSKM 90-15 DG

V merači „Decast Metronic“ VSKM 90-15 DG je použitá jednoduchá lopatková konštrukcia. Výrobca predpokladá možnosť pripojenia k centrálnemu meraciemu systému. určené na inštaláciu do vodovodných sietí s nízkym prietokom, ako sú súkromné domy, byty a kancelárie. Podľa odborného posudku je možné model opraviť. Výrobca vybavil svoj výrobok jazýčkovým snímačom, ktorý je veľmi rozšírený a dá sa ľahko vymeniť.

Spätná väzba od používateľov naznačuje, že životnosť je obmedzená na 10 rokov, po uplynutí tejto doby sa obežné koleso nenávratne opotrebuje. Jednou z nevýhod tohto modelu je, že nemá žiadne montážne diely. Zariadenie však zaslúžene obsadilo druhé miesto v rebríčku.

Výhody

 • jednoduchý dizajn;
 • dlhá životnosť;
 • udržiavateľnosť;
 • Môže byť pripojený k centrálnemu meraciemu systému.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • bez upevňovacej súpravy.

Betar SVKM-15

Hodnotenie: 4.7

Bethar CXV-15

Najlepší výkon podáva domáce počítadlo BETAR SHV15. Model je určený na inštaláciu do rozvodov studenej vody v súkromných domoch a bytoch. Jednou z výhod zariadenia je jeho nízka cena, ktorá sa spája s univerzálnosťou inštalácie. Pult je možné inštalovať vertikálne, horizontálne alebo na svahu. Rozsah prevádzkovej teploty PCV-15 je +5 °C…+40ºC a maximálny tlak v potrubí môže dosiahnuť 10 barov. Záručná doba servisu je 6 rokov. Po uplynutí tejto doby by sa mal prístroj poslať na prvú kalibráciu.

Používatelia sú spokojní s dlhou životnosťou modelu; existuje mnoho príkladov až 18-ročnej životnosti. Odborníci dávajú merač na tretie miesto v hodnotení.

Výhody

 • nízka cena;
 • univerzálnosť inštalácie;
 • dlhá životnosť.

Nevýhody

 • vhodné len pre studenú vodu.

Norma SVKM-15G

Hodnotenie: 4.6

Norma SVKM-15G

Medzi meračmi teplej vody vyniká model Norma SVKM-15G. Toto malé zariadenie je vyrobené v klasickom tvare s mosadzným puzdrom a chrómovaním. Lopatkový mechanizmus je jednoduchý a spoľahlivý. Odborníci si všímajú bohatú výbavu zariadenia, pokyny výrobcu a montážne prvky. Taktiež zapečatené z výroby a so záručnou dobou 6 rokov.

Používatelia si všimli dobrú kvalitu merača, ale existujú prípady chybných výrobkov. Preto majitelia domov a bytov musia vynaložiť ďalšie peniaze na demontáž a opätovnú inštaláciu. Dostať sa do troch najlepších modelov neumožňovalo charakteristický stonavý zvuk pri zapnutí teplej vody.

Výhody

 • presnosť odčítania;
 • robustné puzdro;
 • kompletná sada.

Nevýhody

 • na trhu sú chybné výrobky;
 • vydáva stonavý zvuk.

Najlepšie mechanické vodomery s impulzným výstupom

Impulzný výstup umožňuje pripojenie k automatizovanému systému merania vody. Tento typ merača je viacprúdový výrobok. Vďaka tejto konštrukcii je možné znížiť chybu čítania. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť dvom modelom.

Zenner ETWI-N DN 15

Hodnotenie: 4.9

Zenner ETWI-N DN 15

Nemecký merač Zenner ETWI-N DN 15 získal hodnotenie za všestrannosť a vynikajúcu kvalitu vyhotovenia. Odborníci upozorňujú potenciálnych kupujúcich na vysokú presnosť odpočtov. Impulzný snímač pracuje s minimálnou chybou a údaje sa dajú prenášať na diaľku prostredníctvom Wi-Fi. Je potrebné pripojiť sa k systému Saures R1 a zaregistrovať. Merač by sa mal kalibrovať každé 4 roky a jeho životnosť nie je kratšia ako 12 rokov.

Inštalatéri ho považujú za najlepší vodomer pre domy a byty. Všetky komponenty sú prvotriednej kvality a zriedkavo sa kazia. Tento model sa môže používať na rozvodoch teplej aj studenej vody.

Výhody

 • široká oblasť použitia;
 • Odolnosť voči tlakovým rázom do 1,6 MPa;
 • Nemecká kvalita;
 • primeraná cena.

nevýhody

 • neboli zistené žiadne chyby.

Itelma WFW24 D080

Hodnotenie: 4.8

Itelma WFW24 D080

Ďalšie zariadenie z Nemecka Itelma WFW24 D080 je dôstojným konkurentom lídra rebríčka. Merač je vyrobený na základe licencie od slávnej spoločnosti Siemens. Model spĺňa medzinárodné bezpečnostné a kvalitatívne normy. Výrobcovi sa podarilo vyrobiť výrobok svetovej triedy vďaka vysoko presnému vybaveniu a kvalitným komponentom. Ani plastové diely používateľa nesklamú, pretože v základni sú vystužené sklenenými vláknami. Záruka 10 rokov sa stáva potvrdením bezporuchovej prevádzky.

Inštalatéri považujú nemecký merač za prakticky nezničiteľný. Odolá vodnému rázu 2 MPa. Výhodou zariadenia je jeho nenáročnosť, nevyžaduje dodatočný filter na mechanické čistenie.

Výhody

 • vysoká kvalita spracovania;
 • nenáročnosť;
 • vysoká záruka;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • chyba prietoku smerom nahor.

Najlepšie prémiové mechanické vodomery

Merače prémiovej triedy sa od bežných modelov líšia robustnou konštrukciou a rozsiahlymi funkciami. Niektoré zariadenia sú určené pre určité typy potrubí. Za najlepšie sa považujú tieto zariadenia.

NORMA SVKM-25X

Hodnotenie: 4.9

NORMA SVKM-25X

Súbor prevádzkových funkcií merača NORMA SVKM-25X vyzerá najoptimálnejšie pre rezidenčné a bytové aplikácie. Tento faktor spolu s bezchybnou kvalitou výroby si všimli aj odborníci, ktorí modelu udelili palmu víťazstva. plášť z mosadze odolnej voči korózii. Úhľadne vložené vo vnútri. Merač je určený na inštaláciu do rozvodu studenej vody. Výhodou je kompaktný dizajn a kompletná inštalačná súprava. Impulzný výstup umožňuje diaľkové čítanie a magnetická ochrana zabraňuje možnému zásahu človeka.

Používatelia považujú merač za najlepšiu možnosť inštalácie v bytoch a domoch. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • dokonalá montáž;
 • Dostupnosť impulzného výstupu;
 • vynikajúce prevádzkové parametre;
 • ochrana proti magnetickým poliam.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Gardena Water Smart

Hodnotenie: 4.8

Gardena Water Smart

Nemecký vodomer Gardena Water Smart dokáže poskytnúť všetky potrebné informácie o spotrebe vody. Tento prístroj s digitálnym displejom umožňuje jediným stlačením tlačidla zistiť množstvo vody spotrebovanej za deň, za zavlažovací cyklus alebo za sezónu, ako aj určiť priemernú spotrebu vody v čase merania. Jednoduché pripojenie k sieti pomocou závitového konektora. Zariadenie sa môže používať aj na zavlažovanie záhrad a zeleninových záhrad. Zariadenie využíva na napájanie vstavanú batériu, úroveň nabitia sa zobrazuje aj na displeji.

Používatelia používajú pult nielen v bytoch a domoch, ale aj na letných chatách pri zalievaní záhrady. Zariadenie sa vyznačuje vysokou presnosťou a jednoduchou obsluhou. Medzi nevýhody patrí potreba výmeny batérie.

Výhody

 • vysoká presnosť;
 • primeraná cena;
 • digitálny displej;
 • univerzálnosť použitia.

nevýhody

 • je potrebné vymeniť batériu.

Decast Metronic VSKM 90

Hodnotenie: 4.8

Decast Metronic VSKM 90

Najvyššiu tepelnú odolnosť má mechanický počítadlo Decast Metronic VSKM 90. Toto univerzálne zariadenie dokáže pracovať aj pri teplote +150 °C, čím sa nemôžu pochváliť všetky modely. Najčastejšie tento produkt nakupujú špecializované organizácie, v domácnostiach je nepravdepodobné, že by niekto chcel platiť za nevýrazné schopnosti.

Odborníci dali domácemu pultu tretie miesto pre jeho úzku špecializáciu, ale jeho spoľahlivosť je nepochybná. Odoláva silným hydraulickým nárazom aj magnetizmu. Odborníci, ktorí inštalujú a udržiavajú merač, si všímajú jeho nenáročnosť a trvanlivosť v prevádzke.

Výhody

 • odolnosť voči vysokým teplotám;
 • Jednoduchá a robustná konštrukcia;
 • Vysokokvalitné komponenty a materiály.

Nevýhody

 • úzky rozsah pôsobnosti.

ECOMERA ECO-80F

Hodnotenie: 4.7

ECOMERA ECO 80F

Vodomer turbínového typu ECOMERA ECO-80F je určený na montáž na hlavné potrubie s priemerom 80 mm. Jednoduchá inštalácia vďaka dvom prírubovým spojom. Robustnosť modelu zabezpečuje liatinový kryt, v ktorom je namontovaný vymeniteľný merací mechanizmus. Skladá sa z mechanizmu počítadla, vložky turbíny a ďalších častí. Prietok vody sa meria v rozsahu od 1,2 do 80 m3. m/h. Keďže táto verzia je určená na účtovanie studenej vody, má teplotný rozsah +5…+40ºC. Životnosť merača až 15 rokov. Poskytuje ochranu proti magnetickým poliam.

Nevýhodou zariadenia je jeho vysoká cena, vysoká hmotnosť (15 kg) a obmedzený rozsah použitia.

Výhody

 • Spoľahlivosť a jednoduchý dizajn;
 • Prírubový spoj;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena
 • vysoká hmotnosť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: