10 najlepších značiek pre inštaláciu WC pred stenou

* Porovnanie najlepších podľa redakcie. o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom je nevyhnutné odborné poradenstvo.

Čoraz viac majiteľov domov uprednostňuje predstenovú inštaláciu WC misy. To si vyžaduje inštaláciu, ktorá je súborom komponentov a dielov (rám, úchytky, zapustené dosky atď.). .). Na Slovenskom trhu predáva inštalatérske výrobky mnoho zahraničných a domácich spoločností. Inštalácie sa líšia konštrukciou, spôsobom montáže, nákladmi. Expertology odporúča niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri výbere zvážiť.

Sprievodca výberom

Predstenové inštalačné systémy sa dodávajú v rôznych prevedeniach a typoch. Dôležité je, aby bol výrobok vhodný z hľadiska veľkosti a rozmerov pripojenia.

Kompatibilita s WC misou.Ako viete, WC misy môžu byť namontované na podlahe alebo zavesené na stene.

  1. Závesné modely podľa Slovenskách a európskych noriem majú rovnaké pripojovacie rozmery. Vzdialenosť medzi drážkovanými čapmi, na ktoré sa inštaluje WC misa, sa môže líšiť (180 alebo 230 mm).
  2. Ak WC misa nie je vyrobená v európskych krajinách, pred zakúpením predstenovej inštalácie musíte zmerať vzdialenosť montážnych čapov.

Maximálne zaťaženie. Každá inštalácia má bezpečnostnú rezervu. Oceľová konštrukcia znesie zaťaženie až do 400 kg. Niektorí výrobcovia zosilňujú rámy tak, aby systém zvládol hmotnosť viac ako 500 kg.

Typy svietidiel. Každá predstenová inštalácia musí byť pripevnená k pevnému podkladu.

  1. Najobľúbenejšie sú montážne systémy na zadnú stenu a podlahu. Bezpečne držia na záchodovej mise.
  2. V niektorých prípadoch nie je možné inštaláciu pripevniť na zadnú stenu. V tomto prípade venujte pozornosť samonosným konštrukciám. Sú ukotvené do podlahy a ich pätky sú väčšie ako pätky štandardných systémov.

Zápustná doska. Pri výbere splachovacieho ventilu je potrebné venovať pozornosť splachovaciemu ventilu.

  1. Sklo, plast, zliatiny alebo kameň ako materiál na gombíky.
  2. Tvar tlačidiel je buď kruhový, obdĺžnikový alebo štvorcový.
  3. K dispozícii sú jeden alebo dva režimy splachovania. Dvojitá páka umožňuje šetriť vodou.
  4. Rozlišuje sa medzi mechanickými a pneumatickými tlačidlami. Prvou možnosťou by bola trvalá oprava. Pneumatika je schopná pracovať v okruhu 1,7 m od stredovej osi zariadenia, môže byť namontovaná na jednej zo stien pod šikovnou rukou.

10 najlepších výrobcov WC inštalácií v našom prehľade. Výrobky týchto spoločností boli úspešne testované v domoch a bytoch Slovenskách spotrebiteľov a získali pozitívne ohlasy.

10 najlepších firiem na inštaláciu záchodových mís

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Top 10 značiek pre inštaláciu predstenových záchodov1Grohe5.0
2Geberit4.9
3Cersanit4.8
4TECE4.7
5AM.PM4.6
6Roca4.5
7Ideálny štandard4.4
8VitrA4.3
9Vidima4.2
10AlcaPLAST4.1

Grohe

Hodnotenie: 5.0

Grohe

História nemeckej spoločnosti Grohe sa začala ako malá kovospracujúca a inštalatérska dielňa. Vyvinul ho Hans Grohe v Schiltreichu na prelome 19. a 20. storočia. V podnikaní jeho otca pokračovali jeho synovia, z ktorých jeden si v roku 1936 zaregistroval ochrannú známku Grohe. Dnes je to medzinárodná skupina s pobočkami v 15 krajinách. Spoločnosť má 6 výrobných závodov, ktoré vyrábajú sanitárne armatúry, a celkovo zamestnáva približne 5 000 ľudí. zamestnanci. Skupina predstavuje približne 8 % svetového trhu so sanitárnym tovarom. Odborníci vyzdvihujú veľký počet ocenení, ktoré získala za svoj jedinečný dizajn výrobku. V roku 2017 bola značka zaradená medzi 50 spoločností s pozitívnym vplyvom na spoločnosť.

Spoločnosť Grohe vyhrala našu recenziu vďaka pozitívnym ohlasom používateľov. Sú spokojní s univerzálnosťou inštalácie, kvalitným spracovaním, jednoduchým používaním a tichou prevádzkou.

Geberit

Hodnotenie: 4.9

Geberit

Skupina Geberit má vedúce postavenie na európskom trhu. V roku 1874 ju založil Kaspar Hebert. Od svojho založenia spoločnosť vyrába sanitárne armatúry a príslušenstvo pre obytné a komerčné budovy. Najskôr drevené toalety, potom polyetylénové nádržky a neskôr bezdotykové splachovače, inštalácie a mnohé ďalšie doplnky. V súčasnosti má značka 29 spoločností v rôznych krajinách a sídlo vo Švajčiarsku. Odborníci v tomto katalógu našli robustné predstenové montážne systémy určené pre najväčších používateľov (maximálna nosnosť 450 kg). Sú vyrobené z hrubostenných profilov s priečnikmi a konštrukčnými výstuhami. Značka sa v našom hodnotení stala strieborným medailistom.

Domáci spotrebitelia dôverujú výrobkom Geberit. Oceňujú ich pohodlie a krásu, vysokú kvalitu spracovania a spoľahlivosť. Niektorým používateľom sa nepáči funkcia splachovacej dosky.

Cersanit

Hodnotenie: 4.8

Cersanit

Výrobky Cersanit pomáhajú vytvoriť kompletný projekt kúpeľne alebo toalety. V katalógu výrobcu nájdete všetko od obkladov až po nábytok. Čestné miesto v sortimente výrobkov majú inštalácie. Koncern možno označiť za medzinárodný, keďže ide o globálnu značku. . názov pochádza z dvoch poľských slov – ceramika sanitarna – ústredie je v Dortmunde v Nemecku a pobočky sú roztrúsené po celom svete. Výrobky sú v Rusku k dispozícii od roku 2002 po otvorení zastúpenia v Bratislave. V priebehu 4 rokov spoločnosť Cersanit získala tri závody v našej krajine (Fryanovo Ceramics, Syzran Ceramics a Kuchinsky Ceramics). Boli zmodernizované a vyrábajú moderné hygienické výrobky. Odborníci si obľúbili dizajn závesných zariadení, ktorý umožňuje šetriť miesto, urobiť stiesnenú toaletu lakonickou a módnou.

Spotrebitelia si pochvaľujú ich cenu a kvalitu, jednoduchosť a krásu. Niektoré modely inštalácií však vyzerajú trochu chatrne kvôli úsporám výrobcu na materiáloch.

TECE

Hodnotenie: 4.7

TECE

Rodinná firma TECE už viac ako 30 rokov teší svojich zákazníkov vysokokvalitnými sanitárnymi výrobkami. Vďaka zvedavosti svojich zamestnancov a blízkosti k zákazníkom sa spoločnosti darí vytvárať inovatívne výrobky sanitárnej keramiky. Približne 90 % výrobkov značky pôsobí pre ľudské oko neviditeľne, všetka sanitárna keramika je spoľahlivá a má rozpoznateľný štýl. Spoločnosť TECE je veľká rodina s piatimi výrobnými závodmi v Nemecku, Európe a Ázii. Odborníci upozorňujú na veľký počet ocenení a certifikátov, ktoré potvrdzujú vysokú úroveň produkcie. Inštalácie sú premyslené, jednoduché a spoľahlivé. Sú navrhnuté na dlhú a bezproblémovú prevádzku, t. j. . Pri výrobe sa používajú vysokokvalitné materiály a účinná ochrana proti korózii.

Značka sa vzdialila od pódia kvôli zlým službám v Rusku. Dizajn, rozumná cena a jednoduchá inštalácia robia používateľov mimoriadne spokojnými.

AM.PM

Hodnotenie: 4.6

AM.PM

Mladá spoločnosť AM prevzala dlhoročné európske skúsenosti.PM. Bola založená v roku 2010, ale rýchlo si našla svojich zákazníkov. Podľa odborníkov sa dynamický rozvoj značky dosiahol vďaka symbióze nemeckého inžinierstva s talianskym dizajnom. Ochrannou známkou výrobcu je aktívna implementácia prémiových prvkov v masovom segmente. Treba si všimnúť snahu spoločnosti byť bližšie ku klientom, zamestnanci sa snažia rýchlo riešiť problémy, reagovať na meniaci sa dopyt, načúvať potrebám zákazníkov. Katalóg ponúka nielen sprchy, vane, toalety a inštalačné súpravy, ale aj samostatné jednotky, diely a príslušenstvo.

Pokiaľ ide o výkonnostné vlastnosti AM.PM, väčšina domácich spotrebiteľov ich má rada. Používatelia považujú cenu výrobkov za primeranú a sú spokojní s kompletnou inštalačnou súpravou. Niektorým zákazníkom chýba dočasná koncovka v mieste servisného poklopu.

Roca

Hodnotenie: 4.5

Roca

Španielska spoločnosť Roca bola založená v roku 1917 a svoju činnosť začala výrobou liatinových radiátorov. Neskôr sa zvládla výroba vaní, sanitárneho porcelánu a batérií. Značka aktívne propaguje svoje výrobky na Slovenskom trhu. Domácim spotrebiteľom sa páči kombinácia vysokej kvality hygienických výrobkov a rozumnej ceny. Španielske inštalácie sú kompletné, rýchle a jednoduché. Odborníci chvália širokú ponuku závesných WC súprav, ktoré vykazujú vysokú mieru odolnosti. Chválená za európsku kvalitu vyhotovenia a osobitý štýl.

Podľa recenzií sa Slovenskám používateľom najviac páčili súpravy Mateo, Victoria a Meridian-N. Vyzerajú krásne, ľahko sa používajú a udržiavajú. Rozsah dodávky zahŕňa WC, predstenovú inštaláciu, sedadlo, splachovaciu dosku a montážne diely. Žiaľ, nie všetky predstenové inštalácie Roca sú dostupné na domácom trhu.

Ideálny štandard

Hodnotenie: 4.4

Ideálny štandard

Belgická spoločnosť Ideal Standard je svetovým lídrom vo výrobe sanitárnych výrobkov. Spoločnosť bola založená v roku 1901 a v roku 2007 sa premenovala na Ideal Standard. Odborníci označujú za hlavnú výhodu belgických zariadení ochranu oceľových častí pred vlhkosťou pomocou antikondenzačného náteru. Na inštalácii sa nehromadí kondenzovaná voda, čo znamená, že ani pri nepretržitom používaní nevzniká problém s koróziou. Ďalšou špeciálnou vlastnosťou sanitárneho vybavenia Ideal Standard je priestorovo úsporný dizajn. Moderné súpravy možno bez problémov inštalovať aj v tých najtesnejších priestoroch. Mnohé modely majú výškovo nastaviteľný rám, takže ich možno inštalovať do všetkých výklenkov.

Domáci používatelia si najviac obľúbili zariadenia ako W3710AA, Tesi a Prosys Frame 120 M. Sú spokojní s jednoduchou inštaláciou, rozumnými cenami a 10-ročnou zárukou. Spoločnosť však nemá vhodné zariadenia na použitie na verejných miestach.

VitrA

Hodnotenie: 4.3

VitrA

Tureckú spoločnosť VitrA založil Necat Eceacibasi v roku 1942, hlavnými výrobkami v povojnových rokoch boli keramické obkladačky. V roku 1958 sa v snahe uspokojiť rastúci dopyt začala výroba sanitárnej keramiky. Značka bola zaregistrovaná v roku 1966, v roku 2002 bol názov značky zmenený na Vitra, o 4 roky neskôr sa logo opäť zmenilo. Odborníci uznávajú celosvetový úspech tureckých výrobkov; v roku 2020 získala VitrA cenu iF Design Award a o rok neskôr značka získala ocenenie TPM Excellence Award od JIPM. Silnou stránkou výrobcu je vytváranie inovatívnych produktov za dostupné ceny. V katalógu nájdete štýlové rámové inštalácie, kompletné zostavy, kolekcie sanitárnej keramiky a obkladov.

Ruskí spotrebitelia si obľúbili Normus 9773B003-7201 a S50 (9003B003-7201). Výhodami modelu sú vysokokvalitná konštrukcia, 5-ročná záruka, pohodlná inštalácia, primeraná cena. Nastavenie výšky nie je vždy dostatočné.

Vidima

Hodnotenie: 4.2

Vidima

História bulharskej značky Vidima siaha do roku 1952, keď bola otvorená prvá továreň na výrobu sanitárneho vybavenia. Súčasnú podobu získala spoločnosť po rozsiahlej rekonštrukcii v rokoch 1984 až 1989., čo viedlo k premenovaniu továrne zo Stoyan Bacvarov na Vidima. Značka VitrA sa v Rusku objavila v roku 1995. Hlavným znakom bulharských predstenových inštalačných systémov je ich úzky rám (šírka 35 cm). Maximálne zaťaženie jednotlivých konštrukcií je do 400 kg. Odborníci si pochvaľujú jednoduché pripojenie Hitachi ku kanalizácii vďaka horizontálnemu vývodu. Povrchy splachovača a kovové povrchy sú ošetrené antikondenzačným náterom.

Súprava W3714AA je medzi Slovenskámi spotrebiteľmi veľmi žiadaná. Používatelia si obľúbili jeho nízku hlučnosť, robustnú montáž, dva režimy vypúšťania (3 a 6 litrov). Nevýhodou sú krátkodobé kľúče, ale ich výmena nespôsobuje problémy.

AlcaPLAST

Hodnotenie: 4.1

AlcaPLAST

Česká spoločnosť AlcaPLAST uzatvára rebríček 10 najlepších montážnych firiem pre WC misy. Ide o mladú značku, ktorá vyrába hygienické výrobky od roku 1998. V súčasnosti má skupina 6 dcérskych spoločností a svoje výrobky vyváža do mnohých krajín sveta. Katalóg výrobcu obsahuje montážne diely, sifóny, spojovací materiál atď. . Odborníci českej firme pripisujú vynikajúcu kvalitu jej sanitárnych výrobkov, široký sortiment a 10-ročnú záruku. Osobitnú pozornosť venujeme protikoróznej ochrane oceľových častí pri výstavbe zariadení. Systémy sa môžu upevňovať len na pevné deliace steny (tehly, plynosilikátové tvárnice, betón).

V Rusku sú najobľúbenejšie súpravy AM101/850 a A105/1120 určené na inštaláciu závesných WC. Používatelia si modely obľúbili vďaka ich kompaktnosti, jednoduchému pripojeniu, jednoduchej obsluhe. Nevýhoda: tlačidlá s krátkou životnosťou, ktoré sú zároveň drahé.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: