12 najlepších meracích pások

Merací pásik je najobľúbenejším meracím nástrojom mnohých remeselníkov. Tento praktický, kompaktný výrobok sa používa pri novostavbách, rekonštrukciách a opravách, pri geodetických prácach atď. . Merací pásik je kompaktné zariadenie, ktoré sa skladá z tela a pružného pásika s meracou stupnicou. Vďaka špeciálnemu klipu môže meranie vykonávať aj jedna osoba. Na domácom trhu je prezentovaný široký sortiment výrobkov domácej a zahraničnej výroby. Pri výbere správneho meracieho pásu vám odborníci odporúčajú sledovať tieto parametre.

Ako si vybrať meter

 1. Dĺžka. Používateľ musí najprv vybrať maximálnu dĺžku meracieho pásu. Napríklad okenné merače alebo zámočníci sa uspokoja s kompaktnými 2-3 m modelmi. Pri väčších stavebných projektoch sa však musia používať 30-metrové modely.
 2. Magnetický záves je praktická možnosť. Použitie oceľového pásu sa veľmi ľahko meria na jednej osobe.
 3. materiál. Pás je zvyčajne vyrobený z ocele, na ktorú sa následne vyrazí stupnica a ochranná vrstva. Práca je možná aj za zlých svetelných podmienok, keď sú značky jasné a hrubé.
 4. Spoľahlivosť a trvanlivosťmeracie pásky závisia najmä od kvality spracovania puzdra. Meracia páska sa nebojí pádov, pretože má gumové pásy. Tlmia energiu nárazu a zároveň zachovávajú integritu plastového puzdra.
 5. Funkčnosť. Meradlá majú zacvakávacie tlačidlá a páčky na efektívne ovládanie meradla. Pri nákupe by ste mali skontrolovať, či brzdové zariadenie bezpečne drží pásku a či sa páska po uvoľnení bŕzd okamžite odvíja.
 6. Hmotnosť a rozmery.Kompaktnosť a nízka hmotnosť sú dôležité parametre pre časté používanie meracích prístrojov. Výrobcovia vybavujú svoje výrobky popruhmi na zápästie a sponami na opasok na jednoduché prenášanie.

Náš prehľad obsahuje 12 najlepších meracích pásiem. Hodnotenie je založené na spätnej väzbe odborníkov a spotrebiteľov.

Rebríček najlepších meracích pások

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší páskový meter1FIT 17825129€
2Magnetická páska MILWAUKEE Premium 10 m2 063€
3RUČNÉ NÁRADIE STANLEY STANLEY FATMAX 8M2 012€
4MATRIX Magnetic 31012240€
5ACHO MTS-8-252 379€
6Gross Doppelhaken, obojstranný, 25 mm x 8 m841€
7Empire EM05MMT1 300€
8Stanley MAX 5m1 722€
Najlepšie meracie pásky s dĺžkou nad 10 metrov1RUČNÉ NÁRADIE STANLEY STANLEY FATMAX 30 M2 145€
2TOPEX 28C412409€
Najlepšie geodetické meracie pásky1Empire EM30MFG2 256€
2MATRIX 31226, 50 m x 12,5 mm1 910€

Najlepší páskový meter

Malý merací prístroj môžete mať stále pri sebe, ak je to meracia páska na kľúče. Jeho hlavnými výhodami sú ľahká, kompaktná a mobilná konštrukcia. Odborníkom sa páčil jeden zaujímavý model.

FIT 17825

Hodnotenie: 4.7

FIT 17825

Veľmi praktickým meracím nástrojom, ktorý môžete mať vždy po ruke, je meter s kľúčovou dierkou FIT 17825. Vďaka kovovému krúžku ho možno pripevniť na kľúčenku. Vo vnútri skrine je ukrytý 2 metre dlhý pás z 8 mm širokej ocele. Meracie pásmo je nepostrádateľné pri stavebných alebo renovačných prácach. Napriek svojej malej veľkosti nie je tento nástroj hračkou. S pogumovaným telom a uzamykacou pákou. V našom rebríčku sa zaslúžene umiestnil na prvom mieste.

Mnohí používatelia opisujú meracie pásmo na kľúče ako nepostrádateľný merací nástroj, ktorý vždy nasleduje svojho majiteľa. Jedinou nevýhodou je milimetrová chyba v nameraných hodnotách.

Výhody

 • Kompaktný a ľahký (80 g);
 • oceľový meter;
 • nízka cena;
 • pogumované puzdro.

Nedostatky

 • Presnosť 1 mm.

Najlepší meter s dĺžkou až 10 metrov

Skicovacie píly s dĺžkou do 10 metrov sa bežne používajú na renovačné práce v bytoch alebo domoch. V tomto segmente je veľa kvalitných modelov s užitočnými možnosťami. Boli hodnotené tieto meracie nástroje.

Magnetická páska MILWAUKEE Premium 10 m

Skóre : 4.9

Magnetická páska MILWAUKEE Premium 10 m

Profesionálny merací nástroj je magnetický meter MILWAUKEE Magnetic Tape Premium. Je vybavený 10 metrovým meracím pásom so šírkou 27 mm. Kvôli pohodliu je stupnica nanesená na oboch stranách pásky a pre zvýšenie odolnosti proti opotrebovaniu je oceľ potiahnutá vrstvou kartáčovaného nylonu. Model má niekoľko vylepšení, ktoré sú zamerané na presné a rýchle meranie. Na pohodlné držanie nástroja v ruke je k dispozícii paletový doraz a kompaktný háčik uľahčuje vizuálnu identifikáciu značky na stupnici. Výrobca šikovne navrhol aj sponu na opasok.

Používatelia si pochvaľujú aj silný dvojitý magnet, ktorý zaisťuje bezpečné uchytenie na oceľových povrchoch. Jedinou nevýhodou meracieho pásu je jeho vysoká cena.

Výhody

 • vysokokvalitné spracovanie;
 • obojstranná stupnica;
 • Povlak z oceľovej pásky odolný proti opotrebovaniu;
 • dvojitý magnet na začiatku pásky.

Nevýhody

 • vysoká cena.

RUČNÉ NÁRADIE STANLEY STANLEY FATMAX 8M

Hodnotenie: 4.8

RUČNÉ NÁRADIE STANLEY STANLEY FATMAX 8M

Odborníci uznávajú vysokú kvalitu výroby meracieho pásu STANLEY HAND TOOLS STANLEY FATMAX 8M. Merací nástroj sa pohodlne drží v dlani stredne veľkej ruky. 32 mm široký oceľový remienok má jasne sfarbenú stupnicu, ktorá je ľahko čitateľná aj za zhoršených svetelných podmienok. Na telo nástroja sa používajú materiály ABS a elastomér. Profesionálom sa páči jednoduché predĺženie na dĺžku 3 m. Hoci je oblúk malý, rýchlosť merania sa výrazne zvyšuje. Odvíjanie a navíjanie je plynulé a tiché, zarážka pásu drží remeň pevne na mieste.

Profesionálni stavitelia sú spokojní s kvalitou konštrukcie, meracou stupnicou. Zjavnou nevýhodou je podľa používateľov vplyv „jazyka“ na puzdro pri nekontrolovanom krútení.

Výhody

 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • pohodlný tvar tela;
 • Dlhý rovný dosah;
 • robustná zátka.

Nevýhody

 • Silný náraz háku na telo pri otáčaní.

MATRIX Magnetic 31012

Hodnotenie: 4.7

MATRIX Magnetic 31012

Jednoduchý dizajn a prijateľná cena radia zariadenie MATRIX Magnetic 31012 na tretie miesto v našom rebríčku. Odborníci vyzdvihli niekoľko výhod tohto nástroja. Odolnosť vyniká predovšetkým tým, že ani pri pádoch z betónu nedochádza k poškodeniu puzdra. Čierna stupnica na bielom pozadí dobre čitateľná, oceľový pás dlhý 7,5 m a široký 25 mm. čeľusť meracieho pásu je vybavená magnetickou zarážkou, ktorá zaisťuje bezpečné uchytenie na oceľových povrchoch. Oceľ je potiahnutá špeciálnym povlakom, ktorý zvyšuje životnosť meracieho nástroja.

Používatelia zistili niekoľko drobných nedostatkov, ktoré zabránili tomu, aby merací prístroj predbehol lídrov. Telo nie je vybavené gumovými podložkami a hmotnosť modelu je pomerne vysoká (0,342 kg).

Výhody

 • robustnosť;
 • Magnetická zátka;
 • prijateľná cena;
 • čiernobiela stupnica.

Nevýhody

 • Puzdro bez gumového polstrovania;
 • vysoká hmotnosť.

BACHO MTS-8-25

Hodnotenie: 4.7

BACHO MTS-8-25

Vysoko presný merací nástroj je merací pásik BACHO MTS-8-25. Vysoká cena výrobku naznačuje, že výrobok je určený pre profesionálov. Rozsah merania obmedzený na 8 m, šírka oceľového pásu 25 mm. S kompaktným, ergonomickým puzdrom (100 x 40 x 85 mm) merací pás meria 0,47 kg v jednom balení. Odborníci uznávajú jednoduchosť používania špeciálneho prahu. Pomocou neho možno okraj pásky bezpečne pripevniť k meranému objektu. Meracie pásmo sa zastaví na jednom kroku od troch víťazných.

Stavební odborníci sú spokojní s kvalitou meracieho pásu BACHO MTS-8-25 a jeho jednoduchým používaním. Potenciálneho zákazníka môže od nákupu odradiť len vysoká cena.

Výhody

 • Ergonomické puzdro;
 • Gumová ochrana krytu;
 • Stupnica odolná proti opotrebovaniu;
 • zakliesnený jazyk.

Nevýhody

 • vysoká cena
 • vysoká hmotnosť.

Gross Doppelhaken, obojstranný, 25 mm x 8 m

Hodnotenie: 4.6

Gross Doppelhaken

Štýlový dizajn meracieho pásu Gross Doppelhaken ponúka čínsky výrobca. Má obojstrannú stupnicu, ktorá umožňuje merať vzdialenosti až do 8 metrov. Oceľový meter so šírkou 25 mm má ochranný nylonový povlak, ktorý ho robí odolným. Odolný aj z hľadiska krytu. Jeho základom je plast ABS s termoplastickou gumou ako ochranným nárazníkom. Takže ani pád z výšky 1,5 metra nepoškodí meradlo. Model nie je v prvej trojke kvôli svojej veľkej hmotnosti (0,5 kg) a jeho nosenie v klipe vyžaduje široký opasok.

Majitelia si všimnú obojstrannú stupnicu, dvojmetrový rovný dosah, mäkké krútenie. Problémy s brzdou sa objavia po šiestich mesiacoch.

Výhody

 • Obojstranná stupnica;
 • gumová vložka na tele;
 • štýlový vzhľad; hladké natáčanie.

nevýhody

 • vysoká hmotnosť;
 • krátkodobá brzda.

Empire EM05MMT

Skóre : 4.5

Empire EM05MMT

Bez extravagancie vyrobený meter Empire EM05MMT. Model má štvorcový tvar, z hľadiska komfortu stráca na lídrov v rebríčku. Maximálna dĺžka merania je obmedzená na 5 m, čo nie je vždy dostatočné ani pri rekonštrukcii bytu. Plastové puzdro vyzerá dobre, ale gumová ochrana jednoznačne chýba. Z užitočných možností odborníci upozorňujú na magnetický záves a automatické zastavenie. Páska je vyrobená z pružinovej ocele, povlak odolný proti opotrebovaniu chráni meracie stupnice počas odvíjania a krútenia. napriek krátkej dĺžke má nástroj vysokú hmotnosť (0,45 kg) a vysokú cenu.

Používatelia sú spokojní s kvalitou montáže amerického meracieho pásu, jeho trvanlivosťou. Tieto vlastnosti však na víťazstvo v rebríčku nestačia.

Výhody

 • vysokokvalitná montáž;
 • magnetický záchyt;
 • odolný oceľový pás;
 • Autostop.

Nevýhody

 • veľká hmotnosť
 • vysoká cena.

Stanley MAX 5m

Hodnotenie: 4.4

Stanley MAX

Ďalší 5-metrový meter sa dostal do nášho zoznamu najlepších. Je kompaktný a ľahký, dá sa ľahko upevniť pomocou karabíny. Stanley MAX je ideálny pre stavbárov, dekoratérov a montážnikov. Výrobca vytvoril ergonomicky navrhnuté telo, takže nástroj pohodlne padne do dlane každej veľkosti. Veľká číselná stupnica na oboch stranách oceľového pásu na ľahké čítanie. Odnímateľný magnet umožňuje meranie oceľových konštrukcií jednou rukou. Plastové telo je pokryté pogumovaným puzdrom, ktoré ho chráni pri páde na tvrdý povrch.

Model dopĺňa náš rebríček, t. . Mnohí používatelia sú sklamaní z trvanlivosti výrobku. Najčastejšia sťažnosť sa týka spoľahlivosti pripojenia pásky k háku.

Výhody

 • primeraná cena;
 • Nízka hmotnosť (0,28 kg);
 • kompaktné rozmery;
 • dvojdielne puzdro.

Nevýhody

 • krátka životnosť.

Najlepší meter dlhší ako 10 metrov

Pri rýchlom a presnom meraní na veľkých budovách vám môžu byť veľmi nápomocné meracie pásky dlhé 20-30 metrov. Mali by byť vybavené účinným systémom navíjania. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť dvom modelom.

RUČNÉ NÁRADIE STANLEY STANLEY FATMAX 30 M

Hodnotenie: 4.9

RUČNÉ NÁRADIE STANLEY STANLEY FATMAX 30 M

Ručné náradie STANLEY STANLEY FATMAX 30-metrový meter nájde uplatnenie na veľkých stavbách. Tento americký dizajn s úzkym pásom (10 mm) znižuje hmotnosť na 1,3 kg. Na konci pružného oceľového pásu je pripevnená drôtená slučka na jednoduché pripevnenie k východiskovému bodu. Efektívny navíjací mechanizmus v plastovom puzdre na rýchle navíjanie. Gumová podložka tlmí merací pás v prípade náhodných pádov alebo nárazov. Odborníci ocenili jeho vysokú kvalitu vyhotovenia, vďaka čomu sa v našom rebríčku produktov umiestnil na prvom mieste.

Stavbári si pochvaľujú meter pre jeho presnosť, spoľahlivosť a trvanlivosť. Medzi nevýhody tohto nástroja patrí podľa používateľov jeho vysoká cena.

Výhody

 • rýchle navíjanie meracieho pásu;
 • dvojdielny kryt;
 • povrchová úprava stupnice odolná proti opotrebovaniu;
 • kvalitná montáž.

Chyby

 • vysoká cena.

TOPEX 28C412

Hodnotenie: 4.8

TOPEX 28C412

Vynikajúca rovnováha medzi cenovou dostupnosťou, nízkou hmotnosťou (0,34 kg) a dĺžkou (20 metrov) sa nachádza v meracom páse TOPEX 28C412. Poľský merací prístroj sa dodáva s oceľovou páskou širokou 12,5 mm. Vďaka kompaktným rozmerom sa zmestí do vrecka alebo malej tašky. Model sa dá nosiť aj na zápästí vďaka remienku na zápästie. Plastové puzdro nemá ochranu vo forme gumového krytu, čo by sa malo pripísať nevýhodám. Pri náhodnom páde sa meradlo ľahko poškodí. Preto ho odborníci zaradili na druhé miesto.

Používateľom sa páči dlhý pás, nízka hmotnosť, popruh na držanie v ruke. Majitelia považujú za nevýhodu absenciu magnetického háčika a gumového krytu.

Výhody

 • nízka hmotnosť;
 • kompaktná veľkosť;
 • prijateľná cena;
 • remienok na zápästie.

Nevýhody

 • plastové puzdro nemá žiadnu ochranu

Najlepšie geodetické meracie pásky

Meradlo je spoľahlivým pomocníkom geodetov pri ich profesionálnej práci. Od bežných modelov sa líši nielen svojou väčšou dĺžkou (30-50 metrov), ale aj špeciálnym tvarom rukoväte. Tu je niekoľko kvalitných vzoriek.

Empire EM30MFG

Hodnotenie: 4.9

Empire EM30MFG

Merač Empire EM30MFG má jednoduchý a používateľsky prívetivý dizajn. Výrobca použil otvorené puzdro, je vyrobené z odolného plastu ABS. D-rukoväť je navrhnutá tak, aby pri odvíjaní pásu bezpečne držala nástroj na mieste. Gumové podložky zvyšujú pohodlie pri používaní a chránia výrobok pred poškodením v prípade pádu. Vyrába sa s použitím 19 mm širokej pásky zo sklenených vlákien, čím sa hmotnosť 30-metrového výrobku znižuje na 0,96 kg. Na odvíjanie plátkov je k dispozícii špeciálna sklápacia rukoväť. Tento model je na čele nášho rebríčka.

Používatelia nemajú žiadne sťažnosti na spracovanie a spoľahlivosť meracieho pásu. Výrobok je 100 % hodný peňazí, ktoré ste do neho investovali.

Výhody

 • dvojdielne telo;
 • pohodlná rukoväť;
 • nízka hmotnosť;
 • vysokokvalitná montáž.

Nevýhody

 • vysoká cena.

MATRIX 31226, 50 m x 12,5 mm

Hodnotenie: 4.8

MATRIX 31226

Užitočný nástroj pre geodetov, čínsky meter MATRIX 31226. Meria do 50 metrov. Výrobcovi sa podarilo vyrobiť pás z tenkej ocele so šírkou 12,5 mm. Hmotnosť výrobku preto mierne presahuje hranicu 1 kg. Ochrana proti korózii pre meracie pásky s plastovými povlakmi. Uzavreté puzdro je vyrobené z odolného plastu, iba rukoväť D má gumový kryt. Zaostrený hrot umožňuje inštaláciu meracieho pásu do zeme, čo je obzvlášť užitočné pri dlhých meraniach.

Pri práci s meradlom geodeti identifikovali nielen pozitívne, ale aj negatívne aspekty. Sťažnosti sa týkajú najmä krátkej životnosti skladacieho mechanizmu. Preto je v rebríčku na druhom mieste.

Výhody

 • uzavreté puzdro;
 • Hrot sa zasunie do zeme;
 • oceľová páska;
 • ochrana proti korózii.

Nevýhody

 • bez gumovej podložky;
 • krátkodobý skladací mechanizmus.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: