16 najlepších zváracích invertorov

Skutočnou revolúciou v oblasti zváracích zariadení bol invertor. Tieto moderné zariadenia si získali srdcia domácich používateľov kompaktnosťou, nízkou hmotnosťou a dobrým výkonom. A ak prvé modely kvôli ich vysokej cene ocenili len profesionáli, dnes sa invertory stali cenovo dostupnými aj pre garážnikov a domácich majstrov. Rozšírila sa aj ponuka týchto špecializovaných výrobkov na domácom trhu. Predajná sieť ponúka rôzne produkty s ohľadom na cenu, funkčnosť a účel. Aby ste sa nerozhodli nesprávne, je užitočné oboznámiť sa s odporúčaniami odborníkov.

Kritériá výberu zváracieho invertora

 1. Najskôr sa musíte rozhodnúť, čo potrebujetetyp zvárania, ktoré vykoná menič. Niektoré modely sú určené na ručné oblúkové zváranie, iné umožňujú prácu v argóne a ďalšie sú poloautomatické stroje s ochrannou atmosférou v podobe oxidu uhličitého.
 2. Každý menič má osobitné technické parametre. Jedným z kľúčových parametrov jemaximálny prúd. Je však doplnená o čas, počas ktorého je zariadenie zapnuté pri maximálnom prúde, a táto hodnota je vyjadrená v percentách. Čím vyšší je SW, tým dlhšie môžete zvárať bez obáv z prehriatia invertora.
 3. Dôležitou vlastnosťou pre domácich používateľov jerozsah vstupného napätia, pri ktorej môže stroj pracovať. Preto sa pred kúpou oplatí zmerať hodnotu v sieti, najmä počas prehrievania.
 4. Moderné zváracie invertory sú vybavené množstvom užitočných funkcií, ktoré pomáhajú pri práci.Záblesk elektrického oblúkaautomaticky reguluje výkon zariadenia podľa zaťaženia.Horúci štartumožňuje používať elektródy nízkej kvality. Nepriľnavý režim zabraňuje prilepeniu elektród na kov, čím klesá prúd a napätie.
 5. Menšia hmotnosť a kompaktné rozmery umožňujú pohodlnejšie používanie meniča.

Najlepšie zváracie invertory v našom prehľade. Pri zostavovaní hodnotenia sa zohľadnili tieto kritériá:

 1. účel spotrebiča;
 2. typ zvárania;
 3. technické parametre;
 4. cena;
 5. znalecký posudok;
 6. spätná väzba od spotrebiteľov.

Najlepšie hodnotenie zváracieho invertora

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie lacné invertory pre ručné oblúkové zváranie1Wester MMA-VRD 2008 550€
2RESANTA SAI-2507 431€
3Fubag IR 2005 690€
4KEDR MMA-2008 100€
Najlepší zvárací invertor TIG1Aurora INTER TIG 200 AC/DC P
  sa
36 900€
2Wester TIG 22012 850€
3Svarog PRO TIG 200 DSP (W207)24 920€
najlepší automatický zvárací invertor1Svarog REAL MIG 200 (N24002)22 910€
2Aurora OVERMAN 18023 800€
3RESANTA SAIPA-190MF23 369€
4Wester MIG 12015 000€
Najlepší invertor na rezanie plazmou1Aurora AIRFORCE 8064 300€
2Weldarog REAL CUT 70 (L204)44 530€
3RESANTA IPR-4031 710€
Najlepší prémiový zvárací invertor1Fubag INTIG 320 T AC/DC P
  SE
169 900€
2LUEWELD Megamig 400S162 160€

Najlepšie lacné ručné oblúkové zváracie invertory

Mnohým začínajúcim zváračom, ktorí si nemôžu zdokonaliť svoje zručnosti v dielni, sa odporúča vybrať si lacný zvárací invertor. O to viac, že sú medzi nimi dôstojné meniče, ktoré zvládnu aj tie najzložitejšie úlohy. Odborníci vybrali niekoľko zaujímavých modelov.

Wester MMA-VRD 200

Hodnotenie: 4.8

Wester MMA-VRD 200

Čínsky menič Wester MMA-VRD 200 sa môže pochváliť vynikajúcimi technickými vlastnosťami za prijateľnú cenu. Odborníci dali tomuto modelu palmu nahor za stabilnú prevádzku zariadenia v širokom rozsahu vstupných napätí (120-260 V). Vhodné na prácu s elektródami s priemerom do 5 mm, k dispozícii s rôznym povlakom (bázický, rutilový, celulózový). Možno zvárať rôzne druhy ocele (nehrdzavejúca, nízkouhlíková, nízkolegovaná) a meď.

Výrobca vybavil menič ďalšími funkciami. Podpora VRD umožňuje zapálenie oblúka, keď je napätie príliš nízke, zatiaľ čo možnosť Arc Trigger automaticky upravuje zvárací prúd počas zvárania.

Výhody

 • stabilná prevádzka v širokom rozsahu napätí;
 • široká funkčnosť;
 • prijateľná cena;
 • dlhodobá nepretržitá prevádzka.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť.

RESANTA SAI 250

Hodnotenie: 4.7

RESANTA SAI-250

Model hodný pozornosti domácich zváračov bol vyvinutý v Lotyšsku, ale vyrobený v Číne. Invertor RESANTA SAI-250 v niektorých parametroch prevyšuje víťaza rebríčka a približuje sa profesionálnym zariadeniam. Zváračka má napríklad najvyšší maximálny prúd (250 A), vysoký prevádzkový čas pri maximálnom prúde (70 %), vysoké napätie naprázdno (80 V) a možnosť používať elektródy s priemerom 6 mm. Nie je to zlý vzhľad a pracovný rozsah vstupného napätia (140-260 V), ktorý nemôže nepotešiť domácich používateľov.

Stroj sa umiestnil na druhom mieste pre nedostatok moderných funkcií, ktoré by pomohli začiatočníkom pri práci. Aj používatelia v recenziách sú nespokojní s krátkymi káblami a zlým nosným popruhom.

Výhody

 • Vynikajúce technické parametre;
 • možno použiť hrubšie elektródy;
 • nízka cena.

Nevýhody

 • krátke vodiče.

Fubag IR 200

Hodnotenie: 4.6

Fubag IR 200

Ak sa od zváračky vyžaduje mobilita, potom sa oplatí pozrieť sa na Fubag IR 200. Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť (4,64 kg) a prijateľná cena – to sú kritériá, na základe ktorých odborníci udelili meniču tretie miesto v rebríčku. Pri skromných rozmeroch má zariadenie slušný výstupný prúd (200 A) a vysokú účinnosť (85 %). Až do vodičov menovitého výkonu zariadenie nedovolilo dosiahnuť malý zvárací prúd (5 A), ako aj skrat pri maximálnom prúde (40 %).

Treba poznamenať, že za nízku cenu sa výrobcovi podarilo zváračku celkom dobre vybaviť. Vybavené funkciami proti pripaľovaniu, ťahu oblúka a horúceho štartu. Vďaka technológii Arc-Force dosahuje stabilný oblúk.

Výhody

 • kompaktný a ľahký;
 • vysoký zvárací prúd a účinnosť;
 • pokročilé funkcie;
 • nízka cena.

nevýhody

 • krátke vodiče;
 • Obmedzený čas prevádzky pri maximálnom prúde.

Kedar MMA-200

Hodnotenie: 4.5

Kedar MMA-200

Domáci vývoj realizovaný v jednej z tovární v Číne si tiež našiel čestné miesto v našom rebríčku. Menič Kedr MMA-200 oslovil odborníkov svojím dobrým spracovaním a mnohými pozitívnymi hodnoteniami spotrebiteľov. Dobre vyzerajú aj také technické parametre modelu, ako je maximálny (200 A) a minimálny (20 A) zvárací prúd, účinnosť (85 %), čas aktivácie (60 %). Zváračka používateľov príjemne prekvapí svojou tichou prevádzkou, kompaktnosťou a mobilitou. Zvárací invertor je ideálny na použitie na chate alebo v garáži. Žiadne problémy s údržbou a opravami vďaka dobre rozvinutej servisnej sieti. Pre pohodlné používanie zváracieho horáka amatérmi je invertor vybavený funkciou proti pripaľovaniu a funkciou horúceho štartu.

Výhody

 • vysokokvalitná montáž;
 • dobré technické vlastnosti;
 • tichá prevádzka.

Nevýhody

 • krátke vodiče;
 • Náročný výber elektród.

Najlepšie invertory na zváranie argónovým oblúkom

Na zváranie niektorých neželezných kovov, ako aj na vytvorenie dobrého spoja medzi jednotlivými oceľovými polotovarmi je potrebná ochranná atmosféra. Túto úlohu úspešne plní inertný plyn argón. Takéto meniče majú zložitejšiu konštrukciu a vysokú cenu. Odborníci odporúčajú tieto modely.

Aurora INTER TIG 200 AC/DC P
  sa

Hodnotenie: 4.9

Aurora INTER TIG 200 AC/DC P<ul></div><p>se“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/62616666193961-4116.jpg“ title=“Aurora INTER TIG 200 AC/DC P</p><ul>se“><p>Jedným z najobľúbenejších invertorov pre zváranie argónovým oblúkom je Aurora INTER TIG 200 AC/DC P</p><ul>sa. Model je určený pre profesionálov, je vybavený všetkými potrebnými nastaveniami a úpravami. Stroj má atraktívnu cenu, ale dokáže spájať obrobky s hrúbkou až 10 mm. Menič je schopný pracovať v širokom rozsahu vstupných (187-253 V) a prevádzkových napätí (18-28 V). Prevádzkový čas pri maximálnom prúde 60 %.<p>Odborníci zohľadnili pozitívne reakcie zákazníkov a prístroju udelili prvé miesto v hodnotení. Je užívateľsky prívetivý, atraktívny a nespôsobuje zváračovi žiadne problémy.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalitné spracovanie;</li><li>používateľská prívetivosť;</li><li>estetický vzhľad;</li><li>širokú škálu nastavení.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>Wester TIG 220</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Wester TIG 220

Profesionálni zvárači vysoko oceňujú zváračku Wester TIG 220 a naši odborníci s nimi súhlasia. Predovšetkým cenová dostupnosť modelu, ktorá je dokonale vyvážená vynikajúcimi technickými vlastnosťami. Zvárací prúd dosahuje hodnotu 220 A, čo je viac ako u konkurencie, môže sa pochváliť jednotkou a dĺžkou prevádzky pri maximálnom prúde (70 %). Výrobca vybavil zariadenie množstvom užitočných funkcií, ako je napríklad ochrana proti prilepeniu, prídavné spaľovanie oblúka a horúci štart. LCD displej na nastavenie meniča, ktorý umožňuje nastavenie prúdu s presnosťou 1 A.

Aj pre začínajúceho zvárača bude ťažké vyradiť spotrebič z prevádzky, pretože je to po prvýkrát. . má systém núteného chladenia a v prípade prehriatia sa zariadenie vypne tepelnou ochranou.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • vynikajúce technické parametre;
 • bohaté funkcie.

Nevýhody

 • Krátke napájacie káble.

Svarog PRO TIG 200 DSP (W207)

Hodnotenie: 4.8

Zvárací invertor PRO TIG 200 DSP (W207)

Vysoko kvalitné zváranie argónovým oblúkom s invertorom Svarog PRO TIG 200 DSP (W207). Odborníci ho zaradili medzi troch najlepších víťazov vďaka vyváženej povahe jednotky. Model je vybavený dotykovým ovládacím panelom, širokými možnosťami pre oblúkové a argónové zváranie. Len o málo horšie zariadenie vedie v takých parametroch, ako je rozsah vstupného napätia (187-253 V), maximálny zvárací prúd (180 A pre MMA). Z hľadiska kompaktnosti a ľahkosti je však vhodnejšie. Menič má všetky moderné funkcie, od nepriľnavosti až po horúci štart.

Dostať sa na vrchol nášho rebríčka zváračiek, ktorým zabránili negatívne hodnotenia používateľov. Väčšina sťažností sa týka slabých vodičov, jednotka sa bojí prachu vo vzduchu.

Výhody

 • jednoduché nastavenie oblúka a úderu;
 • nízka hmotnosť;
 • kvalitná montáž.

Nevýhody

 • slabé vodiče;
 • vysoký dopyt po čistom vzduchu.

Najlepší automatický zvárací invertor

Poloautomatické zváranie zaujíma osobitné miesto vo výrobnom a opravárenskom sektore. Roztavený drôt spája dva obrobky v oxide uhličitom. Takýto menič si vyžaduje prívod ochranného plynu. Podľa odborníkov stojí za zváženie niekoľko modelov.

Zvárací stroj REAL MIG 200 (N24002)

Hodnotenie: 4.9

Svarog REAL MIG 200 (N24002)

Univerzálny zvárací invertor Svarog REAL MIG 200 (N24002) je medzi Rusmi veľmi žiadaný. Odborníci to vysvetľujú nielen vynikajúcim výkonom, ale aj prijateľnou cenou. Tento model sa zaslúžene umiestnil na prvom mieste v rebríčku. Prístroj má vynikajúce údaje o prúde v manuálnom oblúkovom režime (10-160 A), ako aj v poloautomatickom režime (30-200 A). Zvárač tak získava viac priestoru na prácu. Zatiaľ čo zváranie tenkých plechov je výhodnejšie v poloautomatickom režime, zváranie hrubších dielov je jednoduchšie s elektródou s priemerom 1,5-4,0 mm.

Používatelia chvália výkon stroja. Chválil aj také vlastnosti zváračky, ako je funkčnosť, horák, stabilná prevádzka v prípade kolísania napätia.

Výhody

 • energie;
 • univerzálnosť;
 • jednoduchosť používania;
 • vysoká účinnosť (85%).

Nevýhody

 • bez držiaka elektród.

Aurora OVERMAN 180

Hodnotenie: 4.8

Aurora OVERMAN 180

Najodolnejším zváracím poloautomatom v našom rebríčku bol model Aurora OVERMAN 180. Túto funkciu, dôležitú pre Slovensko, hodnotili odborníci vysoko a zaradili ju na druhé miesto. Používatelia zaznamenali niekoľko ďalších výhod zariadenia. Napríklad maximálny prúd invertora (175 A) umožňuje použitie zváracieho drôtu s hrúbkou až 1 mm. Zvárací invertor je tiež energeticky veľmi úsporný (4,7 kW). Manuálne nastavenie tvrdosti krivky napätia je veľkým prínosom.

Vysokokvalitné zvary do posledného milimetra vďaka plynnému oxidu uhličitému po vypnutí prúdu (funkcia dodatočného plynu). Výsledkom je výnimočne pevný a dlhotrvajúci zvar.

Výhody

 • spoľahlivosť;
 • mrazuvzdornosť (-20 °C);
 • flexibilné nastavenie parametrov zvárania.

Nevýhody

 • Nepohodlný systém podávania drôtu.

RESANTA SAIPA-190MF

Hodnotenie: 4.7

RESANTA SAIPA-190MF

Pomerne silným konkurentom pre lídrov hodnotenia je zvárací poloautomat RESANTA SAIPA-190MF. Má vysoký maximálny prúd (190 A) a dlhý prevádzkový čas pri hornej hranici (70 %). Úžasne všestranný stroj, ktorý možno použiť na oblúkové, argónové a poloautomatické zváranie. Mierne horšie strojové predprípravky na vedenie v hrúbke drôtu (0,8 mm) a rozsahu vstupných napätí (198-242 V). Ale z hľadiska mobility model vyzerá pôsobivo, hmotnosť jednotky je len 13 kg.

Jedným z problémov výrobkov značky RESANTA je zlá logistika. Ak si teda kúpite zváračku od tejto spoločnosti, môžete sa stretnúť s nedostatkom spotrebného materiálu a náhradných dielov.

Výhody

 • všestranné možnosti;
 • vysoký zvárací prúd;
 • jednoduché.

Nevýhody

 • nedostatok náhradných dielov na domácom trhu.

Wester MIG 120

Hodnotenie: 4.6

Wester MIG 120

Mnohých pracovníkov malých dielní môže prilákať dostupnosť zváracieho poloautomatu Wester MIG 120. Napriek skromnému maximálnemu zváraciemu prúdu 120 A je zváračka schopná úspešne pracovať s 1 mm drôtom. Zváračka pracuje s nízkou spotrebou energie. . výkon je obmedzený na 4,7 kW. Vyššie v našom hodnotení modelu neumožnilo krátky čas zapnutia pri maximálnom prúde (10%). Preto hovoriť o profesionálnom účele je sotva vhodné. Napriek tomu si zváračka veľmi dobre poradí s dielmi s hrúbkou do 3 mm.

Čínsky výrobca takmer kompletne vybavil stroj na prácu. Spolu so zariadením v súprave sa dodáva napájací kábel s baterkou, maska, kábel s uzemňovacou sponou, kladivo v kombinácii s kefou.

Výhody

 • bohaté dokončenie;
 • nízka cena;
 • štýlový dizajn.

Nevýhody

 • plyn odparuje ochranný plyn cez závitový spoj.

Najlepší invertor na rezanie plazmou

Meniče sa používajú nielen na spájanie viacerých kovových prvkov, ale aj na rezanie. Pri výbere frézy venujte pozornosť takému dôležitému parametru, ako je hrúbka rezaného kovu. Odborníci vybrali niekoľko dobrých zváracích invertorov s rôznymi funkciami.

Aurora AIRFORCE 80

Hodnotenie: 4.9

Aurora AIRFORCE 80

Invertorová plazmová rezačka Aurora AIRFORCE 80 pracuje z trojfázovej siete. Jeho výkon postačuje na rezanie kovu s hrúbkou až 30 mm. Podľa mnohých faktorov zariadenie prevyšuje svojich konkurentov, pre ktoré mu odborníci dali prvé miesto v rebríčku. Stroj má maximálny rezný prúd 80 A a maximálny čas zapnutia 60 %. plazmovú rezačku možno prevádzkovať v širokom rozsahu teplôt od -20 °C do +50 °C.

Profesionálni zvárači uznávajú hodnotu tohto cenovo dostupného zariadenia. Vyznačujú sa bezkontaktným zapaľovaním oblúka, vysokou rýchlosťou rezania, širokou škálou kovov a zliatin, ktoré možno spracovávať.

Výhody

 • Dokáže rezať hrubý kov;
 • môže byť prevádzkovaný v širokom rozsahu teplôt
 • kompaktnosť a energetická účinnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Weldarog REAL CUT 70 (L204)

Hodnotenie: 4.8

Svarog REAL CUT 70 (L204)

Ak musíte pracovať s kovmi s hrúbkou do 20 mm, môžete ušetriť na kúpe plazmovej frézy. Pre takéto úlohy by bol optimálny menič Svarog REAL CUT 70 (L204). Je lacnejší ako víťaz rebríčka, ale má o niečo nižší maximálny rezný prúd (60 A). Účinnosť stroja je špičková, dosahuje 85 %. Tento zvárací invertor je vybavený regulátorom filtra, ktorý zjednodušuje nastavenie zváračky. Vďaka účinnému chladeniu vzduchom sa stroj nemusí obávať prehriatia.

Používatelia sa domnievajú, že plazmová fréza Svarog REAL CUT 70 (L204) je dobrým rozpočtovým výrobcom. Je dostatočne spoľahlivý vďaka robustnosti a vysokej kvalite komponentov a záručnej dobe 5 rokov. Nástroj nemá rád slabú sieť a rez nie je veľmi presný.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • vysoká účinnosť;
 • neprehrieva sa.

Nevýhody

 • Nespoľahlivá baterka.

RESANTA IPR-40

Hodnotenie: 4.7

RESANTA IPR-40

Zváracie stroje z Lotyšska sa osvedčili na Slovenskom trhu. Model RESANTA IPR-40 má dobré technické parametre, ktoré umožňujú rezanie kovových obrobkov s hrúbkou do 12 mm. V tomto ohľade je horšia ako lídri v rebríčku, za čo získala tretie miesto. Maximálny rezný prúd (40 A) a čas nábehu (35 %) sú o niečo horšie. Jednotka je však schopná fungovať z domácej elektrickej zásuvky (220 V), čo rozširuje rozsah použitia.

Používatelia si všímajú také výhody plazmových rezačiek, ako je ľahkosť (6,6 kg) a kompaktnosť. Zariadenie umožňuje vykonávať prácu rýchlo a presne. Škoda, že spotrebný materiál a náhradné diely pre tento menič nie sú dostupné vo všetkých mestách v Rusku.

Výhody

 • kvalitný rez;
 • vyvážené technické vlastnosti;
 • spoľahlivé a cenovo dostupné.

Nevýhody

 • nedostatok spotrebného materiálu.

Najlepší prémiový zvárací invertor

Prémiový invertor sa stáva nepostrádateľným vybavením pre profesionálnych zváračov. Môže pracovať bez prerušenia dlhý čas bez prehriatia. Potenciálnym kupujúcim ponúkame dva zváracie invertory profesionálnej úrovne..

Fubag INTIG 320 T AC/DC P
  SE

Hodnotenie: 4.9

Fubag INTIG 320 T AC/DC P<ul></div><p>SE“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/51216666193971-316.jpg“ title=“Fubag INTIG 320 T AC/DC P</p><ul>SE“><p>Seriózny zvárací stroj, ktorý zvládne aj tie najnáročnejšie úlohy, je invertor Fubag INTIG 320 T AC/DC P</p><ul>SE. Odborníci ju považujú za najlepšiu pre profesionálov a v našom rebríčku jej udelili prvé miesto. Pre výkonnú zváračku neexistujú žiadne obmedzenia – ľahko si poradí s materiálmi ako hliník, meď a oceľ rôznych tried. Optimálny prevádzkový režim si môžete jednoducho vybrať z 9 programov. Aby sa predišlo prehriatiu počas dlhšieho používania, výrobca vybavil zariadenie účinným chladiacim modulom. Horák je chladený kvapalinou.<p>Napriek relatívne nízkej hmotnosti 25 kg je tento model vybavený vozíkom. Obsahuje plynovú hadicu, uzemňovací kábel a horák.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kombinácia ceny a výkonu;</li><li>Široká škála spracovateľných kovov;</li><li>kvapalinový chladiaci systém.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neboli nájdené.</li></ul><h3>BLUEWELD Megamig 400S</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=BLUEWELD Megamig 400S

BLUEWELD Megamig 400S je automatická zváračka, ktorá ponúka profesionálom úplne nový rozmer. Je určený len na zváranie oxidom uhličitým. Výkonné zariadenie s maximálnym zváracím prúdom 400 A napájané zo siete 380 V. Umožňuje použitie drôtu s priemerom 0,6 až 1,6 mm. Môže byť práškový, čo vám umožní pracovať bez oxidu uhličitého.

Veľká hmotnosť (106 kg) znamenala, že výrobca musel zariadenie vybaviť kolieskami na manipuláciu. Je vybavený diaľkovým podávačom drôtov. Môže byť vybavený 9-metrovým káblom, ktorý vám umožní pracovať ďaleko od zdroja napájania.

Výhody

 • kvalitné zváranie;
 • Široký sortiment zváracieho drôtu
 • vzdialený podávač.

Nedostatky

 • ťažká váha;
 • vysoká cena.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: