5 najlepších výrobcov teplých základných dosiek

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento produkt je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Jednou z posledných inovácií v oblasti vykurovania domov sú teplejšie soklové lišty. Stávajú sa vážnou alternatívou k tradičným radiátorom a podlahovým vykurovacím systémom. Mnohí majitelia domov sa stále obávajú tohto inovatívneho spôsobu vykurovania priestorov a odsúvajú ho do úlohy pomocného zdroja tepla. Existuje však mnoho príkladov, keď sa teplé podlahové dosky stali hlavným vykurovacím systémom. Princíp fungovania je založený na vykurovaní spodnej časti miestnosti (steny a podlahy), ktorá potom vyžaruje teplo. Na Slovenskom trhu sú výrobky zahraničných a domácich spoločností. Líši sa konštrukciou, princípom fungovania a cenou. Odborníci z časopisu Expertology vykonali porovnávaciu analýzu teplých základných dosiek od rôznych výrobcov. Do prehľadu bolo zaradených 5 značiek, ktorých moderné produkty sa osvedčili v domácnostiach Rusov a získali pozitívnu spätnú väzbu od spotrebiteľov.

5 najlepších výrobcov teplých základných dosiek

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
5 najlepších výrobcov soklových líšt1Pán.Tektum5.0
2STN4.9
3Orion4.8
4Techno Board4.7
5Turbo Tech4.6

Pán.Tektum

Hodnotenie: 5.0

Pán Tektum

Obchodná a výrobná spoločnosť Alden Group pôsobí na Slovenskom trhu už viac ako 20 rokov. Vyvíja a vyrába teplé soklové vykurovacie systémy pod značkou Mr.Tektum. Vývojári vychádzali z produktov rakúskeho výrobcu a prispôsobili ich klimatickým podmienkam našej krajiny. Odborníci ocenili vysokú kvalitu použitých materiálov (hliník lisovaný za tepla, meď, mosadz). Chytrá cenová politika si zaslúži pochvalu, a preto sú lišty Mr Tektum u spotrebiteľov také obľúbené.Tektum je k dispozícii širokému okruhu spotrebiteľov. Výrobca uvádza nízku spotrebu energie, takže pri menovitom výkone 200 W spotreba nepresiahne 65 W. Teplejšiu lištu si môžete nainštalovať sami a spoločnosť poskytuje svojim zákazníkom potrebnú technickú podporu. Značka v našom hodnotení vyhráva zlato.

Domáci používatelia sú spokojní s kvalitou výroby, energetickou účinnosťou, jednoduchou inštaláciou, 5-ročnou zárukou. Niektorí spotrebitelia hlásia mierne praskanie v niektorých moduloch.

CTN

Hodnotenie: 4.9

STN

Prelomová technológia pomohla spoločnosti CTN stať sa priekopníkom v oblasti podlahových vykurovacích telies v našej krajine. Odborníci venovali pozornosť inovatívnemu vykurovaciemu prvku, ktorý je založený na amorfnom kovovom páse. Na výrobu tohto jedinečného materiálu výrobca použil ultrarýchle chladenie roztaveného kovu. Vďaka tomu sa teplé soklové lišty rýchlo a rovnomerne zahrievajú, majú minimálnu hrúbku a hospodárne spotrebúvajú elektrickú energiu. Vďaka použitiu amorfného kovu dokáže premeniť elektrickú energiu na tepelnú s účinnosťou takmer 99 %. V katalógu spoločnosti nájdete vykurovacie telesá so zabudovaným termostatom a bez neho, biele a čierne lišty. Niektoré modely majú stupeň ochrany IP67 proti prachu a vlhkosti, čo znamená, že ich možno inštalovať v kúpeľniach. Výrobky STN spĺňajú požiadavky technických predpisov Colnej únie 004/2011 a 020/2011, výrobca získal certifikát ISO 9001-2015 93005.

Ruskí spotrebitelia si obľúbili energetickú účinnosť teplých lišt STN, 5-ročnú záruku, spoľahlivú ochranu proti vlhkosti. Výrobky tejto značky však nie sú dostupné vo všetkých regiónoch krajiny.

Orion

Hodnotenie: 4.8

Orion

Veľa pozitívnych ohlasov na internetové zdroje NM a Ozovik dostal teplé základové dosky Orion. Odborníci identifikovali niekoľko výhod produktov tejto značky. Výrobcovi sa predovšetkým podarilo ponúknuť ruskému spotrebiteľovi prijateľné ceny. Ďalšou výhodou je 5-ročná záruka a maximálna ochrana ohrievačov proti požiaru a skratu. Zákazníci sú spokojní s nízkou spotrebou energie. Vo väčšine prípadov sa na vykurovanie 1 m2. Spotreba elektrickej energie 25 W. Vďaka vysokej účinnosti vykurovania sa lišty Orion často stávajú hlavným zdrojom vykurovania v miestnosti. Vďaka zabudovaným alebo externým termoregulátorom je možné nastaviť automatickú reguláciu vykurovacieho systému. Vďaka spoľahlivej ochrane proti vlhkosti a prachu možno tieto teplé soklové lišty použiť na vykurovanie garáží, skleníkov alebo lodžií. Značka získala v našom hodnotení bronzovú priečku.

Majitelia vo svojich recenziách chvália výrobky Orion za úspornú spotrebu energie, rýchle vykurovanie miestnosti, jednoduchú inštaláciu. Nevýhodou je nepríjemný zápach v prvých dňoch používania.

Techno Board

Hodnotenie: 4.7

Techno Board

Domáca spoločnosť Techno Board sa už viac ako 12 rokov zaoberá vývojom a výrobou vykurovacích zariadení. V krátkom čase sa výrobcovi podarilo vytvoriť veľký podnik, ktorý zamestnáva viac ako 250 zamestnancov. Odborníci majú radi teplovodné lišty, ktoré poskytujú vysokú úroveň komfortu v miestnosti. Pracujú neviditeľne vo vykurovacom systéme na princípe prirodzenej konvekcie. Zariadenia sú prispôsobené podmienkam Slovenskách obytných budov a ľahko sa inštalujú. Teplonosným médiom môže byť voda alebo glykol. Konvektory sú určené pre teploty do 130 °C a pracovný tlak 16 barov. Výhodou spoločnosti Techno Board je používanie kvalitných materiálov, mnohé diely sa nakupujú vo Fínsku. Jednoduchú obsluhu vodného systému uľahčuje integrovaný odvzdušňovací ventil.

Majitelia domov sú veľmi spokojní s kvalitným spracovaním, spoľahlivými medenými výmenníkmi tepla a atraktívnymi cenami. Za nevýhodu označujú slabý výber farieb a nedostatok elektrických modelov.

Turbo-Tech

Hodnotenie: 4.6

Bohaté skúsenosti s vývojom a výrobou teplých podlahových dosiek nazhromaždila spoločnosť Turbo-Tech. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 2002 a od začiatku sa zameriava na výrobu radiátorov. Výrobky spĺňajú medzinárodné normy a ruské normy GOST. Odborníci ocenili systém automatizácie zvárania, ktorý bol v továrni zavedený v roku 2020. S jeho pomocou sa vytvárajú vodné podstavce TP1, TP2 a TP4, ktoré sú obľúbené u krajanov. V katalógu je miesto aj pre elektrický model TPZ, ktorý je spotrebiteľovi k dispozícii v 5 farbách. Za zmienku stojí dôvera výrobcu v kvalitu svojich výrobkov, ktorú potvrdzuje 5-ročná záruka. Táto značka patrí medzi päť najlepších výrobcov teplých podlahových dosiek.

V recenziách spotrebitelia oceňujú teplé lišty Turbo-Tech pre kvalitné spracovanie, rozvinutú sieť predajcov, dostupnosť sady upevňovacích prvkov. Medzi nevýhody patrí skromná ponuka modelov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: