6 najlepších klieští

Pre skutočného majiteľa je v dome, dielni alebo garáži vždy čo robiť. Preto je súprava nástrojov nevyhnutná. Kliešte v ňom majú čestné miesto. Pomocou tohto náradia môžete pevne uchopiť malé časti, krútiť alebo strihať drôty a vodiče, manipulovať s elektrickým vedením. Multifunkčné náradie má doma každý remeselník, ale časom si musíte kúpiť nové kliešte. aby ste si vybrali najvhodnejší variant, odporúčame vypočuť si odporúčania odborníkov.

Ako si vybrať kliešte

 1. Oceľová základňa.Používatelia majú na kombinované kliešte niekoľko dôležitých požiadaviek. Musia spoľahlivo upevňovať diely s plochým a okrúhlym tvarom, ľahko rezať oceľový drôt (aj s vysokou tvrdosťou), vydržať vážne mechanické namáhanie (pád na podlahu, údery kladivom). Všetky tieto požiadavky spĺňajú modely so základňou z nástrojovej ocele. rezná časť je tvrdená, tvrdosť dosahuje 62 HRC. Kliešte vydržia generáciám remeselníkov.
 2. Ochrana proti korózii. Všetka oceľ koroduje pôsobením vlhkosti, pričom hrúbka podkladu sa každým rokom stenčuje. Dlhodobú ochranu proti korózii zabezpečili výrobcovia prostredníctvom pľuzgierovania (napr. čiernenie, oxidácia). Niklové alebo chrómové pokovovanie sa dnes považuje za najlepšie pokovovanie. dokonalý vzhľad sa zachová aj v prípade, že kliešte nechá nedbalý používateľ vonku.
 3. Podložky.Pohodlné uchopenie a bezpečnosť pri manipulácii s kliešťami. Dodávajú sa v jedno- alebo dvojdielnom vyhotovení a s elektrickými izolačnými podložkami. Plastové podložky sú najjednoduchším typom, sú protišmykové, ale časom môžu skĺznuť z kovovej základne alebo prasknúť. Z hľadiska ergonómie sú vhodnejšie dvojdielne rukoväte s gumovo-polymérovými vložkami. Jedinou nevýhodou je ich zničenie pri kontakte s agresívnymi médiami (benzín, nafta). Ak ide o elektrický prúd, odporúča sa vybrať si kliešte s dielektrickými pákovými rukoväťami.
 4. Kvalita vyhotovenia. Pri kúpe klieští by ste mali posúdiť ich výkon priamo v obchode. Najprv stlačte čeľuste a skontrolujte, či sú pevne zatvorené. Nasleduje analýza otočného mechanizmu. V ideálnom prípade by mal bežať hladko a plynulo, bez vôlí alebo vôle. Najlepšie je požiadať konzultanta, aby odstrihol kus tvrdého drôtu a potom skontroloval reznú hranu. nemali by sa vyskytovať žiadne preliačiny ani triesky.

V našom prehľade produktov sme vybrali 6 najlepších kombinovaných klieští. Spomedzi mnohých uchádzačov získali tieto modely od odborníkov a používateľov najvyššie hodnotenie.

Hodnotenie najlepších klieští

Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších klieští1KNIPEX KN-02061803 031€
2NWS CombiMax 109-49-VDE-180mm 180mm1 617€
3HAUPAVDE 205 mm 2112021 520€
4Orbis C60 PRO 46-200/20RR L=200mm634€
5KVT 55985 180mm, 1000V770€
6SHTOK 1000B 180 mm 08102479€

KNIPEX KN-0206180

hodnotenie: 4.9

KNIPEX KN-0206180

Elektrické kliešte KNIPEX KN-0206180 sú univerzálnym nástrojom, ktorý sa hodí na rôzne aplikácie. S týmto modelom je možné bezpečne držať obrobky, prerezávať drôty, ohýbať kovové drôty. Odborníci si pochvaľujú dlhé rezné hrany, ktoré uľahčujú prácu s hrubými dielmi. Nemecké kliešte sú na čele nášho rebríčka vďaka svojej kombinácii viacúčelových vlastností.

Spätná väzba od používateľov na používateľských fórach môže byť veľmi výpovedná. Niektorí remeselníci považujú kliešte za najvhodnejšie na ťahanie, hryzenie a krútenie. Iní používatelia používajú kliešte ako miniatúrny zverák. Všetkým sa však páči používateľská prívetivosť, štíhly vzhľad, výkon a praktickosť.

Výhody

 • vynikajúca kvalita;
 • jednoduché používanie;
 • pevnosť a odolnosť;
 • všestrannosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

NWS CombiMax 109-49-VDE-180mm 180mm

Hodnotenie: 4.8

NWS CombiMax 109-49-VDE-180 180 mm

Medzi dielektrickými kliešťami patrí nemecký model NWS CombiMax 109-49-VDE-180 k lídrom na trhu. Používatelia ho môžu používať na elektroinštalačné práce do 1000 V. Charakteristickým znakom tohto modelu sú jeho spoľahlivé, vysokokvalitné izolačné vlastnosti, ktoré poskytujú maximálnu bezpečnosť klieští. rovné čeľuste sú vyrobené z nástrojovej ocele. Pevne držia rôzne materiály, nie je ťažké ohýbať materiály rôznej tvrdosti.

Okrem veľkého počtu kladov si používatelia všimli aj jednu nevýhodu. Rezné hrany sú len mierne tvrdené, takže pri odhryzávaní tvrdých drôtov zanechávajú ryhy.

Výhody

 • izolačné vlastnosti;
 • nízka hmotnosť (250 g);
 • pohodlné rukoväte;
 • Nemecká kvalita.

Nevýhody

 • mäkké rezné hrany.

HAUPAVDE 205 mm 211202

Hodnotenie: 4.8

VDE 205mm HAUPA 211202

Jednoduchý a účinný nástroj pre domácich majstrov: VDE kliešte 205 mm HAUPA 211202. Vyrábajú sa v Nemecku, takže sa nemusíte obávať problémov s kvalitou výrobkov. Obdĺžnikové čeľuste z nehrdzavejúcej ocele, rezná hrana sa vyznačuje tvrdosťou a ostrosťou. Dvojdielne rukoväte sú vodivé, takže kliešte sú vhodné aj pre profesionálne kliešte. S dĺžkou 205 mm váži 364 g, čo je o niečo viac ako hmotnosť najlepších hráčov.

Domáci zákazníci si pochvaľujú kvalitu nemeckých klieští, kvalitný kov a pohodlné rukoväte. Obdivuhodne odolávajú tvrdým materiálom, ostrie sa nedeformuje ani netupí.

Výhody

 • Robustná oceľová konštrukcia;
 • Pevná rezná hrana
 • pohodlné rukoväte s dielektrickým povlakom;
 • odolné voči mechanickému poškodeniu.

Výhody

 • vysoká hmotnosť.

Orbis C60 PRO 46-200/20RR L=200mm

Hodnotenie: 4.7

Orbis C60 PRO 46-200

Španielsky Orbis C60 PRO 46-200/20RR má zosilnené kliešte. Výrobca použil vysokokvalitnú oceľ s veľkou bezpečnostnou rezervou. čeľuste nástroja majú obdĺžnikový tvar, bezpečne držia diely z rôznych materiálov. Menšia námaha potrebná na prestrihnutie drôtu vďaka rozšírenej reznej zóne. Hrúbka oceľovej tyče sa môže pohybovať od 2,3 mm (maximálna tvrdosť) do 3,8 (mäkký drôt). Nemôže poraziť nemeckých lídrov rebríčka kvôli nedostatku dielektrického povlaku a veľkej hmotnosti (325 g).

Používatelia považujú kliešte Orbis C60 PRO 46-200/20RR za cenný nástroj do domácnosti alebo garáže. Pohodlne vykonávajú širokú škálu operácií.

Výhody

 • vysokokvalitná oceľ;
 • pôsobivý dizajn;
 • Dlhé ostrie;
 • pohodlné rukoväte.

Nevýhody

 • značnú váhu;
 • bez dielektrického povlaku.

KVT 55985 180mm, 1000V

Hodnotenie: 4.6

KVT 55985 180mm, 1000V

Domáce kliešte s izolovanými rukoväťami KVT 55985 sa predávajú za prijateľnú cenu. To však nie je jediná výhoda tohto nástroja. výrobca používa nástrojovú oceľ. Je kalená (tvrdosť ostria HRC 62) a oceľové časti sú poniklované na ochranu proti korózii. Úchopová plocha pre ploché aj oblé obrobky. Kliešte ľahko spracujú tvrdé drôty s priemerom až 1,5 mm. Hodnotené odborníkmi pre spoľahlivosť a trvanlivosť.

Domáce kliešte majú veľa lichotivých slov od elektrikárov a zámočníkov. Ich hlavnými výhodami sú pohodlie, spoľahlivosť a ľahké otáčanie otočného kĺbu. Hoci patria do obchodnej siete a chybné výrobky.

Výhody

 • nástrojová oceľ;
 • Izolované rukoväte;
 • vysoká tvrdosť reznej hrany;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • sa vyskytnú chybné nástroje.

SHTOK 1000V 180 mm 08102

Hodnotenie: 4.5

SHTOK 1000V 180 mm 08102

V našom hodnotení je zahrnutý ďalší model s Slovenskámi koreňmi. Kliešte SHTOK 1000V 180 mm 08102 sú domácim vývojom, ale vyrábajú sa na Taiwane. takýto krok umožnil znížiť cenu nástroja na minimum. Výrobok je mimoriadne ľahký (53 g) a kompaktný (180 mm). rukoväte sú nielen pohodlné, ale aj dielektricky potiahnuté. Takže môžete opravovať elektroinštaláciu doma bez obáv. Odolnosť klieští zabezpečuje kvalitná chróm-vanádiová oceľ. Drôt sa môže strihať reznou hranou čeľustí alebo v špeciálnych zárezoch v závese.

Používatelia sú spokojní nielen s nízkou cenou nástroja, ale aj s jeho dobrou kvalitou. Niektorí majitelia si všimli, že plastové rukoväte kĺžu, čo je nebezpečné pri práci pod napätím.

Výhody

 • nízka cena;
 • izolované rukoväte;
 • dobrá oceľ;
 • nízka hmotnosť.

Nevýhody

 • Rukoväte sa časom zosunú zo základne.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: