6 najlepších vírivých čerpadiel

*Prehľad najlepších videoendoskopov od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom si vyžaduje odborné poradenstvo.

Vírivé čerpadlá dostali svoj názov vďaka obežnému kolesu so zakrivenými lopatkami, ktoré vytvárajú sacie sily. Obežné koleso sa otáča pomocou elektromotora a vytvára odstredivú silu, ktorá čerpá kvapalinu. Motor je rozdelený deliacou stenou a je dodatočne chladený ventilátorom.

Ide o povrchový typ čerpadla, ktorý sa používa na dodávanie vody do odberných miest alebo na čerpanie vody zo studní, jám, riek a iných vodných plôch do nádrží. Iba v tomto prípade sú potrebné dve hadice – jedna ide do prijímacej nádrže a druhá do plniacej nádrže. Lopatková prevádzka menej zaťažuje konštrukciu a mechanizmus je účinnejší ako pri vibračných čerpadlách, takže vírivé čerpadlá majú dlhšiu životnosť, ale sú drahšie. V tomto prehľade sa dozviete, ako si vybrať a ktoré modely získali titul najlepších.

Ako si vybrať vírové čerpadlo

Pri výbere vírivého odstredivého čerpadla venujte pozornosť nasledujúcim parametrom:

 1. Napájanie.K dispozícii od 500 W do 1500 W. Čím vyššia je táto hodnota, tým dlhšie bude čerpadlo schopné nepretržitej prevádzky, čo je dôležité pri odčerpávaní bazéna alebo plnení veľkej nádrže.
 2. Kapacity.Charakteristika sa pohybuje od 2.5 až 3.6 m³/h. Čím vyššie číslo, tým rýchlejšie sa kvapalina čerpá.
 3. Maximálna hlava. Môže mať dĺžku 40 až 70 m. Ak chcete zavlažovať záhradu z nádrže, nezáleží na tom. Na čerpanie vody z rieky na vyvýšené miesto. Ak chcete naplniť rezervné nádrže vo vašom dome, venujte pozornosť výške nádrží.
 4. Hĺbka sania. Niektoré modely dokážu zachytiť kvapalinu z hĺbky 5 m, iné zo 7 m a ďalšie z 8-9 m. To je dôležité pri výbere povrchového čerpadla pre studňu, keď sa berie do úvahy hĺbka k povrchu vody v čase sucha.
 5. Typ čerpanej kvapaliny. Väčšina vírivých čerpadiel je určená len na prečerpávanie čistej vody, ale niektoré sú schopné prečerpávať aj prúd s piesčitými prímesami, čo je vhodné na čerpanie kalnej vody z rieky.
 6. Spôsob inštalácie. Takmer všetky čerpadlá si vyžadujú horizontálnu inštaláciu, ale niektoré môžu fungovať vo vertikálnej polohe. Vhodné, ak v blízkosti nádrže nie je dostatok miesta na montáž na podlahu.
 7. Maximálna teplota čerpanej kvapaliny. Ak je teplota +35…+50ºC, čerpadlo je podmienečne určené na prívod studenej vody. Vírivé čerpadlá s výkonovou krivkou +90º možno použiť na vykurovanie veľkých objektov.
 8. Kapacita ochrany. Monitorovanie hladiny umožňuje automatické čerpanie pri naplnení nádrže, vhodné na vyprázdňovanie pivníc a jímok. Ochrana proti prehriatiu vypne motor, keď sa vinutie príliš zahreje, aby sa motor spálil.

Najlepšie hodnotenie vírivého čerpadla

V online aj offline predajniach je široká ponuka hydromasážnych čerpadiel, preto sme vybrali tie najčastejšie kupované. Medzi obľúbenými modelmi odborníci vybrali odstredivé čerpadlá s dobrými vlastnosťami a pozitívnymi recenziami, ktoré vám pomôžu objektívnejšie vybrať produkt pre vaše potreby.

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie hodnotenie vírivého čerpadla1Calpeda TM 70/A (1300 W)13 900€
2

edrollo PQm 80 (750 W)

15 100€
3Grundfos PF 2-50 (860W)7 700€
4VICHR PN-650 (650 W)4 090€
5UNIPUMP QB 80 (750 W)5 950€
6Sturm! WP9705A (550 W)4 520€

Calpeda TM 70/A (1300 W)

Hodnotenie: 4.9

Calpeda TM 70/A (1300 W)

Na vrchole zoznamu najlepších vírivých čerpadiel je výrobok talianskej značky Calpeda. Odstredivé čerpadlo je jedno z najvýkonnejších odstredivých čerpadiel, ktoré poskytuje výkon až 3 300 W.6 m³/h. Vírové čerpadlo vytvára výtlak 59 metrov, takže je vhodné na spustenie cirkulácie kvapaliny v klimatizačných a vodovodných systémoch veľkých budov. Povolený teplotný rozsah čerpanej kvapaliny +1…+90º C umožňuje použitie na vykurovanie. Sanie je z hĺbky 7 m, čo umožňuje použitie čerpacej stanice v súkromných domácnostiach so studňami.

Toto čerpadlo je synonymom kvality. Má robustný liatinový plášť, ktorý účinne absorbuje vibrácie a odoláva korózii. Hnací hriadeľ Vortex je vyrobený z chrómovej ocele AISI 430, takže vydrží až 50 rokov. Obežné koleso, ktoré vytvára odstredivú silu, je vyrobené z liatej mosadze, ktorá je pevná a tepelne odolná. Všetky tesniace prvky sú vyrobené z keramiky a grafitu, dokonale znášajú teplo a trvalé trenie.

Výhody

 • malé rozmery 13x18x27 cm
 • dômyselne navrhnuté chladenie vzduchom;
 • liatinové teleso čerpadla;
 • mosadzné obežné koleso.

nevýhody

 • relatívne vysoká cena.

edrollo PQm 80 (750W)

Hodnotenie: 4.8

PEDROLLO PQM 80 (750 W)

Druhé miesto tiež pre talianske čerpadlo, ale už od značky Pedrollo. Vírový stroj má výkon 750 W a dodáva až 3 m³/h. Čerpadlo je určené na čistú vodu, ktorá neobsahuje abrazívne častice a má teplotu max. +90 ºC. Až po zrkadlo vo vrte je povolená hĺbka 8 m, aby obežné koleso úspešne vtiahlo prúd. Zákazníci si pochvaľujú krytie IP55, vďaka ktorému je čerpadlo Vortex vhodné na mokré aplikácie, kde naň neprúdia len kvapky vody.

Odstredivé čerpadlo bolo odborníkmi považované za najlepšie, pretože bolo schopné dosiahnuť výtlak 66 metrov, čím v prieskume prekonalo výkon dvojkapacitného lídra. Ale Pedrollo vortex má z hľadiska výkonu trochu navrch, a preto sa umiestnil na druhom mieste. Ďalší pozoruhodný produkt patentovaná podpora z hliníka a mosadze. Pomáha ľahko spustiť čerpadlo po dlhom čase nečinnosti, keď sa iné modely zaseknú a potrebujú vyčistiť a namazať.

Výhody

 • asynchrónny motor s nízkou hlučnosťou;
 • Mosadzné obežné koleso;
 • teplota čerpanej vody do +90 °C;
 • tepelná ochrana s núdzovým vypínačom;
 • Stupeň ochrany IP55.

nevýhody

 • upevňovacie skrutky sa nepohodlne vkladajú;
 • Vysoké náklady.

Grundfos PF 2-50 (860 W)

Hodnotenie: 4.7

Grundfos PF 2-50 (860 W)

Vírivé povrchové čerpadlo má príkon 860 W a dokáže prečerpať až 2.4 m³ za hodinu. Má výšku toku 53 m. Čerpadlo je vyrobené v liatinovom puzdre, ale váži menej ako konkurencia – 7 kg oproti 9 kg. Kompaktné rozmery 13x15x22 cm umožňujú nenápadnú inštaláciu v kotolni alebo kúpeľni v rodinnom dome na zabezpečenie dodávky vody. Ale teplota kvapaliny nie je povolená nad +50 stupňov, takže nemôžete použiť vírovú inštaláciu vo vykurovacom systéme.

Čerpadlo je pozoruhodné svojou konštrukciou, kde je mokrá časť oddelená od motora ďalšou komorou a chladiacim ventilátorom medzi nimi. Zvyčajne majú súťažiaci chladič umiestnený vzadu, ale tu je uprostred. To umožnilo odstrániť elektromotor z komory, aby sa teplo z vody neprenášalo na vinutie cez kovové steny. Táto konštrukcia lepšie chráni motor pred prehriatím súčasným chladením dvoch jednotiek a umožňuje dvadsaťštyrihodinovú prevádzku vírivky.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • kompaktné rozmery 13 x 15 x 22 cm;
 • Jasné označenie na sacích a výtlačných prípojkách;
 • mosadzné obežné koleso.

Výhody

 • krátky sieťový kábel 1.5 ;
 • teplota kvapaliny je povolená do +50 stupňov.

VICHR PN-650 (650 W)

Hodnotenie: 4.6

VORTEX NP-650 (650 W)

Toto čerpadlo je navrhnuté podľa dobrých tradícií ZSSR. Vírnik má liatinový plášť a vydáva sotva badateľné vibrácie. Používatelia tvrdia, že nemusí byť ani pripevnený k základni. Medzi obežným kolesom a priestorom motora je vzduchová medzera, ktorá chráni pred prenosom tepla a prenikaním vody do vinutia. S výkonom 650 W je zariadenie schopné čerpať až 3.Ohrievač má výšku dodávky 6 m³ za hodinu, ale je horší ako ostatné modely s výškou dodávky 45 m v porovnaní s 53 až 66 m. Spotrebuje však menej elektrickej energie. V recenziách používatelia zaznamenali jednoduchosť a spoľahlivosť čerpadla, ako aj dostatočnú hlavu na zavlažovanie záhrady. Inštaláciu však nemôžete použiť vo vykurovacom systéme, pretože maximálna povolená teplota nosiča je +35 stupňov.

Domnievame sa, že je najlepšia vďaka svojej schopnosti čerpať vodu z hĺbky 9 m; vírová stanica môže čerpať vodu z hĺbky 5 m. Väčšina konkurentov má hodnotu 7 m. Ak máte často nízku hladinu vody v studni, je Whirlpool lepšou voľbou – aby ste v čase sucha nenechali záhradu bez vody.

Výhody

 • robustný liatinový plášť;
 • spoľahlivú prevádzku;
 • Sacia hĺbka 9 m;
 • výstup 3.6 m³/h.

Nevýhody

 • Prípustná teplota čerpanej vody nepresahuje +35 ºC;
 • Na odskrutkovanie zaseknutého obežného kolesa môže byť potrebný WD40.

UNIPUMP QB 80 (750 W)

Hodnotenie: 4.5

UNIPUMP QB 80 (750 W)

Ďalší model ruskej značky má výkon 750 W a čerpá až 50 m. Vírová stanica je schopná prijímať vodu z hĺbky 5 metrov. Za jednu hodinu stroj prečerpá až 2 m³/h.7 cu, ale teplota kvapaliny nesmie prekročiť +35º C. V recenziách čerpadla sa chváli jeho údržba a dostupnosť náhradných dielov. Majitelia si tiež všímajú jednoduchosť prvého spustenia, pretože komora má schopnosť samonasávania, ak je bod prívodu kvapaliny do výtoku vyšší, čo zjednodušuje pripojenie a prvé spustenie.

Čerpadlo sme pridali do nášho zoznamu najlepších vďaka jeho nízkej citlivosti na vzduchové bubliny a piesok. Je ideálny na zavlažovanie záhrady z blízkeho potoka, aby ste získali veľkú úrodu bez nosenia vody vo vedrách alebo plytvania vodou z centrálneho vodovodu.

Výhody

 • vynikajúca hlava na zavlažovanie;
 • Jednoduché pripojenie a prvé spustenie;
 • Čerpá, aj keď je vo vode piesok;
 • dostupné náhradné diely.

Nevýhody

 • tenká škrupina;
 • hlasitá prevádzka;
 • len pre studenú vodu;
 • niektoré majú mikrotrhliny.

Sturm! WP9705A (550 W)

Hodnotenie: 4.4

STURM! WP9705A (550 W)

Sortiment dopĺňa relatívne lacné čerpadlo od spoločnosti Sturm na čerpanie kvapalín s teplotou do +40 °C. Model víru váži 8.2 kg, čo svedčí o hrubej liatine v liatej konštrukcii. Časť s čerpadlom je od motorového priestoru oddelená vzduchovou medzerou pre dlhší čas prevádzky bez prehriatia. Na dodatočnú ochranu proti korózii výrobca kov natrel práškovou farbou. maximálna hĺbka nasávania je 8 m, a preto je vhodná pre hlboké studne a technické jímky.

Podľa recenzií ide o jedno z najtichších vírivých čerpadiel. Zákazníci ho používajú na čerpanie vody z bazéna a vydrží 3-4 hodiny bez prehriatia. Vírivá jednotka sa vyznačuje aj svojím pomerom výkonu k výkonu. Pri výkone 550 W produkuje až 2.7 m³/h a dosahuje výšku až 55 m. Konkurenčné čerpadlá to dokážu s výkonom 750 W.

Výhody

 • dobre navrhnuté chladenie vzduchom;
 • nízka spotreba energie;
 • liatinový kryt;
 • tichá prevádzka.

Nevýhody

 • Po dlhšom státí sa ťažko štartuje – je potrebné otočiť hriadeľom, ale je to možné len pomocou plynového kľúča;
 • bez sieťovej zástrčky.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: