7 najlepších lepidiel na vinylové tapety

Výhody vinylových tapiet sú domácim staviteľom a používateľom dobre známe. Husté tkaniny zakrývajú drobné chyby podkladu, pričom rozsah je úžasný. Na spoľahlivé lepenie týchto ťažkých tapiet však potrebujete kvalitné lepidlo. Mnohí výrobcovia vyrábajú vzorce pre rôzne modifikácie vinylu. Niektoré z nich majú univerzálne vlastnosti, iné majú úzku špecializáciu. Profesionálni tapetári odporúčajú pri výbere lepidla na vinylové tapety zvážiť niekoľko nuáns.

Ako si vybrať lepidlo na vinylové tapety

 1. Začiatočníkom uľahčuje prvé kroky v dekorovaní univerzálne lepidlo. Začiatočníkom odpustí niektoré chyby a umožní vám úspešne pracovať so širokou škálou vinylových tapiet. V prípade potreby posilnite priľnavosť univerzálneho zloženia zmenou pomeru v smere zníženia objemu vody. Výsledkom je viskóznejšia hmota, ktorá dobre drží ťažké siete. Nevýhodou mince je zvýšená spotreba lepidla.
 2. Vlastnosti lepidlaNajlepšie lepidlá na vinylové tapety sú však do veľkej miery závislé od charakteru podkladu. Cenovo dostupnejšie zmesi na báze modifikovaného škrobu. a maximálnu penetráciu do štruktúry zabezpečuje metylcelulóza, ale jej prítomnosť v zložení zvyšuje náklady na výrobok.
 3. Prísady do lepidla. Vinylové tapety sa dobre hodia aj do vlhkých miestností (kuchyne, kúpeľne, toalety). V tomto prípade musí lepidlo obsahovať baktericídne prísady, ktoré zabránia rastu plesní alebo húb.
 4. Šetrnosť k životnému prostrediu.Niektorí výrobcovia používajú v technologickom reťazci chemické zlúčeniny, ktoré zďaleka nie sú neškodné pre človeka. Takéto lepidlo má predovšetkým ostrý, nepríjemný zápach. U niektorých ľudí sa môže pri kontakte s lepidlom vyvinúť alergia. Tieto výrobky sa neodporúčajú používať v detských izbách alebo zdravotníckych zariadeniach.
 5. Hodnota pH. Niektoré typy lepidiel môžu po zaschnutí zožltnúť. Tieto zlúčeniny možno identifikovať podľa hodnoty pH. Ak je nižšia ako 7, potom sa po vysušení švu objaví žltnutie. Lepidlá s hodnotou pH vyššou ako 10 sa vyznačujú vysokou transparentnosťou.
 6. Čas varenia a vytvrdzovania. Dôležitý je aj čas prípravy a nastavenia. Zatiaľ čo pre prvý parameter je vhodná zásada „rýchlejšie je lepšie“, pre druhý parameter to nie je také jednoznačné. Začiatočníci potrebujú určitý čas na nastavenie pásu, v takom prípade sa do hry dostane jednoduchosť posúvania.
 7. Pri výbere lepidla hrá hlavnú úlohu cena. Musíte však mať na pamäti aj spotrebu výrobku. Len vtedy je možné uskutočniť ziskový nákup.

Náš výber najlepších lepidiel na vinylové tapety. Pri výbere víťaza rebríčka boli zohľadnené pripomienky odborníkov a spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších lepidiel na vinylové tapety

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie univerzálne lepidlo na vinylové tapety1KLEO TOTAL385€
2Metylan Vinyl Premium s indikátorom280€
3KLEO Smart Vinyl
 • ne Premium
 • 170€
  4Moment Vinyl139€
  Najlepšie lepidlo na papierové vinylové tapety1Axton Vinyl171€
  Najlepšie lepidlo na vinylové netkané tapety1QUELYD ŠPECIÁLNY VINYL229€
  2

  UFAS Spezial Vinyl

  128€

  Najlepšie univerzálne lepidlo na vinylové tapety

  Univerzálne lepidlo je najvhodnejšie na vinylové tapety na netkanom alebo papierovom podklade. Tento výrobok by ste si mali vybrať, ak neviete, aký typ tapety chcete použiť, alebo ak chcete v jednej miestnosti použiť zmes rôznych látok. Odborníci odporúčajú tieto formulácie.

  KLEO TOTAL

  Hodnotenie: 4.9

  KLEO TOTAL

  KLEO TOTAL je určený pre širokú škálu tapiet. Zloženie má niekoľko výhod, ktoré ho robia víťazom ocenenia. Odborníci poukazujú predovšetkým na rovnomerné miešanie s vodou bez akýchkoľvek hrudiek alebo bublín. Na úplné uvarenie stačí počkať 5 minút. Na podklad naneste lepidlo pripravené na použitie, aby ste vytvorili hladký a klzký povrch. Preto remeselníci nemajú problémy s opravou tapetových pásov. Lepidlo je vynikajúce na tapetovanie zadku. Výrobok má dobrú priľnavosť, takže kašu možno použiť na hladkých aj poréznych povrchoch.

  Používatelia sú spokojní s bezpečnosťou lepidla pre ľudí, po zaschnutí sa stáva priehľadným. Výrobca predáva materiál v baleniach po 500 g s dvoma vreckami vo vnútri.

  Výhody

  • Varí rýchlo a je veľmi kvalitný;
  • spoľahlivá fixácia;
  • hladký a klzký povrch;
  • dobrá priľnavosť.

  Nevýhody

  • nie je zistená.

  Metylan Vinyl Premium s indikátorom

  Hodnotenie: 4.8

  Metylan Vinyl Premium s indikátorom

  Lepidlo Metylan Vinyl Premium s indikátorom. Dobre drží na vinylových tapetách, papierových aj vliesových. Vďaka špeciálnej farebnej prísade môže remeselník vizuálne určiť, ako dobre bol pracovný roztok nanesený. Lepiaci šev sa po zaschnutí stáva priehľadným. Okrem indikátora obsahuje aj protiplesňové prísady. Odborníci si všímajú okamžité zmiešanie suchej látky s vodou (20 sekúnd). Už za 3 minúty je gélovitá hmota pripravená na aplikáciu.

  Produkt sa v rebríčku umiestnil na druhom mieste za víťazom v niekoľkých aspektoch. Používatelia si všímajú rýchly čas schnutia, ktorý núti remeselníka ponáhľať sa. Okrem toho je spotreba lepidla o niečo vyššia, ako je uvedené v návode.

  Výhody

  • Farebný indikátor;
  • odolné voči biokontaminácii;
  • rýchla príprava;
  • dobrá priľnavosť.

  Výhody

  • Spotreba je vyššia, ako sa uvádza;
  • veľmi rýchlo schne.

  KLEO Smart Vinyl
 • ne Premium
 • Hodnotenie: 4.8

  KLEO Smart<li></div><p>ne Premium“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/51016666193591-597-.jpg“ height=“465″ title=“KLEO Smart Vinyl</p><li>ne Premium“><p>Lepidlo KLEO Smart Vinyl môže pracovať s rôznymi modifikáciami vinylových tapiet</p><li>ne Premium. Výrobok je schopný udržať aj ťažké pásy. Obsahuje rôzne zložky vrátane antiseptických. Zabraňuje vzniku plesní a húb v lepiacom potrubí. Mierne horšie zloženie lídrov rebríčka v čase prípravy (7 minút) a trvanlivosť otvoreného balenia je obmedzená na 10 dní. Odborníci upozorňujú na neškodnosť materiálu, ktorý umožňuje dokončenie v detských a zdravotníckych zariadeniach.<p>Používatelia si väčšinou pochvaľujú lepidlo KLEO Smart Vinyl pre jeho jednoduchú úpravu spojov a homogénne miešanie s vodou. Ale pre ťažké vinylové majstrov neodporúčame používať túto zmes.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>homogénne miešanie;</li><li>nezanecháva na tapetách žiadne zvyšky;</li><li>neškodné.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>obmedzená sila;</li><li>vysoká spotreba.</li></ul><h3>Moment Vinyl</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Moment Vinyl

  Rozumná kombinácia ceny a kvality má nemecké lepidlo Moment Vinyl. Výrobok je vyrobený v Rusku, vďaka čomu bolo možné ponúknuť spotrebiteľovi primeranú cenu. Základom výrobku je zmes metylcelulózy a škrobu. Jedno 250g balenie stačí na nalepenie 5-6 rúrok ľahkých tapiet. Podklad však musí byť dobre pripravený. Čas varenia (15 minút) je dlhší ako v prípade prvých troch výrobkov v rebríčku. Po príprave sa malta môže skladovať v uzavretej nádobe až 10 dní.

  Ruskí spotrebitelia si všímajú cenovú dostupnosť a úspornú spotrebu lepidla, nemá ostrý zápach a miešanie s vodou prebieha bez tvorby bublín a hrudiek. Iba niektorí ľudia sú na túto zlúčeninu alergickí.

  Výhody

  • nízka cena;
  • úsporná spotreba;
  • dlhá trvanlivosť.

  Nevýhody

  • individuálna neznášanlivosť;
  • pečenie trvá dlho.

  Najlepšie lepidlo na papierové vinylové tapety

  Špecializované lepidlo na papierové vinylové tapety má vynikajúcu priľnavosť a vysokú viskozitu. Môže sa použiť na lepenie papiera, hoci z ekonomického hľadiska nebude veľmi výhodné. V rebríčku sú uvedené najlepšie produkty.

  Axton Vinyl

  Hodnotenie: 4.9

  Axton Vinyl

  Najpozitívnejšie reakcie staviteľov na lepidlo Axton Vinyl. To bol kľúčový faktor pre jej zaradenie do rebríčka. Jeho rozsah – vinylové tapety na papierovom podklade. Odborníci venovali pozornosť vynikajúcim lepiacim vlastnostiam. Dôležité je len prísne dodržiavať odporúčania výrobcu týkajúce sa pomeru suchej zmesi a vody. Ak sa pridá príliš veľa vody, môže to spôsobiť problémy, ako je uvoľňovanie tapiet a biodegradácia. Aby sa zabránilo tvorbe hrudiek, odporúča sa pridávať zmes do vody po malých dávkach za stáleho miešania.

  Kvalitné lepenie nie je možné bez správne pripravených podkladových plôch. hladký a klzký povrch umožňuje presnú a včasnú korekciu polohy pásu.

  Výhody

  • rýchla príprava (3 min);
  • dobrá priľnavosť;
  • úsporná spotreba;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • žiadne detekcie.

  Najlepšie lepidlo na vinylové tapety na netkanom podklade

  keďže podklad netkaných tapiet na báze celulózy musí byť na báze celulózy, lepidlo musí byť špeciálne živicové spojivo. Lepidlo má potom nízku absorpciu vlhkosti a odolnosť voči vode. Profesionálni finišeri pomohli vybrať najlepšie produkty.

  QUELYD ŠPECIÁLNY VINYL

  Hodnotenie: 4.8

  QUELYD ŠPECIÁLNY VINYL

  Široký sortiment vinylových netkaných textílií na steny možno lepiť lepidlom QUELYD SPECIAL VINYL. Táto kategória zahŕňa reliéfne, penové a textúrované vzory. Čas napučania suchej zmesi rozpustenej vo vode je 15 minút. Jednou z hlavných výhod zloženia je podľa odborníkov vysoká odolnosť lepiaceho švu proti vlhkosti. Tapetovanie sa preto môže používať v kuchyniach a kúpeľniach.

  Používatelia si pochvaľujú lepidlo QUELYD SPECIAL VINYL pre jeho pevnosť lepidla, spoľahlivú ochranu proti biologickému napadnutiu a možnosť lepenia vo vlhkých priestoroch. Lenže v praxi sa ukazuje, že prietok je vyšší, ako je uvedený výpočet v návode. pri ručnom miešaní sa hrudky miešajú s určitými ťažkosťami.

  Výhody

  • jednoduché používanie;
  • silná priľnavosť;
  • odolnosť voči biokontaminácii;
  • bez zápachu.

  nevýhody

  • spotreba vyššia, ako je uvedené.

  UFAS Spezial Vinyl

  Hodnotenie: 4.7

  PUFAS Spezial Vinyl

  Nie je horší ako víťaz rebríčka v zložení lepiacich schopností PUFAS Spezial Vinyl. Poradí si s rôznymi úpravami vinylových tapiet. Majstri majú radi jednoduchosť posúvania pásu tapety po nanesenej lepiacej vrstve. Jedinečný výber zložiek umožnil nemeckému výrobcovi vyvinúť výrobok s vysokou priľnavosťou. Suchá zmes je dostatočne rýchlo pripravená na použitie (5 minút) a môže sa skladovať až 1 mesiac. Nebojte sa, že sa gélová pasta dostane na povrch tapety, pretože gélová pasta môže preniknúť do tapety. . Po zaschnutí sa lepidlo stáva priehľadným.

  Počas aplikácie používatelia zaznamenávajú prítomnosť nepríjemného zápachu, takže zloženie je na druhom mieste v hodnotení.

  Výhody

  • dobrá priľnavosť;
  • sa rýchlo rozpúšťa vo vode;
  • Priehľadnosť lepiaceho spoja.

  Nevýhody

  • Ťažko sa aplikuje na tapety;
  • vysoký prietok.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: