7 najlepších montážnych pien

Univerzálny tesniaci materiál, akým je montážna pena, sa používa pri mnohých stavebných a renovačných prácach. Výrobok je jednozložková polyuretánová zmes, ktorá je pod tlakom vo valci. Keď je zmes vystavená pôsobeniu vzduchu, vytvrdne a vytvorí hustú poréznu vrstvu izolácie. Materiál má dobré zvukovo a tepelnoizolačné vlastnosti, odolnosť proti vlhkosti, nízku elektrickú vodivosť a odolnosť proti ohňu. Slabým miestom montážnej peny je jej citlivosť na ultrafialové žiarenie, ktoré spôsobuje žltnutie a znehodnocovanie tmelu. V obchodnej sieti je k dispozícii široká ponuka montážnych pien. Aby si kupujúci ľahšie vybral najlepšie zloženie ceny a vlastností, odborníci odporúčajú zvážiť niekoľko bodov.

Hlavné kritériá výberu montážnej peny

 1. Bežná pena pre domácnosť je k dispozícii ako výrobok na jedno použitie s hadičkou pripojenou k plechovke. Tento výrobok zvyčajne nemá vysokú hustotu, má výraznú sekundárnu expanziu. Najčastejšie sa takáto zmes kupuje na vyplnenie medzier a dutín, kde nepotrebujete osobitnú presnosť a precíznosť práce.
 2. Pre profesionálov je určená montážna pena v balónoch pod špeciálnou pištoľou. Materiál má vysokú hustotu, po vysušení si zachováva svoj pôvodný objem, výťažnosť peny je výrazne vyššia. Prietok izolantu možno regulovať pomocou pištole, čo umožňuje hospodárne používanie výrobku. Pištoľ sa môže použiť viackrát, po každom použití sa musí prepláchnuť.
 3. Teplotný rozsah montážnej peny sa stáva dôležitou charakteristikou. Po zakúpení letného zloženia môžete pracovať pri teplotách od +5°C do +40°C. Celoročný výrobok má širší pracovný rozsah -10…+30°. Na utesnenie škár a vyplnenie dutín v chladnom počasí je lepšie použiť zimnú verziu, ktorá odolá teplotám až do -20 °C.
 4. výstražné piktogramy na plechovke montážnej peny. Ak je výrobok označený B1, zloženie sa vyznačuje ohňovzdornými vlastnosťami. Označenie B3 hovorí o horľavosti materiálu. Tento faktor je dôležité zohľadniť pri utesňovaní komínov alebo vykurovacích kotlov.

Odborníci vybrali 7 najlepších montážnych pien v našom prehľade. Pri zostavovaní rebríčka sa zohľadnili tieto kritériá:

 1. bezpečnosť použitia a prevádzky;
 2. technické parametre;
 3. cena;
 4. názor odborníkov;
 5. spätná väzba od domácich používateľov.

Hodnotenie najlepších montážnych pien

nomináciaporadienázov výrobkucena
Špičkový sortiment montážnych pien1

enosil GoldGun 65

616 €
2Soudal365€
3Makroflex Standart350€
4Titan O2430€
5
  tima
176€
6Technonikol 65 Konštanta421€
7Momentum Montáž194€

enosil GoldGun 65

Hodnotenie: 4.9

Penosil GoldGun 65

Montážnu penu Penosil GoldGun 65 si vyberajú najmä profesionálni stavitelia. Všímajú si dokonalú kombináciu ceny a kvality estónskeho výrobku. Odborníci tiež poukazujú na to, že sa nezmršťuje a má nízku mieru opätovnej expanzie, vďaka čomu je zloženie predvídateľné. Odborníci si pochvaľujú najmä najvyššiu možnú výťažnosť peny. Materiál je vhodný na širokú škálu aplikácií, od okenných a dverových rámov až po vypĺňanie dutín všetkých druhov.

Podľa odborníkov si montážna pena Penosil GoldGun 65 zaslúži najvyššie hodnotenie vďaka svojej vysokej kvalite, nízkej cene, konzistentnej bielej farbe a rekordnej objemovej výťažnosti. Možno ho kritizovať len pre jeho strach z nízkych teplôt.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • prijateľná cena;
 • rekordný objemový výnos;
 • bez zmršťovania alebo sekundárnej expanzie;

Chyby

 • pri mínusových teplotách sa z fľaše nevytvára pena.

Soudal

Hodnotenie: 4.8

Soudal

Belgická montážna pena od spoločnosti Soudal je rovnako dobrá ako víťaz rebríčka. Vyznačuje sa odolnosťou voči ohňu, vďaka ktorej sa môže používať na utesnenie sporákov alebo komínov, na vytváranie tepelných obálok alebo na strešné krytiny. Izolátor vykazuje vynikajúcu priľnavosť, žiadne zmršťovanie a minimálnu sekundárnu rozťažnosť. Výrobok je po vysušení kompaktný a má jemnú pórovitú štruktúru. Odborníci poukazujú na vlastnosti peny, ako je dobrá výťažnosť, trvanlivosť izolácie, zachovanie farby, žiadne trhliny.

Okrem dobrej kvality, širokého spektra použitia a zachovania objemu po vysušení má materiál aj nevýhody. Hlavnou nevýhodou podľa profesionálnych staviteľov je, že izolácia sa na priamom slnku ľahšie rozkladá.

Výhody

 • Široký rozsah použitia;
 • trvanlivosť;
 • hustá štruktúra s jemnými pórmi;
 • odolné voči teplotám a nehorľavé;

Nevýhody

 • škodlivý účinok UV žiarenia.

Makroflex Standart

Hodnotenie: 4.8

Makroflex Standart

Jednou z najobľúbenejších montážnych pien u nás je estónsky výrobok Makroflex Standart. Používajú ho remeselníci aj profesionálni stavitelia. Špeciálnou vlastnosťou peny je jej vynikajúca priľnavosť ku všetkým podkladom. Vďaka svojej flexibilite sa izolant dá použiť na mnoho aplikácií, či už na vypenenie medzier alebo inštaláciu okien a dverí. Materiál dobre odoláva teplotným výkyvom, takže keď je zima, nemusíte bežať k zdroju tepla s plechovkou.

Propagácia značky si z nej ukrutne vystrelila. Domáci trh je zaplavený falzifikátmi označenými ako Makroflex. Ich vzhľad uľahčila vysoká cena za kvalitný výrobok. Odborníci ho zaradili na tretie miesto aj z hľadiska zmrštenia po vysušení.

Výhody

 • univerzálnosť použitia;
 • odolnosť voči teplotným zmenám;
 • vynikajúca priľnavosť;

nevýhody

 • vysoká cena;
 • zmrštenie po vysušení.

Titan O2

Hodnotenie: 4.7

Titan O2

Poľská montážna pena Titan O2 by bola optimálna na zimné použitie. Výrobok je cenovo dostupný a jeho vysokú kvalitu potvrdzujú aj odborníci. Na základe spätnej väzby spotrebiteľov sa však nemohla dostať do prvej trojky montážnej peny. poukazujú na negatívne vlastnosti materiálu: jeho krátku životnosť mimo budov, nízku odolnosť voči UV žiareniu. Inak si izolátor zaslúži tie najlichotivejšie slová. Po vytvrdnutí vytvára jemnú voštinovú štruktúru, ktorá nemení svoj objem. Pena sa môže používať v detských centrách alebo lekárskych ordináciách vďaka svojej neškodnosti pre ľudský organizmus.

Titan O2 je pena, ktorú profesionáli najčastejšie kupujú na inštaláciu nových okien a dverí. izolácia zostáva vzduchotesná a nepoškodená po mnoho rokov.

Výhody

 • odolnosť voči teplotám pod bodom mrazu;
 • nedostatok zmrštenia;
 • prijateľná cena;

nevýhody

 • sa rozpadá pod vplyvom vonkajších faktorov.

  tima

Hodnotenie: 4.6

<ul></div><p>tima“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/36116666194251-367-.jpg“ height=“476″ title=“</p><ul>tima“><p>Montážna pena sa môže pochváliť najdostupnejšou cenou</p><ul>tima. Je určený na domáce použitie a môže sa používať na utesnenie medzier a dutín v budovách a ich okolí. Produkt má dobrú priľnavosť a rýchle vytvrdzovanie. Plechovka sa dodáva s praktickým aplikátorom, ktorý možno použiť na vyplnenie akejkoľvek dutiny. Odborníci zaradili penu do rebríčka kvôli jednoduchosti použitia, tvorbe hustej izolačnej vrstvy. Inštalovaná pena sa nesmela zdvihnúť vyššie ako sekundárna expanzia 70 %. Izolačná vrstva musí byť chránená pred UV žiarením.<p>Veľké množstvo, nízka cena a jednoduché používanie sú vlastnosti, ktoré používatelia vyzdvihujú. Zároveň dochádza k vysokej spotrebe materiálu a pretrvávajúcemu nepríjemnému zápachu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nízka cena;</li><li>jednoduchosť použitia;</li><li>rýchly čas schnutia;</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>nízka odolnosť voči poveternostným vplyvom;</li><li>vysoká spotreba materiálu.</li></ul><h3>Technonikol 65 Konštanta</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Technonikol 65 Konštanta

Dôstojným konkurentom zahraničných materiálov je domáca penová inštalácia Tekhnonikol 65 Constant. Odborníci opisujú jeho silné stránky ako flexibilitu použitia, vysokú výťažnosť izolantu z plechovky, miernu expanziu. Počas celého procesu sušenia nedochádza k žiadnemu zmršťovaniu, sekundárna expanzia je v rámci chyby. Výrobok si v priľnavosti k rôznym stavebným materiálom nič nezadá s poprednými výrobcami. Najčastejšie sa montážna pena používa na izoláciu sanitárnych zariadení a montáž dverí a okenných rámov.

Spotrebitelia sa v spätnej väzbe sťažujú na nedostatok izolačného materiálu pre domácnosti v maloobchodnej sieti. Nepoužívajte penu na podklady, ako je polyetylén, fluoroplast alebo silikón.

Výhody

 • univerzálnosť použitia;
 • predvídateľné sušenie;
 • vysoký výnos;

Nevýhody

 • obmedzená dostupnosť;
 • časom sa drobí a drobí.

Momentálne zhromaždenie

Hodnotenie: 4.5

Moment Montaž

V každom Slovenskom stavebnom obchode nájdete jednozložkovú penu Momentzh. Tlakové fľaše s izolačným materiálom sú k dispozícii ako pištoľové aj jednorazové. Najobľúbenejšia je celoročná pena, ktorá je vhodná na širokú škálu stavebných a opravárenských prác. Zloženie nie je horšie ako lídri rebríčka v priľnavosti, po zaschnutí vytvára hustú a homogénnu vrstvu izolácie. Ekológovia nenašli v materiáli žiadne zlúčeniny, ktoré by boli toxické alebo škodlivé pre ľudský organizmus.

Nízke umiestnenie penového Moment Montage v našom hodnotení možno vysvetliť vysokým počtom falzifikátov. Niektoré z nich majú štipľavý zápach a netypickú žltú farbu. Iné falzifikáty sa môžu počas sušenia vytlačiť z dverí alebo okenných rámov.

Výhody

 • primeraná cena;
 • bezpečnosť pre ľudské telo;
 • dobrá priľnavosť;

Nevýhody

 • veľký počet falšovaných výrobkov;
 • časom sa drobí a tmavne.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: