7 najlepších pásových píl

Ľudia už od dávnych čias venovali veľkú pozornosť kvalite vody používanej na varenie a domáce účely. V súčasnosti boli vynájdené rôzne možnosti čistenia, od najjednoduchších džbánov až po komplexné systémy na úpravu vody. V niektorých prípadoch je najlepšou možnosťou nainštalovať hlavný filter. Môže sa použiť na zabezpečenie obyvateľov domu alebo bytu kvalitnou pitnou vodou, ako aj na zvýšenie životnosti domácich spotrebičov (práčok, umývačiek riadu, žehličiek a kávovarov). Široká ponuka kmeňových filtrov dostupných na domácom trhu. Naše odborné poradenstvo vám pomôže nájsť cenovo najvýhodnejší spotrebič so správnou kombináciou funkcií a vlastností.

Stupeň čistenia.Omyvateľné farby na steny sa líšia triedou oderu. Výber závisí od kvality vody privádzanej do vášho bytu alebo domu.

 1. Obyvatelia súkromných domov, ktorí používajú studne alebo vrty, by si mali dať vopred urobiť laboratórny rozbor vody. Ak nie je prekročená maximálna povolená koncentrácia chemických zlúčenín, môžete sa obmedziť na inštaláciu filtračného prvku na zachytávanie mechanických nečistôt (piesok, bahno atď.). .).
 2. Nie všetky regióny majú chemické zloženie, ktoré spĺňa hygienické požiadavky. V tomto prípade sú potrebné filtre, ktoré sú schopné zachytiť zlúčeniny s vysokou úrovňou MAC na molekulárnej úrovni.
 3. Voda dodávaná majiteľom bytov po úpravniach vody a odľahčovacích zariadeniach. Ale po ceste má čas získať vôňu vodovodných potrubí, nezriedka z kohútika po ďalšej oprave siete tečie zakalená kvapalina. Čistenie si vyžaduje kombinovaný prístup s predfiltrami a zmäkčovacími kazetami.

Výkon.Keďže prepäťová ochrana je pripojená k vodovodnému potrubiu, dôležitou vlastnosťou sa stáva prietoková kapacita. Závisí to od spotreby vody v byte alebo dome. Na výpočet potrebnej kapacity filtra stačí analyzovať spotrebu vody za posledné mesiace.

 1. Používatelia zvyčajne potrebujú iba 15-35 l/min.
 2. Ak však tento objem čistenej vody nestačí, mali by ste uprednostniť systémy s kapacitou 45-80 l/min.

Funkcie dizajnu.sieťové čističky vody môžu byť vybavené buď mriežkou, alebo kazetou.

 1. Systémy filtrov sú jednoduché na údržbu, cenovo výhodné a majú dlhú životnosť. Jednoducho demontujte filter a prepláchnite sitkový prvok reverznou tlakovou hlavicou, aby ste vyčistili upchaté bunky. Miera filtrácie týchto modelov je však nízka.
 2. Kazety zabezpečujú lepšiu úpravu vody. Filtračný prvok sa musí pravidelne vymieňať; frekvencia údržby závisí od úrovne znečistenia vody v sieti. Pri výbere modelu je dôležité dbať na štandard. SL sa najčastejšie používa v umývadlových filtroch alebo v inštaláciách s jedným bodom nasávania. Štandard BB zaručuje vysokú kapacitu, ktorá umožňuje čistenie vody na pitie aj umývanie.

V našej recenzii sme vybrali 7 najlepších sieťových filtrov. Všetky tieto modely je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach v našej krajine. Redakcia časopisu Expertology zostavila rebríček na základe názoru odbornej komunity a spätnej väzby od Slovenskách spotrebiteľov.

Rebríček najlepších filtrov hlavného vedenia

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších konečných filtrov1Puzdro Aquaphor Viking pre studenú a teplú vodu7 810€
2Filter studenej a teplej vody HEyser Typhoon 20 VB10 290€
3Nová voda A082 pre studenú a teplú vodu7 060€
4Aquaphor Gross 203 860€
5Zmäkčovací filter Fibos pre TÚV 3000 l/min960€
6Gejzír Jumbo 203 050€
7BARBER BM 1/21 540€

Puzdro Aquaphor Viking pre studenú a teplú vodu

Hodnotenie: 4.9

AQUAPHOR VIKING HOUSING PRE STUDENÚ A TEPLÚ VODU

Vysoký stupeň čistenia vody zabezpečuje hlavný filter Akvaphor Viking pre studenú a teplú vodu. Filtračný prvok zadržiava piesok a hrdzu, organické látky a nerozpustné nečistoty, ťažké kovy a nepríjemné pachy. Odborníci oceňujú použitie nehrdzavejúcej ocele pre jej dlhodobú odolnosť voči agresívnym účinkom vody. Vo vnútri krytu sa nachádza polypropylénový modul, ktorý zodpovedá za stupeň čistenia vody. Jeho životnosť je 100 tisíc kilometrov. litrov. Medzi prednosti modelu patrí pohodlný dizajn, vďaka ktorému je možné filter pripojiť vo všetkých polohách potrubia. Tento model v našom hodnotení vyhráva.

Domáci používatelia sú spokojní s kvalitou čistenia vody, nerezovým puzdrom, jednoduchým pripojením.

Výhody

 • puzdro z nehrdzavejúcej ocele;
 • Kazeta s dlhou životnosťou;
 • kvalitné čistenie;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • nenájdené.

Geyser Typhoon 20 filter na studenú a teplú vodu

Hodnotenie: 4.8

Gejzír Tajfún 20 BB

Filter Geyser Typhoon 20 BB poskytuje spotrebiteľom komplexné čistenie studenej a teplej vody. Je navrhnutý na roky nepretržitej prevádzky a je mimoriadne odolný voči tlaku (až do 8 atm).). Odborníci si obľúbili kazetu, ktorá zabezpečuje čistenie od voľného chlóru a zmäkčuje vodu. K odstraňovaniu vodného kameňa dochádza na základe technológie bez činidla, ktorej základom je účinok „kvázi zmäkčovania“. Výrobca použil nehrdzavejúcu oceľ 304L, ktorá zabraňuje korózii výrobku. Model sa ľahko pripája, kazetu možno vymeniť bez špeciálnych kľúčov.

Slovenskám spotrebiteľom sa páčil tlak a prietok vody, kvalita čistenia, dobrá konštrukcia. Za nevýhody označujú nepohodlný systém upevnenia filtračného prvku v telese.

Výhody

 • dobrý tlak;
 • Kvalitné čistenie;
 • pevná konštrukcia;
 • odolnosť proti korózii.

Nevýhody

 • nepohodlné upevnenie filtračného prvku.

Nová voda A082 pre studenú a teplú vodu

Hodnotenie: 4.7

NOVÁ VODA A082 PRE STUDENÚ A TEPLÚ VODU

Odborníci zaradili filter New Water A082 na studenú a teplú vodu do ponuky pre jeho premyslený dizajn. Jeho kompaktné rozmery, štýlový vzhľad a jednoduchá inštalácia mu priniesli zaslúžené tretie miesto v tomto prehľade. Slovenská výrobca vyrobil telo z nehrdzavejúcej ocele, dodatočnú ochranu proti korózii poskytuje galvanický povlak. Filtračný výkon 15 l/min, maximálny tlak do 26 barov a rozsah pracovných teplôt od 5 do 95 °C.

Majitelia kladne hodnotili štýlový vzhľad, spoľahlivosť a jednoduchý dizajn. Nevýhodou je náročnosť výmeny polypropylénovej kazety, ktorá si vyžaduje veľké úsilie na utiahnutie spojovacieho krúžku.

Výhody

 • štýlový vzhľad;
 • puzdro z nehrdzavejúcej ocele;
 • spoľahlivosť;
 • jednoduchý dizajn.

Nevýhody

 • Ťažká výmena filtračného prvku.

Aquaphor Gross 20

Hodnotenie: 4.6

Aquaphor Gross 20

Na čistenie studenej vody sa najlepšie hodí hlavný filter Aquaphor Gross 20. Telo výrobku je vyrobené z plastu plneného sklom a vo vnútri je nainštalovaná polypropylénová kazeta. Odborníci ocenili vysoký výkon modelu (76 l/min), maximálny výstupný tlak (6,2 atm).). prijateľná cena, robustný držiak a rýchloupínací držiak. Výhodou tohto modelu je možnosť používať širokú škálu kaziet od iných výrobcov. Filter sa zastaví na krok od pódia pre víťazov.

Domáci používatelia sú spokojní s kombináciou ceny a kvality, dobrým výkonom, kvalitným čistením vody. Nevýhodou je chýbajúci ukazovateľ životnosti.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • kvalitná montáž;
 • vysoká účinnosť;
 • silná konzola.

Výhody

 • žiadny indikátor životnosti.

Zmäkčovací filter Fibos pre HTW 3000 l/h

Hodnotenie: 4.5

ZMÄKČOVAČ VODY PRE HV 3000 L/HOD

Zmäkčovač vody Fibos zvyšuje kvalitu veľmi tvrdej vody. Je určený na čistenie studenou vodou. Vysoká kapacita (3000 l/h) na zásobovanie vodou pre všetky domáce spotrebiče od rýchlovarných kanvíc až po práčky. Odborníkom sa páči filtračný prvok s iónovou výmenou, ktorý účinne bojuje proti vodnému kameňu. Dlhá životnosť, nízka cena a jednoduché používanie sú charakteristickými znakmi tohto výrobku. Voda po prečistení chutí lepšie.

Používatelia si pochvaľovali jeho prijateľnú cenu, dobrú filtračnú kapacitu a dlhú životnosť. ale životnosť filtračnej vložky je veľmi dobrá.

Výhody

 • dobrý výkon;
 • Účinné zmäkčovanie a filtrácia;
 • prijateľná cena;
 • jednoduchý dizajn.

Nevýhody

 • nízka životnosť zásuvného modulu.

Gejzír Džambo 20

Hodnotenie: 4.4

Gejzír Jumbo 20

V rade rozpočtových filtrov má dôstojné miesto Slovenská vývojový gejzír Džambo 20. Výrobok je určený na pripojenie k rozvodu studenej vody (5-40 °C). Model je skladací, telo je vyrobené z modrého polypropylénu a kryt je vyrobený z plastu ABS. Mosadzné vsuvky sú súčasťou dodávky, typ náhradného modulu je 20BB. Zariadenie vydrží maximálny tlak 7 atm., maximálny prietok je obmedzený na 45 l/min. Sito uzatvára top 6 nášho prehľadu.

Domáci používatelia sú spokojní nielen s kvalitou čistenia. Niektorí majitelia používajú filter ako držiak na drobné predmety. Z uvedených nevýhod netesnosť v mieste pripojenia mosadzných tvaroviek k telesu.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • dobrá produktivita;
 • kvalitná filtrácia;
 • jednoduchá montáž.

Nevýhody

 • zaskrutkované netesné mosadzné armatúry.

BARBER BM 1/2

Hodnotenie: 4.3

BARIÉRA VM 1/2

Cenovo najdostupnejším diaľkovým filtrom v našom prehľade bol model BARBER BM 1/2. Čistič vody účinne zadržiava piesok, bahno a hrdzu. Zariadenie je nainštalované v potrubí so studenou vodou, rýchlosť filtrácie 10 l/min. Odborníci si obľúbili malú hmotnosť zariadenia (1,25 kg), túto skutočnosť možno vysvetliť použitím plastu na výrobu puzdra. Filter bez problémov odoláva vysokým tlakom až do 7 barov., aby sa používatelia nemuseli obávať o integritu spotrebiča v prípade hydraulického šoku na vodovodnom potrubí.

Majitelia filtrov uvádzajú lepší zápach a chuť, slušnú rýchlosť filtrácie a jednoduchú inštaláciu. Štandardné polypropylénové kazety sa však do puzdra nezmestia.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • zachytáva mechanické nečistoty;
 • odstraňuje zápach a nepríjemnú chuť;
 • jednoduchá montáž.

Nevýhody

 • Nehodia sa na štandardné kazety.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: