7 najlepších výrobcov okenných profilov z PVC

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nepredstavuje reklamu a nie je odporúčaním na nákup. Pred kúpou sa opýtajte odborníka.

Plastové okná sa stali neoddeliteľnou súčasťou moderného domu, kancelárskej budovy alebo výrobného závodu. Ľahko sa používajú, pohodlne udržiavajú a majú dlhú životnosť. Pri správnej inštalácii možno dosiahnuť vysokú úroveň tepelnej a hlukovej izolácie. Porovnaním okenných profilov rôznych výrobcov však môžeme zistiť silné a slabé stránky jednotlivých systémov. Niektoré okná sú dobré vo všetkých ohľadoch, ale pre mnohých Rusov sú cenovo nedostupné. Ostatné produkty priťahujú cenu, ale ich recenzie v runet nie sú najlepšie. Odborníci z časopisu Expertology dôkladne analyzovali súčasný trh s plastovými oknami. Do úvahy sa brali aj názory skutočných používateľov. Výsledkom bol prehľad najlepších výrobcov plastových okenných profilov, ktorý zahŕňal 7 zástupcov.

7 najlepších výrobcov okenných profilov z PVC

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
7 najlepších výrobcov okenných profilov z PVC1VEKA5.0
2Trocal4.9
3REHAU4.8
4KBE4.7
5usbox4.6
6

roplex

4.5
7Novotex4.4

VEKA

Hodnotenie: 5.0

VEKA

Nemecká spoločnosť VEKA vyrába plastové okná a dvere od roku 1969. Postupom času sa získali bohaté skúsenosti a po celom svete vznikli dcérske spoločnosti. VEKA bola prvým európskym výrobcom okenných profilov, ktorý otvoril výrobný závod v Rusku (1999), a dnes už v našej krajine fungujú 3 výrobné závody. Odborníci zdôrazňujú, že výrobky majú všetky potrebné certifikáty a môžu sa používať vo všetkých klimatických pásmach vrátane ďalekého severu. Charakteristickým znakom profilov VEKA je vystuženie v podobe uzavretého obrysu. Táto konštrukcia je výnimočne pevná a odolná. Na oficiálnej webovej stránke výrobcu môžete získať cenovú ponuku pre svoje okno vyplnením polí v časti „Kalkulačka“. V katalógu sú k dispozícii nielen okná, dvere, balkónové jednotky, ale aj príslušenstvo. Značka je v našom prieskume na prvom mieste.

Používatelia sú spokojní s kvalitou spracovania, dobrou hlučnosťou a tepelnou izoláciou. Medzi nevýhody patrí vysoká cena.

Trocal

Hodnotenie: 4.9

Trocal

Pri vzniku značky

ocal založil Alfred Nobel. Jeho spoločnosť Dynamit AG sa aktívne podieľala na výstavbe továrne na plasty (1949). Prvý profil z kovu a PVC na svete bol vytvorený v roku 1954. V polovici 60. rokov sa okenné profily začali predávať pod značkouocal. V Rusku bol výrobný závod otvorený v roku 2002 a profily Confort, Balance a So boli vyvinuté špeciálne pre domáci trh
 • d a Innonova 70. Odborníci ocenili výhody okenných profilov Trocal, ako sú udržateľnosť, trvanlivosť a vysoké tepelné a zvukové izolačné vlastnosti. inovatívne myslenie zamestnancov pomáha spoločnosti rýchlo reagovať na zmeny požiadaviek zákazníkov. Značka sa v našom prehľade stala strieborným medailistom.

  Ani jeden používateľ neoľutoval kúpu okien

  ocal. Sú spokojní s ich krásnym dizajnom, robustnosťou, vynikajúcou zvukovou izoláciou a odolnosťou. Niektorí majitelia uvádzajú ťažkosti pri čistení profilov z PVC.

  REHAU

  Hodnotenie: 4.8

  REHAU

  História nemeckej spoločnosti REHAU sa začala v roku 1948 výrobou vodovodných hadíc a obloženia. Prvý okenný profil bol vytlačený v roku 1958. Výrobca sa môže pochváliť mnohými inováciami, napríklad spoločnosť iniciovala v Nemecku profesiu frézara plastov. Spoločnosť sa môže pochváliť aj prvým plastovým krídlom pre Audi A2. Vláknité kompozity našli uplatnenie aj v závode Airbus. Odborníci vyzdvihujú také výhody okenných profilov Rehau, ako je tuhosť a pevnosť. Dosahuje sa to špeciálnou konštrukciou výstuže. Existujú zosilňovače v tvare U a L, systémy s otvorenou a uzavretou slučkou. V katalógu výrobcu sú obe rozpočtové okienka B

 • tz a najtichší riadok INTE
 • O 80. Značka stúpa na tretí stupienok na pódiu.

  Domácim používateľom lichotí široká ponuka okien, vynikajúca zvuková a tepelná izolácia, spoľahlivosť a trvanlivosť. Z nevýhod uvádzajú vysokú cenu.

  KBE

  Hodnotenie: 4.7

  KBE

  Nemecká spoločnosť KBE bola založená v roku 1980. Ako prvá zaviedla vysoko výkonnú technológiu vytláčania, vďaka ktorej výrobky rýchlo začali dobývať európske trhy. Oficiálne zastúpenie značky sa na Slovenskom trhu objavilo v roku 1995 a o päť rokov neskôr začala vo Voskresensku fungovať moderná továreň. Výrobné závody vybudované v iných krajinách sú podriadené ústrediu spoločnosti profine GmbH. Vo všetkých pobočkách sa uplatňujú prísne normy kvality. Odborníci zdôrazňujú najmä ekologickosť výroby, nemecká technológia zakazuje používanie olova, čo umožňuje najnáročnejším spotrebiteľom cítiť sa pohodlne vo vnútri domu. To spôsobuje, že profil v priebehu rokov žltne, čo odrádza potenciálnych kupujúcich. Značka sa tak zastaví krok od pódia pre víťazov.

  Spotrebitelia v recenziách chvália profil KBE za jeho šetrnosť k životnému prostrediu, trvanlivosť, odolnosť a primeranú cenu. Jednou z nevýhod je zmena farby v priebehu času.

  usbox

  Hodnotenie: 4.6

  </div><p>usbox“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/69216666195571-477-.jpg“ height=“179″ title=“<br />usbox“></p><p>Východiskový bod pre ruskú spoločnosť <br />usbox bol v roku 2003, keď vedenie „Public Group of Engineering and Design“ prijalo novú koncepciu rozvoja. Po analýze svojich skúseností s okennými profilmi dospeli k tomuto záveru: je potrebné vytvoriť domáci profilový systém. Už v roku 2004 na medzinárodnej výstave „Okná a fasády“ predstavila spoločnosť profil novej generácie „<br />usbox-60″. Inovatívny rozvoj je výsledkom pokročilých technológií, moderného vybavenia a inovatívneho prístupu zamestnancov spoločnosti. Táto kombinácia mala priaznivý vplyv na kvalitu okien a ich hodnotu. Podľa odborníkov má však výrobca o čo usilovať.</p><p>Existujú požiadavky na spoločnosť Brubox a zákazníkov. Sú cenovo dostupné, bielené, rýchlo sa vyrábajú. Chceli by však vidieť odolnejší tesniaci pás. Vzhľadom na tenkú výstuž nemajú montážnici pri inštalácii žiadnu možnosť chyby.</p><h3><p>roplex</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Proplex

  Ruská spoločnosť Proplex prevzala rakúsku technológiu, ktorá bola použitá pri výstavbe továrne v Moskovskej oblasti v roku 1999. Po roku boli otvorené prvé pobočky v Samare a Rostove na Done. Vďaka vysokej kvalite okenného profilu sa výrobcovi podarilo v krátkom čase získať dôveru svojich partnerov. V roku 2001 boli okenné systémy Proplex ocenené Zlatou pečaťou kvality v súťaži Ruská značka. Odborníci chvália výrobcu za jeho snahu zlepšovať svoje výrobky. Okenné systémy boli podrobené prísnemu testovaniu v certifikačnom centre štátnej normy krajiny, kde preukázali rekordnú životnosť (60 rokov nominálnej životnosti). Konkurenčná cenová politika zabezpečuje vysoký dopyt po okenných profiloch Proplex. Značka uzatvára top 6 nášho prehľadu.

  Používatelia si pochvaľujú okná pre ich krásny vzhľad, rôzne farby a veľkosti. Existujú menšie sťažnosti na hardvér.

  Novotex

  Hodnotenie: 4.4

  Novotex

  Ďalšia ruská značka Novotex uzatvára náš prehľad. Patrí spoločnosti Halyk Plastik Ltd., prvé okná vyrobené pod touto značkou boli vyrobené v roku 2001. Podľa odborníkov sa výrobcovi darí odolávať tvrdej konkurencii zahraničných a domácich spoločností vďaka európskej kvalite výrobkov a prijateľným cenám. Zložkami úspechu sú pokročilé technológie a vysoko presné európske zariadenia. Všetky výrobky majú certifikáty kvality. Predajná sieť je zatiaľ zastúpená predajnými centrami v 7 mestách krajiny a sortiment okenných profilov pozostáva z 3 sérií. Inštalačné hĺbky sú 58, 70 a 82 mm.

  Mnohí používatelia už zhodnotili výhody a nevýhody okien Novotex. Väčšina z nich je za pomerne rozumnú cenu, kvalita profilu, krásny vzhľad. chceli by vidieť odolný tesniaci pás a hardvér sa musí často upravovať.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: