8 najlepších odstraňovačov farieb

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Nasledujúci obsah je len subjektívny a nepredstavuje reklamu ani odporúčanie na nákup. Pred zakúpením výrobku sa poraďte s odborníkom.

Odstraňovač laku je účinný spôsob, ako pripraviť vaše vozidlo na nadchádzajúce lakovanie. V porovnaní s tepelným a mechanickým ošetrením pôsobia špeciálne prípravky priamo na lak bez poškodenia karosérie. Pozrime sa na odporúčania tímu Expertology týkajúce sa najlepších odstraňovačov kovových náterov.

Poradenstvo pri výbere

Odstraňovač náteru je špeciálny prostriedok, ktorý reaguje s predchádzajúcou vrstvou náteru a rozpúšťa ju. Pri výbere takýchto zlúčenín je potrebné venovať pozornosť niekoľkým nuansám.

 1. Vysokokvalitný výrobok, ktorý neobsahuje kyseliny.Prítomnosť takejto zložky podporuje deštrukciu náteru aj podkladu, na ktorom sa nachádza.
 2. Nevyberajte si sériu pranítoxické,Farba by nemala príliš zaschnúť. Ak sa zvolí takéto zloženie, je potrebné dbať na osobné ochranné prostriedky. Okrem toho sú agresívne výrobky zakázané pri prácach v interiéri.
 3. Osobitná pozornosť sa venuje aČas sušenia práčky.Nemal by schnúť príliš rýchlo, pretože účinné látky by nemali čas na rozpustenie laku.

Odporúča sa tiež zvoliť preplachy, ktoré chránia kov pred koróznymi procesmi.

Najlepšie odstraňovače farieb

Tu je výber najlepších odstraňovačov farby z kovu.

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie odstraňovače farieb1HB BODY 700 Odstraňovač farby536 €
2Elcon S 0,65 kg 00-00461476249 €
3PRESTIGE CLEANER GEL WASHER na odstránenie starého náteru365 €
4A
O PR-600
360 €
5ZAGORSK PEARLING FACTORY SP-7 ZLK04869, 5 kg.1 760 €
6KUDO RU-9001231 €
7Syntilor Hard1004680 €
8Odstraňovač starých náterov DECORIX169 €

HB BODY 700 Odstraňovač farby

Hodnotenie: 4.9

HB BODY 700 ODSTRAŇOVAČ FARBY

HB BODY 700 Paint Remover je univerzálny prípravok, ktorý dokáže rýchlo a bezpečne odstrániť starý náter a vyčistiť lakovacie náradie po skončení práce. K dispozícii ako aerosól v malých plechovkách.

Čistiaci prostriedok obsahuje bezpečné organické rozpúšťadlá a je vhodný na jemné čistenie karosérie vozidla.

Skúsení maliari oceňujú neškodnosť HB BODY 700 na čistenie kovových povrchov. Účinná látka začína rozpúšťať lak ihneď po nanesení na vybranú plochu.

Na čistenie sa používa valček alebo kefa. Po 10-15 minútach odstráňte zvyšky špachtľou alebo škrabkou.

HB BODY 700 Paint Remover je nenahraditeľným pomocníkom pri lakovaní, pretože výrazne urýchľuje lakovanie. Odstraňovač je vhodný na nerezové, pozinkované a pochrómované časti karosérie.

Výhody

 • Nízka spotreba;
 • úplná absorpcia do substrátu;
 • Okamžitá akcia;
 • Žiadne šmuhy na šikmých plochách.

nevýhody

 • Toxicita;
 • Zraniteľnosť voči vznieteniu.

Elcon S 0,65 kg 00-00461476

Hodnotenie: 4.8

ELCON S 0,65 KG 00-00461476

Elcon S 0,65 kg 00-00461476 na odstraňovanie predchádzajúcich náterov na kovových konštrukciách. Gél nepotrebuje žiadne špeciálne podmienky skladovania a nemusí sa báť nízkych teplôt.

Rýchlo rozpúšťa práškové nátery a farby na báze: alkydov, akrylov, olejov, bitúmenov, latexu, polyuretánov atď..

Elcon S 0,65 kg 00-00461476 sa nanáša v jednej vrstve a nechá sa na povrchu niekoľko minút, kým chemicky nezreaguje s lakom. Vzniknutá zmes sa potom odstráni murárskou lyžicou, tuhou kefou alebo drevenou škrabkou.

Spotrebitelia tvrdia, že týmto odstraňovačom možno odstrániť až 3 vrstvy starých náterov počas jedného postupu. Po použití je potrebné povrch umyť organickým rozpúšťadlom, vodou alebo technickým čistiacim prostriedkom.

Výrobok je antikorózny, takže neškodí obkladom, betónu, tehlám a kovovým povrchom.

Výhody

 • Úsporná spotreba;
 • Vysoká účinnosť;
 • Rýchla akcia.

Nevýhody

 • Žieravý zápach;
 • Neúčinné pri odstraňovaní hrubého laku.

PRESTIGE CLEANER SWIMMER-GEL na staré laky

Hodnotenie: 4.8

PRESTIGE CLEANER GEL na odstraňovanie starých náterov

Prestige Flush je univerzálny gél na báze organických rozpúšťadiel a inhibítora korózie. Ak neplánujete v blízkej budúcnosti začať maľovať, séria Prestige sa plne ospravedlní, pretože má dlhú životnosť so zachovaním pôvodných vlastností.

Okrem toho sa gél môže skladovať spôsobom šetrným k životnému prostrediu a nepoškodzujú ho nízke teploty. Výrobok sa môže používať v širokom rozsahu teplôt bez ohľadu na poveternostné podmienky. Aby sa materiál úplne zbavil viacvrstvového povlaku, musí sa ošetriť v niekoľkých fázach.

Zákazníci si pochvaľujú nízku toxicitu a žiaden štipľavý zápach tohto čistiaceho prostriedku.

Výhody

 • Ochrana kovov proti korózii;
 • Univerzálnosť (možno použiť na lakovanie interiéru aj exteriéru vozidla);
 • Minimálna toxicita.

Nevýhody

 • Nízka účinnosť pri zmývaní hrubej vrstvy náteru naneseného vo viacerých vrstvách.

A
O PR-600

Hodnotenie: 4.7

A</div><p>O PR-600″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/91416666195541-488-.jpg“ height=“386″ title=“A<br />O PR-600″> „VÝHODY, NEVÝHODY</p><p>Aerosólový prípravok sa rýchlo rozotrie na pracovný povrch a hlboko prenikne do vrstvy farby, čím ju úplne zmäkčí. V dôsledku toho stačí, aby maliar odstránil predchádzajúci náter pomocou hrubého štetca, špachtle alebo tlakovej vody.</p><p>Čas potrebný na začatie chemickej reakcie závisí od počtu vrstiev a celkovej hrúbky laku. Vďaka praktickému dizajnu aerosólu A<br />O PR-600 je vhodný na ťažko prístupné miesta a povrchy nepravidelných tvarov.</p><p>Podľa odborných odporúčaní je lepšie používať práčku so sušičkou pri teplote okolia nie nižšej ako +20 ºC. Uvádza sa, že A<br />O PR-600 môže dráždiť pokožku a sliznice, preto je potrebné dodržiavať bezpečnostné pravidlá a používať osobné ochranné prostriedky, aby sa zabránilo nepríjemným účinkom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Možnosť zbaviť sa akýchkoľvek stôp po farbách a lakoch</li><li>Neobmedzená trvanlivosť;</li><li>Nedostatok alkalických zložiek v zložení;</li><li>Nie je potrebné opätovné ošetrenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Agresívny účinok na plastové diely;</li><li>Môže spôsobiť podráždenie očí a pokožky.</li></ul><h3>Záhorský závod na výrobu farieb a lakov SP-7 ZLK04869</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Záhorská lakovňa SP-7 ZLK04869

Tento výrobok je určený na čistenie kovu od emailov, epoxidových plničov a iných lakovacích materiálov. Výrobok má hustú konzistenciu, z ošetreného povrchu nesteká, ani keď sa aplikuje vertikálne.

Výrobok obsahuje aktívne organické rozpúšťadlá, riedidlá a zahusťovadlá.

Je tiež bezpečný pre všetky karosérie a nespôsobuje koróziu. Môže sa nanášať špachtľou alebo štetcom.

SP-7 ZLK04869 je vhodný na ručné aj strojové čistenie, čo výrazne zjednodušuje prípravu vozidla na nadchádzajúce lakovanie.

Správy zákazníkov uvádzajú vysokú účinnosť, neškodnosť a bezpečnosť pre ľudské zdravie. Výrobok sa dodáva v hermeticky uzavretom vedre, izolovanom od vlhkosti, slnečného žiarenia a teplotných vplyvov. Odporúčaný rozsah teplôt na skladovanie sa pohybuje od -40 do +40 stupňov C.

Výhody

 • Pohodlná výrobná forma;
 • Rýchle pôsobenie na náterové materiály;
 • Neškodnosť;
 • Relatívne nízke náklady.

Nevýhody

 • K dispozícii v malých množstvách.

KUDO RU-9001

Hodnotenie: 4.7

ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTEROV KUDO RU-9001

KUDO RU-9001 – univerzálny sprejový prípravok na odstraňovanie stôp po laku na nepríjemných miestach. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu výrobok účinne odstraňuje širokú škálu lakov. Na úplné odstránenie náteru je zvyčajne potrebné vykonať ošetrenie ešte raz s prestávkami 5-10 minút.

Butanol, metylénchlorid, retardér pary, propán, bután a modifikátor reológie použité ako aktívne zložky.

Jedna plechovka odstraňovača farby postačuje na odstránenie farby z 1 km2. m2 plochy. KUDO RU-9001 nepoškodzuje kovové konštrukcie a nespôsobuje koróziu.

Ošetrené časti sa musia pred následným lakovaním odmastiť.

Podľa autolakýrnikov je KUDO RU-9001 vhodný na použitie v exteriéri aj interiéri. V druhom prípade je však potrebné dodržiavať osobitné bezpečnostné opatrenia.

Výhody

 • Nízka spotreba;
 • Minimálna toxicita;
 • Dostupná cena.

nevýhody

 • nemožno použiť na práškové nátery.

Syntilor Hard1004

Hodnotenie: 4.6

Syntilor Hard1004

Syntilor Hard1004 je priemyselný gél na univerzálne použitie, ktorý rýchlo odstraňuje epoxidové farby, základné nátery, vojenské ochranné nátery a iné viacvrstvové nátery. Podľa tvrdení výrobcov výrobok účinkuje do 3-10 minút po nanesení na ošetrený povrch. Vhodné na najnáročnejšie práce.

Syntilor Hard1004 má konzistenciu gélu a patrí do triedy nebezpečnosti 3. Výrobok je nehorľavý a nevýbušný. Zvyšky sa dajú ľahko zmyť vodou a prípravkami na starostlivosť o vozidlo.

Zákazníci upozorňujú, že Syntilor Hard1004 si zachováva svoje vlastnosti aj po zamrznutí laku.

Výrobok sa môže používať dvoma spôsobmi: ručným nanášaním a ponorením.

Výhody

 • Rýchlo odstraňuje väčšinu typov zložitých lakov
 • Konzumácia s mierou;
 • Bezpečný účinok na ošetrovaný materiál;
 • Účinné odstránenie viacerých vrstiev;
 • Žiadny silný zápach.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Odstraňovač starých náterov DECORIX

Hodnotenie: 4.5

ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTEROV DECORIX

Odstraňovač náterov DECORIX je rýchlo pôsobiaci, vysoko účinný prípravok, ktorý hĺbkovo odstraňuje starý náter pred nanesením novej farby, laku alebo emailu. Tento čistiaci prostriedok v porovnaní s tradičnými metódami odstraňovania náteru pôsobí priamo na náter a nie na kov. Riziko poškodenia karosérie je tak minimalizované.

DECORIX je vhodný na olejové, alkydové, akrylové a melamínovo-alkydové nátery. Aerosólové umývanie možno použiť na ťažko prístupné povrchy.

Používané účinné látky sú parafín, izopropanol a dichlórmetán.

Zákazníci kladne hodnotia účinnosť a rýchlosť čistiaceho prostriedku. Po použití rozprašovača sa odporúča vyčistiť nádobku, otočiť ju hore dnom a odstrániť všetky zvyšky z rozprašovacieho ventilu.

Výhody

 • Rýchle a jednoduché odstránenie starého laku
 • Jednoduché striekanie ťažko prístupných miest karosérie.

Nevýhody

 • Toxicita.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Matúš

  Aké sú najlepšie odstránovače farieb na trhu a aké sú ich hlavné výhody a nevýhody? Poradíte nejaký overený produkt, ktorý účinne odstraňuje farby z oblečenia alebo inej povrchovej úpravy? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: