9 najlepších vodou chladených fréz na dlaždice

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Vodou chladené frézy na dlaždice ponúkajú vysokú produktivitu a vynikajúcu kvalitu rezu. Voda v reznej zóne znižuje prašnosť, predlžuje životnosť noža a minimalizuje odpad z obkladačiek spôsobený trieskami. Moderné stroje umožňujú vykonávať najzložitejšie ponorné rezy, drážky a zárezy. V súčasnosti je k dispozícii široká škála špecializovaných nástrojov pre obkladačov. Aby ste si vybrali model, ktorý vám najviac vyhovuje, odporúčame vám vypočuť si odporúčania našich odborníkov.

Typ napájania. Vodou chladené frézy na dlaždice využívajú dva typy energie.

 1. Sieťové modely sú najlepšou voľbou z hľadiska ceny a výkonu, ak máte doma sieťovú zásuvku 220 V.
 2. Akumulátorové rezačky na dlaždice pomáhajú remeselníkom v prípadoch, keď objekt ešte nie je elektrifikovaný. Prevádzkový čas plne nabitej batérie závisí od tvrdosti materiálu.

Typy vodou chladených fréz na dlaždice. V závislosti od konštrukcie rozlišujeme tieto typy fréz na dlaždice.

 1. Stroje s horným kotúčom sú väčšie. Vodou chladené frézy na dlaždice sú ťažké, ale ponúkajú vysoký rezný výkon, presnosť a hĺbku rezu. Rezacia hlava sa posúva po vodidle a reže nepohyblivý materiál.
 2. Nástroje s kotúčom na dne sú kompaktnejšie. Výhodou rezačky na obkladačky je jej ľahkosť a mobilita, ako aj možnosť rezania obkladačiek po uhlopriečke. Dlaždice sa musia do rezacieho priestoru vkladať ručne.
 3. Cenovo najdostupnejšie a najpojazdnejšie sú rezačky obkladačiek bez stola. Sú vybavené malou nádržkou na vodu alebo hadicovým nástavcom. Obkladač musí na rezanie používať stôl alebo stoličku v domácnosti.

Produktivita.Vodou chladené frézy na dlaždice sa výrazne líšia vo výkone.

 1. Profesionálne modely sú vybavené výkonnými motormi (1000-2200 W) s otáčkami kotúča 2500 ot/min a vyššími. Tieto modely sú potrebné pre väčšie veľkosti dokončovacích prác.
 2. Amatérske náradie s nízkovýkonnými motormi (400-1000 W), ktoré otáčajú čepeľou pri 1500-3000 otáčkach za minútu. Táto fréza na dlaždice sa skvele hodí na obkladanie obkladov vo vašom dome alebo byte.

Maximálny priemer kotúča. obkladači musia pri výbere obkladačského stroja zvážiť ďalší dôležitý faktor. Toto je maximálny priemer disku. Hĺbka rezu od nej veľmi závisí.

 1. Profesionálne modely zvládnu pílové kotúče s priemerom 200 až 350 mm. Dokážu rezať nielen dekoratívne dlaždice, ale aj kameň, mramor, žulu a betónové materiály až do hrúbky 40 cm…110 mm.
 2. Obkladačské frézy s kotúčom 80-120 mm majú užší rozsah použitia. Ich úlohou je spracovávať obkladačky s hrúbkou do 30 mm.
 3. Pri výbere nástroja s výkyvným mechanizmom reznej hlavy je potrebné zohľadniť hĺbku rezu, pretože uhol čepele sa zmenšuje.

V tomto prehľade sme vybrali 9 najlepších vodou chladených fréz na dlaždice. Tento nástroj je k dispozícii vo všetkých regiónoch našej krajiny. Rebríček bol zostavený na základe odborných kruhov a spätnej väzby od miestnych obkladačov.

Najlepšie frézy na dlaždice s vodným chladením

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie frézy na dlaždice s vodným chladením1Fubag FB 35048 535€
2DIAM SPmax-250/1.529 520€
3Helmut FS230H26 902€
4E
 • TECH PE 1000/92R
 • 12 330€
  5DeWALT DWC41010 643€
  6KALIBER 200/10004 650€
  7Makita CC301DWAE10 845€
  8RYOBI LTS180M5 047€
  9E
 • TECH PE 450
 • 2 997€

  Fubag FB 350

  Hodnotenie: 4.9

  Fubag FB 350

  Profesionálna fréza na obkladačky Fubag FB 350 vám pomôže oveľa rýchlejšie dokončiť prácu s kameňom alebo obkladačkami. Elektrický kyvadlový stroj s pohyblivým suportom. Výrobca sa rozhodol pre pílový kotúč s hornou montážou, pracovná časť sa dá otáčať pod uhlom 45 stupňov. Odborníci si pochvaľujú jednoduché ovládanie, pneumatický valec pomáha plynulo spúšťať a zdvíhať reznú hlavu. S rezačkou na dlaždice sa dodáva čerpadlo, pomocou ktorého je možné zabezpečiť automatický prívod chladiacej kvapaliny do reznej zóny. Stroj umožňuje vytvárať zárezy, vruby, pilotné spoje.

  Domáci obkladači si pochvaľujú frézy na dlaždice pre ich vysoký výkon a všestrannosť. Jedinou nevýhodou, ktorú uvádzajú, je vysoká cena.

  Výhody

  • vysoká účinnosť;
  • môžete vykonávať rôzne operácie;
  • pneumatický pohon reznej hlavy;
  • kompletné čerpadlo.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  DIAM SPmax-250/1.5

  Hodnotenie: 4.8

  DIAM SPMAX-250/1.5

  Nie je oveľa horší ako líder revízie frézy na dlaždice DIAM SPmax-250/1.5. Menej výkonný motor (1,5 kW oproti 2,2 kW), čo má za následok maximálny priemer kotúča (250 oproti 350 mm). Hĺbka rezu je primerane 60 mm. Odborníci však uznávajú vysoký výkon, motor s pozvoľným štartom, robustnú základňu, 45-stupňový rotačný mechanizmus. Nástroj možno použiť na rezanie kameňa, dlaždíc a porcelánovej keramiky. Zároveň je cena tejto frézy na dlaždice pomerne prijateľná. Stroj získava striebro našej recenzie.

  Väčšina používateľov si pochvaľuje výkon frézy na dlaždice. Dostatočný výkon, príjemne sa s ním pracuje. Čerpadlo by sa však malo uchovávať v nádobe s čistou vodou.

  Výhody

  • dobrý výkon;
  • mäkký štart;
  • prijateľná cena;
  • jednoduchá obsluha.

  Nevýhody

  • nezrozumiteľná príručka;
  • Čerpadlo sa bojí špinavej vody.

  Helmut FS230H

  Hodnotenie: 4.7

  Helmut FS230H

  Pomerne mobilná konštrukcia rezačky na dlaždice navrhnutá nemeckým výrobcom. Helmut FS230H má sklopné nohy a pohodlné rukoväte. Váži menej ako lídri (55 kg), ale základňa frézy na dlaždice je pevná a robustná. Účinne tlmí vibrácie, čo vedie ku kvalitnému rezu. 230 mm pílový kotúč je ukrytý v kryte kotúča, dokáže vykonať 45 mm hlboký rez (90 stupňov). Pri otočení reznej hlavy o 45 stupňov sa hĺbka zníži na 40 mm. Vďaka dizajnu čínskej výroby je pre Slovenskách obkladačov veľmi atraktívnou kúpou.

  Tento model sa umiestnil na treťom mieste v revízii, t. . majitelia našli nevýhodu. Vodiaca lišta obkladačky nie je vycentrovaná v pravom uhle. Výsledkom je, že bez úprav a prispôsobenia ide rez do strany.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • skladací dizajn;
  • pogumovaný stôl;
  • dobrý výkon.

  Nevýhody

  • potrebné nastavenie a nastavenie.

  E
 • TECH PE 1000/92R
 • Hodnotenie: 4.6

  E<li></div><p>TECH PE 1000/92P“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/5921666197071-939-.jpg“ height=“444″ title=“E</p><li>TECH PE 1000/92R><p>Rýchle a presné rezanie keramických alebo porcelánových obkladov môže profesionálna fréza na obklady E</p><li>TECH PE 1000/92R. Výrobca vybavil stroj motorom s výkonom 1000 W, ktorý zabezpečuje rýchlosť otáčok kotúča 2950 ot/min. Dobrý dizajn stola. Kolieska a rukoväte na jednoduchú prepravu, nohy sa dajú ľahko sklopiť. Povrch stola je pokrytý vrstvou gumy, ktorá zabraňuje kĺzaniu dlaždíc pri rezaní. Zarážky stupnice na presné polohovanie. Maximálny priemer kotúča je 200 mm, čo umožňuje rezanie do hĺbky 36 mm.<p>Používatelia si obľúbili čistú prevádzku frézy na obkladačky, ktorá nevytvára špliechanie, nečistoty ani trosku. Zlá povrchová úprava náteru, nevhodný odtok vody.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>skladacia konštrukcia;</li><li>jednoduchá manipulácia;</li><li>presný rez;</li><li>stôl s gumeným povrchom.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Povrchová úprava farby je zlá;</li><li>nepríjemný odtok.</li></ul><h3>DeWALT DWC410</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=DEWALT DWC410

  DeWALT DWC410 je kompaktná, mobilná rezačka obkladov a dlažby. Stroj s hmotnosťou len 3 kg je ideálny na opracovanie keramiky, mramoru, žuly a dlažby. Výrobca navrhol, aby sa chladiaca kvapalina čerpala cez špeciálne potrubie chladiacej kvapaliny. Odborníci upozorňujú, že model nemá vlastný stôl, takže obkladač bude musieť hľadať podpornú plošinu. Nástroj je vybavený pílovým kotúčom s maximálnym priemerom 110 mm. Môže sa používať na rezanie až do hĺbky 34 mm. Výkonný motor (1300 W) dosahuje rýchlosť 13 000 otáčok za minútu.

  Ruskí obkladači si pochvaľujú tento nástroj pre jeho ľahkosť a kompaktnosť a vysokokvalitné vyhotovenie. Je však nepohodlné používať frézu na dlaždice, neexistuje synchronizácia medzi čerpadlom a kotúčom.

  Výhody

  • dobrá montáž;
  • ľahký a kompaktný;
  • čistý strih;
  • Môže sa používať ako okružná píla.

  Nevýhody

  • nepríjemnosti pri prevádzke;
  • bez tabuľky.

  KALIBER PT-200/1000

  Hodnotenie: 4.4

  KALIBERNÁ DOSKA-200/1000

  KALIBR PLE-200/1000 rezačka obkladačiek v tvare minikruhového. Stroj je dostatočne mobilný, váži 12 kg pri veľkosti stola 500×400 mm. Vďaka leštenému povrchu stola sa dlaždice počas používania ľahko kĺžu. Výrobca vybavil svoj výrobok elektromotorom s výkonom 1000 W, otáčky kotúča sú 3000 ot/min. Maximálny priemer rezného kotúča je 200 mm. O vysokú presnosť sa stará špeciálne pravítko. Kotúč sa dá tiež otáčať o 45 stupňov. Súčasťou dodávky je odkvapkávacia miska na zachytávanie chladiacej kvapaliny. Model uzatvára top 6 nášho prehľadu.

  Majitelia sú spokojní s nízkou cenou, nerozbitným rozsahom, dobrým výkonom. Ako nevýhodu opisujú zlú konštrukciu a krivý stôl.

  Výhody

  • nízka cena;
  • Dobrý výkon;
  • veľký stôl;
  • nezmazateľné pravítko.

  Nevýhody

  • slabá konštrukcia;
  • zakrivený stôl.

  Makita CC301DWAE

  Hodnotenie: 4.3

  MAKITA CC301DWAE

  Makita CC301DWAE je najlepšia akumulátorová píla v našom prehľade. Kompaktný a ľahký (1,8 kg) nástroj je napájaný 2 Ah Li-Ion akumulátorom (napätie 10,8 V). Sada obsahuje náhradnú batériu, nabíjačku, nádržku na vodu a diamantový kľúč. Model vyzerá v porovnaní s lídrami v prehľade skromnejšie, pokiaľ ide o technické parametre, ako sú otáčky čepele (1600 ot./min.) a hĺbka rezu (25,5 mm). Maximálny priemer kotúča je len 85 mm. Stroj nemá stôl ani zásobník chladiacej kvapaliny.

  Používatelia považujú za silné stránky rezačky obkladov ľahkú, kompaktnú a mobilnú. Vážnou nevýhodou nástroja je krátky pracovný čas na jednu batériu (3-4 dlaždice porcelánu).

  Výhody

  • ľahký a kompaktný;
  • mobilita;
  • nádrž na vodu;
  • 2 batérie.

  Nevýhody

  • bez stola a podnosu;
  • batéria sa rýchlo vybíja.

  RYOBI LTS180M

  Hodnotenie: 4.2

  RYOBI LTS180M

  Našich odborníkov zaujal ďalší model napájaný z batérie. RYOBI LTS180M je ľahké (2,59 kg) a mobilné zariadenie, ktoré reže dlaždice s hrúbkou až 22 mm. Vysokorýchlostný motor (4500 ot./min.) umožňuje výrobcovi dosiahnuť dobrú kvalitu rezu. Rezanie je možné aj pod uhlom 45 stupňov. Zariadenie sa ľahko ovláda; všetky ovládacie prvky sú umiestnené na rukoväti. Medzi možnosti patrí aretácia vretena. Náradie je napájané 18-voltovou batériou.

  Domáci obkladači si zariadenie obľúbili pre jeho dostupnú cenu, mobilitu, autonómne zásobovanie vodou. Považujú zlú kvalitu disku, chýbajúcu vodiacu lištu, jedinú batériu.

  Výhody

  • mobilita a autonómia;
  • jednoduchá obsluha;
  • prijateľná cena;
  • blokovanie vretena.

  nevýhody

  • bez vodiacej lišty;
  • zlá kvalita pôvodného disku.

  E
 • TECH PE 450
 • Hodnotenie: 4.1

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: