Ako a čo strihať plexiglas?

Jedným z najbežnejších syntetických materiálov používaných v domácich a výrobných účely je plexisklo, ktorá sa vyrába polymerizáciou kyseliny metakrylovej a esenciálnych zložiek. Kvôli jeho zloženiu Plexiglas dostal názov akryl. Je možné ho znížiť so špeciálnym zariadením alebo imaginárnymi činidlami. Pri vykonávaní rezania plexiskla pomocou elektrického náradia sú ťažkosti často spojené so skutočnosťou, že materiál sa začína roztaviť a držať sa rezacieho dela. Avšak, existujú spôsoby, ktoré pomáhajú rezať akryl doma.

Ako a čo strihať plexiglas?

Čo znížiť?

Farebné a transparentné organické sklo má určité vlastnosti, ktoré ovplyvňujú elektrický nástroj v okamihu, keď materiál rezy. Faktom je to Akryl má teplotu topenia na 160 ° C. Ak chcete ohýbať hladký list, môžete ho vykonať po tom, čo sa zahrieva na 100 ° C. Pri vystavení reznej čepele elektrického náradia sa umiestnenie rezu zahrieva a materiál v roztavenej forme sa drží jeho povrch, takže rezanie plexiskla – pomerne problematické zamestnanie.

Ako a čo strihať plexiglas?

Napriek zložitosti spracovania má akrylové sklo široký rozsah aplikácie. Na rezanie materiálu, ktorý mu dáva požadovanú veľkosť, moderné vybavenie sa vzťahuje na výrobu:

 • CNC laserový stroj, kde laser, ako nôž, znižuje akrylový povrch;
 • Elektrický frézny mlyn, s ktorým môžete vytvoriť otvory alebo kučeravý rez;
 • Stroje vybavené pílou typu pásu;
 • Elektrická doska typu disku.

Ako a čo strihať plexiglas?

Laserové a frézovacie rezanie sa vyznačujú vysokým stupňom výkonu a používajú sa pri hromadnej výrobe. Toto zariadenie je schopné rezanie akrylového materiálu s vysokým stupňom presnosti a presnosti. Laserové spracovanie je v súčasnosti bežné, presnosť výkonu sa dosiahne z dôvodu, že je vytvorený lúč, ktorej hrúbka je 0,1 mm.

Okraje rezu z materiálu po práci Laser sa získava absolútne hladký. Ale najdôležitejšou vecou je, že s takýmto spôsobom rezania sa nevytvorí odpad.

Ako a čo strihať plexiglas?

Vykonávanie rezania akrylového skla mechanicky sprevádzaného vykurovacím materiálom, v dôsledku čoho sa začína roztaviť, čím sa vytvorí významný dym. Aby sa zabránilo procesu topenia, musí byť rezacia prevádzka sprevádzaná chladiacim akrylom, ktorý sa vykonáva s použitím prívodu vody alebo prúdenia studeného vzduchu.

Ako a čo strihať plexiglas?

Domáci majstri často vykonávajú organické spracovanie skla nezávisle, pomocou dostupných nástrojov.

 • Hoven za kov. Rezacie plátno sa vyznačuje prítomnosťou malých zubov, ktoré sa nachádzajú v minimálnej vzdialenosti od seba. Hoven plátno sa vyrábajú z odolnej zliatiny tvrdenej ocele, takže jej rezanie je blokovaná pomaly. Použite vám to umožňuje získať hladký plátok kvôli dokonca aj doprave na tangenciálnom. V procese práce sa neodporúča rýchlo znížiť tak, aby akryl nevyhrel a nebol vystavený v plastovej forme. Ready Cut je získaný s drsníkom, ktorý bude musieť byť opečiatkovaný brúsnym papierom.

Ako a čo strihať plexiglas?

 • Rezačka pre akrylové sklo. Toto zariadenie sa predáva v obchodných reťazcoch a je určený na rezanie plexiskla malej hrúbky – až 3 mm. Na získanie plochého strihu na povrchu organického skla je pravítko upevnený, potom sa materiál pripraví pomocou rezačky (približne polovica jeho hrúbky). Potom bol list narezaný na zamýšľanú čiaru. Ready Cut je nepravidelný, takže v budúcnosti bude mať dlhodobé brúsenie dlhé brúsenie.

Ako a čo strihať plexiglas?

  • Kruhová píla. Disk pre rezanie plexiskla by malo byť s malými častými zubami. Ak používate disk s veľkým krokom medzi nimi, na spracovaní materiálu sa môžu objaviť čipy a trhliny. Po prijatí rezania vyžaduje obrobok dokončovacie brúsenie.

  Ako a čo strihať plexiglas?

  • Mlyn s ložiskom. Tento elektrický nástroj vykonáva vysoko kvalitný Plexisklasský rez, ale rezacie nože rýchlo blikajú a prichádzajú do disrepair. Pri práci s rezačkou akrylom sa rýchlo zahrieva, tento proces je sprevádzaný silný dym. Aby sa zabránilo ohrevu materiálu, použite vodu na chladenie pracovného povrchu.

  Ako a čo strihať plexiglas?

  • Elektropolitanzik. Tento nástroj je vhodný, pretože má možnosť nastaviť rýchlosť posuvu suroviny. Špeciálne rezanie sa používajú na prácu s organickým sklom, ktoré sú upevnené v držiaku nečinnosti. Vymeňte takéto pecks, môže byť web pre drevo, hlavná vec je, že klinčeky môžu byť často umiestnené a majú malú veľkosť. Je potrebné pracovať pri nízkych rýchlostiach, inak sa materiál začne držať na plátnu. Po vykonaní rezu môže byť obrobok zaseknutý alebo spracovaný plameňom z ľahšieho. Electrolzik môžete urobiť rovné alebo curvilinear rezy.

  Ako a čo strihať plexiglas?

  • Bulharský. Na rezanie hrubého listu plexiskla môžete použiť disk s tromi veľkými zubami, čo je určené na drevo. Takýto nástroj sa dobre zvládne s priamočiarom rezaním. V procese prevádzky sa akrylové sklo neroztopí a nedrží sa na disk. S ním môžete spracovať akrylové 5-10 mm hrubé.

  Ako a čo strihať plexiglas?

   Používajú sa niektoré domáce remeslá pre rezanie organických pohárov Bežné sklenené rezačky. Výsledky fungovania uvedených nástrojov sú plne závislé od skúseností s masterom a z možnosti pokazením materiálu v tomto prípade nikto nie je poistený.

   Ako a čo strihať plexiglas?

   Pravidlá

   Aby sa kvalitatívne rozrezal plexisklo s vlastnými rukami doma, Skúsení majstri poradenstvo pridruhujú k niektorým pravidlám (platia nielen na akrylové, ale aj na plexisklo, ako aj bunkový polykarbonát).

   1. Rozrezať veľkosť kučeravé prázdne alebo posypeme hladký kus akrylového skla bude oveľa jednoduchšie, Ak sa materiál zahreje nad zdrojom tepla pred začatím práce: Plynový horák alebo stavebný fén. Potrebujeme to v značnej vzdialenosti tak, aby nie je bipter materiálu.
   2. Rezacie polotovary z plexiskla malých hrúbky od 2 mm do 5 mm sa môžu uskutočniť pomocou elektrického skladačky. S ním nemôžete len urobiť rovno strih, ale aj na rezanie kruhu. Ak chcete pracovať, musíte si vziať úzke a tenké plátno s malými zubami.
   3. Rozdelené sklo je ľahšie ako webe, ktorý má označenie MP. S. Oceľ na výrobu plávodov má kalenie a vysokú pevnosť.
   4. Rezané sklo je potrebné na nízkych valcoch kŕmenia reznej tkaniny. Vyberte rýchlosť pre každý nástroj v procese práce prakticky. V procese rezania je dôležité zabezpečiť, aby akrylové sklo nespustilo topenie.
   5. Vykonávať prácu na rezaní organické sklo nasleduje bezpečnostné okuliare alebo masku. Pri rezaní materiálu sa vytvorí veľký počet jemných čipov, čo je rozdelené v rôznych smeroch pri vysokej rýchlosti.

   Ako a čo strihať plexiglas?

   Ako a čo strihať plexiglas?

   Ako a čo strihať plexiglas?

   Ako a čo strihať plexiglas?

   Najväčšie ťažkosti v oblasti vlasti organického skla sa vyskytujú pri vytváraní komplexných curvilinear cuts. Najjednoduchšou úlohou je vyriešiť používanie laserových priemyselných zariadení, kde Automatizovaná kontrola umožňuje vykonávať všetky potrebné funkcie s najvyššou presnosťou a bez ľudskej účasti. Manuálne zistil akrylové rezanie vykonávané predbežnou šablónou. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť cutoff. Kontúry výsledného obrobku budú s nádobou a drsnosťou, ktoré sú eliminované brúsením.

   Ako a čo strihať plexiglas?

    Doma, urýchliť proces rezania organického skla môže byť S horúcim vodičom NICHROME pripojeným k zdroju napätia v 24 V. Vyhrievaný drôt NICHROME platí akrylový materiál cez správne miesto rezu. Hrany rezu sa získavajú hladko.

    Takéto zariadenie je celkom možné montovať. Je to celkom možné doma, hlavná vec je vybrať si vysoko kvalitný Nichrome drôt s pravým priemerom, ktorý by bol odolajúci zahrievaním na teplotu 100 ° C.

    Ako a čo strihať plexiglas?

    Odporúčania

    Na hromadenie akrylového plechu hladko počas práce Je dôležité monitorovať rýchlosť prívodu suroviny. Proces vykonávania rezu je najlepšie začať s veľmi minimálnym obratom elektrického náradia. Vyberte optimálny režim môže byť experimentálne. Ak sa počas prevádzky, akrylový materiál začal roztaviť a lepidlo na rezanie, potom musí byť práca zastavená, čistiť handričku pred znečistením a zrútenej billete dávať čas na chladenie.

    Pri rezaní akrylu je najlepšie pracovať v dobre vetrannej miestnosti, pretože organické sklo, keď je ohrievané, je veľmi zmažení a zdôrazňuje chemické komponenty, škodlivé pre životné prostredie.

    Ako a čo strihať plexiglas?

    Aby ste odrezali malý kúsok organického skla, môžete použiť Skrutkovač s hlotou. Skrutkovač sa zahrieva nad plynovým horákom a vykonáva svoju štrbinu podľa čiary aplikovanej na pracovný prázdny.

    Ako a čo strihať plexiglas?

    Ako a čo strihať plexiglas?

    Pod vplyvom predhriatej skrutkovacej časti v materiáli sa v materiáli objaví plytká drážka. Táto drážka sa môže prehĺbiť ešte viac a potom rozbiť okraj skla alebo vezmite pílový nástroj a v smere drážky na vykonanie ďalšieho rezacieho materiálu. Po vykonaní strihu bude okraj prázdneho nerovného. Je možné ho zosúladiť dlhým brúsením.

    Táto metóda je dosť veľa času, ale umožňuje, aby nepokazil sklo náhlym výskytom trhlín alebo čipov.

    Ako a čo strihať plexiglas?

    V ďalšom videu sa dozviete, ako rýchlo a jednoducho rezané plexiglas.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár