Ako lepiť sklo?

K dnešnému dňu, stavebný trh ponúka rôzne dokončovacie materiály. Najčastejšie prinášať do poriadku povrchov stien pomocou tapety. Z množiny predložených možností sú najprogresívnejšie a ekologicky šetrné dokončovacie materiály sklenené okná používané na ozdobenie nielen stien, ale aj strop.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Zvláštnosť

Pred rozhodnutím o výbere okuliarov je potrebné začať porozumieť zloženiu tohto materiálu a jeho vlastností.

Čo je to – sklo? V titule titul leží odpoveď na túto otázku. Ako súčasť tohto konečného materiálu existujú rovnaké komponenty, ktoré sa používajú na výrobu skla. Kvartz piesok, vápencový a minerálny dolomit sú základom tohto konečného materiálu.

V procese spracovania sa tieto zložky zmiešajú a vystavujú teplo na teplotu 12 mesiacov. Výsledná taviaca hmota má tekutú konzistenciu, z ktorej vytvára budúci základ tapety pozostávajúce z tenkých a ľahkých nití. Je to presne vlákno, ktoré tkané so špeciálnymi strojmi.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Sklolaminátové tapety patrí medzi ekologické materiály, Preto je možné ich lepiť v každej miestnosti. Ich požiarna bezpečnosť a vysoká životnosť (10-30 rokov) ich robí neuveriteľne populárnym povrchovým materiálom.

Okrem toho, povrch sklenených vietor môže byť použitý pod maľovaním bez poškodenia štruktúry, ktorá je neuveriteľne pohodlná, ak sa náhle chcela zmeniť interiér bez globálnych zmien.

Vďaka neuveriteľnej pevnosti sa farba farba môže meniť aspoň 5 a niektoré značky a 20-krát (závisí od kvality samotného materiálu).

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Vďaka špeciálnej výrobnej technológii sa tapeta uvoľňuje s rôznymi textúrami, ktoré majú vplyv na účel materiálu.

 • Tapety s hladkým povlakom Vykonáva pomocné funkcie: Utesnenie povrchu pred obložením inými povrchovými materiálmi, skrývate steny stien a stropov, zarovnanie základne pred konečným obložením.
 • Tapeta s reliéfnou štruktúrou sú určené pre hlavný interiérový dizajn.

Hrúbka vlákien a odrôd prekladania ovplyvňujú konečný vzor tapety. Jednoduché výkresy vo forme rhombusov, vianočný stromček, chucks a bunky šachovnice sú vytvorené na bežných strojoch. Pre komplexné, textúrované vzory využívajú špecializované zariadenia – Jacquard Stroje.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako vypočítať tok?

Pred zakúpením tohto konečného materiálu musíte vypočítať požadovaný počet tapiet.

Forma uvoľnenia okuliarov je valec. Aby bolo možné správne vypočítať prietok, je potrebné poznať šírku a dĺžku valca, ako aj oblasť povrchu. K dnešnému dňu, výrobcovia vyrábajú najodoššie valce na šírke a dĺžke valcov. Najbežnejšia šírka v glazúrach je 1 m, menej bežne sa vyskytla šírky 0.5 m a 2 m. Plátno priskrutkované do rolka môže mať dĺžku 25 m a 50 m.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Na výpočet počtu spotrebného materiálu na vkladanie steny, musíte najprv merať obvod miestnosti, vylúčiť, aby ste uložili šírku okna a dverí. Existuje však názor, že tieto hodnoty sú lepšie zahrnúť do spotreby pre zásoby.

Na výpočet požadovaného množstva handričky je potrebná hodnota obvodu na rozdelenie šírky valca, získaný výsledok je zaokrúhlený, spravidla na väčšine strany.

Ako lepiť sklo?

Potom potrebujete vedieť, ako dlho je roll rozdelený. Pre tento výpočet bude potrebná výška stropu na pridanie do 5-10 cm pre pohodlie. Dĺžka plátna v roll Delim na výšku s malým pridávaním a získajte požadované množstvo dutín.

Okrem výpočtu požadovaného množstva okuliarov potrebujete vedieť a ich hustotu na 1 m2. Výrobcovia vyrábajú výrobky s rôznymi ukazovateľmi, spravidla majú vysoko kvalitné kópie hustotu najmenej 100 g na 1 m2, ale existuje viac hustých produktov, kde indikátor dosiahne 200 g na 1 m2.

Táto hodnota ovplyvňuje účel okuliarov. Na napĺňanie stropných povrchov sú najčastejšie vyzdvihnúť menej hustých inštancií. Pre tapetu určenú na maľovanie, hodnota hustoty ovplyvňuje množstvo zmien farby: ako je nižší, tým menej času môže byť prelakovaný.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako pripraviť rôzne povrchy?

Akékoľvek opravárenské práce neprechádza bez prípravy povrchu a steny steny alebo strop nie je výnimkou. Prípravné práce sa vždy vykonávajú s prihliadnutím na vlastnosti nadácie, ale bez ohľadu na pôvod materiálu, existuje jedno pravidlo – to je demontáž starej, slabo držiaca na stene alebo strope povlakov.

 • Ak potrebujete odstrániť papierové tapety, Potom sú zmáčaní vodou a odstránené z povrchu s špachtľou.
 • Výber spôsobu odstránenia farby závisí od jeho typu. Ak chcete odstrániť vodnú farbu dostatok vody a špongie, je ľahko umytá. A je to trochu zložitejšie na čistenie oleja, akrylovej alebo alkydovej farby, budete musieť použiť buď brúsny papier, alebo s malom povrchu, vyčistite ho abrazívnymi elektrickými nástrojmi. Existuje však najjednoduchší spôsob, ako čistý, dobre úsporný čas – toto je použitie špeciálnych umývaní. Nie je potrebné odstrániť celú vrstvu farby, ak je dobre držaná, stačí dať povrch výstredný vzhľad, ktorý ďalej poskytuje dobrú priľnavosť okuliarov.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

 • Pre spracované povrchy, Priebeh prípravných prác môže byť vykonaný v dvoch smeroch. Ak je vápno dobre držané na strope, aplikovaný na jednu vrstvu a nenechá stopy pri utierok, potom úplné vymazanie povlaku nebude potrebovať. Najčastejšie však spamový povrch má hrubú vrstvu vápna a mrazených plôch, takže povlak bude musieť byť odstránený s špachtľou a vodou s špongiou.
 • Povrch lemovaný keramickými dlažbami, Budeme musieť úplne čistiť. Neodporúča sa lepiť tento typ tapety na dlaždice. Hoci teoreticky je možné, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sklenené okná sa môžu vypnúť z takéhoto povrchu, najmä s vysokou vlhkosťou. Pre dobrú spojku tapety s povrchom dlaždice, musíte odpísať.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

 • Akýkoľvek stripovaný povrch, či už Stena alebo strop, NsOdraz huby plesnia musí byť podrobený špeciálnemu spracovaniu. Pre túto fázu práce sa používajú rôzne fungicídne kompozície, ktoré môžu byť vybrané v akomkoľvek stavebnom obchode.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Smer prípravných prác pod vložením tapiet závisí od typu povrchu. Stropy a steny môžu byť vyrobené z rôznych materiálov: betón, tehlová, sadrokartóda, OSB sporák, preglejky. Ak si želáte sklenené okná, môže byť sporák správne uložený, pripraviť povrch, pretože akýkoľvek druh, ktorý bude vydržať významné vykurovanie, bez straty jeho funkcií.

 • Pre betónové a skrútené povrchy Nie je potrebné vykonávať špeciálne prípravné práce, stačí len zosúladiť batériu na úroveň pomocou shplianie a na prima.
 • Phaneur a sadrokartón sa bude musieť pripraviť na prebudenie. Zvlášť sa to týka kĺbov medzi listami a vyčnievajúce klobúky nezištnosti. Povrch sadrokartónu je povinný, inak je riziko pri výmene tapety, aby ich roztrhli spolu so základným materiálom. Potom sa primér vyrába.
 • Pre Dosky OSB Vyžadujú sa aj prípravné aktivity. Kĺby medzi doskami sú zarovnané pomocou kosáčikovitosti a potom odložte. Pre lepšiu spojku tapiet s panelmi OSB, produkujú primér a tmel, ak existujú veľké žetóny. Konečná fáza prípravy tohto materiálu je povrchová úprava.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako určiť prednú stranu?

Tapety na sklolaminátu, ako iné typy povlakov, majú tváre a evanje. V konvenčných tapiet je predná strana umiestnená na vrchu a sklárne sú všetky naproti: v hornej časti valca, nesprávna strana a tváre je ukrytý vo vnútri.

Aby sa nedostali zmätení pri rezaní, výrobcovia pochodujú nesprávnu stranu čiary. Farebná čiara má modrú alebo sivú.

Ako lepiť sklo?

Ako primeru?

Ochrana povrchov je konečná fáza prípravných prác. Nezanedbávajte ich, pretože kvalitatívne vyrobený základný primér zabezpečí spoľahlivé uchopenie skleneného vetra s povrchom.

Ideálne, ak bude SHPLANKE A PRIMER zakúpený jednou značkou, ich kompozície sú zvyčajne dokonale kombinované.

Ako primárne materiály môžu byť použité rôzne prostriedky, výhoda dnes výrobcovia produkujú špeciálne kompozície, ktoré sú vybrané na základe prípravných prác. Pri vložení je tapeta vhodnou možnosťou, sú zlúčeniny vhodné na interné použitie.

PVA lepidlo, Hlavnou vecou je, aby to bolo. Optimálny podiel – 1: 10. Proces priming musí byť vykonaný dvakrát. Najprv sa aplikuje prvá vrstva priméru, potom, čo je potrebné čakať určitý čas na dokončenie povrchového sušenia a aplikovať druhú vrstvu.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Proces lepenia

Krok za krokom pokyny pre lepiace okuliare nie sú obzvlášť odlišné od obkladu bežných druhov, ale je tu jeden významný rozdiel: lepidlo sa aplikuje nie na nesprávnu stranu plátna, ako v konvenčnej tapety, ale na povrchu.

Adhezívna kompozícia by mala byť rozdelená na povrch steny alebo strop rovnomerne, inak môže byť v miestach s nedostatočným lepidlom vytvorené malé opuchnuté a s nadmernými číslou sa objaví.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

 • Proces lepenia začína rezacími tkaninami požadovaná dĺžka. Je potrebné s nimi pracovať, pomocou rukavice na ochranu pokožky kože, pretože látka je trochu. Po maľovaní tento efekt zmizne.
 • Prvé plátno je potrebné nalepiť čo najspornejšie, Použitie drancovania na tento účel. Aby sa nevytvoril vzdušný priestor pod plátnom, vyhladzovanie by malo byť vykonané z centrálnej časti na okrajoch plátna s použitím špachtle alebo iných vhodných prostriedkov. Extra súčasti plátna sú odrezané pomocou kancelárskeho noža a pravítko (špachtľa).
 • Držať druhý a následný web bude jednoduchšie, Ak je prvý list striktne vertikálne (pre stenu). Umiestnite nasledujúce kapely sa musia pripojiť k vzoru. Stojí za to zapamätať si, že nemôžete vyhladiť kĺby s valčekom, hrozí nebezpečenstvo poškodenia vzoru. V rohoch lepeli plátno trochu zložitejšie ako v priamke, ale ak sú splnené určité pravidlá, môžete ľahko vyrovnať s touto úlohou.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

 • Shook vnútorný uhol potrebuje opatrne, Plátno z jednej steny na druhom nie sú viac ako 2 cm a prebytok je rezaný. Nasledujúci web je prekrytý. Ale môžete ustúpiť 4 cm, ďalší pruh je podobný a ustupujúci 2 cm, príliš veľa.
 • Ak chcete dokončiť vonkajší uhol, plátno je potrebné začať na druhej strane o 8-10 cm. Ďalší pás je prilepený na povrch rozhrania so vzorom. Voľný priestor by nemal byť viac ako 3 cm. Prebytok z oboch pásiem sa odreže, a zdvihák pod viečkami sa vypúšťa s lepiacou kompozíciou.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

 • S cieľom uzavrieť miesta s prepínačmi a zásuvkami, Bez ohľadu na to, ktorá miestnosť je opravou, je potrebné prijať opatrenia: Vypnite napájanie v pracovnom čase a vyberte externé časti týchto zariadení. Vyberte si tapetu Toto miesto nasleduje: Canvas je nakrájaný do kríža, jeho nadmerné je odstránené, hrany povrchu sú zaklinené a samotný pás je pevne stlačený.

Suché tapety asi dva dni. Pre vysoko kvalitné sušenie plátna je potrebné zachovať optimálnu teplotu (18-24?° C) a vlhkosť (70-75%).

Ako lepiť sklo?

Maľovanie

Pre maľovanie povrchu s týmto povrchovým materiálom sú kompozície najvhodnejšie pre vodu na vodu, tieto sú vodné a vodné farby. Okrem toho si môžete kúpiť farby špeciálne navrhnuté pre okuliare.

 • Pred aplikáciou prvej vrstvy je potrebné pripraviť povrch, konkrétne aplikovať primér. Ako základný náter, môžete použiť kompozíciu pripravenú na maľovanie, ale bude potrebné ho zriediť 1: 1. Takýto prístup pomôže znížiť spotrebu hlavného farbiva a čo je najúčinnejšie pripraviť povrch na hlavnú farbu.
 • Použite prvú vrstvu môže len po úplnej suchosti tapety. Druhá vrstva kompozície sa aplikuje po 15-20 hodinách, je toľko času potrebného na vysušenie povlaku.
 • Pre hladké použitie vrstvy je vhodné použiť valček s dlhou rukoväťou.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Krásne príklady v interiéri

Gylioboons Z viacerých dôvodov sú jedinečné dokončovacie materiály. Rovnako vyzerajú v každej miestnosti a na akomkoľvek povrchu.

Ich odolnosť voči teplotám a vlhkosti umožňuje použitie tohto konečného materiálu v kúpeľni. Čiastočné alebo úplné dokončenie stien toalety vyzerá menej atraktívne ako obklady. Gymelomy nie sú zaostávajúce za dlaždivom a praktickosťou: môžu byť umývané, a ak je to žiaduce a prelak.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

Kemping strop alebo steny v obytnej miestnosti vám umožní ľahko vyzdvihnúť iný nábytok vo veľkom štýle, pretože reliéfny vzor na povrchu tapety je laconic, a môžete vyzdvihnúť farbu pre akýkoľvek interiér.

Ako lepiť sklo?

Ako lepiť sklo?

    Nie každý materiál je vhodný na vkladanie zjazdoviek okien a tapety na sklolamináte nie sú len veľmi praktické, ale aj prvok dekor, ktorý má špeciálny vplyv na interiér miestnosti ako celku.

    Zobraziť viac informácií o sklenených oknách na videu nižšie.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár