Ako lepiť tapety na sadrokartón?

V súčasnosti je trh s dokončovacími materiálmi tak rôznorodý a bohatý, že je možné vybrať si ideálne produkty pre absolútne akékoľvek ciele a štýly interiéru. Existuje však večná klasika, ktorá je populárne dlhú dobu a naďalej vychutnať závideniahodnú požiadavku od spotrebiteľov. Tieto tradičné materiály zahŕňajú sadrokartón a tapety.

Zvláštnosť

K dnešnému dňu leví podiel kupujúcich hľadá nielen kvalitné a ľahko použiteľné, ale aj lacné dokončovacie materiály. Často, veci, ktoré stoja celkom lacné, v koreňovom meniči štýl a obraz interiéru, po ktorom sa stáva atraktívnejším a dokončeným.

Takéto prístupné a rozšírené možnosti môžu s dôverou zahŕňajú sadrokartónu. Hlavným rysom tohto svetla a nemlastného materiálu je, že je ľahké poskytnúť prakticky akékoľvek spracovanie. To môže byť natreté, poškodenie tapiet a dokonca pokrývať textilné prekrytie.

To naznačuje, že majú takéto podrobnosti v miestnosti, majitelia slobody, aby stelesňovali takmer akékoľvek nápady na dizajn, či už klasické alebo avantgardné riešenia.

Na rôzne účely sa používajú omietky sadrokartónu. Môže to byť produkt s plytkým výklenkom, detailom zónovania v štúdiovom apartmáne alebo na nízkej stene, ktorá môže byť použitá ako malá polica. Avšak, na vytvorenie takéhoto dizajnu v interiéri. Je tiež potrebné ju na efektívne oddeliť a kompetentne.

V súčasnosti mnohí výrobcovia produkujú vysokokvalitné a krásne tapety, ktoré môžu byť vybrané pre akýkoľvek štýl a základný materiál. A pre sadrokartónové elementy budú môcť kúpiť slušné plátno. Okrem toho môže byť to lacné papierové aj drahšie, umývateľné alebo textilné povlaky.

Mnohí spotrebitelia sa čudujú, ako správne urobiť nálepku na plochu na sadrokartónovej základni. Rovnako ako vo väčšine prípadov, musíte najprv pripraviť povrch kvalitatívne a potom začať voľbu a držať sa materiálov, ktoré sa vám páčia.

Príprava povrchu predletu

Pred začatím sadrokartónu je potrebné správne pripraviť. Tieto práce umožnia spoľahlivejšie a pevne udržiavať na pracovnom povlaku základne a predĺži ich životnosť.

Najprv je potrebné vyrábať naplnenie sadrokartónu. Táto etapa je potrebná pre lepšiu priľnavosť tmelu so základňou. Okrem toho vysoko kvalitná pôda chráni povrch pred tvorbou plesní a húb nebezpečným pre ľudské zdravie.

Väčšina moderných spotrebiteľov používa špeciálny akrylový náter. Nie je to však jediný prípravný materiál, ktorý poskytuje vysokokvalitnú inštaláciu tapety na sadrokartónu. Dnes v stavebných materiáloch môžete nájsť rôzne typy primérov, tak suché aj pripravené.

Zvlášť čisté a pozorné je potrebné, aby boli za miešané práškové formulácie. V týchto otázkach je potrebné prísne dodržiavať recept a pokyny na chov primérovom zmesi, inak môže byť zničený. Spravidla sa primér aplikuje na základňu sadrokartónu s non-tuhou kefou. Pôda je starostlivo distribuovaná cez povrch základne, bez toho, aby sa vytvoril silný tlak, aby nedošlo k poškodeniu ľahkého materiálu.

Potom, čo sa primér aplikuje na celý povrch sadrokartónu, je potrebné čakať, keď úplne suché.

Ďalším dôležitým procesom pri príprave nadácie je múrka kosáčikovitého, čo je špeciálna vláknitá páska, ktorá je podobná lekárskej gázy. Na povrchu tejto časti je špeciálna adhézna látka, takže môže byť pevne pripojená k spojom, ktoré sa objavujú medzi plechovými plechovými listami. Tiež tieto podrobnosti sú potrebné, aby sa zabránilo vzhľadu „airbagov“, čo môže viesť počas prevádzky na vzhľad formy alebo húb v dizajnových švoch.

Prečítajte si viac  Čo a ako rezať sporák OSB?

Mnohí kupujúci čelia skutočnosti, že had, ktorý nadobudol, nie je veľmi bezpečný. V takýchto prípadoch odborníci odporúčajú používať dobrý starý PVA lepidlo v miernych množstvách.

Okrem toho, v procese prípravy kĺbov, ktoré potrebujete zostreliť. Po inscencii môžete ísť do tohto procesu. Na konci týchto diel musí byť tmel zarovnaný. Ak všetky kroky boli vykonané správne, potom žiadne švy, žiadne kĺby na povrchu základne budú viditeľné, a nebudú „vyzerať“ z vrstvy tapety.

V procese prípravy môžete opustiť tmel v prospech omietky. Odborníci tvrdia, že tapeta sa bude aplikovať oveľa jednoduchšie pre omietnutý základ a spoľahlivejšie. Avšak, kontaktovaním takejto možnosti na spracovanie základu, je potrebné zabezpečiť, aby sa kĺby tapety na ich povrchu opakovali so švami sadrokartónových dosiek, inak to bude vyzerať hrubé a náhodne.

Avšak, tam sú často prípady, keď sa omietky omietky stále musí vzťahovať na zem. Takéto diela sú spravidla potrebné, ak sa chystáte lepiť tenké tapety (typ papiera), ktorý ľahko prideľuje akúkoľvek pevnú chybu. Ak hovoríme o samolepke hustých a ťažkých handričiek, potom tu môžete urobiť len omietku a nepoužívajte vrstvu priméru.

Čo možno spracovať?

Nežiaduce lepenie tapiet na povrchu sadrokartónu, ktorý neprešiel všetkými potrebnými liečbami. A to sa týka nielen pôdy, tmel alebo omietky, ale aj rôznych ochranných zmesí. Ak bola základňa pripravená a spracovaná správne a na svedomie, potom zostane s tapetou čo najdlhšie a nebude stratiť vonkajšiu atraktívnosť aj po mnohých rokoch.

Odborníci odporúčajú manipuláciu sadrokartónu so špeciálnymi baktericídnymi kompozíciami. Tiež to nebude nadbytočné pridať ďalšiu vrstvu tmelu počas prípravných prác. Ak to chcete urobiť, zakryte všetku základňu so špeciálnymi antiseptikami a narazí na povrch.

Stojí však za zmienku, že neexistuje vážna potreba týchto činností, najmä ak podmienky vášho obydlia sú ďaleko od extrému (žiadna vlhkosť, extra vlhkosť a teplotné rozdiely).

Okrem toho je možné spracovať náterové povlaky Drywall. Použitie takýchto kompozícií nebude taký ľahký a kujný materiál útočiskom pre plesňové formácie alebo plesne. Aj sadrokartónová základňa môže byť natretá vodotesnou farbou, zmiešanou s primérom. S touto kombináciou môžete na báze trochu ľahšie a čerstvé.

Ochranné alebo objasňujúce činidlá sa odporúčajú na aplikovanie na sadrokartónu s použitím mäkkého valca, veľkých konštrukčných kefiek alebo striekacej pištole. Takéto nástroje nepokrajú základňu a nezanechávajú na ňom dents / škrabance.

Práca s takýmto prostriedkami je užitočné nosiť respirátor, aby sa ochránili dýchacie orgány z cudzích práškových prostriedkov a zmesí v nich.

Potrebujete hovno?

Pluckle je jedným z dôležitých etáp pri príprave sadrokartónu na vkladanie tapety. Je však možné odmietnuť. Napríklad je možné prispôsobiť základňu vysokou kvalitou a okamžite naň aplikovať (po úplnom sušení) tapety bez pôdy

Prečítajte si viac  Píly pre Lobzik pre kov: Typy a pravidlá voľby

Avšak, aby sa plátno boli kvalitatívne a spoľahlivo pripojené k takýmto dôvodom, je potrebné ich nakresliť na použitie skôr ako 24 hodín po odstránení všetkých defektov a nezrovnalostí sadrokartónu a stavebná zmes (aj omietka) úplne suché.

Aj keď nepoužívate TUTTY, zatvorte švy, upevňovače a kĺby budú stále potrebovať. Môže sa tiež vykonať s omietkami a špeciálnymi lepiacimi páskami.

Technológia nálepky

Na povrchu sadrokartónu môže byť lepiaci nielen jednoduchý papier, ale aj Phliselin, vinyl a mnoho ďalších populárnych webových stránok. Okrem toho, na jednom základe, môžete kombinovať rôzne typy tapiet, aby ste poskytli interiér špeciálnej chuti a štýlu.

Správne povlaky pomôžu získať nasledujúce atraktívne účinky:

 • Krásny a harmonický výbere výklenku;
 • Zameranie sa na určitú oblasť miestnosti alebo interiérovej položky;
 • zamaskované chyby a nezrovnalosti prekrývania;
 • Vizuálne rozšírenie alebo zníženie priestoru;
 • Zdôrazňovanie štýlového smeru súboru.

Pokiaľ ide o bezprostrednú technológiu lepenie tapety na základni sadrokartónu, existuje veľa spoločných s prípravnými prácami.

 • Na stene sadrokartónovej dosky sa zobrazí vertikálna vlastná línia pomocou úrovne;
 • Potom merajú potrebnú výšku a odrezávajte pás požadovanej dĺžky. Odporúča sa opustiť zásoby približne 5 cm;
 • Ak urobíte lepenie vinylových handričiek, lepidlo by malo byť založené na základe a samotného tapety s použitím valčeka;
 • Yeoi, ktorú chcete lepiť lepením Fliesline povlaky, potom je adhézna kompozícia prípustná len na sadrokartónovej základni;

 • Spravidla sa držať plátno začať zhora (z stropnej linky). Súčasne sú tapety listy starostlivo vyhladené s plastovou špachtľou zo stredu na bočné časti. Takže musíte postupne ísť nadol na podlahu;
 • Nasledujúce pásmo tapety musí byť zarovnané na prvom, jemne prispôsobenie kĺbov;
 • Všetky práce musia byť vykonané, kým sa nezobudíte všetky plánované povrchy v miestnosti;
 • Na konci všetkých stupňov je potrebné znížiť zostávajúci prebytok tapiet okolo okrajov.

Stojí za zmienku, že sa sadrokartónicky používa na dekoráciu v drevenom dome. S pomocou takýchto doplnkov je možné vykonať tapetu oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, pretože nie všetky drevené podlahy sú kompatibilné a hladké.

Odporúčania

Ak chcete naozaj digitálne oddeliť základňu sadrokartónu a priniesť harmonické komponenty do interiéru, potom vy Niektoré nekomplikované odporúčania by mali byť dodržané niektorým jednoduchým odporúčaniam, ktoré urobia ekologický a elegantný súbor:

 • Pred použitím akcie tapety je potrebné vyčistiť povrch sadrokartónu čo najviac a jemne. Nemalo by to byť stopy prachu a nečistôt, pretože sa vydajú a zobrazí sa pod tapetu. To platí najmä pre prípady, keď sa vyskytne nálepka tenkého papiera;
 • Odborníci odporúčajú pridávanie špeciálnych farieb do zmesi primérov (napríklad emulzia vody). Musia opakovať farbu sadrokartónu;
 • Tapeta lepidlo musí byť disociované len vo vopred určenej čistej kapacite, ktorá sa používa na chov akúkoľvek inú stavebné zmesi;
 • Odporúča sa tapeta na palicu, od dverí alebo svahov okien;
 • Čo sa týka priamej aplikácie lepidla na plátne, potom tento proces stojí na plochom horizontálnom povrchu. V takýchto podmienkach nebude povlak zmrazený a ísť. To je obzvlášť dôležité, ak hovoríme o nie najnáročnejších variantov odolných voči opotrebeniu;
 • vyhladzovanie plávodov je povinným postupom, ktorý sa nedá zanedbať. Ak nebudete vyblednúť všetky vzduchové bubliny vytvorené pod tapetou, potom povrch nebude vyzerať nielen nečinne, ale môže sa pohybovať od sadrokartónu v krátkom časovom období;
Prečítajte si viac  Dvojfarebné strečové stropy v interiéri

 • Ak existuje nadbytok lepidla na križovatkách medzi plátnom, mali by sa ich čo najskôr zbaviť. Zvyčajná mokrá handra je pre to celkom vhodná;
 • Ak je na tapete prítomný zaujímavý vzor, ​​potom by sa mal monitorovať obzvlášť opatrne pre správne učenlivý. V opačnom prípade bude cieľ vyzerať smiešne a škaredé;
 • Pokiaľ ide o orezávanie zbytočných okrajov okrajov, odporúča sa ho vyrábať pomocou ostrého noža a vládcu;
 • Nezabudnite, že pre rôzne priestory stojí za to vybrať rôzne tapety. Napríklad v miestnosti s vysokou vlhkosťou je potrebné lepiť umývateľné a husté povlaky. Čo sa týka najviac sadrokartónovej základne, malo by sa tiež liečiť špeciálnymi antiseptickými a vlhkosťami odolnými kompozíciami;
 • V procese lepenia tapety je potrebné zabezpečiť, aby v miestnosti nebol veterný alebo návrhy. Canvas, aplikované v takýchto podmienkach, bude trvať dlho a môže rýchlo zverejniť zo základne.

Úspešné príklady a možnosti

Sadrokartónová doska prekrýva, kompetentne a úhľadne zdobená tapetou, sú schopné zmeniť štýl a interiérový obrázok. Napríklad originálne vysoké a vlnové výklenky v takýchto stenách budú vyzerať veľmi zaujímavé a štýlové. Medzi nimi môžete umiestniť pravouhlý výklenok pre TV a prehrávač. Podobné štruktúry vyzerajú najmä čerstvé a štýlové, ak sú prehnuté svetlou tapety pastelové tóny.

Kompetentne vykonané sadrokartónové oblúky s okrúhlymi čiarami a otvorenými oknami medzi izbami sú ideálne pre priestranné byty. Ak sú na pozadí hnedého laminátu a stropu snehu-biely, mali by byť ťahané tapety bielej, broskyne alebo béžového tieňa. Je ťažké oddeliť takéto štruktúry, ale v dôsledku toho sa získajú skutočne jedinečné detaily.

Veľké sadrokartónové konštrukcie s výklenkami a malými policami môžu byť oddelené nahými odtieňmi. Aby sa takýto dizajn poskytol zaujímavejší a drahý vzhľad, vnútorné výklenky by mali byť oddelené tapetou pod tehlom alebo kameňom. Takéto dizajnové riešenia sa spravidla používajú v priestranných bytoch.

V luxusnej obývacej izbe s krbom, bude to úžasné vyzerať sadrokartónu s policami zdobené bodovým osvetlením. Podobný povrch by mal byť oddelený tapeta teplých tónov (broskyňa, čokoláda, jemný hnedý alebo karamel). Na police v sadrokartónovej stene nájdete rôzne položky dekorácie svoje miesto, a tam by mal byť voľný priestor medzi nimi, ktorý bude môcť visieť TV. Podobné návrhy sa odporúča doplniť záclony na okná podobných tónov (pre harmóniu interiéru).

Ak máte radi zaujímavé a nezabudnuteľné riešenia dizajnu, potom by ste mali oddeliť sadrokartónu s tapietmi pod tehál, kameňa alebo prirodzeného stromu. Takéto dokončovacie materiály vyzerajú drahé, hoci často majú pomerne prijateľnú cenu.

Ako lepiť tapety na sadrokartón, môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: