Ako narovnať drôt?

Niekedy pri práci v workshopoch alebo na domáce účely sú potrebné kúsky hladkého drôtu. V tejto situácii vzniká otázka, ako narovnať drôt, pretože pri výrobe v továrňach je balený do zaoblených zátoky – taká forma ergonomických, uľahčuje skladovanie a ďalšiu dopravu. Na zavádzanie ocele, medi alebo hliníkového drôtu by ste mali pripojiť nejaké úsilie a používať nehľadiace zariadenia.

Priemyselné metódy

V podmienkach výroby ako usmerňovača drôtu sa používajú správne rezacie stroje. Samotný proces je založený na dvoch základných technikách.

Prvá preberá distribúciu valcovaním cez blok 5-6 párov valcov vykazoval postupne v rôznych rovinách takým spôsobom, že každý nasledujúci jednorazový je kolmý na predchádzajúci.

Druhá metóda je založená na rovnacou výkresom prostredníctvom špeciálneho filmu.

Vo väčšine prípadov takéto techniky zahŕňajú špecializované zariadenie, ktoré vám umožní vykonávať automatické odvíjanie tyčí z zátok.

Ak technologické vlastnosti predpokladajú použitie legovaných oceľových tyčí alebo elastických odrôd drôtu, potom Bude potrebné predhrávať oceľový materiál s použitím vysokofrekvenčných indukčných ohrievačov alebo špecializovaných plynových horákov.

Ako narovnať bez stroja?

Domáce, drôt je narovnaný na zem, vykonávanie ochrany blesku a niektoré iné práce. Je nepravdepodobné, že by ste mohli nájsť vysoko kvalitný valčekový stroj, ktorý môže vykonávať zarovnanie drôtu s priemerom prierezu viac ako 2 mm – je povinná a samotný proces je dosť pracný. Nákup špeciálnych zariadení tiež nerobí žiadny význam, ak je potreba uvoľnenia tyče, je jednorazový charakter. Preto, aby ste upravili kovový drôt z cievky alebo zátoku, môžete použiť metódu Nodal napätia. Na tento účel by sa mal vykonať určitá postupnosť opatrení.

Jeden koniec tyče je pevne upevnený na niečo ťažkopádne, ťažké a pevné. Napríklad zabaliť okolo piliera výkonu alebo silného stromu, priemer trupu, ktorý je aspoň 25 cm.

Prečítajte si viac  Jemnosti umývania stropov

Potom sa drôt odvíja na zemi s manuálnym spôsobom, ak je to možné, čo najviac natiahnutie. Z druhého konca, drôty odomknuté týmto spôsobom tvoria slučku a fixované v zariadení, ktoré môžu ťahať s množstvom úsilia – to znamená, že toto zariadenie sa musí pohybovať v určitej vzdialenosti.

Proces narovnania sa znižuje na pomalé rozťahovanie obrobku z kovu s maximálnou silou, kým jeho forma má formu ideálneho reťazca.

Zabezpečiť priamočiaru, Drôt musí byť ponechaný v tomto natiahnutom stave na krátku dobu – od 10 minút pred pol hodou.

Pre takúto prácu môžete použiť rôzne zariadenia – priamo závisí od prierezu tyče. Takže pre výrobok s priemerom menším ako 2 mm bude viac ako dosť oceľového šrotu, ako aj kombinované fyzické úsilie o pár silných mužov. A v tomto prípade môžete použiť mechanický labuť. Ale tyč s priemerom 5 mm a vyššia bude vyžadovať oveľa výraznejšie úsilie – pre to, dynamická sila traktora, nákladného auta alebo automobilu.

Upozorniť na skutočnosť, že Riešenie drôtu s priemerom viac ako 5 mm v prípade, že je vyrobená z legovanej ocele, bude vyžadovať nielen napätie do stavu reťazca, ale aj následné strečing. Je potrebné vykonať, kým nie je naplnená tyč. Zvyčajne sa medzera vyskytuje na mieste upevnenia na jednom konci reťazca – v tomto momente je lepšie byť čo najviac z natiahnutého drôtu.

Zarovnajte dom

Kovový drôt vírenie v zátoke možno nazvať hladký. Narovnajte ho, musíte urobiť mierne úsilie, aby ste neutralizovať zakrivenie RADIUS.

V prípade, že sa zaoberáte zlomenými zvyškami materiálu, úloha je do značnej miery komplikovaná. Fyzické zvyšky sú všetky druhy cikzags vírenie v rôznych smeroch z osi.

Avšak, v tomto prípade, narovnanie tyčiniek na rovnomerný stav. Existuje niekoľko účinných metód, ktoré umožňujú upravovať drôt – v závislosti od stupňa zložitosti, dávajú rôzne výsledky na výstup.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať a používať páskové píly pre kov?

Tak zosúladiť šance na kovový drôt, Je potrebné, aby obaja jeho konca opraviť v rukách a s fyzickou snahou jazdiť cez hustú rúru alebo rukoväť dverí.

Dobrý účinok je možné dosiahnuť, ak umiestnite zakrivené segmenty na pracovnom stole, a potom zakryte dreveným barom a začnite ho vystúpiť. To umožní, aby sa drôt voľne pohyboval, a spravidla 4-5 takéto valcovanie poskytuje potrebný účinok.

Aby ste narovnali drôt z medi s jedným koncom, malo by byť upevnené vo výške, a na druhom konci, aby sa visieť objemovú hmotnosť priemernej hmotnosti – nemala by sa zlomiť tyč. Tento náklad musí byť otočený v smere v smere hodinových ručičiek a potom späť na niekoľko otáčok okolo svojej osi v každom smere.

Po 5-10 minútach môžete dosiahnuť takmer dokonalý výsledok.

Podobná možnosť: Opraviť jednu stranu tyče v viku, a druhý držať do vŕtačky alebo skrutkovača. V tomto prípade sa distribúcia uskutočňuje v dôsledku pomalého otáčania s jednorazovým zadržiavaním produktu v stave silného napätia – zvyčajne niekoľko otáčok dostatočne na konečné vyrovnanie.

Skrutkovač alebo vŕtačka môže byť tiež použitá na narovnanie krátkych kúskov drôtu – nie viac ako 30 cm. Aby ste to urobili, v malom drevenom tyči, je potrebné, aby sa otvory vo veľkosti trochu viac priameho drôtu a preskočili jeden koniec tyče, druhý je upevnený v náplni a začnite sa pomaly otáčať tak, že tyč vytiahol cez otvor.

Ak existujú nejaké pracovné zručnosti, môžete si to urobiť veľmi jednoduchým a zároveň rozpočtový ručný nástroj. Budete potrebovať drevenú dosku s parametrami 500x120x50 mm v priamke s miernou zarážkou na veľkosť priemeru drôtu. 5-7 nechtov s priemerom 4-5 mm sú poháňané do neho, odstránenie medzi nimi priamo závisí od veľkosti billetetu a stupňa jej pružnosti – pre tenký drôt, medzery musia byť menej, pre hrubé – viac.

Prečítajte si viac  Choroba PVC-Panel: Typy a výroba

Úprava je vyrobená z dôvodu dĺžky drôtu medzi nechtami pozdĺž vyhradenej značkovej linky.

O tom, ako narovnať drôt, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: