Ako používať úroveň laserov?

Časy, keď môžu byť pri opravách poskytnutých len profesionálnych opravárov stavebných pracovníkov. V súčasnosti to môže byť vykonané nezávisle s pomocou jedinečného nástroja – úroveň, ktorá je schopná nahradiť líniu, ceruzku a úroveň. Existujú však niektoré nuansy, ktoré je potrebné zvážiť, aby sa nástroj správne a produktívne používal nástroj.

Základné pravidlá

V tomto článku pod nástrojom je úroveň určená na úrovni laserov. Je celkom jednoduché používať úroveň pravého na používanie úrovní – stačí sledovať niekoľko jednoduchých odporúčaní.

V prvom rade je potrebné poskytnúť zariadenie na elektrinu. To sa zvyčajne môže vykonávať pomocou batérií, menej často – batériou. Spravidla batérie chytí 8-10 hodín nepretržitého používania.

Ďalším dôležitým bodom je advance získavanie ochranných okuliarov, pretože laserové lúče negatívne ovplyvňujú oči osoby. V niektorých variantoch modelov môžu byť pripojené kompletné so samotným zariadením.

Je tiež potrebné zbaviť sa prachu na zariadení. Aby ste predišli poškodeniu, odporúča sa prenášať nástroj len v špeciálnych taškách, ktoré zvyčajne idú.

Niektoré modely (väčšinou drahé a najnovšia generácia) sú vybavené vlastným vyrovnaním funkcie, ktorá sa nazýva aj nastavenie.

Dôležitým bodom pri používaní zariadenia je konsolidovať ho na statív, ktorý je pripojený k zariadeniu pomocou špeciálneho závitového pripojenia. Ak sa vyskytla, že závitové spojenia sa nezhodujú, potom je potrebné kúpiť tzv. Adaptér.

Rezanie

Proces privádzania nástroja do pracovného stavu je jedným z dôležitých pri používaní úrovne – je presne presnosť meraní. Nižšie sú uvedené niektoré dôležité odporúčania, ktoré pomôžu pri nastavovaní úrovne.

 1. Medzi povrchom, na ktorom sa premieta Laserový lúč a samotná úroveň by nemala byť žiadne prekážky, inak sa lúče prejavia z rôznych povrchov, čo povedie k nesprávnym výsledkom v procese práce.
 2. Je tiež potrebné zvoliť optimálnu hodnotu vzdialenosti, ktorú možno vidieť v pokynoch pripojených k prístroju. Je zrejmé, že blízkosť prístroja na povrch priamo závisí od chyby: Čím bližšie je zariadenie, tým menej sa chyba bude. V každom prípade je však vzdialenosť zvolená individuálne. Treba tiež zaznamenať taký moment: tým drahšie je model zariadenia, spravidla pod úrovňou chýb.
 3. Pri inštalácii úrovní je najlepšie použiť statív. Ak nie, úroveň by mala byť umiestnená len na plochom povrchu. Zariadenie môže byť tiež inštalované na stenu alebo strop.
 4. Treba mať na pamäti, že zariadenie musí byť dobre pevné. Počas práce sa nemôže pohybovať nikde.
 5. Zariadenie pred začatím prevádzky je potrebné zarovnať horizont. Ak to chcete urobiť, môžete použiť takýto funkciu ako „Automatické zarovnanie“. V tomto prípade zariadenie signalizuje o prítomnosti skreslenia. Stojí za to pripomenúť, že nástroj rozpozná iba nepresnosti v inštalácii menej ako 15 stupňov. S vyšším stupňom skreslenia je potrebné opraviť polohu úrovne nezávisle.
Prečítajte si viac  Urobte si stojan na brúsku s vlastnými rukami

Niektoré modely sú tiež vybavené úrovňou bublín. Ak osoba nastaví zariadenie na zemné zem, potom to musí byť len opravené, ale tiež vložte nohy do zeme.

Mimochodom, je to pri práci vo vzduchu, je potrebné starostlivo sledovať zarovnanie zariadenia, pretože môže byť silne ovplyvnený procesom sekania roviny alebo zarovnania rôznych stien.

Práca s úrovňou sa neodporúča v prítomnosti detí alebo domácich zvierat.

Samozrejme, najdôležitejšie zo všetkých vyššie uvedených položiek je trvanlivá a hladká inštalácia zariadenia pomocou statívu.

Nastavenie úrovne laserov

Ak je zariadenie už inštalované podľa pokynov, nie je potrebné začať pracovať hneď – musíte trochu čakať. Pred začatím práce skontrolujte úroveň presnosti. Pre prvú fázu kontroly (presnosť laserového náklonu roviny), musíte zariadenie umiestniť vo vzdialenosti 5 metrov od steny.

Teraz musíte si všimnúť ceruzku na povrchu ray na stene. Otáčanie úrovne Zakaždým, keď je 90 stupňov, je tiež potrebné označiť horné a dolné body.

Ak je vzdialenosť medzi nimi menšia ako 6 mm, zariadenie je správne nakonfigurované.

Druhým stupňom je overenie presnosti vertikálneho uhla. Je potrebné upevniť hnus s káblom s dĺžkou 2,5 m. Potom musíte poslať lúč úrovne. Ak je odchýlka laserového lúča menšia ako 3 mm, potom môžeme predpokladať, že zariadenie je správne nakonfigurované.

Každé takéto zariadenie má spravidla svoj vlastný zoznam funkcií. Hlavným priestorom je inštalácia dvoch prúdov: horizontálne a vertikálne. Niekedy sa dajú zapnúť v rovnakom čase.

Okrem iných funkcií stojí za zmienku, ako je uhol 90 stupňov, zaujatosť pozdĺž osi X, Bias pozdĺž osi Y, režim „Cut“ a iné režimy.

Technika práce

Zvyčajne zvládnuť techniku ​​práce s takýmto spotrebičom nebude ťažká ani newcomer. Napriek tomu, že podrobná pracovná technika môže byť čítaná len v pokynoch pripojených k prístroju, stojí za to chôdza pre hlavné body.

Prečítajte si viac  Všetko o domoch od Dagestan Stone

Pracovná technológia môže byť rozdelená do dvoch hlavných etáp.

 1. Je potrebné určiť, s akou rovinou (funkciou) do práce. Zapnutie zariadenia a konfigurácia rozhrania k príslušnej možnosti, musíte prejsť na ďalší krok.
 2. Je potrebné zarovnať alebo skontrolovať nakonfigurované zariadenie. Potom môžete pokračovať do práce.

Pomocné možnosti

Ďalšie možnosti nie sú vždy vybavené štandardnými modelmi. Ale sú vybavené profesionálnymi nástrojmi. Pomocné možnosti sú rad ďalších zariadení, ktoré budú diskutované nižšie.

 1. Laser, ktorý je schopný otáčať 360 stupňov.
 2. Optický vizier. Táto funkcia úrovne umožňuje sledovaný laserový rozsah o takmer 100 m.
 3. Koľajnica. Pomáha kresliť niekoľko paralelných línií v rovnakej vzdialenosti.
 4. Prijímač laserového lúča. Zvyšuje rozsah ray. Niekedy je nahradený reflexnou doskou, ktorá má rovnaký účinok.

Mimochodom, nielen stavitelia a opravy sa používajú v priebehu práce, ale aj špecialisti spúšťajú rôzne komunikácie.

Na záver by som chcel poznamenať, že väčšina modelov takéhoto spotrebiča môže stáť. Podľa revízií spotrebiteľov však cena platí vysokokvalitné a rýchle opravy, ako aj uložený čas.

Ako používať laserovú úroveň, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: