Ako sa držať stropné dlaždice?

Keď prostriedky neumožňujú vykonávať viacúrovňový stropný dizajn alebo existujú obmedzenia v rozpočte, stropná dlaždica ide. Tento materiál je jedinečný: S jeho jednoduchosť vám umožní aktualizovať akýkoľvek interiér bez veľkého úsilia a prilákania opravovní brigád.

Urobiť stropné obklady dlaždice môže byť nezávisle: neopustí veľa času a výsledok bude vyzerať pomerne profesionálny.

Zvláštnosť

Stropná dlaždica je fragmenty prevažne štvorcového tvaru rôznych veľkostí (približne 50 x 50 cm) z prírodného a syntetického materiálu. Ak ste predtým boli výlučne biele, potom sa dnes nachádzajú modrá, béžová, ružová, mliečne dlaždice na store regály a možnosti s farebným vzorom. Tento materiál, skladací v monolitických plátnoch, tvorí rôzne vzory, ktoré dávajú priestor akejkoľvek miestnosti, eleganity a pohodlia.

Stropné dlaždice a textúru povrchu. Môže byť matná a lesklá. Materiál je jedinečný v tom, že niektoré z jeho odrôd umožňujú povrchové farbenie. Kvôli tomu nie je potrebné prejsť obkladom, ak je povrch kontaminovaný. Ak chcete aktualizovať, stačí ho prevrátiť s valčekom s farbou alebo pľuvanie. Takže si môžete zachovať krásny a čerstvý vzhľad stropu.

Charakteristickým znakom materiálu je hluková izolácia: stropná dlaždica robí izbový teplejší, redukuje outsiders zo susedných apartmánov. Nezáleží na tom, aká je jeho hrúbka. V závislosti od typu materiálu a jeho hustoty potrebuje táto surovina elegantná a jemná manipulácia. Je potrebné lepiť takúto dlaždice, inak v čase stropného pasty, môžete deformovať fragment, zanechávajte nevzhľadné dents na jeho povrchu, viditeľné voľným okom.

Pri práci s dlaždicami nie je vylúčená možnosť rozbitia, Takže orezávanie by malo byť vyrobené ostrým nástrojom. V prítomnosti nádoby na reznom čepeli v čase orezávania je možný kus materiálu, ktorý môže viesť k uhlím. V tomto príspevku nemôžete použiť špinavé a hrdzavé nástroje: sú schopní viesť k znečisťovaniu lepených fragmentov, ktoré sú obzvlášť viditeľné na celkovom obraze tváre. Dokončenie je dôležitý čistota rúk: sa neustále umyjú, pretože sa do procesu dokončovania dostane kompozícia lepidla. Je neprijateľné, aby sa dostal na dlaždice, bude zrejmé, pretože nie každý liek soliposu môže byť odstránený z pohľadu dokonalého.

Na dokončenie stropu bude musieť kúpiť materiál so zásobou: odstráni nedostatok panelov v prípade manželstva alebo nepravidelného rezania pri montáži.

Stojí za to uvažovať o takomto rysi stropnej dlaždice, ako zmenšovanie, že vyprovokujú sa dva faktory: jeho hustota a použité lepidlo. Nie všetky, že výrobcovia propagujú, je vhodný na lepenie. Dokonca aj názory majstrov sa budú líšiť. Skutočnosť však zostáva skutočnosťou: ideálne kombinované uhly niekoľko minút po lepení na povrch sa rozbieha, čo komplikuje uchytenie ďalších fragmentov a síl najprv maskovať kĺby a potom natrite povrch. To je obzvlášť viditeľné s neštandardnou inštaláciou.

Nevhodné lepidlo môže byť viditeľné cez tenké dlaždice. To je obzvlášť dôležité, ak sa na prácu používa nepriehľadný materiál. Zmršťovanie je charakteristické pre prevažne voľné panely: tenké odrody sú odolnejšie. Súčasne je často v kĺboch ​​kĺbov deformuje výkres (najmä to je viditeľné na švoch).

Typy panelov

Stropné panely sú klasifikované podľa výrobnej metódy, typu povrchu, formy, výrobného materiálu a veľkostí. Vďaka týmto funkciám môžete vizuálne zmeniť oblasť priestoru, poraziť povrchové nezrovnalosti. Dnes sú tieto panely vyrobené zo syntetickej (peny), dreva a dokonca kovu, hoci sa používa na dokončenie mimoriadne zriedkavo. Nevýhodou mnohých odrôd je nízka odolnosť proti spaľovaniu, hoci výrobná technológia poskytuje impregnáciu materiálu so špeciálnym zložením ohňa.

Spôsob výroby

Typom výroby je stropná dlažba rozdelená na 3 odrody:

 • Vyrazený – materiál vytvorený lisovacími penovými blokmi s hrúbkou 6-8 mm (skôr krehký materiál s absenciou ochrannej vrstvy a nestability na znečistenie používané vzhľadom na malé náklady);

 • Injekcia – typ vytvorený spekaním v lisovacej forme s ďalšou úpravou pri vysokej teplote, ktorá má hrúbku 9-14 mm (polystyrénová kategória s vysokými indikátormi rozlíšenia a definícia vzorov, schopný napodobniť kameň, mramor, drevo, dlaždice a keramické dlaždice kategórie v oblasti maľovania);

 • Extrudovaný – Kategória, proces vytvárania vytvorenia, ktorý je spojený s tlakom extrudovaného polystyrénového penového pásu pod tlakom, je neoddeliteľnou vo vysoko kvalitných ukazovateľoch v porovnaní s dvomi predchádzajúcimi typmi povrchových úprav (je trvanlivý, spoľahlivý, trvanlivý, hygienický a je schopný obnoviť pôvodný tvar, ak je deformovanie, lepidlo a rezanie oveľa jednoduchšie).

Posledná kategória v procese výroby spracováva vodohospodárskym impregnáciou. Jeho dokovanie je jednoduchšie, pretože vám umožní vytvoriť monolitický typ povrchu bez viditeľných spojov.

Typ povrchu

Podľa typu povrchu, stropné dlaždice môžu byť:

 • laminované;
 • zrkadlo;
 • bezproblémový.

Laminovaný materiál sa rozlišuje prítomnosťou na povrchu špeciálneho filmového laminácie. Táto funkcia robí dokončovacie panely odolné voči vlhkosti, trvanlivé, odolné voči. Vzhľadom na laminovaný film má táto stropná dlažba iný odtieň. Odroda zrkadiel je dizajnér: Je to prevažne plastová dlaždica, na povrchu, z ktorých je zrkadlová vrstva. Táto možnosť, okrem štvorcového tvaru, je pravouhlý. Bezproblémový pohľad na surovinu sa vyznačuje skutočnosťou, že pri vložení nie je viditeľné švy, zatiaľ čo dlaždica môže mať klasické lineárne hranice alebo kučeravé čiary. Je trvanlivý, tepelne stabilný, neovplyvňuje vlhkosť, praktické a umožňuje maľovanie povrchu.

Formulár a rozmery

Zvlášť dôležité sú tieto kritériá: závisí od nich počet spotrebných materiálov. Výpočtový vzorec je celkom jednoduchý: merať dĺžku a šírku stropu, variť a rozdeliť počtom štvorcových metrov materiálu, na základe počtu fragmentov v jednom balení. Typicky sa továreň balená jednotka 50 x 50 cm pozostáva z 8 polotovarov. Je to v podstate 2 kV. M.

Tento parameter je najviac požadovaný, hoci vo výrobe existujú aj iné normy, napríklad:

 • 30 x 30 cm – pre malé miestnosti;
 • 16,5 x 100 cm – pre milovníkov neštandardných techník.

Nespravodlivosť výpočtu obdĺžnikovej dlaždice je potreba symetrického prispôsobenia vzoru, inak kvôli nesprávnemu umiestnenému vzoru posedenia môže vyzerať vizuálne. V tomto prípade to dáva zmysel pre zmenu.

Vyberte si lepidlo

Správne vybrané lepidlo – základ úspešnej práce. Často je to on a spomaľuje proces. Niektoré odrody lepiacich kompozícií sú dostatočne pripojené k stropu, rýchlo chytia. Iní budú musieť na chvíľu opraviť, stlačiť povrch. K dnešnému dňu je k dispozícii niekoľko typov kachľových lepidiel na stropnú dlažbu. Môže to byť transparentná, biela a béžová. Štruktúra je odlišná. Zvážte niekoľko:

„Titanium“

Toto lepidlo je rozdelené na 2 typy: Jeden z nich je transparentný, predáva sa vo fľašiach, sa vyznačuje špecifickým zápachom. Jeho nevýhodou je viskozita štruktúry. Aplikácia je nepohodlná, že lepiaca látka sa tiahne, tvorí závit, ktorý odvádza z práce.

Niektorí majstri nezastavia to: Veria, že toto lepidlo je vhodné pre prácu a neponáhľa sa, ak susedia si netesili alebo zlomili potrubie.

Druhý typ sa vyznačuje svetlovou farbou béžov. Predáva sa v plastových bankách a vyznačuje sa kyslou smotanovou textúrou. Tento produkt môže spôsobiť švy. Napriek reklame predávajúceho, „jedol“ materiál hneď, ako to zasiahne povrch, čo vedie k zmršteniu stropných dlaždíc. Dokonca aj keď v tvár s hustou a hustou dlaždicou, bude cez neho posunuté béžové lepidlo béžové škvrny.

Kvapalné nechty

Tento materiál sa predáva vo forme trubice a fľašu stavebnej pištole. Výrobok najvyššej kvality produkuje dopravnú značku „moment“. Toto lepidlo sa vyznačuje vynikajúcou spojkou s povrchom. Držať sa dlaždice, zanechajte niekoľko sekúnd. Avšak, to je presne to, že sa okamžite uchopí, môže sťažovať prácu: na nastavenie fragmentu prilepeného na povrch môže byť problematické, pretože hmla materiálu je obzvlášť trvanlivý.

Ak sa fľaša používa v práci, budete musieť rýchlo pracovať, takže dlaždice je už na strope v tom čase. Ďalším nuancom je farba lepidla: je špinavý béžový. Takýto mínus predstavuje použitie lepidla pri spracovaní stropu s tenkými fragmentmi, ktoré neposkytujú maľovanie. Toto lepidlo je drahé, vyrobené v malom objeme, takže obkladom stropu miestnosti môže stáť veľa. Odstráňte ho v prípade demontáže bude ťažké.

„Quart“

Super brzdové lepidlo na stropné dlaždice tejto značky je k dispozícii v rôznych objeme v plastových bankách. Pre prácu, optimálne vyberte balenie s objemom 3 kg. Farba je podobná farbe bielej dlaždice, konzistencia pripomína kyslú smotanu. V práci lepidla sa osvedčilo z najlepšej strany. Dlaždice aplikované na strop padne na miesto, nezmizne od neho, nezaostáva za povrchom po tom, čo bol udelený v miestach aplikovaného lepidla. Toto lepidlo je vhodné, pretože môže byť naplnené spojením, ak náhle existuje prázdnota. Vo farbe a type povrchu je podobná hlavnej matovanom smeru, spracované švy sa neponáhľajú do očí, zatiaľ čo povrch povrchovej úpravy bude vyzerať monolith.

Príprava povrchu

Pred vložením musíte najprv pripraviť základňu stropu, inak pracovné riziká byť krátkodobé. To platí najmä tam, kde strop odchádzal vápno. Musí byť odstránený zo stien, pretože dlaždica sa neuskutoční na povrchu whitedwash. Ak z nejakého dôvodu, strop dostal nečistoty alebo tukové škvrny, považujú sa.

Odstráňte nielen Whitewash: Musíte sa vyrovnať s omietnou plochou.

Týka sa to a tapety, ak boli pokryté stropom. Ak chcete z nich vyčistiť horizontálnu rovinu, môžete použiť konvenčný prášok pre farby a domáce rastliny. Pri odstraňovaní starého povlaku zníži množstvo prachu. Dlaždice na betónovej báze je dokonale umiestnená, aj keď je často nemožné dosiahnuť ho pri čistení. Neignorujte proces prípravy pred lepením: nie je eliminované, že teploty alebo staré tapety opustia strop a dlaždice môžu byť zachránené na pozadí iných.

Ak je strop nerovnomerný, má významné trhliny, mali by sa roztaviť s tmelou alebo rotbandom na báze omietky. Potom je potrebné pripraviť povrch, aby ste sa držali priméru hlbokého penetrácie. Táto značka je označená priamo na nádrži, vďaka tomu, že kompozícia poskytne spoľahlivú priľnavosť stropného panelu s povrchom stropu. Môžete si primitívnejší valčekom a plochou kefou. Valček sa používa v hlavnom priestore, kefa sa prechádza pozdĺž rohov a výčnelkov, aby sa eliminoval prepad kvapaliny (ak používate valček, v rohoch pri pripojení, primér prúdi pozdĺž stien). Zaobchádzajte s stropom miestnosti, je potrebná vysoká kvalita, potom by ste mali čakať deň, kým zloženie suché.

Jemnosti montáže

Inštalácia stropu so stropnými dlaždicami je pomerne fascinujú a rýchlo, takže mnohí vykonávajú lepenie s vlastnými rukami. Avšak, práca má svoje vlastné nuansy. To netoleruje hack a kapucnosť: voľne pripojená dlaždica môže vypadnúť z celkového webu s časom. Stojí za zváženie vlastností použitého materiálu: plastová dlažba (PVC) neumožňuje tlak na dosiahnutie hustoty pásu, porézny materiál môže byť mierne stlačený, ak je to potrebné na zarovnanie.

Lepidlo poskytuje rôzne spôsoby, ako opraviť fragmenty. Každý z nich závisí od zručností majstra. Pred odletím materiálu musíte kalibrovať. To je obzvlášť dôležité, ak začnete pracovať, je plánovaná z centra miestnosti. Tento faktor je jedným z najdôležitejších pri nákupe materiálu a účtovníctva za jeho zásoby: z 50 kusov 8 určite sa nezmestia do veľkosti. Je to spôsobené samotným obalom: často fragmenty na bokoch boli vyhladené a hlúpe uhly.

Je nemožné pri nákupe uzatvárania obalov s škótou, stláčanie ich: bočné švy trpia týmto.

Záleží a párty tovaru: Často sa predvalky líšia o 3-4 mm, čo komplikuje nálepku. Prevzatie ako základ najkvalitnejšieho štvorca (obdĺžnik), rovnajú sa ostatným: takže vkladanie bude bezchybné. Predlepením nového fragmentu ho pripojte k predchádzajúcemu. To vám umožní vybrať si dokonalý spoj. Po montáži je prvok prilepený na povrch. Je dôležité neustále kontrolovať vzor kreslenia. To sa vyhnúť manželstvu.

Použite lepidlo na strop: Stačí to, aby to bolo na samotnom dlaždice. Je to aplikovaný bod, pretože materiál je dostatočne ľahký. Môžete aplikovať lepidlo cez rohy, v centre, v strede každej tváre. Všeobecne platí, že 5-9 bodov s malým množstvom lepidla. Aby sa dlaždice pozrela na všeobecné pozadie, je monoliticky a lepidlo jej nedávali hľuzovosť, použila gumový valček na valcovanie tapety: takže sa môžete vyhnúť tladeniu blokov a úroveň úrovne čelí, najmä na krížoch fragmentov (ak Neexistuje žiadna veľká úľava).

Ak sa v balíku nachádza fragment so špinavým pozemkom, ktorý nestačí na lepenie v rohu, stojí za to použiť ako vzor pre obzvlášť ťažké miesta (napríklad, kde sa nachádzajú rúrky alebo výčnelky). Takže môžete ušetriť na manželstve a uistite sa, že formu chýbajúceho fragmentu presne. Ak sa plánuje špeciálne farbenie (napríklad jeden reliéfny vzor obrázka), je hotový pred lepením. V prípade, že povrch je natretý, urobte to lepšie po dokončovaní plátnov.

Schémy lepenia

Môžete sa držať dlaždice krásne rôznymi spôsobmi.

Existuje niekoľko možností lepenia, napríklad:

 • rovnobežné s stenami (okolo obvodu);
 • diagonálne (uhlopriečka so striedaním a priesečníkom);
 • v šachovi.

Aby ste vylúčili skreslenie, urobte stredovú značku. Ak to chcete urobiť, nájdite stred každej steny na strope, držať sa na vlákno na páske a vytvorte priečok. Ak sa plánuje pracovať s dlaždicou diagonálne, crosshair formou z rohov miestnosti. Sprievodca je centrálna lampa.

Ak nie je v centre, produkujú opravu.

Začnite lepenie, je potrebné od centra, kde je miesto priradené pod luster (je odstránený pred prácou). Zároveň vykonajte značku pre umiestnenie lampy na jednom námestí, vyrezať malú dieru v jeho stredisku. Toto námestie bude medzníkom hlavného procesu. Z toho, ako bude vložená, symetria bude závisieť. Ak sa nachádza paralelne so stenou, vykonávajú ostreľovanie rovnakého mena, ak budú uhly fragmentu adresované do centier stien – RUBBOWAS.

Niekedy sa centrum skladá zo 4 štvorcov: V tomto prípade, pre dokonalé zarovnanie, sú sklopené a kruhový kruh. To mi umožní nahradiť fragment, aby neodstránil luster. Ak sa práca začína z uhla (paralelná metóda č. 2), je dôležité vziať do úvahy, že okolo okraje budú orezané fragmenty, inak sa výkres vyčistí. Je neprijateľné, že na jednej strane steny bol celý námestie, s opačným – len jeho polovicou.

Pokiaľ ide o zložitosť procesu, stojí za zmienku rozdiel: s paralelným spôsobom je ľahšie otráviť materiál. Môže byť zachránený strop v ľubovoľnom smere. Prípustná prvá strana z centrálneho štvorca, takže v prípade potreby upravte hustotu dlaždíc, kým nie je lepidlo zmrazené. S metódou v tvare diamantu je strop komplikovanejší. Práca vykonávajú špirálové dlaždice dlaždice. Kĺby tu sú pravdepodobnejšie, takže osobitná pozornosť by sa mala venovať lepidlu a montáži.

Krásne príklady v interiéri

Aby bolo možné posúdiť krásu stropnej dlaždice, stojí za to kontaktovať príklady fotogalérie.

Bezšvíkové dlaždice peny s abstraktným vzorom vyzerá jedinečné, doplnené s dekorom pod omietkom štuku.

Jednoduchý vzor, ​​biely a nezvyčajný luster vyzerať štýlové a drahé.

Materiál s lesklým povrchom a reliéfom stanoveným paralelným metódou bude ozdobiť jedálenský priestor.

Zrkadlové dlaždice vyzerá štýlové a vizuálne meniacim sa vnímaním miestnosti.

Bronzová dekorácia vyzdobí interiér kúpeľne: táto technika umožní nový pohľad na aplikáciu materiálu v rôznych domoch obydlia.

Kombinovaný typ úpravy okolo obvodu so stredom kvapalného tapiet alebo dekoratívnej omietky poskytne strop multifunkčný.

Stojí za to podporiť lustre dlaždíc.

Použitie pozlátenia v povrchovej úprave umožní interiéru interiéru klasiky, čo naznačuje slávnosť paláca.

Pre najlepšie riešenie detí bude čiastočná maľba čelného povrchu: jemné motýle vytvoria pocit ľahkosti vo vesmíre.

Ako zatvoriť švy stropných dlaždíc, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: