Ako si vybrať Eurovanda?

  Podšívka – ekologický materiál na konečnú úpravu, ktorá je vyrobená z rôznych odrôd prírodného dreva. S náležitou starostlivosťou, a to: včasné povlak s lakom alebo maľovaním, tento materiál je schopný slúžiť v priemere 15-20 rokov.

  Čo to je?

  Jeho meno ležiace podšívky bolo získané z dôvodu počiatočného rozsahu použitia: povrchové úpravy vlakov. Pôvodne boli tieto tenké drevené lamely, avšak v našich dňoch je každá koľajnica vybavená špeciálnym zámkom pre pohodlie montáže. Strom je stále považovaný za materiál na vyžiadanie v stavebníctve – možno nájsť v konečnom mieste priestorov vonkajších aj vnútorných, ako aj v stavebníctve domov a akýchkoľvek štruktúr. Jednou z hlavných výhod dreva je schopnosť akumulovať a odpariť vlhkosť, grafy teploty a vlhkosti v rovnakom čase.

  Podšívka, ako materiál na konečnú úpravu, má hromadný zisk:

  • Pohodlná inštalácia v dôsledku dobre premysleného systému upevňovača a spojovacích častí navzájom;
  • Veľký výber farieb, veľkostí a materiálu, z ktorého je vyrobená samotná podšívka;
  • ľahká hmotnosť;
  • Široký rozsah pôsobnosti;
  • Demokratická hodnota.

  Výroba

  Výroba obloženia je rozdelená do krokov a začína uvoľnením okrajovej dosky. Používanie pílových pílov sú požadované fakty narezané, zodpovedajúce presne špecifikovaným parametrom a veľkostiam, materiál najlepšieho čistenia sa používa: medzi kôstkou a jadrom kmeňa stromu. Ďalším krokom je sušenie – je to práve z nej, že správnosť geometrickej veľkosti materiálu a ich stabilita závisí. Počas sušenia sú zničené všetky mikroorganizmy, ktoré sú vo vnútri aj na drevenom povrchu, sa odstránia nadmerná vlhkosť, ktorá znižuje hmotnosť materiálu a zjednodušuje jeho ďalšie spracovanie.

  Konečná fáza je konečné spracovanie prednej strany a osvetlenia, Potom sa ukazuje dokonale hladká a hladká doska. Niektorí bezohľadní výrobcovia sú často prerokovaní v tejto fáze, bez toho, aby sa jazdili s vysoko kvalitným brúsením a odstránením fena, ktorá môže spadnúť. Tiež nečestní výrobcovia často nenarazia na tabuľu, pretože kupujúci má obrovské problémy: obloženie začína meniť geometriu, ohýbanie, resp. Ďalšie použitie je nemožné.

  Typy a charakteristiky

  Podšívka môže byť klasická, vyrobená z dreva a vytvorená z materiálov absolútne odlišnej triedy, ako je plastové alebo MDF. Plastové podšívky. Typ povrchových úprav použitých s použitím takéhoto materiálu sa tiež nazýva konečná úprava panelov. Tento typ dokončovacieho materiálu je extrémne odolný voči účinkom vlhkosti, veľmi svetla v porovnaní s náprotivkami a nestratí vzhľad v pôsobení slnečného žiarenia, avšak kvôli účinkom nízkych teplôt sa často stáva krehkou a poškodzuje panel sa stáva mimoriadne jednoduchým.

  Plastové podšívky širšie ako obyčajná drevená verzia približne 2-3 krát. Zjednodušuje jeho inštaláciu. Schopnosť ísť hore rohy vnútorných aj externých – je potrebné znížiť malé množstvo tuhého oplachu z vnútra panelu a zahreje ho. Okrem toho, takýto materiál môže mať akýkoľvek vzor, ​​a to štylizované pod stromom a v akomkoľvek vzore alebo dokonca celý obrázok, ktorý bude zložený z panelov.

  Ale stále treba pripomenúť, že plast nie je ekologický materiál, takže musíte starostlivo vybrať vysoko kvalitné panely, takže neprodukujú škodlivé látky do vzduchu vo vzduchu.

  Podšívka z MDF. Panely vyrobené z MDF – to je absolútne šetrný k životnému prostrediu a čistý povrchový materiál, ktorý predstavuje dobrú súťaž s plastovými panelmi alebo klasickým dreveným podšívkom.

  MDF panely produkujú lisy jemné a suché drevené čipy pod vplyvom vysokej teploty pomocou vysokého tlaku na tvarovanie. Upevnenie materiálu sa vykonáva prideľovaním prírodnej látky prítomnej v dreve – lignín. Vzhľadom k tomu, MDF – absolútne bezpečný materiál, ktorý nevydáva škodlivé látky, pretože epoxidové živice sa neuplatňujú.

  Z charakteristík tohto typu výrobku by sa malo zaznamenať rôzne vzory a štylizáciu za rôznych materiálov.

  Drevená podšívka – najbežnejší typ konečného materiálu. Najprv sa objavila na stavebnom trhu.

  Drevená podšívka má mnoho dekoračných štýlov, ale vo vzhľade môže byť rozdelený na dva typy:

  • s plochým povrchom;
  • so zaobleným predným panelom, ktorý napodobňuje štruktúru tyče.

  Typy dreva:

  • Aspen – svetlo, masívne drevo, nie náchylné na trhliny, má malú hmotnosť.
  • Borovica – vysoká pevnosť drevo, dosť ťažké, má žltkastý a niekedy červený odtieň. Časom trochu stmavne. Pri spracovaní špecializovaných fondov, borovicová podšívka dokonale proti hubám a plesni, ako aj hmyz.
  • Larch – odolné drevo, prakticky nemení svoje veľkosti pod pôsobením vonkajších faktorov, farebná schéma môže odroda: od svetlo žltej až na červenohnedú.
  • Cedar – veľmi odolné a drahé drevo. Má príjemnú arómu a užitočné živice, ktoré sú obdarené navštevovaním vlastností.
  • Smrek – svetlo žlté drevo podľa vlastností podobného borovice, však menej bežné.

  Výhody a nevýhody materiálu

  Najlepšie vlastnosti patria k Larch Lickingu, borovice, rovnako ako cédr, smrek a aspen. EVROVAGA, vyrobená z ihličnatého dreva, sa používa pre všetky druhy povrchových úprav: vonkajšie aj vnútorné. Avšak materiál z tvrdého dreva je vhodný len na inštaláciu vo vnútri, pretože to netoleruje vlhkosť.

  Ihličnaté plemená s drevom vždy obsahujú veľké množstvo prírodných živíc a olejov, Vzhľadom k tomu, čo môže byť použité s vysokou vlhkosťou a odolajú tvorbe formy. Tento materiál je vhodný pre konečnú úpravu v interiéri, ale nie je možné ho použiť na smeru sauny a kúpele – v dôsledku vysokých teplôt, živica sa uvoľňuje, takže materiál je pokrytý lepkavým vrstvou a dokonca sa môže rozsvietiť nezávisle a zariadiť oheň. Preto pred podšívkou so saunou alebo kúpeľom s obložením ihličnatých skál by ste mali zachrániť dosky z živice – to sa vykonáva v niektorých európskych krajinách.

  Drevo z tvrdého dreva, ako je Linden, Alder, Dub alebo Ash, má menšiu životnosť, ale neobsahuje veľký počet živíc, preto ich nepodarí prideliť, ktoré môžu byť použité v kúpeľoch a saunach. Obloženie listnatého plemena vyžaduje pravidelné a včasné spracovanie, inak povrch stráca vzhľad a čierny. Treba dodať, že je možné použiť drevo pre kúpele a sauny len s malou hustotou, pretože je menej prenášané teplo a podľa toho sa zahrieva.

  Predaná podšívka v baleniach 1 m2. Metal Mesh je zvyčajne vzráškovou okolo neho.

  Rozmery

  Treba poznamenať, že Eurúcia a bežné podšívky majú rôzne veľkosti, ktoré sú často uvedené v tabuľkách na miestach výrobcov. Rozmery rozmerovej obloženia sú inštalované priamo samotným výrobcom materiálu, ale je tu najobľúbenejšie, ktoré sa stali štandardnými, parametrami.

  Rozmery drevenej podšívky sa môžu líšiť

  • Hrúbka – od 12 do 40 mm;
  • Šírka – od 76 do 200 mm;
  • Dĺžka dosky – od 20 cm do 600 cm;
  • Výška špice – 4-5 mm.

  Rozmery Eurovantsko

  Pre Euromagle sú inherentné štandardizované parametre:

  • Hrúbka – 13, 16, 19 mm;
  • Šírka – 80, 100, 110, 120 mm;
  • Dĺžka dosky – 50-600 cm;
  • Výška špice – 8-9 mm.

   Možné chyby:

   • Hrúbka – až 1 mm;
   • šírka – až 1 mm;
   • Dĺžka – až 5 mm;
   • Výška spike – až 0,5 mm.

   Treba spomenúť, že podšívka krátkeho dosky majú oveľa menej ceny. To je vysvetlené skutočnosťou, že podrobnosti o malej dĺžke sú často orezávanie konečného spracovania dlhých dosiek. Dôvodom je, že na dlhých detailoch v konečnom spracovacom procese môžete vidieť mŕtve uzly, ktoré je potrebné odstrániť, pretože môžu vypadnúť do procesu použitia – uloží stupeň podšívky.

   Aké rozdiely medzi odrodami?

   Rôzne odrody podšívky sa vzťahujú v dekorácii. Nižšie je popis každej triedy.

   Existujú 4 triedy:

   • triedy „extra“;
   • triedy A;
   • triedy B;
   • Trieda C.

   V kategórii „Extra“ Zahŕňa ľahkú farebnú dosku s úplným nedostatkom feny. Doska v tejto triede je úplne bez trhlín, čipov a iných chýb. Vlhkosť tohto typu výrobku by nemala prekročiť alebo byť nižšia ako štandardné hodnoty o 12-14%. Trieda „Extra“ znamená materiál najvyššej kvality – ľahko sa dá ľahko použiť na dokončenie obytných priestorov. Dosky sú veľmi starostlivo spracované a majú pekný pohľad bez nedostatkov.

   V Trieda „A“ Diely zahŕňajú svetelné dosky, na povrchu, z ktorých môžu byť bity v malých množstvách, miestach živice, praskliny a čipy. Ich prítomnosť však nemá významný vplyv na silu dosky. Materiál vlhkosť by nemala prekročiť alebo byť nižšia ako štandardné hodnoty o 12-14% percent. Vhodné aj na dokončenie vnútra priestorov.

   V Trieda „B“ Tmavo-farebné dosky sú často charakteristické pre prítomnosť sukovej, čipov, trhlín a iných defektov. Zároveň by však ich počet nemalo byť viac ako 20%. Rozmery lokalít živice by nemali prekročiť 15 cm. Materiálová vlhkosť v takomto triede by mala byť tiež v rámci štandardných hodnôt s odchýlkou ​​na 12-14%.

   V Trieda „C“ Zadajte najnižšie kvalitné dosky rôznych farieb. Vady môžu obsadiť až 30% celkovej oblasti rady. Materiál tejto odrody je zbavený konečnej úpravy, takže inštalácia v interiéri je nežiaduca. Tento typ obloženia sa používa na vonkajšiu úpravu.

   Typy profilov obloženia

   Treba uviesť, že len drevená podšívka má rôzne profily – zostávajúce typy sa uskutočňujú v štandardnom profile.

   Profil typu „štandard“. Predná strana dosky je plochá a jej hrany sú skosené v uhle asi 30 stupňov. Okraje dosky majú špeciálne drážky a výčnelky typu „Spike-Groove“ pre spoľahlivé pripojenie. Výška špice robí trochu nižšiu ako hĺbku drážky na kompenzáciu.

   Profil chtilu. Tento typ drevenej podšívky sa líši od klasických iba zaoblených rohov dosiek. Zvyšok produktu je úplne podobný štandardnej možnosti, ale vyzerá to lepšie ako klasická podšívka s ostrými hranami.

   Profil typu „Američan“. Profil tohto typu má prednú časť s brusnými hranami, z ktorých sa pri inštalácii prejavuje účinok položenia blikania.

   Eurovanda. Na rozdiel od bežného, ​​obvyklé obloženie „Euro“ má hrubšie tŕne, čo zaručuje väčšiu spoľahlivosť a silu cieľa počas prevádzky. Okrem toho EUROLU po inštalácii tvorí celú výkresu, a nie chaotické, ako v prípade klasickej možnosti. Takýto materiál je pomerne ľahko a v prípade potreby môžete maľovať s vlastnými rukami akrylové farby.

   Tento materiál sa vyrába na európskej norme DIN. Eurostandard zaväzuje výrobcu, aby dodržiavať mimoriadne prísne požiadavky na vlhkosť a kvalitu dreva, geometrie dosky a dôkladnosť čistého brúsenia a spracovania. Európske dosky majú aj dve drážky alebo brázdy na zadnej strane, ktorá slúži na odstránenie kondenzátu a vetracieho priestoru medzi obložením a stenou. Chráni dosku aj prepravku s izoláciou z hniloby a vzhľad v dôsledku tejto huby alebo plesní.

   Taktiež takéto drážky sú trochu pomáhajú doskám, aby odolali expanzii teploty a zmenu v geometrii materiálu v dôsledku kvapiek vlhkosti.

   Tipy na výber

   Pred výberom produktu, predovšetkým by ste sa mali rozhodnúť o materiáli podšívky.Drevená podšívka sa už dávkuje na trhu ako cenovo dostupný a spoľahlivý materiál na dokončenie priestorov. Z pozitívnych vlastností dreva treba poznamenať dobrú zvukovú a tepelnú izoláciu, ako aj pohodlie práce s samotným produktom. Drevená podšívka má rozsiahle spektrum aplikácie: je orezaná a kúpele a obytné miestnosti vo vnútri aj zvonku.

   Drevené podšívky môže byť vyrobené z rôznych druhov dreva, V súlade s tým všetci majú oddelenie podľa vlastností. Pri výbere drevenej podšívky by sa mala venovať pozornosť len pre euro. Hlavná vec je kvalita. Po tretie hrad, vysoké nároky na drevo a jeho vlhkosť, ako aj povrchovú úpravu, robí Euro-robiť neporovnateľnú kvalitu s obvyklým možnosťou. Avšak, ak potrebujete zachrániť rozpočet, potom klasická podšívka je tiež dobrou voľbou. Ale mal by však pozorne sledovať kvalitu pri výbere materiálu, ako aj pripravené na ťažkosti vo forme slabo pripojeného zámku, hrubého povrchu, vypadnutím na sučku a možné dievky, ak je inštalácia vyrobená vo vlhkej miestnosti.

   Montáž drevenej podšívky by mala používať Kleimers. Kleimer je držiak, ktorý je pripojený k prepravke s pomocou nechtov alebo skrutiek a lisuje hrad obloženia na základňu, ale zároveň nie je pevné tuhé na samotnú dosku. To umožňuje, aby sa podšívka bez problémov zmenili jeho rozmery v dôsledku rozširovania teploty a vlhkosti a pohybujú sa vertikálne, čo zaručuje spoľahlivosť upevnenia a neprítomnosti v budúcich trhlinách alebo cudzích zvukoch.

   Samostatne stojí za zmienku tohto rozsahu pôsobnosti podšívky, ako orezanie kúpeľa a sauny. Podšívka ihličnanov sa zriedka používa v kúpeľoch, pretože môže prideliť živicu, ale pomáha odolávať agresívne podmienky, ako je kvapky teploty a vlhkosti, ako aj huba a mikroorganizmy. V saunych a kúpeľoch najčastejšie používajte olhovy alebo linden podšívku – takéto drevo po spracovaní absolútne nepridelí živice. Obloženie z tvrdého dreva má menšiu životnosť vďaka poréznej štruktúre materiálu, ale vďaka tej istej pórovitosti môže toto drevo odolať vysokej teplote.

   Plastové panely sa objavili na trhu nie tak dávno, Získal však dobrú povesť. Nie sú vhodné pre exteriérové ​​dekorácie, ale nádherné vhodné pre čelia lodživách a kúpeľniam alebo sprchovacím kútom. Vzhľadom k tomu, plast je imunitný voči vode, panely sú odovzdané akejkoľvek vlhkosti, ako aj necitlivé na slnečné lúče. Na rozdiel od drevenej plastovej podšívky môže mať akýkoľvek vzor alebo vzor opakujúci sa strom alebo kameň. Mali by ste si pozorovať iba panely s nízkou kvalitou, ktoré pri najmenšom kvapke pri teplote sa stávajú mimoriadne krehký z dôvodu skutočnosti, že výrobca šetrí na kvalitu plastu.

   MDF podšívka môže byť laminovaná, dýhovaná a maľovaná. Laminované možnosti sú pokryté PVC Filmom, majú nižšiu cenu a viac odolné voči opotrebeniu, a nie dýhované, ktoré sú pokryté dýhou prémiových plemien. Maľované panely, tak jasné z mena, majú homogénnu farbu. Vo všeobecnosti je to dobrá alternatíva pre predchádzajúce možnosti. MDF chôdza má všetky výhody drevenej verzie a vyrába sa v širokej škále farieb. Takáto alternatíva je vhodná pre celý apartmán – môže byť použitý v kuchyni, ako aj na chodbe, ktorý sa vzťahuje na obklady alebo strop.

   Uistite sa, že budete sledovať kvalitu materiálu, keď je zvolený: povrch výrobku by mal byť hladký a hladký, rovnomerný farbu, bez stmavnutia a trhlín. Nedôverujte výstavné vzorky, pretože vzorka môže byť z inej dávky, alebo sa podšívka mohla skladovať v nepokojných a mokrých miestnostiach. Bohužiaľ, nie je možné sa naučiť presne kvalitu skladovania materiálu, preto ako možnosť, môžete si kúpiť jeden alebo dva balenie materiálu a zistiť, čo bude nainštalovaný s ním.

   Starostlivosť

   Čistiaca starostlivosť prakticky nevyžaduje – len na to, aby si to venoval pri inštalácii: Ak je materiál výroby obloženia strom, potom by mal byť pokrytý lakom alebo farbou. Podšívka iných typov nevyžaduje podobné manipulácie.

   Je dôležité vedieť, že s výhľadom na drevené podšívky počas čistenia alebo čistenia by nemalo – strom ochotne absorbuje vlhkosť. V žiadnom prípade by nemali používať abrazívne materiály na čistenie panelov – týmto spôsobom môžete poškodiť výkres.

   Krásne príklady konečnej úpravy

         Vonkajšia výzdoba budovy s drevenou podšívkou s „American“ profil vyzerá štýlové a krásne.

         Konverzia sauny s pomocou Linden Linden – drahá voľba, ktorá okamžite označuje hosťom na status majiteľa.

         Dekorácia plastových PVC panelov v interiéri vyzerá veľmi štýlový a zdôrazňuje hlavný dizajn miestnosti. V kombinácii s bielym farbou môže byť toto nastavenie ešte atraktívnejšie.

         O tom, aké chyby by sa mali vyhnúť pri výbere euro ženy, sa naučíte z nasledujúceho videa.

         Hodnotiť článok
         ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
         Pridať komentáre

         ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: