Ako si vybrať handbank?

Rukopis – špeciálny nástroj určený na spracovanie drevených povrchov rôznych prvkov a konštrukcií. Priamky používajú tesári a stolár, ako aj fanúšikovia práce s drevom.

Prostredníctvom práce Rubanky je možné poskytnúť drevený povrch na požadovanú formu a dosiahnuť priame čiary a potrebné parametre. Nástroj zlepší vzhľad spracovaného materiálu.

Vlastnosti a cieľ

Je potrebné zvážiť unikátnu drevospracujúcu jednotku, ktorá by mala byť spustená svojimi vlastnosťami. Rovina Použite hobľovanie dreva, Konkrétne: dať drevený povrch požadovanej formy. Počas práce lietadla, rôzne nezrovnalosti a drsnosť odstraňuje, a tiež eliminuje povrch materiálu z defektov, ktoré môžu kaziť atraktívny vzhľad prvku, vytvára vzorku štvrťroka.

Kľúčovým rysom Rubankova je možnosť ich použitia ako profesionálnych majstrov, takže neskúsení ľudia, ktorí potrebujú urýchlene zaobchádzať s dreveným povrchom. Ako aj niektoré modely obsahujú vybrané.

Čo pozostáva z?

Detekčné zariadenie znamená použitie niekoľkých prvkov v dizajne. Každý by mal spoznať lepšie.

 1. Fréza. Základom nástroja. Je obdĺžniková doska, ktorej koniec je poukázaný. Rezačka je inštalovaná v otváracích podložkách, pozorovanie určitého uhla pre organizovanie lepšieho rezania. Okrem nastavenia polohy noža je poskytnutý mechanizmus nastavenia. Umožňuje inštalovať čepeľ na požadovanú vzdialenosť. Prostredníctvom správne nastavenej vzdialenosti je možné nastaviť hĺbku rezu a hrúbka hoblín odstránených z. Podľa noriem má nôž určitý brúsny uhol. Avšak, v prípade použitia hobstinov, odborník môže nezávisle spracovať povrch rezačky.
 2. Páka. Nemenej dôležitý prvok schémy. Stojí za zmienku, že handbank obsahuje dve rukoväte. Jeden sa používa na nasmerovanie nástroja a druhá sa zastaví. Prvý dizajn je viac zakrivený, ktorý vám umožní zabezpečiť spoľahlivý zachytávanie nástroja. Strieborná rukoväť poskytuje príležitosť vytvoriť potrebné úsilie v procese spracovania povrchu materiálu.
 3. Rámec. Odlišný s hladkým povrchom, v ktorom je rezačka umiestnená. Plantarová časť puzdra je dokonale hladká, ktorá poskytuje vysokokvalitné kĺzanie roviny na drevenom povrchu a nedeformuje spracovaný materiál. Na výrobu bývania používajte oceľové alebo drevené materiály. Prvá možnosť je väčšia popularita. Majstri tvrdia, že je ľahšie pracovať s oceľovým trénerom. Stolyes si vyberajú kovové agregáty, ako materiál na vytvorenie sivej liatiny.
Prečítajte si viac  Recenzia Craftool nity

Dnes je známy viac ako 10 odrôd Handbank. Výrobcovia pravidelne zlepšujú návrh nástroja a produkujú nové modifikácie.

Preto typický dizajn Handbank nie je prekážkou vzniku veľkého počtu modelov.

Typy viazania

Rubanki majú niekoľko klasifikácií. Ak považujeme svoje rozdelenie o druhoch, potom existujú nástroje na spracovanie nasledujúcich typov:

 • konečná úprava;
 • prišiel;
 • Chernova alebo hrubý.

Ten sa používajú na všeobecné aplikácie a sú vhodné pre nekvalifikovaných majstrov. Dokončenie, zase znamená rozdelenie plánov do niekoľkých úprav.

 • Chlieb. Prostredníctvom tohto nástroja sa vykonáva posledná výzdoba stromu. Priamok sa dokonale vyrovná s nezrovnalostiam a vadami, eliminuje ich z povrchu, všimnúť si aj malé elementy, ktoré zostali po spracovaní predchádzajúcim nástrojom. Brúsny dizajn obsahuje dva nože zvýšeného akútneho. Uhol brúska nože nespadá pod 60 stupňov. A tiež umiestnený v Chiphalk – doska umiestnená nad reznou nôž.

 • Cinubel. Zariadenie, ktoré poskytuje povrchovú dekoratívnu drsnosť. Podpá sa s povrchom pôdy s niečím a jeho výhodou je zlepšiť spojku. Lak na strome s týmto spracovaním sa rýchlo a ľahko absorbuje. Rezačky náradia sú ostré, brázdy sú umiestnené na ich povrchu. Rovnako ako dizajn Cinubel zahŕňa nože s čepeľou, na konci sú jar.
 • Fanvorné plány. Nástroj sa používa v prípade malých povrchov – hlavne koniec. Vlastne, o tom a hovorí meno.

 • Jedinečný. Navrhnuté na opakovanie na povrchu stromu. Prostredníctvom práce je tento nástroj schopný získať čisté žetóny bez toho, aby sa vybledli, ale v procese použitia na strome, čipy a bundy sa objavujú na strome. Preto sa používa v spojení s brúsením.

 • Dvojité plány. Konštrukcia nástroja je vybavená rezačkou a chipcolom, ktorá zlepšuje kvalitu spracovania. Avšak aj v tomto prípade bude potrebná dodatočná penetrácia brúsenia na drevenom povrchu.

V prípade potreby ukončenia, preferencie dávajú uvedené nástroje. Takéto dosky sa tiež nazývajú Ploché hobľovacie zariadenia.

Je pozoruhodné, že po ich použití je povrchový povrch dodatočne leštený pomocou brúsneho papiera.

Hodnotenie najlepšie modely

Dnes výrobcovia produkujú obrovské množstvo manuálnych regraclov najdôležitejšieho dizajnu a vykonávania. Aby sa nerozbila oči pri nákupe, stojí za to viesť Top 5 populárnych modelov Rubankova, s ktorým bude schopný kvalitatívne liečiť drevený povrch.

Prečítajte si viac  Odrody a rozmery nábytkových skrutiek

Stanley 1-12-034

Populárny model, ktorý sa aktívne používa výstavbou. Spoločnosť sa zaoberá výrobou nástroja na spracovanie pracovného spracovania viac ako 170 rokov, takže zariadenia vznikajú ako vybavenie.

Priamok sa dokonale zvláda s úlohou. Môže sa použiť na spracovanie povrchu akéhokoľvek druhu dreva, vrátane tuhých odrôd. NaOvládací nástroj zahŕňa inštaláciu špeciálneho mechanizmu. S ním je možné dosiahnuť presné nastavenie rohu čepele, ktorý vám umožní rýchlo vyriešiť konkrétnu úlohu.

Plusy modelu:

 • odolný dizajn;
 • dlhá životnosť;
 • Odliatky a pohodlné rukoväte prístroja.

Doslova doslova vytvorená pre pohodlnú prácu.

Pinie 51 mm

Funkčný model pri používaní prvotriednych plemien na výrobu rubľa. Nástroj je navrhnutý tak, aby vykonal konečné spracovanie, ako aj sedem hraníc rôznych častí.

Výhody:

 • Zvýšená pevnosť čepele;
 • Ergonomická rukoväť, vhodná na použitie;
 • lupienky.

Je pozoruhodné, že Woods zapojené na výrobu tohto modelu prešiel predbežným sušením.

„STANKOSIB SHIRBEL 21065“

Nástroj je určený na počiatočnú alebo drsnú povrchovú úpravu. Jeho funkcia je rozšírená čepeľ. Spolu s pohodlnou podrážkou lietadla vám umožní dosiahnuť vysoko kvalitné odstránenie primárnej vrstvy dreva a eliminuje akékoľvek nezrovnalosti alebo chyby.

Plusy modelu:

 • spoľahlivý dizajn;
 • Absencia deformácie jednotky aj so silným zaťažením;
 • Nastavenie rohu čepele pre vysoko kvalitné spracovanie.

Dizajn používa silné čepele vyrobené z oceľových prázdnin.

Sparta 210785

Na zvláštnosti lietadla zahŕňajú Schopnosť stavať extra drevo z povrchu. Prostredníctvom tohto spracovania je možné získať hladké roviny aj na najmenších detailoch. Bývanie nástroja je vyrobený z liatiny, takže nie je deformovaný aj so silným pracovným zaťažením.

Výhody:

 • prítomnosť prispôsobeného noža centrovania;
 • Použitie vysoko kvalitnej ocele pre čepele;
 • Dostupnosť falošných veľkostí.

Ten sa používa ako štiepkovač, ktorý umožňuje konečné spracovanie roviny dreveného povrchu.

„STANKOSIB 21043“

Hobľovač má malé veľkosti, preto je populárne medzi profesionálov a medzi milencami. Nástroj hlavného účelu – Konečné čistenie záhybov, ktorí idú do koncovej prekážky.

Prečítajte si viac  Škrabka: Odrody a použitie

Telo Rubanka je zostavená z vysoko kvalitnej ocele. Výrobca používa značku ST3, ktorá poskytuje stabilitu akýmkoľvek zaťaženiam a znižuje riziko deformácie. Dizajn poskytuje mechanizmus, ktorý vám umožní nastaviť uhol rezu.

Výhody:

 • Kompaktné rozmery;
 • Možnosť spracovania hard-to-dosahových miest;
 • Odolný nôž.

Čepeľ je vyrobená z vysokorýchlostnej ocele. Preto zostáva na dlhú dobu ostrý a odstraňuje požadovanú vrstvu dreva.

Tipy na výber

Výber handbank – komplexný a zodpovedný proces, prístup, ktorý potrebujete s mysľou. Pred výberom nástroja sa odporúča starostlivo preskúmať rozsah a venovať pozornosť viacerým parametrom.

 1. Brúsny uhol. Je hlavným kritériom na výber. Určuje kvalitu spracovania dreva, ako aj rýchlosť práce. Pri výbere nástroja sa tiež odporúča brať do úvahy, že mechanizmus schopný nastaviť uhol ostrosti.
 2. Podrážka. Dôrazne ovplyvňuje, ako sa výsledok bude vyzerať. Podrážka by mala byť hladká. Len tak môžete dosiahnuť dokonalú rovnomernosť ošetreného povrchu.
 3. Hrúbka odnímateľného čipu. Znamená schopnosť zmeniť tento ukazovateľ. Streľba RUBANKOV – nie najvhodnejšia možnosť, takže by sa mal poskytnúť pre výrobcov, aby sa model vybavil touto funkciou.

Okrem toho pri výbere odporúčaného nástroja Venujte pozornosť výrobcovi, náklady a možnosť použitia milovníkov. Napríklad neexistuje žiadny bod pri nákupe drahého profesionálneho plavera, ak hovoríme o jeho používaní ako hobby.

Sledujte video o tom, ako si vybrať Handbank.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: