Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Zamestnanci upratovacie služby nestojí bez Rukavice pre domácnosť. Sú potrebné a ženy v domácnosti. Počas čistenia a tried sú iné domáce práce nevyhnutné kontakt s nečistotami, rôznymi chemikáliami. Rukavice pomáhajú chrániť jemnú kožu rúk z negatívneho a predĺženia jej mládeže. Dnes, rozsah takéhoto tovaru zahŕňa niekoľko odrôd. Produkty sa líšia v materiáloch, dizajne, vymenovaní. Ako si vybrať príslušnú možnosť, náš článok povie.

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Popis

Podľa GOST, Rukavice pre domácnosť sú prostriedkom na individuálnu ochranu rúk počas domácnosti. Môže sa čistiť (denne alebo všeobecné), opravy, terénne úpravy pre škôlku, výsadbu a starostlivosť o rastliny a t. D.

Výrobok Opakujte tvar rúk, Umožní vám slobodne vziať nejaké položky, držať nástroj. Oni sú Chrániť Koža pred znečistením, ktorá je obzvlášť dôležitá v prítomnosti škrabancov (materiál zabraňuje vývoju infekcie). Takáto ochrana je tiež dôležitá pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože pri kontakte s detergentmi sa niektoré môžu objaviť alergické reakcie. Neignorujte používanie podobných výrobkov a žien, ktoré chcú zabrániť suchej suchu pokožky a jeho predčasnému starnutiu.

Je dôležité si uvedomiť, že akékoľvek rukavice pre domácnosť nie sú určené na prácu s účinnými chemikáliami, technickými olejmi, rozpúšťadlami, benzínom a inými nebezpečnými látkami. Nemôžu chrániť a vystaviť akútnej položky.

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Názory

Podľa materiálu

 • Z pravej gumy (latex). Sú to tenké elastické produkty, ktoré zachovávajú citlivosť prstov. Sú odolné voči prestávke počas napätia, ale sú ľahko rezané alebo prepichnuté s akútnym predmetom. Materiál je rýchlo pokazený pri kontakte s chemikáliami, takže takéto modely môžu rýchlo zlyhať.

LATEXové výrobky sú vhodné pre prácu s vodou (umývanie riadu, ovocia a zelenina, povrchové čistenie). Tiež môžu byť použité aj pri práci s farbou.

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

 • Z umelého kaučuku (nitril, vinyl). Nitril a vinylové produkty sú odolnejšie a odolné voči opotrebeniu. To sa dosahuje pridaním umelých vlákien do materiálu. Takéto výrobky lepšie nesú vplyv agresívnych chemikálií, mechanických účinkov. Toto je stratená citlivosť. Okrem toho takéto výrobky nie sú príliš elastické. Avšak, umelé modely sú lepšie vhodné na umývanie podláh, inštalatérske inštalatérske. Môžete ich použiť v záhradníku a záhradnej práci (pri vykonávaní striekania hnojív, pristátie a pohybujúce sa plodiny na mieste, burín, zber a t. D.).

Na zvýšenie jednoduchosti prevádzky na vnútornom povrchu takýchto výrobkov sa aplikuje bavlnené striekanie. Takýto hromada substrát minimalizuje podráždenie kože, vyhýba sa priamemu kontaktu s gumenom.

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

 • Silikónový. V samostatnej kategórii sa pri uvoľňovaní pripisujú silikónové sponge rukavice. Na vnútornej strane takýchto výrobkov je niečo ako kefka z rovnakého materiálu. Vďaka silikónu „Hedgehog“ môže užívateľ úplne odmietnuť používať obvyklé špongie. Elastické dediny vytvárajú veľké množstvo peny z detergentu, zrušené čistiace jedlá z tuku a znečistenia.

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

 • Textil. Pletené (bavlnené) produkty s bodom PVC sú určené na „suché“ použitie. Sú vhodné na čistenie stavebného odpadu, tesárstva, opravy, skladu a nakladania, sú užitočné pri kontakte na pozemku v záhradnom pozemku, keď odchádzajú na vnútorné rastliny. Takýto prostriedok ochrany sa často používajú vo výrobe, v oblasti stavebnej, automatickej mechaniky, inštalácie.

Modely tkaniny X / B Zabráňte vzniku kukuričných a škrabancov, chránia pred kontamináciou a do určitej miery od mechanického poškodenia (v závislosti od hustoty a triedy výrobku). Poskytujú dobrú priľnavosť s objektmi, nechajte pokožku „dýchať“, neposúvajte pohyby kvôli jeho pružnosti. Takéto rukavice zvyčajne slúžia dlhú dobu a plne odôvodňujú ich mierne náklady.

Jediná nevýhoda – pletené výrobky nie sú určené na kontakt s vodou a inými kvapalinami. Okrem toho, v neprítomnosti PVC striekania, stupeň ochrany takýchto modelov je výrazne znížený.

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Podľa miesta určenia

Všetky rukavice pre domácnosť možno rozdeliť do niekoľkých zamýšľaných skupín:

 • Inštalatérstvo – od umelej gumy s veľkou výškou manžety, najviac hustých produktov;
 • pre čistiace miestnosti – nitrilové a vinylové modely s bavlneným striekaním;
 • na umývanie riadu – výrobky z prírodného a umelého kaučuku, silikónu;
 • Na varenie (umývanie ovocia a zeleniny, spracovanie mäsa, ryby, huby) – model z prírodnej gumy;
 • Pre „suché“ diela – tkanivové výrobky;
 • Pre záhradu a záhradu – gumové a pletené modely (typ rukavíc je vybratý v závislosti od typu práce).

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

Čo je lepšie?

  Pri výbere rukavíc pre domácnosť by sa malo zohľadniť niekoľko hlavných aspektov.

  1. Účel. Premýšľajte s tým, čo sa obrátite – s vodou, prachom alebo zeminou. Výber materiálu závisí od toho.
  2. Veľkosť. Rukavice by mali byť pohodlné sedieť na rukách bez pádu a tlaku. Veľkosť nájdete pri pohľade na balenie výrobku.
  3. Dĺžka manžety. Gumové výrobky môžu mať inú dĺžku. Ako tento parameter viac, tým vyššia je úroveň ochrany. Nemali by ste však zabudnúť, že dlhá manžeta môže mierne kopať.
  4. Farba. Farebný rozsah gumy a silikónových produktov je veľmi široký. Jedná sa o čierne modely a jasné možnosti (modrá, zelená, žltá, ružová). Voľba závisí od osobného vkusu.
  5. Výrobca. Mnohí kupujúci uprednostňujú japonský tovar. Avšak, medzi ruskými výrobcami, tam sú tiež hodné firiem.

  Ako si vybrať rukavice pre domácnosť?

  Tipy na výber Rukavice pre domácnosť Pozrite si ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár