Akrylový primér: Produkty produktu a všetky zvolené

Opravná práca na pravidlách umožňuje výrazne zlepšiť prevádzkové charakteristiky povrchových materiálov. Zameranie akrylového základného námeru, ktorý dnes majstri dáva osobitný význam. Ak chcete pochopiť, čo priťahuje tento materiál profesionálov pochopí jeho vlastnosti a študovať jemnosti voľby.

Zvláštnosť

Akrylový primér je stavebný materiál na spracovanie vertikálnych a horizontálnych rovín, ktorý je nevyhnutný pre maximálnu priľnavosť plošného materiálu s upraveným povrchom. Inými slovami, Pôda umožňuje pevne a spoľahlivo udržiavať tapetu, dlaždice alebo iné materiály, Okrem oneskorenia dokončovacie stavebné materiály z spracovanej základne.

Používa sa na steny, pohlavie a strop, spracovanie povrchu asi jeden deň na lepenie, styling alebo maľovanie.S príchodom tohto materiálu sa výrazne zvýšila možnosť dokončovacieho diela. Dnes bez neho nestojí spracovanie lietadiel dekoratívnou omietkou, tmelou, farbou.

To je obzvlášť dôležité pred inštaláciou podlahy: napríklad epoxidová objemová podlaha, ktorej základňa nie je spracovaná primérom, rýchlo stratí vonkajšie odvolanie a chyby sú možné v samotnom mieste samotnej inštalácie. Tento materiál sa používa nielen pre dekorácie interiéru: taký posilňovač je dobrý pri vedení vonkajšej práce (napríklad pre spracovanie fasády). Na konzistencii sa hotová kvapalina podobá mliekom. V procese spracovania v niektorých druhoch sa môže cítiť menší zápach.

Predáva sa častejšie v bankách a kandoroch rôznych zväzkov, to umožňuje vybrať si optimálne množstvo prostriedkov na spracovanie požadovanej oblasti. Často majstri kupujú veľké kanistre, čo v prípade potreby eliminuje nákup materiálu.

Farba primeru závisí od značky výrobcu. Produkt má určitú viskozitu, keď sa dostane do kože, je ťažké praiť, ak to neurobíte okamžite.

Výhody a nevýhody

Akrylový primér má veľa výhod. Toto riešenie, ktoré nie je jednoducho pripojiť konečný materiál s upraveným povrchom. Táto zložka opravy sa rozlišuje hlbokou penetráciou – v závislosti od druhov, rovina sa spracováva do hĺbky 5 až 10 cm. Primer je potrebný na posilnenie základu, čo dáva silu. Dokonca aj voľné steny, ktoré sú charakterizované pórovitosťou, sa stanú homogénnym a hustejším po spracovaní. Ak kompozícia zhrubla, môže byť rozdelená bežnou vodou bez straty kvalitatívnych charakteristík.

Okrem adhézie táto kompozícia prispieva k tomu, že steny absorbujú menej vlhkosti, je to relevantné, keď sa stanú tapety. Zníženie absorpcie základnej základne znižuje prietokovú rýchlosť dokončovacieho materiálu. To je výrazne ovplyvnené stavebnými materiálmi, ako je objemová podlaha, tapety lepidlo a dokonca maľovať, pre ktoré vám používanie priméru umožňuje dosiahnuť väčší lesk.

A spracovanie povrchu základne primeru vám umožňuje maľovať tmavé základne povrchu s ľahkými tónmi farieb.

Tento materiál neznižuje priepustnosť povrchovej pary. V procese sušenia vytvára krištáľovú mriežku, ktorá vykonáva funkciu rámca, drží povrchové úpravy. Spolu s tvorbou mriežky akrylu Primer je ochrana povrchu z vplyvu škodlivých mikroorganizmov. Táto tekutina je aktívna a interakcia s povrchom, na ktorej sú menšie kontaminanty, ktoré zabraňujú povrchovej úprave roviny. Pôda eliminuje negatívny vplyv znečistenia.

V prípade farby po nanesení priméru sa znižuje vzhľad rozvodov, medzier a viditeľných problémových oblastí. Treba poznamenať, že maľby sa vzťahujú na povrch ošetrenú akrylovou pôdou, oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie.

Prečítajte si viac  Jemnosť výberu fasády tmelu

Tento liek rýchlo schne, takže nespomalí proces opravy. Takýto primér je vhodný pre chemické zloženie hlavnej časti plošných materiálov, je zvýraznené hydrofóbnymi vlastnosťami, čo umožňuje aplikovať tapety lepidlo a farbiť, ako rovnomerne možné. Nevýhodou akrylového priméru je nemožnosť povlaku povrchu železných kovov.

Z iných nevýhod je možné všimnúť si väčší prietok koncentrovaného materiálu, ktorý vyžaduje číry zhodovanie vody a zmesi. Niektoré odrody sa nelíšia šetrné k životnému prostrediu. Okrem vonkajšej práce je preto ich aplikácia neprijateľná. Univerzálna kompozícia nemôže plne zabezpečiť plné vlastnosti, ktoré sú inherentné v každej špecifickej forme.

Akrylový primér sa vyznačuje dispergovateľnosťou od 0,05 do 0,15 mikrónov. To umožňuje, aby sa častice prenikli najviac hlboko, čo dáva upravenej homogenitu povrchu.

Niektoré odrody umožňujú pridávanie špeciálnych akrylových farieb do kompozície (nie viac ako 15% existujúceho objemu).

Typ použitého rozpúšťadla môže byť obvyklý, rýchly, pomalý typ účinku, ktorý vysvetľuje odlišný stupeň sušenia priméru. Čas použiteľnosti je 2 roky.

Textúra priméru Matte. V priemere 1 l je dosť pre 8-9 litrov štvorcových metrov (s 1 vrstvou spracovania). Avšak, tento indikátor sa môže líšiť v závislosti od typu základne: čím viac sú steny absorbované, tým viac priméru pôjde.

Tento materiál stráca svoje vlastnosti v chlade. V chladnom obchode nemôže akrylový primér. Celkové obdobie skladovania by nemalo presiahnuť 1 rok. Dajte nápravu, ktorý je potrebný na neprístupné miesto. Ak sa zeme dostal do očí, naliehavo potrebujú opláchnuť vodou.

Tento pomocný materiál zabraňuje suchosti maltových zmesí, eliminuje tvorbu vzduchových bublín na vyrovnávacej vrstve. Aplikácia vhodná pre cementovo-betónové potery (vrátane vyhrievaných možností), keramických a silikátových tehál, dreva, kovu (Ironcar), omietky omietky, vápno.

Polyakrylové odrody, vyznačujúce sa vysokou ochrannou schopnosťou, zabraňujú vzniku modrej a hniloby, prispievajúce k ochrane proti vlhkosti. Sú dobré, ako pripravujú základňu pod parketovým lakom, rôzne smaltiny, olejové farby, mramorová drvina a konštrukčná omietka.

Názory

V podstate sa akrylový primér môže volať Universal. Je to cieľová fáza povrchu prípravy na disperzné farby na báze akrylového, sadrokartónu, tehly a glv. Môže použiť rôzne typy rozpúšťadiel.

Napríklad vodohospodárske disperzie sú určené pre vnútorné práce. Nemajú charakteristický zápach a sú neškodný druh surovín. Organické analógy zvýrazňujú odolnosť voči atmosférickým účinkom, takže takýto materiál môže byť použitý na prípravu rovín na dokončenie fasády. Použitie takéhoto roztoku zabezpečí ochranu povrchu pred plesňou.

Podlične akrylový primér môže byť rozdelený do štyroch typov:

 • prenikanie;
 • hlboké prenikanie;
 • posilnenie;
 • pripevnený.

V tomto prípade je akrylový primér každého typu odlišný. Rozdiel sa prejavuje v možnostiach každého typu, farby, spôsobu varenia. Tam sú nielen univerzálne odrody takéhoto materiálu: Dnes na stavebnom trhu si môžete kúpiť špeciálne základné zlúčeniny na betón, steny a drevo, ako aj antikorózne možnosti.

Vo forme uvoľnenia je akrylový primér rozdelený na 3 typy:

 • suchý koncentrát;
 • hotové riešenie;
 • Zmes v nádobe.
Prečítajte si viac  Bit s obmedzovačom sadrokartónu: výhody použitia

Koncentrovaný roztok posilnenia akrylovej pôdy sa musí zriediť na požadovanú konzistenciu v bežnej vode. Takýto prijatie vám umožňuje ušetriť na nákup riešenia a vykonávať povrchovú úpravu (steny, podlahy, stropy) bez premýšľania o možnom nedostatku. Klasická možnosť je vhodná pre tých, ktorí sa nepoužívajú na nezávisle pripraviť riešenie. Hospodárstvo volajúceho.

V čom je rozdiel?

Rozdiel medzi typmi je zrejmý, pretože sa líšia v druhom vplyvu:

 • Prvá kategória je pridelená v dôsledku menšieho Prenikavo. Hlavným zameraním akcie čelí samotným povrchu. Takýto materiál je vhodný tam, kde nie sú žiadne významné neporušené impregnačné potreby. Impregnačný zloženie upcháva póry a mikrokrainné steny (podlaha, strop), čo vedie k rovnakej absorpcii základne na každom mieste.
 • Druhá odroda je iná Úroveň viskozity. Je lepšie ho aplikovať na nespoľahlivé dôvody. Najmä môže byť rovinné postavené s porušením technológie, napríklad môže byť betón alebo omietka s prevahou v piesku. Takáto základňa sa obmedzuje, takže bez pevného prípravku, aby sa niečo stalo dlho. Prostriedky majú vysokú cenu, prispel k vzniku hmotnosti lacných analógov, čo sťažuje zvoliť si vysokú kvalitu.

 • Pevnosť Má maximálnu akciu. Je určený pre najproblematickejšie a slabé typy povrchov. Takéto druh sa zvládne nielen s trhlinami: je schopný spojiť prach a pracuje proti nedostatočne obsiahnutých základných miestach.
 • Pripevnený Akrylový primér má svoje rozdiely: po spracovaní opustí pomerne hustý film s charakteristickou drsnosťou. Na rozdiel od predchádzajúcich analógov sa tento antiseptický primér na akrylovej báze charakterizuje schopnosť vyrovnať základňu, pričom ho pripravuje na povrchovú úpravu.

Objem

Objem akrylového alebo latexového priméra závisí od všeobecne akceptovaných štandardov výrobcov. K dnešnému dňu sa predáva v baldachýnom, vedrách a bankách.

V závislosti od štandardov výrobcov môže byť objem 1, 2.8, 5, 7, 10 l. Pôda pre plast je minimálna: balón stačí pre 2,5 kV. M. Suroviny v 10-litrovom nádobe sa zvýšia manipulačné steny malej kuchyne o 2 krát.

Farby

Farba latexovej pôdy závisí od technológie výrobcu. V klasickom variante je roztok transparentný (bezfarebný). Medzi odrody patria materiály bielej a ružovej farby, ktorá je spojená s vývojom materiálu so zameraním na ľahký a farebný odpor. Niektoré výrobky sa vyznačujú svetlosivým tónom.

Čo je lepšie?

Výber typu akrylového základného námeru, stojí za to zvážiť niekoľko kritérií. Pomôže pochopiť, aký typ materiálu stojí za nákup.

 • Vyberte si produkty preukázanej značky. Lacné materiály nie sú vždy schopní vyrovnať sa s spracovaním na správnej úrovni.
 • Aerosól je hodný zváženia len vtedy, ak je naplánovaný minimálny rozsah práce, je potrebné menšie nastavenie poškodenej oblasti (napríklad, musíte zmeniť graf kontaminovanej tapety, demontovať poškodenú dlaždice).
 • Po štúdiu všetkých odrôd, uprednostniť úzkoprofilový účel, ktorý určuje typ povrchu. Univerzálna odroda z každého druhu trvala trochu, neposkytuje správnu úroveň odbornej prípravy.

 • Výber produktu, berte do úvahy svoje schopnosti: Ak nechcete, aby ste sa sústrediť sami pred prijatím homogénneho riešenia alebo sa obávate, že nehádate s konzistenciou, mali by ste uprednostniť hotovú pôdu.
 • Uvoľnite sa pred typom povrchu a špecifickú úpravu, ktorá sa bude využívať: pôda pre betón a kov sa líši.
 • Venujte pozornosť odrodám s antikoróznymi vlastnosťami, ak je koncipovaná povrchová fasáda.
 • V miestnostiach s vysokou vlhkosťou budú relevantné, prevencia tvorby húb a plesní.

Venujte pozornosť baleniu. Typicky výrobca označuje znaky špecifického vyrobeného materiálu. To umožní pochopiť, ako vhodný tento primér sa hodí na spracovanie povrchu vášho domova (apartmán). V prípade nekonzistentnosti typu surovín a ošetreného povrchu nie je opakovaná oprava vylúčená.

Tipy a odporúčania

Akýkoľvek primérsky materiál musí byť použitý striktne podľa technologického výučby. Tým sa zlepší kvalitatívne a praktické charakteristiky akýchkoľvek surovín.

Prečítajte si viac  Tepelne odolná sklovina CERTRA: VLASTNOSTI A ŠPECIFIKÁCIE

Aplikujte akrylový primér striktne na čistý a pripravený povrch. V tomto prípade by mala byť spracovaná rovina ako nízkotučné, suché a hladké. Stojí za to zaplatiť pozornosť životnosti: Pri jeho pasáži, materiál stráca svoje vlastnosti, takže to bude zmysel z priméru vynikajúcej spojky.

V závislosti od veľkosti oblasti počas spracovania používame valček a kefu. TAssel je nevyhnutný pre rohy a úzke miesta, neprístupné na valček. Roller vám umožní výrazne zjednodušiť a urýchliť povrchovú úpravu, aby sa distribúcia uniformy primérovho roztoku.

Ak sa roztok zahustí, je potrebné ho striktne pripraviť podľa pokynov uvedených výrobcom na balení. Je možné vykonať liečbu pri teplotách od +6 do 35 stupňov. Ak potrebujete napredovať lietadlo na ulici, môžete pracovať pri teplote +12 stupňov.

Odborníci odporúčajú na spracovanie povrchu dvakrát. Zároveň by mala každá vrstva aplikovaná na povrch dobre vysušiť. Minimálna prípustná medzera medzi týmito dvoma liečbami je 4-5 hodín (za predpokladu, že je horúca). Zostáva úzko blízko a odstránené na tmavom mieste. Nemôžete ich uložiť. Teplota skladovania zodpovedá teplote pri spracovaní.

Výrobcovia a recenzie

Moderný stavebný trh predstavuje širokú škálu akrylových primérov. Medzi hojnosť tovaru osobitne diskutované materiály sú riešenia spoločností:

 • Nortex pôda – antiseptické hlboko rotujúce výrobky na výcvik pri vode disperzných lakoch a farbách.
 • „Lacra“ – vysoko kvalitný latexový primér na báze vodnej akrylovej disperzie s aditívami proti plesni.
 • Cerisit – roztoky hlbokého penetrácie vo forme vodnej disperzie akrylových kopolymérov, doplnených pigmentmi a minerálnymi prísadami.

 • „Študenti“ – Univerzálny primer pre vnútorné práce, hotový výrobok, ktorý nevyžaduje riedenie určené pre vysoko absorpčné povrchy.
 • Vika – akrylátová pôda dvoch tónov (sivá a biela), určená na spracovanie kovových a plastových povrchov s antikoróznymi vlastnosťami.
 • Kaparón – univerzálne prostriedky na vnútornú a externú prácu určenú pre minerálne typy povrchov.

 • Knauf – Univerzálny liek na spracovanie steny, podlahy a strop s adhéznymi vlastnosťami a vyrovnaním povrchu.
 • „Stubool“ – Primér Hlboká penetrácia na báze akrylových kopolymérov určených na silné absorpčné povrchy, vrátane tehál, betónu, omietky, cementu.
 • „Tex“ – zem-vodotesník pre odprašovanie poréznych typov povrchov pod tmelou, farbou, tapety.

Všeobecne platí, že tieto kompozície o kompozíciách sú pozitívne. V pripomienok je uvedená veľká spotreba domácej pôdy. Niekedy sa opustí oveľa viac, aby sa zvládli podlahu a steny ako výrobca.

Pre nuansy výberu základného námeru pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: