Aký je dekoratívny čip a ako to platí?

Krásny záhradný pozemok, ktorý nie je len oblasťou pre pestovanie rôznych kultúr, ale aj relaxu zónu, – sen mnohých záhradníkov. V snahe odrážať svoje záhrady, majitelia sa uzdravujú rôzne metódy: Usporiadanie skladieb, výsadbu ovocných stromov, kvetov. Avšak, niekedy, aj napriek všetkému úsiliu, krajinný dizajn sa stále zdá byť nedokončený. Dekoratívny čip pomôže napraviť situáciu, ktorá je dnes jednou z najvyhľadávanejších materiálov v záhradníctve.

Zvláštnosť

Každý, kto má rád rastlín, počul o mulčovaní. Táto koncepcia znamená odtok na pôdu materiálu, ktorý bude slúžiť ako prirodzené ochranné kultúry kedykoľvek v priebehu roka, Zabalený z mrazu a tepla, chorôb a škodlivých hmyzov. Dnes je spektrum materiálov na mulčovanie veľmi široké a drevené čipy sú zahrnuté do ich počtu. Drvené opicky sa často používa v záhradných miestach, vďaka ktorým sa zlepšujú pôdne charakteristiky.

Dekoratívny čip je rovnaký materiál, ktorý sa používa na mulčovanie, ale s jedným rozdielom – je farebný. Oblasť jeho aplikácie je oveľa širšia, pretože je farebné a svetlé čipy, ktoré majú byť zabalené do kvetinových lôžok, zaspávajú stopy, prioritné kruhy. S ním môžete dokonca vytvoriť vzory a kresby na stránke.

Avšak, to môže byť tiež použitý na mulčovanie, pretože farbivá, ktoré sú pokryté materiálom, sú šetrné k životnému prostrediu pre pôdu a rastliny.

Opísaný materiál je rozdrvený nudním niektorých plemien stromov, ktoré prešli niekoľkými fázami spracovania. Toto je prirodzený, prírodný materiál, a on je tiež celkom rozpočet, ktorý nemôže, ale potešiť záhradníci. Drevené hranolky majú veľa výhod, a ak sa rozhodnete venovať pozornosť, mali by ste sa naučiť všetko vopred o nich. Pozrime sa, prečo sa tento materiál považuje za jedinečný:

 • veľkolepý vzhľad, vďaka ktorým sa lokalita okamžite transformuje;
 • Široká sféra používania: prirodzená ochrana rastlín, extrakcie rastlín, parkov, štvorcov, stránok a herných zón pre deti;
 • obrovská paleta farieb, vďaka ktorej si môžete vybrať akúkoľvek farbu na vaše vlastné potreby;
 • Schopnosť chrániť rastliny z negatívnych atmosférických faktorov: teplo a chlad;
 • Schopnosť udržiavať prirodzenú rovnováhu vody v pôde a piť ho kyslíkom;
 • Zníženie miery rastu burín byliniek;
 • Svetlá a jednoduchá starostlivosť, nízke ceny materiálu.

  Stojí za zmienku, že drevený dekoratívny čip nemá žiadne mínusy, pretože by to stálo za opustenie. Mali by sa však brať do úvahy niektoré nuansy jeho používania:

  • Ak rastliny na mieste potrebujú neutrálne alebo alkalické pôdy, mulčovacia mulč je extrémne nežiaduca, pretože silne kňučanie pôdy;
  • Woody Ophil v procese diskusie absorbuje veľa dusíka zo zeme, čo je schopné provokovať svoj nedostatok samotných rastlín (je potrebné aplikovať hnojivá s týmto prvkom);
  • Ak existuje cieľ a ozdobiť, a mulč, je dôležité použiť najmenší čip (ako je väčší, tým horšie vykoná vaše úlohy).
  Prečítajte si viac  Akrylový lak: vlastnosti a aplikácie

  Ako sa vyrábajú žetóny?

  Výroba čipov je prospešná pre mnohé podniky, pretože proces výroby takéhoto materiálu je jednoduchý a dopyt po tom, čo nikdy nespadá. Drevený čip môže robiť v továrňach, píly, továrne špecializujúce sa na spracovanie dreva. Výroba zahŕňa niekoľko stupňov.

  • Skartovanie. Pripravený materiál je vrstvený do drvivej jednotky, ktorá ju brúsi na požadovanú frakciu. Čipy sa potom preosiate, vďaka čisteniu dreveného prachu a čipy. Ďalej je purifikovaný materiál opäť naložený do auta, ktorý prináša jednotnosť. Posledná fáza brúsenia – re-sieving.

  • Šaty. V tomto štádiu je hotový čip pokrytý špeciálnymi kompozíciami určenými na ochranu materiálu z huby, chorôb a škodcov.

  Sankling – posledná etapa pre mulčovanie, ktorá nemá maľovať.

  • Sfarbenie. Ak chcete dať hranolky dekoratívnych charakteristík, je ponorené do roztoku vody a organického, bezpečné pre zdravie, farbivo.

   • Sušenie. V priemyselných váhach sa drevené štiepky sušia v špeciálnych peciach. Ak je mulč pripravený doma, na to sa rozlišuje priestranná zóna, kde je možné rozložiť materiál.

   Po ukončení všetkých stupňov sa čipy rozkladajú transparentným balíkom. Je dôležité, aby to bolo trochu mokré: to umožňuje antiseptices používané vo výrobe, konať oveľa efektívnejšie.

   Dieťa Nuances

   Výber materiálu, musíte sa najprv rozhodnúť o vymenovaní čipov na stránke. Ak je to len plánované na to, aby ste to vyzdobili, máte právo si vybrať sekanie akejkoľvek veľkosti az akéhokoľvek plemena dreva. Ale tu, ak je cieľom tiež za mulčovanie, je potrebné získať najmenšiu frakciu.

   Rovnako dôležité je pamätať na vlastnosti pôdy na pozemku. Ak je Zem tak kyslá alebo nežiaduca hladina pH, čip sa bude musieť používať s opatrnosťou, pridávaním iných materiálov na zníženie kyslosti. Najsilnejšie pôdne stoly mulčovanie z ihličnatých skál: smrek, céder, borovica. V tomto prípade je lepšie vybrať si listujúce stromy.

   Rozhodovanie s vymenovaním a príchodom na nákup, venujte pozornosť nasledujúcim nuansom:

   • Balený materiál by mal byť jednou veľkosťou, neprijateľne miešaním malých a veľkých kusov;
   • Vnútri obalu nemôže byť prítomný kondenzát;
   • Prítomnosť plesní a rots – takmer sto percent záruka chorôb medzi plodinami;
   • Plátky čipov nemôžu mať iný tieň, všetko by malo byť rovnomerne poškriabané;
   • Predávajúci musí na požiadanie poskytnúť certifikát kvality, kde bude prítomný názov použitej farby.

   Možnosti aplikácie

   Pigmentové žetóny – skvelá voľba pre krajinu dekor. Použite ho rôznymi spôsobmi.

   Pre starostlivosť o rastliny

   V tomto prípade sa používa klasický hnedý čip. S pomocou takéhoto materiálu môžete chrániť kultúry v krajine z burín, mrazu, škodcov. V podstate, tento čipky mulčujú valcovacie farby v stromoch, uličke na pozemku, bobule kultúry.

   Používa sa v podobnom spôsobe, ako čip robí plot viac elegantné, príjemné oko.

   Dekorácia kvetinových lôžok a kvetinových lôžok

   Lode maľované v jasných farbách, dokonale vhodné pre dizajn krásnej kvety záhrady. Najjednoduchšou možnosťou je použitie jednosmerného materiálu, ktorý zdôrazní krásu a eleganciu rastlín. Je to žiaduce, aby kontrastoval s kvetmi. Napríklad biele ruže budú úžasné vzhľad na modré alebo fialové pozadie. Zelené chickely Úbohé červené kvety, žltá – modrá a fialová, červená – biela.

   Prečítajte si viac  "Dion" skrutkovače: Charakteristika, jemnosť voľby a používania

   Ak sa objavil jeden fotón, nemali by ste zúfalstvo, pretože z viacfarebných čipov môžete urobiť krásne vzory a dokonca aj kresby. Takáto záhrada kvetov nebude mať určite žiadnu zo susedov. Okrem toho je možné zvýrazniť rôzne úrovne na kvete. A ona je schopná obnoviť a zdobiť pozemok, sympotovať trávnik. Pre tento oblek, samozrejme, len zelená verzia materiálu.

   Sweep Tracks

   Jednotné kvetinové postele Použitie čipov na stránke, samozrejme, nie je obmedzené. Ona ostatná môže zaspávať stopy, je to ziskové zónovanie pozemku. Samotný proces nebude žiadny problém: stačí sa rozhodnúť len na mieste cesty, vyčistiť ho z rastlín a burín byliniek a potom nalejte nakrájanie. Rovnako ako v prípade kvetinových lôžok si môžete vybrať jednorazovú verziu alebo viacfarebnú. Zaujímavé a nezvyčajne vyzerajúce stopy s vlnami, špirálmi, veľkými kruhmi. Zároveň je možné čip naliať nielen na špeciálne vytvorené chodníky, ale aj na týchto tratiach, ktoré už dlho boli na pozemku.

   Dekor ihriska

   Hlavná požiadavka pôdneho krytu pre ihriská – plná bezpečnosť. S týmto dokonale maľovanými čipmi. Je šetrný k životnému prostrediu, rovnako ako príjemné na dotyk. Falling, dieťa nedostane zranenia, na takomto nátere si môžete zahrať a bežať aj bez topánok. Jasné materiály sa určite ako deti, a tiež po daždi netrpejú oblečenie alebo kožu.

   Ako sa staviť?

   Dajte drevený čip s vlastnými rukami je celkom jednoduché. Zvážte etapy, ako to urobiť.

   1. Mulčovanie začne čistiť požadované miesto. Potrebné odstrániť rastliny, buriny. Ak je to detská zóna, potom môžete odstrániť pôdu asi o 10 cm, vyplňte priestor s pieskom na dve tretiny.
   2. Single Chip zaspávajte okamžite, nemôžete ani urobiť. Ďalšia vec – vzory. Po prvé, je lepšie nakresliť vzor na papier, plne myslieť na to. Potom umiestnite zónu pomocou PEG a šnúry.
   3. Dajte čip na požadovanú zónu.

    Zapamätajte si spotrebu materiálu: V tieňových oblastiach musí byť vrstva jedna tretina viac ako v solárne.

    Dajte tiež niekoľko užitočných tipov:

    • Ak sa na stránke neustále rastie burina, môže byť znázornená štiepna zóna;
    • Vedľa prameňov kvetov, musíte opustiť plochu asi 5 cm, aby nezasahoval do cirkulácie vzduchu;
    • Musíte šíriť čip v suchom a jasnom počasí, pôda je výhodne zvlhčila v rovnakom čase.

    Ako farba?

    Niektorí majitelia, aby zachránili obvyklý nefarbený mulč, a potom maľovať sám. To je tiež prospešné pre to, že môžete experimentovať s kvetmi a odtieňmi. Dajte chip farbu doma je jednoduché, čo je najdôležitejšie, vyzdvihnúť dobré farbivo. Záhradníci zvyčajne používajú určité možnosti.

    • Umelé farby. Medzi nimi, popredné miesto zaberá farbivo určené špeciálne pre čipy – „biocolor“. Farba je incomals, nemá vplyv na účinok ultrafialového materiálu. Jeden kilogram takýchto prostriedkov je dosť na maľovanie celých 30 čipových tašiek.
    • Prírodné prostriedky. Medzi nimi môžete označiť cibuľové šupky, mangán, paradajky, akvarel, repy, zelená.
    Prečítajte si viac  Tapety žltých tónov v interiéri

     Proces farbenia vyzerá takto:

     1. Vyberte nádobu veľkého objemu, pridajte farbivo a priveďte do varu;
     2. zaspávaj čip, varí asi 15 minút;
     3. S pomocou sito sa materiál odstráni z vody, leží na polyetylénu, aby sa suší.

     Výber nástrojov pre domácnosť na farbenie, musíte si uvedomiť, že takýto čip nebude vyzerať tak atraktívny ako maľovaný továrenskými farbami. Môže rýchlo stratiť farbu. Napriek tomu v plnej svojej prirodzenosti nie je potrebné pochybovať.

     Tipy pre starostlivosť

     Stojí za zmienku, že mulč drevenej kôry nepotrebuje žiadnu starostlivosť. Nemusí sa čistiť, umývať, suchý. Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je osviežiť vrchnú vrstvu materiálu. Termín jeho služby – od šiestich mesiacov do jedného roka závisí od klímy, množstva zrážok, frekvencie použitia. Ak chcete pozemok alebo ihrisko, aby ste vždy vyzerali čerstvé a jasne, musíte rozbiť mulču raz ročne.

     Nemusí to odstrániť spodnú vrstvu: hojdanie, stáva sa prírodným hnojivám pre Zem.

     Starostlivosť o stránku, nezabudnite si zapamätať dva body:

     • Mulč sa nalial vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov z rastliny;
     • Vrstva materiálu nemôže byť hrubá, inak sa zbavíte nielen z burín, ale vo všeobecnosti zo všetkých závodov v tejto zóne.

     Príklady v krajinnom dizajne

     K dnešnému dňu sa dizajn krajiny vyvíja vo veľmi rýchlom tempe. Špecialisti v tejto oblasti neustále vymýšľajú nové riešenia a spôsoby, ako rýchlo a bez špeciálnych nákladov na ozdobenie záhradného pozemku. Ak chcete pochopiť, že dekoratívny čip je naozaj jedinečný a viacúčelový materiál, odporúčame sa oboznámiť s niektorými zaujímavými príkladmi stránok krajiny.

     • Brick-červené pozadie príťažne zdôrazňuje sviežosť zelene, aby bol viac nasýtený.

     • Malý vzor s vzormi. Je dosť schopný stávajú dôrazom celej záhrady.

     • Veľmi premyslené a neobvyklé riešenie. Mini-rastliny, hojnosť zelene a drobnej umelej nádrže budú potešení.

     • Kvetinová posteľ vo forme kvetu zarámovanej svetlým oranžovým ohnutým, pretože nie je možné byť lepšie spojené s letným a teplo.

     • Modrá farba vždy vyzerá čerstvé a nenápadne, ako v prípade tejto kvetinovej postele v niekoľkých úrovniach.

     • Stromy na stránke zvyčajne nepriťahujú pozornosť. Ale je to len vtedy, ak nie sú zdobené kruhmi viacfarebných nábreží.

     • Mimoriadna verzia vo forme šachového poľa. Dojem takejto dizajnérskej myšlienky je doplnený rastlinami, zdobené ako šachové kusy.

     • Veľké kvetinové posteľ s rôznymi kultúrami bude vyzerať oveľa elegantné, ak ho obklopujú farebnými vlnami.

     • Ohromujúca myšlienka malej akcentovej zóny. Takéto rozhodnutie bude presne ako dospelí aj deti.

     • Viacfarebný dizajn pozemku pre ihličnaté rastliny. Vyzerá to veľmi elegantné a jednoduché, ale zároveň, každá malá vec je premyslená.

     • Suché tyče vyrobené z dekoratívnych čipov – nezvyčajný a odvážny nápad. Povinné dodatky tu budú drevený malý most.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: