Aký je rozdiel medzi barom z baru?

Na dnešnom stavebnom trhu nájdete veľa reziva. A ak každý vie, čo to je napríklad doska, potom nie každý môže odlíšiť drevo z bros. Ide o rozdiel medzi týmito dvoma koncepciami a bude prerokovaný v tomto článku.

Vizuálne rozdiely

Ak zvažujeme slová „drevo“ a „bar“ z hľadiska filológie, potom sa objasňuje, že Slovo, kde je prípona „OK“ s diminutívnou tvarovou formou, znamená niečo menej ako základ jedno slovo. To znamená, že bar musí byť menší ako drevo.

A skutočne, vizuálny rozdiel vo veľkosti je tu. Normy GOST nám poskytujú nasledujúcu koncepciu dreva: Toto je rezivo, hrúbka a šírka, ktorej nie sú menšie ako 10 centimetrov (100 mm). Ak sú niektoré z týchto parametrov menšie, potom máme prípad už s barom.

Pokiaľ ide o bar, má tiež rozmery: v hrúbke ide o menej ako 100 milimetrov, ale pomer šírky a hrúbky by mal byť prísny 2: 1. Ak je tento podiel zlomený, potom je najpravdepodobnejšia rada. Ako vidíte, bar je ľahko vytvoriť bar, a z baru – doska.

Vzhľadom na rozdiel v hrúbke sa opísané drevo používa v rôznych stavebných situáciách. Bar je masívnejší a odolnejší materiál. Používa sa hlavne na podporu štruktúr: lúče, podporuje. Niekedy sa používa na steny.

Bar sa nelíši najmä s pevnosťou, a preto sa používa na vytvorenie pomocných prvkov štruktúr. Takže, ak potrebujete urobiť podlahy militantnej látky, potom pruhy používajú. Sú potrebné počas strešnej dopravy, uplatňujú ich aj ako oneskorenia av iných prípadoch. Brucks sú široko používané pri výrobe nábytku a kontajnerov.

Porovnanie vlastností

Bar a bar sú drevené stavebné materiály, ktoré sú potrebné na výstavbu drevených chatiek, ako aj pri výrobe prvkov drevených konštrukcií (okno-dverné položky, schody atď.).

Bar je odlišný od prijímacej technológie. Bar sa získa v dôsledku rezania dosiek alebo baru, a preto sa deje len s dreveným. V závislosti od toho, ako prešlo liečbu, bary sú hobľované alebo kalibrované.

Ak je drevo získané z dreva (žeriavový protokol), potom bude tiež hobľovaný alebo kalibrovaný. Bar môže lepidlo a dosky. Ale hlavným rozdielom je, že bar je tiež kovový a kameň. Štandardné stavebné drevo má nasledujúce rozmery: 200 mm široké a 200 mm dlhé.

Ekológia

Oba materiály sú vyrobené z dreva, a preto sa pripisujú ekologickým stavebným výrobkom. Pravda, lepená z dosiek, takzvaná lamela, má chemický prvok – špeciálne lepidlo. Lepený bar je zostavený z jednotlivých fragmentov dreva: Takáto technológia bola vynájdená na Západe, kde existuje jasný deficit prírodných zdrojov. Bolo to tam, že takýto bar začal robiť. Externe sa nerozlišuje od holistického poľa, ale je to horšie environmentálnym výkonom.

Avšak, v Rusku, lepené drevo nie je populárne: je drahší a neekologický materiál, ktorý v podmienkach drsného ruského klímy neprejavili test. Okrem toho nemáme nedostatok v lesných zdrojoch, preto je bar a bar vyrobený z ekologického materiálu – drevo.

V Rusku sa les nelíši vysoké náklady, takže spoločnosti produkujú prírodný bar z holistického poľa.

Zmršťovanie

Drevo sa podrobí sušeniu komory alebo prirodzenej vlhkosti. Pri práci s ním je dôležité pochopiť, aký materiál máte prípad: mokré alebo suché. Závisí od toho, dajte zmršťovanie budovy alebo nie. V prvom prípade (s prirodzenou vlhkosťou) je dizajn postavený, s prihliadnutím na zmršťovanie domu. Ak sa bar vysuší prirodzene: v hotovom ohni alebo v stohoch, potom budova určite zdĺhajú zmršťovanie. Ale ak materiál prešiel núteným sušením (v špeciálnej termálnej komore) pred použitím, konštrukcia je priniesť na kľúč. V tomto prípade by ste nemali očakávať zmršťovanie doma.

Tiež potrebujete vedieť, že kalibrovaný bar a tyče sú už sušené, to znamená, že sú vopred ošetrené podľa špecifikovaných parametrov, takže materiály sa „správajú“ z odparovania. Steny postavené z takého materiálu sú dostatočné na zvládnutie z vonkajšej strany špeciálnej kompozície a potom nemusia premýšľať o ďalšej vonkajšej dekorácii.

Zmršťovacia budova postavená z kalibrovaného reziva (bary a drevo) nedá.

Konzervácia tepla

Nie je náhoda, že naši predkovia vybudovali drevené log. Faktom je to Drevo patrí do materiálov s nízkou tepelnou vodivosťou, to znamená, že strom je schopný udržať teplý. Domy založené na drevenom tyči sú považované za pevnejšie. Z nich vybudujú obe letné budovy a domy na život v zime.

Tu je potrebné pokračovať z jednoduchých a všetkých zrozumiteľných pravidiel: Silné drevo, tým hrubšie budú steny, čo znamená, že v zime bude dom pomalší. Letné budovy sú obvyklé postaviť sa z tyče až do 150 milimetrov v hrúbke, zimné návrhy idú s materiálom nad 150 mm.

V ideálnom prípade je to pre zimné log, je lepšie vziať rezivo (drevo) s hrúbkou 200 milimetrov. Nie je náhoda, že klasická veľkosť stavebného tyče sa považuje za 200х 200 mm.

Drevené steny v 20 centimetrov vám poskytnú spoľahlivé teplo aj pri najťažšom počasí, prirodzene za predpokladu, že bude vykurovanie v dome.

Potreba dokončenia

Ak je potrebná úprava, potom sa používa hlavne bar. Tento univerzálny materiál sa používa aj v konštrukcii a konštrukcii arborov, dokončovacích terasov, strešného firmvéru, na konštrukciu rôznych podláh a v iných prípadoch vyžadujúcich základňu alebo pomocné prvky dreva.

Bar slúži hlavne ako konštrukčná podpora, ale ak sú steny postavené zo sušeného materiálu, potom sa vonkajšia povrchová úprava môže obmedziť len na špeciálne spracovanie dreva. Niekedy používajú plán „imitácia dreva“. Ona je rozdrvená steny vonku aj vo vnútri, podlahy, frontone.

Čo a kedy si vybrať lepšie?

Brucks sú nepostrádateľné v stavebníctve a sú univerzálny materiál. Kvalita tyče priamo závisí od spoľahlivosti pomocných stavebných konštrukcií. Pre stavebné a dokončovacie práce je vhodné prijať vybrané hobľované výrobky, ale aj prvotriedne a druhé prvky.

V prípade vonkajšej práce je preferencia udelená ihličnatým drevom. Pri vytváraní strechy pre prepravku môžete použiť okrajové stĺpce. Vždy zvážte, aký strom máte: minulé sušenie alebo prirodzená vlhkosť. Pri vytváraní svoriek (najmä na streche) je lepšie aplikovať len suché drevo, pretože zmrštenie môže viesť k plánovaniu výsledku, až do deštrukcie štruktúry. Alebo si vyberte produkty, ktoré prešli sušením komory alebo s úrovňou vlhkosti nepresahujúcou indikátor 20%.

Niekedy je potrebné malé orezávanie tyčí na zlepšenie uhlových spojení. Je pozoruhodné, že bary nemôžu byť použité ako podpora v arboroch av skleníkoch je prípustná. Je to spôsobené tým, že v arboroch na podporu veľkého zaťaženia padá z dôvodu skutočnosti, že strecha má významnú hmotnosť. Ale keď stavebné skleníky, podpery sú oveľa väčšie a všetky z nich rovnomerne prevziať všeobecné zaťaženie, preto je možné užívať bar (10×10 cm) a ako štruktúry na vytvorenie rámu na vytváranie tyčí (5×5 cm).

Bar sa tiež deje rôzne typy: V jednoduchom okrajovom materiáli sú všetky strany hladké a profitácie ide s vybraniami a výčnelkami. Prvý sa používa pri dokončovacích prácach, kladenie poschodí av iných prípadoch, keď je potrebný hladký povrch. Jednoduché drevo je lacné, ide na strešné lúče, vertikálne podpery v dome, ako aj páskovací prvok v Nadácii Pile. Profilované drevo sa používa na ukotvenie s podobnými prvkami v rade pri streľbe.

O tom, čo si môžete vybrať – Prírodná vlhkosť alebo komorná sušenie RAM, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: