Blokový dom pre vonkajšie konečnú úpravu Dom: Tvárou na tvárnenie Subleties

Blokový dom – jeden z typov obloženia. Používa sa na dokončenie interiéru a vytvorte vetranú fasádu. Tradičný blokový dom je dosky s konvexnou vonkajšou stranou. Podrobnosti sú pripojené k sebe navzájom zapínanie „schip-paz“. Hotová stena vyzerá, akoby bola zložená z baru.

Odrody materiálu

Blokové prvky môžu byť nielen drevené. K dispozícii sú aj kovové a vinylové časti. Každý typ cieľ má vlastné vlastnosti.

Hlavným materiálom pre lamel je stromy ihličnatých hornín, pretože sú menej náchylné na hnilobu. Z jedného denníka sa získajú štyri polotovary, ktoré sa udržiavajú v sušiacej komore dva týždne.

Hlavná výhoda drevenej povrchovej úpravy fasády – vzhľad. Imitácia dreva môže oklamať oko len na diaľku. V blízkosti dojmu bude úplne odlišný. Okrem toho, strom drží teplo na dlhú dobu. Táto vlastnosť môže byť použitá na zlepšenie mikroklímu v dome.

Podrobnosti o kovovom blokovom dome – zakrivené oceľové dosky opakujúce sa formu jednej alebo dvoch protokolov. Na vonkajšej strane sa aplikuje výkres, napodobňuje drevený povrch. Vnútorné potiahnuté vrstvou priméru a farbou.

Fasáda kovových prvkov sa nezhorší z kolísania vlhkosti a teploty, odolné voči ohňu, schopný odolať silným úderom a mechanickému poškodeniu a nie je vystavený hmyzu. Vďaka tomu náter nemusí aktualizovať každých 5-7 rokov.

Stojí za to zvážiť, že kovové časti majú vysokú tepelnú vodivosť. Sú veľmi horúce v teple, a rýchlo dávajú teplé v chladnom počasí.

Vinylový blok – najlacnejšie drevené náhradné diely. Rovnako ako metalické, nepodlieha slnečnému žiareniu a biologické faktory. Počas ohňa nehorí, a pomaly sa topí a zároveň nie je toxický. Vinylové časti budú slúžiť najmenej 20 rokov bez straty pôvodného vzhľadu.

Tento materiál je však citlivý na teplotný rozdiel, ktorý môže vyvolať vzhľad plesní a húb. Povrch vinylového domu je heterogénny a nie vždy vyzerá ako drevo.

Zvláštnosť

Existujú dva typy obloženia: s izoláciou a bez neho.

Budeme analyzovať prvú, viac populárnu možnosť.

Všetky prvky dizajnu sú rovnako dôležité. Ak zanedbávate výparník alebo windarrier, bude musieť byť opravené oveľa častejšie. Vrstvy sú uvedené smerom k stene.

Namontujte blokový dom v rovnakom poradí:

 • Vrstva odparovania je potrebná na ochranu izolácie z vôd vlhkosti.
 • Doomber – fasádny rám, vytvára priestor medzi stenou a blokovým domom. Vykonáva sa z tyče s prierezom 100 * 40 mm.
 • Tepelná izolácia. Najlepšia vhodná valcovaná izolácia, napríklad minerálna vlna. Optimálna hrúbka vrstvy – 10 cm.
 • Vetruvzdorný je pripojený k štetcom. Chráni fasádu z vetra a izolácia – z vlhkosti obsiahnutej vo vzduchu.
 • Controlling – Drevené koľajnice, do ktorých sú pripojené rady Blokové domy. Oddiel 20 * 40 mm. Vytvorte prázdny priestor medzi vetruvzdorným filmom a vonkajšou kožou, ktorá chráni vnútorný povrch vlhkostných dosiek.
 • Vonkajšia vrstva – priamo blokovať dom.
Prečítajte si viac  Prehľad dohovoru Nástroje

  Dizajn je dostatočne svetlý, nevytvára záťaž na základ. Túto fasádu je možné vybaviť nielen počas výstavby nového domu, ale aj pri opravách starých budov.

  Ako si vybrať?

  Kvalita drevených prvkov môže byť určená označením.

  • E – extra trieda. Podrobnosti sú dokonale hladký povrch. Povlak z takýchto lamiel bude drahý, ale aj menej aktualizovať menej.

  • A – Produkty s dobre stupňovitým základom, bez mechanického poškodenia. Podrobnosti sú vhodné pre vnútorné a vonkajšie povrchové úpravy.

  • In – Surové dosky Nízka kvalita. Na povrchu sú víry, malé otvory, trhliny.
  • C – Základom lamiel je slabo strnis, Kúsky kôry, trhliny, klesá kosti a otvory. Vonku, materiál tejto kvality sa rýchlo zhorší a profesionáli odporúčajú používať len pre dekoráciu interiéru.

  Požiadavky a normy rôznych priemyselných odvetví sa môžu výrazne líšiť, takže je žiaduce kúpiť materiál jedného výrobcu. Je dôležité venovať pozornosť nielen na označovanie, ale aj na vzhľade lamiel.

  Tu sú niektoré ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu nájsť vysoko kvalitný blok.

  • Najlepšie zo všetkého Larch je vhodný pre exteriér. Udržiava počiatočné druhy na dlhú dobu a prakticky sa neotvorí. Borovicové – lacnejšie suroviny, horšie ako smrektory v kvalite a trvanlivosť. A blokový dom z jedlu je dobrý len pre interiéry.

  • Pre dokončovacie fasády, profesionáli odporúčajú používať lamely s hrúbkou od 35 mm. Dĺžka detailov môže byť 2-6 m, šírka – od 15 cm. Všetky položky musia byť jedna veľkosť a počet spojov je minimálny.
  • Strom dosky vyrastali v severných regiónoch, majú väčšiu hustotu. To zlepšuje zostávajúce vlastnosti materiálu.
  • Na vysokokvalitných lamelách nebude žiadna forma, hniloba, praskliny a klesá suka.

  • Venujte pozornosť podmienkam skladovania: Tovar musí ležať pod baldachýnom na paletách alebo regáloch. Skontrolujte integritu balenia.
  • Skúste pripojiť údaje. Loď musí zadať slotu, ale bez veľkého úsilia.

  • Zistite úroveň vlhkosti lamiel a stláčanie veľkostí. Prípustná hodnota prvého indikátora je až 20%, druhá až 3 mm v hĺbke a až 8 mm na šírku.
  • No, ak údaje prešli ochranným spracovaním biopiérmi a antifiánmi. To je odolnejšie voči vonkajším faktorom.
  • Dokončenie bude krajšie, ak dosky zodpovedajú rozsahu domu. Vo fasádach veľkých domov, široké lamely vyzerajú lepšie a úzke vhodné pre malé.

  Ako zasiať?

  Blokový dom môže byť použitý nielen na dokončenie súkromného domu, ale aj altánok alebo kúpele. Základom pre takúto fasádu môže byť stena akéhokoľvek materiálu: drevo, tehál, prevzdušňovaný betón. Môže to urobiť externým rámcom.

  Stručný zoznam základných materiálov:

  • Bary pre prepravku a protipohľadávku;
  • Glass Gaming;
  • Vaporizolačné a veterné izolačné filmy;
  • Nechty s antikoróznym povlakom pre montážne panely;
  • Antiseptické (ak neboli spracované drevené časti).
  Prečítajte si viac  Biele Stretch Stropy: Typy a nápady na dizajn v interiéri

  Dizajnové inštalačné práce zahŕňajú množstvo etáp.

  • Výcvik. Potrebujú skladovať všetky materiály. Ak políčko Slave neprešlo priemyselné spracovanie, budete musieť urobiť ručne pomocou antiseptiky.
  • Inštalácia parizolatácie. Film z zdola nahor tak, že prúžky sa navzájom prekrývajú o 10 cm. Carnate to môže byť zošívač. Potom creep švy so škótou.

  • Inštalácia prepraviek. Vzdialenosť medzi tyčinkami by nemala prekročiť 60 cm. V blízkosti otvorov do dverí a okien, urobte ďalšie koľajnice – budú užitočné pri inštalácii protipohľadov. Je ľahšie pripojiť rámové prvky na kovové rohy. Sloty na nich umožňujú inštalovať prvky striktne vertikálne.
  • Práca s izoláciou. Glass hazarduje pevne, takže medzi ňou a prepravkou nie sú žiadne trhliny. Kondenzát sa v nich akumuluje a prítomnosť vlhkosti neovplyvňuje drevené konštrukcie. A ak vlhkosť padá na pohár hazard, jeho účinnosť sa zníži. Povrch tváre izolácie je uzavretý vetrom.

  Pre inštaláciu obloženia je algoritmus:

  • K prepravke posilňovať koľajnice.
  • Odstráňte dolný riadok. Urobte to presne na úrovni laserovej alebo vody.

  • Znížiť vyčnievajúce konce prepravky.
  • Zabezpečte prvú riadkovú dosku. Umiestnite ho pomocou špice hore – potom sa vlhkosť nezbiera v drážkach. Nechty sú v hornej a dolnej časti, hrot a v drážke. Potrebuje to starostlivo tak, že nie sú žiadne žetóny.
  • Rovnakým spôsobom položte druhý a nasledovné riadky.

    Ak je dĺžka steny väčšia ako blok.

    • Umiestnite kĺby kĺbov na jednu vertikálu. Potom na hornej strane dverí so šírkou 10-15 mm a hrúbkou 20 mm. Takéto dosky môžu byť oddelené rohy, svahy a platdro. Týmto spôsobom je jednoduchšie, ale povrchová úprava vyzerá neprofesionálne.
    • Krytky sa umiestnia do kontroly. Zároveň by mali byť rezy dokonale zapadajú do seba a dĺžka každej dosky je vybratá samostatne. Fasáda bude vyzerať oveľa atraktívnejšia.

    V ďalšom videu uvidíte, ako vidieť fasádu domu blokovým domom s izoláciou.

    Ako farba?

    Strom – esteticky atraktívne, ale citlivé na rôzne vplyvy. Môže trpieť vlhkosťou, teplotou v zime, ultrafialové lúče a ovplyvňujúce hmyz. Prvky blokového domu z prírodných surovín – žiadna výnimka. Predĺžiť životnosť drevenej fasády pomôže impregnáciou a ochranným farbou a lakom. Drahšia verzia blokového domu podstúpi priemyselné spracovanie v autokláve. Prvky povlaku sú impregnované kompozíciami, ktoré chránia drevo pred zapaľovaním, hnilobou a deštruktívnym účinkom iných faktorov.

    Tí, ktorí si kúpili surové predmety, by mali zlepšiť svoje vlastnosti. Je potrebné urobiť pred inštaláciou. Odporúča sa spracovať dosky aj prepravku a základ. Pre toto, impregnácie a verš.

    Impregnácie nezmenia vzhľad dreva. Všetky formulácie môžu byť rozdelené do troch skupín:

    • Akrylová voda rozpustná sa používa na surové drevo. Dobré pre interiérové ​​dekorácie, pretože nemajú nepríjemný zápach.
    • ALKYD sú vyrobené na základe bieleho ducha a alkydových živíc. Vytvoriť trvanlivý povlak, ale máte vážnu nevýhodu – ostrý zápach. Použiť len pre fasádne práce.
    • Oleje sa vykonávajú na základe prírodných olejov, viac ako bielizeň. Povlak je dlhý absorbovaný a zaschne, ale ukazuje odolný. Ale je to nekompatibilné s niektorými farbami.
    Prečítajte si viac  Recenzia módnej dlaždice pre malý kúpeľ: príklady návrhu

    Morlogs menia odtieň stromu smerom k tmavým tónom. Zároveň netvoria hladkú vrstvu alebo film na povrchu. Existujú bezfarebné, vykonávajú len ochranné funkcie. Dostupné zloženie na báze vody, ako aj na základe alkoholu, rozpúšťadiel a vosku.

    Dekoratívny povlak môže zdôrazniť prirodzenú štruktúru stromu alebo ju zmeniť v súlade s účelom hostiteľov. V prvom prípade stojí za to zvoliť transparentný lak alebo azure. Ak je povrch častí nedokonalý, farba pomôže skryť nejaké chyby.

    Pre dekoratívne obloženie môže blok blokovať materiály, vzhľadom na ich vlastnosti.

    • Lucky vytvorí transparentný alebo priesvitný film na povrchu.
    • Lazuri majú ochranné vlastnosti impregnácií a súčasne vytvárajú tenkú vodotesnú vrstvu na povrchu. Tam sú lesklé a matné, transparentné a roztavené. AlkodeRetán LAZURIES robia drevo odolnejšie na mechanické poškodenie.
    • Farby – lesklé, matné a polóm. Pre vonkajšiu dekoráciu je lepšie vybrať si olej, a nie vodou emulzie.
    • Vosk – tradičný povlak s matným trblietkom. Je dôležité si uvedomiť, že na vrchole nie je možné aplikovať lak alebo farbu.

     Pred farbením steny domu, na ktoré sa vzťahuje blokový dom, je vyčistený z prachu alebo starého povlaku. Pred inštaláciou sú výhodne natreté nové detaily. Pred aplikáciou farby sa drevo spracuje primerom. Zlepší smaltový spojku s povrchom. Pracovať na veľkej areáli čarodejnej oblasti, ktorá sa neodporúča používať valček a kefu na maľovanie ťažkopádnych oblastí.

     Krásne príklady čelia

     Pomerne spoločný projekt domu, na ktorý sa vzťahuje blokový dom. Budova vyzerá úcta, napriek miernej veľkosti.

     Kovový blok nie je vhodný na imitáciu drevenej steny. Zároveň vytvára zaujímavú textúru povrchu, ktorá môže byť použitá v jednoduchých, ale zaujímavých projektoch. Dom na fotografii by bol nepochopiteľný, ak to nebolo pre „zvýraznenie“ – prehltnutá časť fasády a čiaru, že strecha je vymedzená stenou.

     Tu je stavba úspešne zapísaná v krajine. Stromy okolo a dekorácie lamely vytvárajú útulnú atmosféru pre obyvateľov domu.

     Tu je ďalší príklad úspešnej reinkarnácie konvenčného vidieckeho domu v pôvodnej budove. Dosť na zmenu tvaru okien a striech. Posledné fotografie ukazujú, že by ste sa nemali báť, akoby bol dom s lemom z blokového domu nerozoznateľný od ostatných. Ak pridáte zaujímavé detaily do projektu a pripojte ho s okolím, budova bude jedinečná.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: