Dekoratívne dlaždice v interiéri

Hovorí sa, že jedna oprava sa rovná dvom požiarom. Je ťažké nesúhlasiť s tým, ktorí sa už stali ľudskou múdrosťou. Spustenie opravy, mali by ste byť skladom nielen s vysoko kvalitným materiálom, ale aj anjelsku trpezlivosť.

Aby sa vaše obydlie vo svojej obnovenej forme stalo atraktívnejšie, naplnené svetlom nielen zvnútra, ale aj vonku (v prípade súkromného domu), postarať sa o dobrý dekor. Moderná výroba dekoratívnych dlaždíc už dlho umožňuje používať nielen v kúpeľni alebo kuchyni, ale aj v spálni, obývacia izba. Tento typ decor udivuje jeho rozmanitosť a umožňuje vám realizovať najviac odvážne riešenia dizajnu.

Zvláštnosť

Diverzifikovať interiér, obnovte ho buď, aby sa v populárnom loft štýl pomôže dokončiť materiály. Stojí za to venovať pozornosť dekoratívnej dlaždice. K dnešnému dňu výrobcovia ponúkajú svoj najširší sortiment – to môže byť imitácia pod prírodným kameňom, kovom, koži. K spotrebiteľom sú tiež ponúkané exkluzívne možnosti s kamienkami.

Tento typ tváre sa stáva čoraz populárnejší kvôli svojim výrazným vlastnostiam:

 • relatívne nízka hmotnosť;
 • Jednoduchosť v montáži;
 • Podriečnosť a bezpečnosť životného prostredia;
 • široký rozsah pre všetky potreby;
 • trvanlivosť;
 • priaznivá cena;
 • Spoľahlivá zvuková izolácia;
 • nevyžaduje každej strane oddelene vďaka rovnakej hrúbke;
 • Jednoduchá starostlivosť o použitie mäkkých detergentov a tkaniny.

Okrem toho, moderné povlaky sú schopné napodobniť akýkoľvek materiál – prirodzené aj umelé, čo výrazne znižuje náklady na opravu. Porovnanie cien, napríklad na prírodných drevených paneloch a dlaždíc pod stromom, budete okamžite cítiť rozdiel.

Dizajnéri odporúčajú používať ďalšie osvetlenie v miestach pokrytých dekoratívnymi dlaždicami. Zvýši účinok interiéru a samotný materiál bude vyzerať viac zábavy. Ak sa dekoratívne panely nenachádzajú po povrchu steny, skúste striedavé textúrované prvky so svetlými odtieňmi omietky alebo farby.

Dekoratívna dlaždica na stenu vyzerá s akváriami, vnútornými fontánami, kučeravé živé rastliny, dokonale zapadajú do rámca okien, dverí, krby.

Takýto materiál sa neodporúča používať na navrhovanie malých miestností a pokládka je lepšia na zveriť profesionálov. To bude znamenať dodatočné výdavky, ale kvalitatívny výsledok sa ospravedlní.

Názory

Hovorí o odrodách dlaždíc, stojí za zmienku, že tento materiál bol vytvorený pre podlahové krytiny. V moderných interiéroch je to nielen na podlahu, ale aj steny, strop, fasády budov.

Preto môžete rozdeliť dekoratívne panely do dvoch veľkých skupín: fasáda a pre dekoráciu interiéru.

Fasáda

Vonkajšia dekorácia s dekoratívnymi doskami sa vzťahuje na faktúru, pretože materiál môže byť odstránený zo steny nahradením iným. Na druhej strane môže byť rozdelený na obklad a čalúnenie. Pre originalitu dizajnu môžete okamžite používať obe druhy.

Na výrobu fasádnych dlaždíc sa používajú rôzne materiály, zatiaľ čo hlavné charakteristiky sú približne rovnaké:

 • Odolnosť proti opotrebeniu a vysoká pevnosť;
 • nízka hmotnosť;
 • požiarna odolnosť;
 • zvýšená tvrdosť;
 • povrch odpudzujúci vodou;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • Nie sú náchylné na škodlivé účinky vonkajšieho prostredia;
 • Odolnosť proti mrazu;
 • Jednoduché čistá.

S ním si môžete len ozdobiť fasádu budovy, ale aj navyše ho izolujú. Je dôležité si uvedomiť, že upravovanie sa vykonáva na samom konci stavebných prác na suchom počasí.

Odrody fasádnych dekoratívnych dlaždíc:

 • Terakotický. S talianskym, toto slovo je preložené ako „spálená pôda“ (íl). Jedná sa o klasický povrchový materiál, ktorý je non-leštený farebný ílovitý dlažba s poréznou štruktúrou. Vzhľadom na jeho vysoké šetrné k životnému prostrediu, sa úspešne uplatňuje s fasádkami, ako aj pre krby, kúpele, obchodné a administratívne budovy;

Vlastnenie všetkých uvedených vlastností fasádnej dlaždice, ešte sa nebojí s vysokými teplotami, porézna štruktúra vám umožní lepšie ušetriť teplo, nevybledne pod slnkom a dáva slušný pohľad na dom.

 • „Canachik“ – fasáda čelia dlaždice, imitáciu tehly. S jeho menom je povinná dva otvory na boku, ktoré sa podobajú náplasti. Je vyrobený vo forme tehly, ktorá je poškodená po pečení, a nakoniec dostane dlaždice s reliéfnym povrchom;
 • Cinker – Ďalší druh čelia pod tehlou, ktorý je vo výrobe spálený 1 čas. Má veľmi hladký povrch, pohodlný v zariadení, ale je oveľa drahšie ako iné možnosti dlaždíc;
Prečítajte si viac  Výber brúsneho kruhu pre kovovú brúsku

 • Keramický – Vyrobené podľa technológie tehál výroby má menšiu hmotnosť a dobré výkonové charakteristiky.
 • Keramografický – spoľahlivé a trvanlivé, má veľa hmotnosti. Vyžaduje špeciálne lepidlo na montáž. Napodobňuje prírodný kameň nielen externe, ale v mnohých vlastnostiach.Porcelánový kmeň Dokončiť s plným farebným obrázkom.
 • Plastové a akrylové – vyrobené z polyvinylchloridu, mimického tehlu alebo prírodného kameňa. Lacné, ľahko sa inštaluje, má dobrú tepelnú izoláciu. Flexibilný akrylový základ vám dáva možnosť blikať polkruhové oblúky, stĺpce. Z nevýhode možno zaznamenať vzhľad rozpočtu, chemické zloženie.

Okrem toho, termopanely s dekoratívnou vrstvou kameňa alebo keramických dlažieb sa často používajú na vymyslenie veľkých oblastí.

Pre dekoráciu interiéru

Keramická dlaždica rôznych veľkostí je tradične vyrobená z ílu (samotné slovo Kerramos znamená „ílu“). Jeho charakteristické charakteristiky sú tuhosť, hygienickosť, jednoduchosť čistenia, požiarna odolnosť, vonkajšia odolnosť, vrátane chemikálií. Široká škála farieb a veľkostí (s stranami z 5 cm do 6 metrov), aby z neho robia nezmenený vodca moderného dekor.

Monocotture je druh keramiky, ktorá je smaltovaná dlažba jednotlivých streľby, cenovo dostupná podľa ceny.

Cottro je známa pod názvami Kotto Tuscano alebo Cotto Florentino, pretože jeho „rodičia“ sú Florentine Masters of XVII storočia. Toto je špeciálna flexibilná dekoratívna dlažba, ktorej hlavnou výhodou je možnosť dokončenia akéhokoľvek povrchu. Okrem toho je perfektne rezané a odolné voči mechanickým vplyvom. Zo minesov je potrebné zaznamenať ťažkosti v starostlivosti (ťažko čistiť a nemožno ho použiť na tento žieravinový prostriedok), pretože najčastejšie má porézny povrch.

Cotto dlaždice sa vyznačuje bohatstvom prírodných odtieňov – zo žltkastých až hnedej. Používa len pre dekoráciu interiéru.

Slinker preložený z holandského Klinkna znamená „imitácia dymu úder na hlinitý produkt“. Dlaždice je ekologický výrobok z ílu, spálený pri teplote + 1200 ° C. Vzhľadom na jeho prirodzenosť sa takáto dlažba nestane modré alebo zelené odtiene, pretože farbivá sa nepoužívajú pri vytváraní. Vhodné rovnako dobré pre interné a vonkajšie práce. Nie je zmizne na slnku a nemení farbu pod vplyvom kyselín a alkálie.

Zaujímavé je, že nemeckí výrobcovia dali 25-ročnú záruku na odolnosť proti mrazu. Samotný materiál je takmer večný. Je to neuveriteľne pevné, ale je možné vyvŕtať – sú potrebné len vŕtačky s diamantovými omrvinkami. Okrem toho, táto dlaždica vdalantuchovateľná – môžete vymazať všetko, až do graffiti (alebo marker umeleckého umelca).

Mínus jedna ona má vysoké náklady v porovnaní s inými materiálmi.

Porcelánová dlažba má významné výhody:

 • Odolnosť voči vonkajším vplyvom a najmä vlhkosti.
 • Materiál je spoľahlivo chránený dirt-repelent vrstvou.
 • Bohatý farebný gamut.
 • Široký riadok.
Prečítajte si viac  Všetko o tabuli debnenia

Rovnako ako slinok, táto dlaždica je drahá. Toto je jej hlavný mínus. Najdrahšie výrobky vyrábajú Taliani, ktorí sa už dlho držali na vedúcich pozíciách v rebríčku povrchových materiálov.

Najdostupnejší dekor je omietka. Jeho charakteristickým znakom a veľkým plusom je možnosť urobiť doma. Na tento účel sa zmes omietky a vlasového vápna vyleje do špeciálnych foriem. Ak si želáte, môžete pridať akékoľvek farbivo. Celková životné prostredie materiálov umožňuje používať ho v každej miestnosti. Je ľahké čistiť, môže odolať teplotám až do + 800 ° C. Hmotnosť výrobku je malý, je to plast (môžete obetovať komplexné geometrické formy), je ľahké ho pripojiť, bez špeciálnych zručností. Minusy sú vysokou absorpciou vody (neodporúča sa pre orezávanie kúpeľne, sauny, kuchynská zástera) a krehkosť.

Maitolika je hrubá keramická dvojnásobná dlažba, na výrobu, ktorá sa používa červené hliny. Produkt je pokrytý smaltom a dvoma vrstvami glazúry, dvojnásobne zdvojnásobí na upevnenie tvaru a vzoru pri teplote +1000.

Výroba dlaždíc v tejto technike má tisícročnú históriu: Najprv sa objavil v starovekom východe, jasné dlaždice s vzorom zasiahnutím Európy cez ostrov Mallorca (teda nezvyčajné meno). Takéto výrobky z vlastnej výroby Európanov vytvorených na konci XVI storočia.

V súčasnosti v obľúbených dlaždice tej istej farby v štýle Maitolika – Povrch je pokrytý farbou jedného odtieňa a zhora. Takéto výrobky sú zvyčajne štvorcové. Vďaka fúzii počas horiacej glazúry a farby sa získa jedinečná povrchová úľava.

Základom umelého kameňa je betónová zmes s rôznymi prísadami. Špeciálna technológia vibrácií vám umožňuje získať produkt na produkte, prirodzený kameň pripomínajúci prírodný. Minerálne farbivá sa používajú na prirodzenosť.

Priehľadnosti takejto dlaždice:

 • Ľahší ako prírodný kameň;
 • Odolný;
 • Ohňovzdorný;
 • Vody odpudzujúci;
 • Priateľský k životnému prostrediu;
 • Jednoduchá starostlivosť;
 • Nevyžaduje špeciálne spojovacie materiály;
 • Priaznivá cena.

Fayans je smaltovaná dlaždica s bielizeňou, ktorá má porézny povrch. Ako majolica, je vyrobená pomocou dvojitého streľby. Len jedna strana je natretá, druhá je prirodzene bledá, pretože na výrobu sa používa len ľahká hlinka bez nečistôt.

Plastová dlaždica – Rozpočet Tvárska možnosť, však vyzerá dobre vo forme stropných a nástenných prvkov. Jeho plasticita vám umožňuje zariadiť najviac neuveriteľné geometrické návrhy.

Pros:

Vlhkosť.

Malá hmotnosť.

Možnosť kladenia na ľubovoľnom povrchu.

Trvanlivosť.

Vysoká zvuková a tepelná izolácia.

Jednoduchá montáž.

Nízke náklady.

Ďalšou možnosťou je polystyrénová pena používaná na výzdobu stropu.

Pros:

 • vodeodolný;
 • nenáročná starostlivosť;
 • široký výber;
 • spoľahlivú izoláciu hluku;
 • priaznivá cena

Najkrajší materiál pre dekor miestnosti je oprávnene považovaný za. Takéto dlaždice má dostatočnú pevnosť, vodotesnosť, je ľahké pripojiť sa a starostlivosť, je dokonale dostať sa s inými povrchovými dielmi. Nevýhody: krehkosť materiálu, je ľahké steak.

Dlaždice pod kožou je neštandardná, trendy a drahá v interiéri. Je veľmi rozmarný v pláne výberu entourage, inak kožené vložky budú vyzerať len smiešne. Takýto dekor by mal byť chránený pred priamym slnečným svetlom a z zdrojov tepla.

Ako si vybrať?

Pri výbere dekoratívnej dlaždice pre fasádu alebo interiér, stojí za to zaplatiť pozornosť nasledujúcim aspektom:

 • Výrobca – Starostlivosť o výrobky Overený výrobca tak, aby vám slúži na mnoho rokov.
 • Cena je jedným z rozhodujúcich faktorov pri výbere možností dokončenia. Nezahviezdte za najlacnejšie možnosti!
 • Dodržiavanie výrobných technológií poskytne trvanlivosť.
 • Jednotná štruktúra.
Prečítajte si viac  Batohy pre prístroje

Ak si vyberiete dlaždice pre dekoráciu interiéru, venujte pozornosť:

 • Rozmery a hrúbka. Pre dlažby, vyberte si viac silných modelov. Ak je interiér navrhnutý v jednom štýle, potom musí byť podlaha viac steny;
 • Farebný gamut. Svetlé odtiene rozširujú miestnosť, tma je znížená, jasné sú vhodné na umiestnenie akcentov;
 • Výber kúpeľňovej dlaždice, zastavte si svoj výber na keramiku, špajzu, umelého kameňa, ktoré majú minimálnu pórovitosť. Okrem toho musí byť povrch brúsenie, aby sa zabránilo pošmyknutiu na mokrej podlahe;
 • Pamätajte si na cieľ dekor. Ak chcete zonail do miestnosti, venujte pozornosť úzkej hranici. Ak chcete zariadiť akcenty, vyberte panelové panelové dlaždice alebo panelovú frisise (vyzerá ako ľubovoľná kresba, ktorá nemá jasné hranice).

Gypsum Decor to ani nemusíte si vybrať, je ľahké to urobiť sami doma. Je potrebné mať špeciálne formuláre a zmes sadry, nenávideného vápna, vody a farbivo (v prípade potreby). Najlepšie je používať Gypsum Značka G10.

Pri výbere fasádnej dlaždice:

 • Je potrebné vyrábať všetky výpočty a merania, rozhodnúť o materiáli;
 • Rozhodnite, ktorá doska sa dá hladká alebo vlnitá. Vlnitý je ľahšie opraviť, ale je pre nich ťažšie. Hladký ťažší v inštalácii, ale hygienický;
 • farebné spektrum. Vyhnite sa multicoloru a multired. Jednotlivé možnosti sú vhodnejšie pre veľké verejné priestory. Studené odtiene môžu vyzerať pochmúrne a prebytok teplého. Dobrá možnosť je kombinácia dvoch farieb;

 • Všimnite si, že v akých podmienkach je dlažba uložená a prepravovaná. Požiadajte predávajúceho, ako sa vykonáva preprava;
 • Vybraný výrobok by nemal byť viditeľné chyby (čipy, trhliny, dutiny);
 • Pre vetranú fasádu si vyberte dekoratívnu dlaždice keramiky alebo porcelánového kameňa;
 • Zohľadnite životnosť vybraného výrobku a jej údržbu (čistenie, spracovanie so špeciálnymi prostriedkami na ochranu povrchu).

V každom prípade si pamätajte, že dekor nie je celý interiér. Preto sa vyhnite excesom a zobraziť moderovanie, pretože správne vybrané prvky sú úplne schopné poskytnúť úplne nový vzhľad vašej izby.

Krásne príklady v interiéri

Začnime recenziu z najobľúbenejšej dekoratívnej dlaždice – keramiky, ktorá s istotou zaberá vedúcu pozíciu na modernom trhu, napriek hojnosti konkurentov. Nie je prekvapujúce, pretože jeho krása a funkčnosť hovorí za seba. Dokonale zmestí do interiéru akejkoľvek miestnosti – od chodby do kúpeľa.

Dekoratívne tehly v interiéri.

Povrchová úprava mozaiky.

Klasický čas – dlaždice pod tehál v kúpeľni.

Maitolika v interiéri vyzerá sofistikované a elegantné. Táto technika môže byť použitá pre rôzne možnosti úpravy: krb, kúpeľňa, chodba, kroky, kuchyne.

Cotto dlaždice organicky vyzerá v akomkoľvek interiéri, čo dáva jedinečnú atmosféru staroveku.

Sadové dlaždice – Moderný povrchový materiál.

Dekoratívne kamenné dlaždice – rozpočtová metóda pridať jedinečnosť a slušnosť interiéru.

S pomocou dekoratívneho kameňa, môžete pôvodne oddeliť kuchyňu a lodžiu.

Nie je príliš populárny, ale faján je krásny a elegantný.

S pomocou trendových dlaždíc pod kožou môžete vytvoriť nielen očarujúce interiéry, ale aj neobvyklé akcenty v klasickom.

Ak je bránka a brána úsmev, potom vzhľad domu je tvárou vlastníka.

Slinkové dlaždice môžu byť oddelené časť fasády alebo celej fasády.

Varianty dekoratívnej dlaždice existujú neuveriteľné množstvo, preto ARMA ich vlastné preferencie a chuť na výber potrebných. Dobré nákupné a krásne interiéry!

V ďalšom videu môžete vidieť master triedy na dekoratívnej dekorácii s umelou tehál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: