Dokončovacie nástenné preglejky

Stráže sa na stenách v chate, domy a byty môžu byť vykonané z rôznych materiálov. Už jedno desaťročie je populárne u preglejkových listov – poskytuje hustý a praktický základ pre ďalší dekoratívny dizajn. V prevádzke zvyčajne používajte bežné a dekoratívne panely, v závislosti od techniky práce sa inštalácia vykonáva na lepidle alebo rámčeku.

Zvláštnosť

Preglejka je materiál dobre známy mnohým z nás. Pred niekoľkými desaťročiami bola jednou z hlavných možností na nájdenie obytných priestorov. V súčasnosti sa používanie panelov z preglejky pre dekorácie interiéru nestratilo v dôsledku zaujímavých textúr a vysokých technických a prevádzkových charakteristík. Plusy preglejky zahŕňajú:

 • Tuhosť a pevnosť povrchu – panel je oveľa silnejší ako napríklad sadrokartón;
 • Environmentálna bezpečnosť – Fanruru robí dyha;
 • Ľahká – nízka hmotnosť spôsobuje jednoduchosť nakladania, dopravy a priameho štýlu dosiek;
 • Preglejkový list umožňuje možnosti dekorácie steny;
 • Materiál má výnimočné zvukové charakteristiky – to platí najmä pri inštalácii prekrývania;
 • K dispozícii.

Existuje niekoľko typov preglejkovitých plechov, ktoré sa líšia od ich prevádzkových parametrov. Všetky majú rôzne aplikácie. Napríklad, ak chcete použiť nástenné dosky ako obloženie pre nejaký iný obkladový materiál, môžete urobiť najmodnejšie ponuky.

Aký preglejky sa aplikuje?

Pri vykonávaní opravárenských prác v rezidenčných a ekonomických priestoroch sa použije obvyklé alebo dekoratívne preglejka, aby sa dosiahol čo najefektívnejší výsledok, dosky môžu byť kombinované. Zvyčajná preglejka je lepená spolu, zatiaľ čo počet vrstiev je iný. 2 značky sú prevažne používané na obloženie.

 • Fóra. Pre lepenie listov sa používajú karbamidové kompozície, ktoré majú zvýšenú odolnosť voči vlhkosti. Vďaka tomu môže byť materiál namontovaný v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Takéto riešenie je optimálne pre úžitkové obchody, v blízkosti schodov, ako aj na chaty.

 • Fba. Na dyhu sa používa povrch preglejky, albumín-kazeín lepidlo. Táto možnosť je často vybraná na obkladové steny v detských izbách av spálňach, pretože sa predpokladá, že je považovaný za najbezpečnejší z hľadiska životného prostredia. Z nevýhode si môžete všimnúť nízku odolnosť voči vlhkosti takýchto plechov, čo je dôvod, prečo musia byť ošetrené špeciálnymi ochrannými impregnáciami na celom povrchu, ako aj v spojoch kĺbov.

Na pokrytie preglejky akéhokoľvek vertikálneho základu by sa mali prednostne poskytnúť produkty do kategórie emisií E1. Ukazuje bezpečnosť čelia dosiek pre život a zdravie ľudí a domácich zvierat.

Veľkosť štandardného preglejka 1525×1525, hrúbka dosiek sa líši v rozsahu 9-12 mm. Na zníženie nákladov na materiál sa Phaneur vyrába v niekoľkých odrodách kategórií. Ak používate panely výlučne na vyrovnanie stien pre ďalšie orezávanie dekoratívnych produktov, môžete si kúpiť Paneur 3 alebo 4 odrody. Na pokrytie priestorov pre domácnosť je lepšie vybrať si výrobky 2 kategórie kvality: Na povrchu týchto listov sú praskliny, takže materiál potrebuje ďalšie shtcloth.

Ak preglejkové listy budú pôsobiť ako povrchový kryt, budete potrebovať 1 rôzne panely. Môžete tiež nájsť elitnú kategóriu preglejky. Používa sa však celkom zriedka. To je vysvetlené Nízka prevalencia v obchodoch a veľmi vysoká cena.

Listy obyčajného preglejky sú tradične vyrobené z listnatého dreva, ako aj ihličnatých skál. Deficial Funkcia Dobré dekoratívne charakteristiky a vysoká pevnosť. Prednosť je však lepšia, aby sa vydával výrobky z jedli alebo borovice: majú nízku hmotnosť a demokratické náklady. Najúspešnejším riešením bude kombinované panely. Dekoratívne preglejky sú laminované výrobky, sú uvedené v nasledujúcich častiach:

 • F / F – Dekoratívny povlak sa aplikuje na oboch stranách, povrch listu je hladký;
 • F / W – povlak sa aplikuje po celom povrchu dosky, vypočíta sa vonkajšia časť a vnútorná má malú posvätnú štruktúru;
 • Sp / sp – spracovanie takéhoto preglejky sa podobá prvej metóde, podobné povrchy sa zvyčajne vykonávajú na ďalšie farbenie;
 • F / sp – alternatívna verzia preglejky s hladkou stranou, optimálna ako maľba, na aplikáciu farieb, smaltov a iných povlakov;
 • F / U – Najlacnejšie množstvo dekoratívneho preglejky, film je poskytovaný výlučne na prednej strane.

Ak chcete vytvoriť štýlový dekor v miestnosti, zvyčajne si vyberte preglejku s drevnou štruktúrou alebo monochromatickými doskami. Pekne vyzerá s riešeniami s vyrezávanou štruktúrou alebo perforáciou. Dekoratívne stenové dosky vyrobené z preglejkovej dyhy vyrobenej v rôznych veľkostiach, priamo závisí od typu povlaku a výrobcu.

Príprava povrchu

Najčastejšie sa preglejka podšívka stien vykonáva v podkroví, na chatách, ako aj v ekonomických priestoroch. Proces je pomerne jednoduchý, ale osobitná pozornosť by sa mala venovať prípravu povrchov. V drevenej štruktúre sa toto čalúnenie môže samozrejme uskutočniť bez predchádzajúcej inštalácie rámu, iba ak sú zvislé povrchy dokonale hladké.

Ak sú skrútené, musíte najprv vykonať rámec barov.

Ak chcete oddeliť preglejku z betónu, potom Rám je povinný bez ohľadu na to, či hladké povrchy. Story dávajú konštrukciu potrebnú úroveň pevnosti a poskytujú fixáciu vrstiev preglejky tak, aby všetky kĺby križovatiek predstavovali presne na prepravke.

Ak sa dosky z preglejky od preglejky kúpiť pre pokovovanie balkónov a lodží, potom by sa mali uprednostniť materiály Hydrostroy, pretože v časovom období roka bude podliehať zrážaniu a zníženiu teplôt. V niektorých situáciách sa preglejkové listy umiestnia na izoláciu, odsadenie z zvislého povrchu by malo byť 1,5-2 cm väčšie ako hrúbka izolačnej vrstvy. Optimálnym riešením bude použitie minerálnej vlny. Má vysoké tepelné izolačné charakteristiky, má nízku hmotnosť, nie je prístupná škodcom.

Možnosti montáže

Pred vykonaním pokládky preglejky s vlastnými rukami musíte najprv pripraviť základné a pracovné nástroje. Komplex práce zahŕňa čistenie povrchu, spracovanie povlaku so špeciálnou impregnáciou z formy, rovnako ako huby a hniloba. Okrem toho musia byť drevené povrchy dodatočne impregnované antifúnmi chrániacimi pred ohňom. Všetky ostatné aktivity sa vyrábajú až po poslednom sušení stien a preglejky.

Na prepravke

Konštrukcia rámca sa považuje za najbežnejšie riešenie: To vám umožní vykonávať vyrovnanie úrovne aj s veľmi silným zakrivením. Inštalácia dosiek preglejky sa vykonáva na dreve. Ako alternatívu, môžete zvážiť inštaláciu pozinkovaných profilov. Prvá metóda je optimálna pre drevené a tehlové budovy, druhá technika je vhodná pri práci s betónom potiahnutým v chladných priestoroch. Krok za krokom sprievodca obsahuje niekoľko stupňov.

 • Najprv musíte pripraviť všetky prvky koreňa. Bruses musia prejsť ochrannou impregnáciou, ako aj sušenie, v závislosti od možnosti povrchu a objektov. Okrem toho možno budete musieť nainštalovať parou a hydroizolu.
 • Ďalej je podmienená značka stúpačiek. Sú umiestnené s prihliadnutím na rozmery dosky a rezania. Veľmi dôležitá požiadavka: Hrany by nemali byť umiestnené nad dutinami.
 • Upevnenie koreňa začína inštaláciou horného, ​​ako aj dolných brusonov. Všetky položky by mali byť navzájom zosúladené, zarážky z steny sa vytvárajú s prihliadnutím na všetky nezrovnalosti.

Ak chcete ohrievať drevenú základňu preglejky, môžete použiť skrutky. Pri vykonávaní práce s tuhými povrchmi je prepravka pripojená k hmoždinku. Regály by mali byť zobrazené s rozstupom od 450 do 500 mm. Na upevnenie na stenu zvyčajne používajte techniku ​​priameho prispôsobenia alebo aplikovať kovové suspenzie. Všetky položky sú vystavené na úrovni výstavby, zatiaľ čo akékoľvek nezrovnalosti sú korigované podkladmi. Všetok vnútorný priestor sa posilní s prepojkami.

Na zabezpečenie klietky budú potrebné skrutky, Ich tyč by mal byť dlhší ako vrstva samotného preglejky aspoň 3 krát. Panely sú umiestnené v niekoľkých radoch kontrolným spôsobom, aby sa zabránilo prekrývaniu horizontálnych šokov. Skrutky sú priskrutkované do 20-20 cm v krokoch, zarážky z okrajov by mali byť 25 mm, miesta v strede sú tiež upevnené vo vzdialenosti 25 cm. Klobúky ponorte flush. Ak sa pre povrchovú úpravu obkladu použijú plechy preglejky, musíte vykonať svoju centiment. Pri vykonávaní práce je určite potrebné poskytnúť 10 mm vôl od stropnej linky a podlahy. Hlavné údaje musia byť upravené s najmenšou medzerou.

Na lepidlo

Obkladové dosky na lepidlo trochu ťažšie. V tomto prípade musí povlak určite podrobiť pevnému prípravku na odstránenie akýchkoľvek defektov. Okrem toho sú povrchy prane. Ak chcete viazať základňu preglejky, musíte vykonávať jednoduché akcie.

Najprv pripravte adhezívne riešenie, že je žiaduce vziať dvojzložkové zmesi: poskytujú maximálnu silnú priľnavosť. Pre obloženie sú vybrané panely, ktorej vnútorná strana nemá no. Vezmite laminovaný bilaterálny list nestojí za to, pretože povlak bude musieť šiť.

Ak chcete viazať steny preglejky na lepidlo, je potrebné vylúčiť prítomnosť na základe nečistôt a prachových zvyškov.

Môže byť aplikovaný lepiaci roztok výlučne na zadnej strane panelu, Potom sa produkt pevne stlačí. Medzi prvkami sa skladá s medzerou 2-3 mm. Je veľmi dôležité pozorovať zarážku zo stropu, ako aj podlahy a priľahlých stien. Ak chcete zvýšiť pevnosť na okrajoch, môžete skrutkovať hmoždinku alebo samočinnú skrutku.

Dekorácia

Dokončovacie obloženie na preglejku môže obsahovať jednu možnosť.

 • Ak boli použité dekoratívne panely vysokej kvality, potom môže byť povrch liečený lakom. Aby sa povlak požadovaný odtieň, faneur je vopred ošetrený dýhou a kĺby spojov sú uzavreté drevnými čipmi alebo pilinou.
 • Sfarbenie. Pomerne zaujímavý efekt je možné dosiahnuť, ak používate niekoľko tónov naraz a zároveň prideliť farby suky.
 • Tapetovanie – vykonávané podľa typickej technológie.
 • Dizajn môžete urobiť viac módnym použitím povrchu výkresového panelu. Ak to chcete urobiť, môžete použiť šablónu alebo v prítomnosti umeleckých schopností, vytvoriť zloženie sami.
 • Môžete ozdobiť preglejkový povlak S plynovým horákom.

Aby ste si vychutnali faceur a vytvorili potrebnú entourage v miestnosti, je potrebné venovať osobitnú pozornosť správnemu výberu osvetlenia.

O tom, ako namontovať faneur na stenách, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár